Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2012., 22:34   #21
Problem sa Studomatom

Ja sam na početku akademske godine kao izborni predmet uzeo Njemački jezik, pa sam ga odmah sljedeći tjedan promijenio u Engleski jezik.

U referadi su mi samo lupili pečat da sam promijenio izborni predmet, ali kad se logiram na Studomat još mi stoji Njemački kao predmet kojeg moram polagati.

Mene zanima šta sad, tj. kako se ovo može ispraviti?

Hvala.
blekky7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 00:12   #22
jedino ti studentska služba tu može pomoć i nitko drugi
__________________
: ' (
Gademz! is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 00:14   #23
Aha hvala

Nego, kako to otprilike funkcionira, jel se to može promijeniti, koliko taj ''proces'' traje... imaš možda nekakva iskustva s tim? (barem onako ak si nekad čuo od drugih...)

Jer, oni su meni normalno promijenili njem u eng na početku godine, nije bilo nikakvih problema, jedino mi na studomatu još uvijek stoji njemački
blekky7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 00:17   #24
Ako imaš taj žig da su promijenili, znači da imaš dokaz da je tako, oni to trebaju korigirat a kolko im za to treba ne znam, al ne previše vjerujem.
__________________
: ' (
Gademz! is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 00:24   #25
Ma da, i ja mislim tako.

Imam taj žig i to je sve ok, ali eto fakat nisam se nadao da će mi tamo još uvijek stajati njemački.

Valjda će oni to moći promijeniti.
blekky7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 23:07   #26
Ej ljudi, ako mi netko može pomoć, bila bih zahvalna.
Na 1. sam godini fakulteta i izašli su nam na faksu u susret da ovih dana umjesto u 7.mjesecu pišemo ispravak na predroku, međutim na studomatu su u referadi izbrisali datum od 7.mjeseca i za prijavu stavili datum predroka što ja nisam vidjela na vrijeme i nisam prijavila, no zbog te situacije dopustio mi je profesor da mogu pisat na predroku. Ali, ukoliko ne prođem ispit ostaje mi samo komisijski ispit tek u 9.mjesecu jer se vodim sada kao da sam izašla na 3.ispitni rok.(kako nisam prijavila predrok tj.2.rok, smatra se da nisam izašla uopće na nj.) Mene zanima da li se smjelo tako prijavit datum predroka na studomatu i kako bih možda mogla pokušati tražiti da mi se omogući izlazak na normalan 3. rok jer smatram da nisam kriva što me tete u referadi nisu obavijestile na vrijeme o ovome, a ni na kraj pameti mi nije bilo da se ovakvo što moglo dogodit??? :///////
Extreme Power is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2012., 23:14   #27
Quote:
Extreme Power kaže: Pogledaj post
Ali, ukoliko ne prođem ispit ostaje mi samo komisijski ispit tek u 9.mjesecu jer se vodim sada kao da sam izašla na 3.ispitni rok.(kako nisam prijavila predrok tj.2.rok, smatra se da nisam izašla uopće na nj.)
Još nikad nisam čula da je ne prijavljivanje roka = padanje roka.
__________________
The gods made heavy metal,and they saw that it was good.They said to play it louder than hell,we promised that we would.
Demona is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2012., 20:23   #28
Quote:
Demona kaže: Pogledaj post
Još nikad nisam čula da je ne prijavljivanje roka = padanje roka.
Ni ja. Zar postoje fakulteti na kojima je nužno iz svakog predmeta izaći na svaki rok? (mislim da bi nam prosjek bio 2,0 kad bi tako bilo na mom)
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 14:49   #29
Evo, da ne otvaram novu temu pitat ću ovdje.

Kada imate jedan predmet koji niste položili u jednoj ak. godini i prenosite ga u drugu ak. godinu imate li pravo na dodatna 4 roka ili vam se zbrajaju pokušaji polaganja iz prošle godine? Ostaju li vam samo 4 roka ukupno za jedan predmet bez obzira koliko puta ga upisivali?

Pitanje je upućeno svim studentima koji koriste studomat.

Hvala.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 14:52   #30
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Evo, da ne otvaram novu temu pitat ću ovdje.

Kada imate jedan predmet koji niste položili u jednoj ak. godini i prenosite ga u drugu ak. godinu imate li pravo na dodatna 4 roka ili vam se zbrajaju pokušaji polaganja iz prošle godine? Ostaju li vam samo 4 roka ukupno za jedan predmet bez obzira koliko puta ga upisivali?

Pitanje je upućeno svim studentima koji koriste studomat.

Hvala.
Zbrajaju se pokušaji polaganja. Ukupno imamo samo 4 roka. Kad padnem 4 puta, moram opet upisati kolegij, odlušati ga, dolaziti na predavanja....
__________________
The gods made heavy metal,and they saw that it was good.They said to play it louder than hell,we promised that we would.
Demona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 15:22   #31
Nakon što ponovno upišeš kolegij imaš li dodatnih četiri pokušaja polaganja?
Znači, prvi put upišeš i ispucaš sva četiri roka, a na jesen ponovno upišeš i imaš još četiri? Znači, ukupno osam za isti kolegij (iako su dvije različite ak. godine)?

Meni piše npr. ukupno: 4 i onda u tekućoj godini 0/4. i ako prijavim još dva puta pisat će mi ukupno 6 i u tekućoj godini 2/4.
Funkcionira li to tako i kod vas?

Ako se ispuca svih 8 student više nema pravo na studiranje??

Hvala.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 15:28   #32
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Nakon što ponovno upišeš kolegij imaš li dodatnih četiri pokušaja polaganja?
Znači, prvi put upišeš i ispucaš sva četiri roka, a na jesen ponovno upišeš i imaš još četiri? Znači, ukupno osam za isti kolegij (iako su dvije različite ak. godine)?

Meni piše npr. ukupno: 4 i onda u tekućoj godini 0/4. i ako prijavim još dva puta pisat će mi ukupno 6 i u tekućoj godini 2/4.
Funkcionira li to tako i kod vas?

Ako se ispuca svih 8 student više nema pravo na studiranje??

Hvala.
Da, ako ispucaš 4 roka, upišeš opet predmet, opet imaš 4 roka.
Nisam došla do toga, pa ne znam jel piše "u tekućoj godini 2/4, ukupno 6". Ali svejedno je. Ako si 1.godine 4 puta pala taj ispit, u 2.godini pisalo ti 2/4 ili 6/8 izlazaka je ekvivalentno.
Poanta je da nakon 8 pokušaja letiš, jer po ovoj šugavoj bolonji gubiš pravo studiranja nakon što 2 godine padneš isti kolegij.

Iako, znam da na nekim fakultetima možeš nešto uz molbu izmuljat, pa ne izletiš odmah s faxa.
__________________
The gods made heavy metal,and they saw that it was good.They said to play it louder than hell,we promised that we would.
Demona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 16:22   #33
Hvala!

Maloprije sam dobila informaciju da se na našem fakultetu nešto promijenilo i da mi imamo samo 4 puta za jedan kolegij, čak i ako smo ga ponovno upisali. Rečeno mi je da je to tako na svim fakultetima koji koriste studomat.

Quote:
Demona kaže: Pogledaj post
Poanta je da nakon 8 pokušaja letiš, jer po ovoj šugavoj bolonji gubiš pravo studiranja nakon što 2 godine padneš isti kolegij.
Misliš, nakon 8 pokušaja? Čak ako je netko prenio kolegij i na treću godinu, a nije iskoristio svih osam pokušaja on može 3. put upisati kolegij? Ne znam smije li se kolegij upisati više od dva puta, npr. ako jedne godine potpis nije dobiven, a druge godine kolegij nije položen.

Zadnje uređivanje Lozimka : 22.06.2012. at 16:30.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 16:57   #34
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Maloprije sam dobila informaciju da se na našem fakultetu nešto promijenilo i da mi imamo samo 4 puta za jedan kolegij, čak i ako smo ga ponovno upisali. Rečeno mi je da je to tako na svim fakultetima koji koriste studomat.
Stvarno nisam do sada čula da ako 2.put upišeš kolegij, izvršiš opet sve obaveze, da nemaš nova 4 izlaska na ispit. Možda ti se još netko javi na ovu temu sa svojim, drugačijim iskustvom.

Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Misliš, nakon 8 pokušaja? Čak ako je netko prenio kolegij i na treću godinu, a nije iskoristio svih osam pokušaja on može 3. put upisati kolegij? Ne znam smije li se kolegij upisati više od dva puta, npr. ako jedne godine potpis nije dobiven, a druge godine kolegij nije položen.
Na mom faxu to ne bi prošlo. Ali sam čula neke priče, rekla-kazala, da na nekima uz molbu svašta prolazi. No na tvojem mjestu radije ne bih računala na to
__________________
The gods made heavy metal,and they saw that it was good.They said to play it louder than hell,we promised that we would.
Demona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 18:47   #35
Hvala puno! Eto, moram onda provjeriti o čemu se radi.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 19:41   #36
Zato mi na našem faksu nemamo studomat.
Iako su se ''pametnjakovići'' na početku godine bunili zašto nemamo studomat i zašto moramo prošetati do faksa da bi prijavili ispit, no sad su sretni radi toga jer imamo izlazaka koliko i rokova.
night angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 10:10   #37
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Hvala!

Maloprije sam dobila informaciju da se na našem fakultetu nešto promijenilo i da mi imamo samo 4 puta za jedan kolegij, čak i ako smo ga ponovno upisali. Rečeno mi je da je to tako na svim fakultetima koji koriste studomat.
Nije istina, na efzg možeš izaći koliko god puta možeš u godini.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 16:04   #38
Kada se ide na komisiju ispiše li studomat posebno neku naznaku, kao npr. "4. put vam je i idete na komisiju"?
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 18:09   #39
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Kada se ide na komisiju ispiše li studomat posebno neku naznaku, kao npr. "4. put vam je i idete na komisiju"?
piše "ispit pred povjerenstvom"
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 21:26   #40
Hvala bond.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:34.