Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2009., 01:09   #1
Zasto macak grebe po podu?

Modovi iskrene isprike ako ne spada pod novu temu, ali ovo nije niti bolest, jer je zivahan, niti nestasluk.

Moj macak (kastriran) je pristojan, ne piski okolo, i stvarno je uredan.
Ali zna ponekada grepsti po podu, laminatu, plocicama.
Zagrebe par puta, kao pes, i ode dalje.

Eto sad me mama pita sta on to radi.
Iskreno i mene zanima.

Malo mi je cudno da macak grebucka po podu.

Zna ponekad i grepst po podlosku kod zdjelice sa hranom.

Kazem, zagrebe par puta i ode.
Bez zapisavanja ili iceg tvrdjeg.

Ima li jos tko takvih iskustva.
I moze li mi tko reci zasto on to radi.
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 07:51   #2
zakopava si višak hrane. tako nekako si ja to tumačim. mojim to rade sva trojica. dođu do zdjelica, malo pojedu, i onda si "pospreme" višak....

ali to rade i kad im se ne sviđa hrana. prvo me optužujuće pogledaju kao da ih namjeravam otrovat i zagrebu par puta oko zdjelice i odu dalje......

ne znam. u glavnom ima veze s hranom.
dragoness is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 08:51   #3
moj to isto radi kod hrane i ponekad, ali vrlo rijetko i u sobi i isto nemam pojma kaj mu to znači. jedino što zanam je da je on prvi mačak kojeg imam u stanu (sve ostale sam imala u kući i one su jako puno vremena provodile vani) i jedini koji to radi.

jednako sam
__________________
Moj čovjek misli da sam ohola, sebična, lijena i drska. U pravu je, a imam ja i drugih finih osobina. *Mačka*
snowshoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 10:06   #4
i moja gala je to radila, ali ona je baš fest jako i dugo grebala oko posude sa hranom, prije jela po podu a poslije jela po zidu ( a po zidu onako iritantno škripi dok grebe). imala je taj svoj ritual.
__________________
Somewhere Over The Rainbow
ja-oo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 11:51   #5
ja mislim da to više ima veze s kandžicama.. doduše, onda grebu po tepisima i namještaju.. ovo me, priznajem, malo zbunilo..
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 11:56   #6
O, angie...

Mislila sam da sve mace to rade. I Mila je zakopavala, i sad BR. Čini mi se, zapravo sam sigurna, da "zakopavaju" hranu. BR zakopa najčešće u prazno, ali i igračkama, svaki dan vadim miševce iz zdjelice. A našao je negdje moju čarapu, valjda mi je on ili Kona drpili, i zakopao vodu s njom. Tukac!
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 11:59   #7
Moje to nikad nisu radile.. ni Teo ni Lale..
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 12:09   #8
A ove kod mene su došle na čuvanje iz okruženja od 20 mačaka, možda tu naviku steknu kada ih je puno pa si "čuvaju" zalihe samo za sebe. A kod mene je Kona tu, ona ne dira mačju hranu, ali možda mace misle da bude, pa za svaki slučaj.

Nije to nikakav problem. Slože neku ozbiljnu facu, uhvate polažaj i šapom "hrššš-hššš" par puta po parketu. I, kao, sad je hrana na sigurnom.

Inače, to je normalno za pse, u azilu su to mnogi radili. Ono što ne pojedu, spreme za kasnije. I moji u stanu sakriju poslastice koje ne pojedu u kauč. Ali psi su takvi, vole zakopavati. Kako se ne kužim u mačke, ne znam dali u prirodnom okruženje (vrtu npr.) zakopaju recimo kosti, ko psi. Ako da, onda je to ista stvar ko sa psima.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 12:41   #9
Ma sto je najgore to moj Muki radi Mila fino popapa i jos mu ostavi hrane da si on moze uzet jos.
I kazem nije uvijek kod posudice sa hranom, jednako grebe i u hodniku, kuhinji..
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 19:30   #10
kao sto su napislai ili da sacuva klopu za crne dane (instinkt) ili ako je vise maca u domacinstvu, ona podredjena (mace imaju uvijek jasno odredjenu hijerarhiju) zeli dati do znanja da prihvaca svoj polozaj na ljestvivi hijerarhije i zakopava svoje tragove. Sto je maca dominantnija to manje zakopava. Isto je i u prirodi, dominantni muzjaci namjerno ne zakopavaju drekec da daju do znanja - I was here, i zelim to dati svima do znanja. manje dominantni (slabiji, stariji itd. macori) dapace i vani paze da jako dobro zakopaju drekec i da ne provociraju jace.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 19:52   #11
hmmm, zato mi je netko od njih dvoje ostavio neki dan drekec ostavil nepokriven sa pijeskom, sto me je i probudilo.

Sta mu ili joj (posto ne znam koji je krivac ) je to znacilo - "Ja sam tu gazda i nebus spavala ak ja tak ne kazem!"
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 20:08   #12
a dal može netko od vas meni odgovoriti,moč mačak star 8 mjeseci u kući je uredan,ide na wc i nikad nepravi nered odjednom je počeo piškiti po našem krevetu ili ode u dnevnu sobu i to napravi na trosjed al sve to napravi dok mi negledamo pa u početku nisam ni skužila šta se dešava.koliko sam ja skužila to napravi valjda jednom a ostale nužde uredno obavlja u svom wc-u
moje mace nisu nikad grebale u prazno,osim kad oštre šapice i grebu mi namještaj.
jasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 22:24   #13
Inat...nesto ste mozda promijenili? Stan, klopu, manje mu posvecujete paznju?

Provjeri da nema problema sa mokrenjem ili neku upali...i gledaj kad piski jel radi grimanse, boli li ga ili se popiski bez problema. Ali ja bih se kladila na prkosenje, ili ste ga jako zaknili nedavno ili mu se nesto gadno zamjerilo. Jel mozda usla nova zivotinja u kucu?
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 22:28   #14
Ja mislim da mu je vrijeme za kastraciju

Ovo za kastraciju sam odgovorila Jasmine.
Moj grebe po podu ispred zdjelice s vodom, uvijek prije nego što počne piti
Inače nikad to ne radi, ali obavezno je grebanje prije nego što zaroni jezik u vodu.
Mi se znamo zezat da "otkopava" izvor.

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 02.04.2009. at 12:12.
li-la-la is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 22:39   #15
he he moj onda otkopava jame, da kad se naterava sa svojom druzicom da je uhvati u klopku
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 23:09   #16
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Inat...nesto ste mozda promijenili? Stan, klopu, manje mu posvecujete paznju?

Provjeri da nema problema sa mokrenjem ili neku upali...i gledaj kad piski jel radi grimanse, boli li ga ili se popiski bez problema. Ali ja bih se kladila na prkosenje, ili ste ga jako zaknili nedavno ili mu se nesto gadno zamjerilo. Jel mozda usla nova zivotinja u kucu?
nija nam uselila nova životinja,on je ta nova životinja i razmažen je,voli se maziti i baš se nemogu sad sjetiti da smo mu nešto napravili,hranu mu često mjenjamo al pošto to nije prije radio kad smo ju mijenjali pretpostavljam da onda nije zbog toga.sad mi ga je žao jer sam ga stavila da većinu vremena bude vani,imaju svoju kućicu vani,on i ostale mace al ovo više nema smisla.sreća moja pa imam kožne trosjede sa navlakama koje lako skinem i operem al u krevet mi se popiškio na veliku deku pa sam ju već par puta u jako kratkom vremenu morala nositi na kemisko čišćenje.
a ako bi ga sad nosili na kastraciju,jel mislite da bi možda to prestao raditi?

Quote:
li-la-la kaže: Pogledaj post
Ovo za kastraciju sam odgovorila Jasmine.
Moj grebe po podu ispred zdjelice s vodom, uvijek prije nego što počne piti
Inače nikad to ne radi, ali obavezno je grebanje prije nego što zaroni jezik u vodu.
Mi se znamo zezat da "otkopava" izvor.
ovaj moj pišonja je neku noć,u 3h ujutro upao u wc školjku,valjda je htio doći do vode a pred spavanje sam mu dala punu zdjelicu vode,nisam se od muke sjetila pogledati dal ju je popio jer sam ćorava bez leća morala mačka kupati u to gluho doba

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 02.04.2009. at 12:12.
jasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 23:15   #17
Se bas popisao, ili je ostavio trag posto je sezona parenja?
I koliko je star?
Koliko imas macaka?
Posto spominjes kucicu vani i ostale macke..

Quote:
jasmine kaže:
ovaj moj pišonja je neku noć,u 3h ujutro upao u wc školjku,valjda je htio doći do vode a pred spavanje sam mu dala punu zdjelicu vode,nisam se od muke sjetila pogledati dal ju je popio jer sam ćorava bez leća morala mačka kupati u to gluho doba

hahaha to bi trebala vidjet. hahah
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 23:54   #18
Quote:
..angie.. kaže: Pogledaj post
hmmm, zato mi je netko od njih dvoje ostavio neki dan drekec ostavil nepokriven sa pijeskom, sto me je i probudilo.

Sta mu ili joj (posto ne znam koji je krivac ) je to znacilo - "Ja sam tu gazda i nebus spavala ak ja tak ne kazem!"
Mislim da poruka nije bila namijenjena tebi, to su se njih dvoje malo popričali... odnosno jedna maca je onoj drugoj poručila tko je faca koja smije kakicu ostaviti nepokrivenu.


Quote:
jasmine kaže: Pogledaj post
a dal može netko od vas meni odgovoriti,moč mačak star 8 mjeseci u kući je uredan,ide na wc i nikad nepravi nered odjednom je počeo piškiti po našem krevetu ili ode u dnevnu sobu i to napravi na trosjed al sve to napravi dok mi negledamo pa u početku nisam ni skužila šta se dešava.koliko sam ja skužila to napravi valjda jednom a ostale nužde uredno obavlja u svom wc-u
moje mace nisu nikad grebale u prazno,osim kad oštre šapice i grebu mi namještaj.
Ja bih rekla da je počeo sa obilježavanjem teritorija i savjetovala bih kastraciju prije nego mu prijeđe u naviku. Ako imaš i druge mace osim njega onda je ta potreba da obilježi još izraženija.
__________________
We must prepare for parting and leave-taking or else remain the slaves of permanence.
jinxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 23:57   #19
He he, nek si malo "tise" pricaju
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 00:37   #20
Quote:
..angie.. kaže: Pogledaj post
Se bas popisao, ili je ostavio trag posto je sezona parenja?
I koliko je star?
Koliko imas macaka?
Posto spominjes kucicu vani i ostale macke..

Quote:
jasmine kaže:
ovaj moj pišonja je neku noć,u 3h ujutro upao u wc školjku,valjda je htio doći do vode a pred spavanje sam mu dala punu zdjelicu vode,nisam se od muke sjetila pogledati dal ju je popio jer sam ćorava bez leća morala mačka kupati u to gluho doba

hahaha to bi trebala vidjet. hahah
pa sudeći po flekama koje sam vidjela to je baš pravo pišanje
imamo 3 mace,njegovu mamu i još jednu njegovu seku,jedna je uginula.
pa ako je počeo obilježavati svoj teritorij svak mu čast baš je to dobro smislio,u mom krevetu
jasmine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:37.