Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2006., 08:27   #61
Quote:
Crimson Petal kaže:
samo upisi. mi smo prosle god. imali neku zenu od 40+ godina, koja je prije studirala pa se vratila na faks nakon x godina. . pa nam dolazi dosta ljudi iz bosne, ljudi koji su stuudirali prije na nekim drugim fakultetima i taaako... ima ih.

nikad nije kasno.
Samo, tko će njih zaposliti?
Mislim da je i za nju pomalo kasno, 24 + 6 + 1 = 31 ( i kaj ako se još taj studij oduži, ako ne dobije odmah staž... možda će imati i 33, 34 kad bude sa svim gotova i onda tek treba pronaći posao.... pitat će ju kaj je radila do tada. I kaj će sa speckom, nakon 34 više ne ulazi u niti jedan natječaj za specijalizaciju, a specijalizirat mora, ak ima love da to iskešira fajn, a ak nema?)
A nije bila ni branitelj HVO-a da se na te ratne godine vadi, kao ovi moji nekad. Razapet će ju, vidjela sam to već.
Znam da ima starijih studenata, ali, sjećam se da se upravo njima faks još više odužio (jer su radili uz studij (a sorry, ali to se, barem na početku medicine, ne može...), jer se nisu uklopili u društvo osamnaestogodišnjaka, jer je, valjda, nekima bio poseban gušt malo ih zafrkavat na ispitima....)
Ali, kako tko voli.... Sretno!

Ne mislim da je 24 godina kasno za upisati faks, ali mislim da je za medicinu kasno. Sorry. Velim to iz iskustva. Vidjela sam svakaj.
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 08:30   #62
Quote:
Azaleja kaže:
Znači po tebi, osoba od 30 godina ne može redovito studirati...
Šmrc
Ništa moram nazvat fax pa se podrobnije raspitat.
Mislim da je dobna granica negdje do 27 godina, ali nisam ziher, pa nazovi fax i podrobnije se raspitaj.[/QUOTE]



Dobna granica je 26 godina.
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 10:37   #63
Quote:
Saber kaže:
I trebala bi dobiti kamenjem!

Sestra mi je upisala faks po drugi puta u 26toj. Prvi put je neuspjesno studirala 2-3 godine pa odustala kompletno. Radila par godina i skuzila da joj je pametnije zavrsiti faks. Ide joj stvarno dobro .
Da, baš mi je drago da bi trebala dobiti kamenjem. Uopće se moj post nije odnosio za studiranje, nego neke stvari stvarno ''bodu u oči''. Pogotovo ako još netko radi, trebao bi znati pravopis i gramatiku, a inače na prijemnom ekonomiji se traži poznavanje hrvatskog jezika.

A već sam prije na prethodnim postovima odgovorila da li je prekasno upisati fakultet u 24-oj.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 11:12   #64
koliko se sjecam fora s tom dobnom granicom je da moras POCETI studirati prije 27 da bi mogla redovno studirati (nakon 27 mislim da moze samo za osobne potrebe sto znaci da sama placas)


e,sad, ako na trecoj godini faksa predjes 27u godinu zivota ne mogu ti eci "eeeeeee, od sad si izvanredni"

dakle, samo naprijed, ali vodi racuna da medicinu nemres studirati kao izvanredni (uz rad i sl.) - i jos par faksova (uglavnom oni faksovi koji imaju veci broj lab. vjezbi)

raspitaj se direkt na faksu, ali mislim da je cijela poanta da u trenutku upisa moras biti mladja od 27

drzim fige
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 14:55   #65
Quote:
tamica kaže:
Je li je prekasno, je slucajno krivo napisano, naravno da treba pisati, da li je prekasno Nisam prije nista studirala, jer sam bila neodlucna, nisam znala sto bih i tak...puno sam razmisljala, malo radila

kad smo već kod toga, ispravno je "je li prekasno"

i naravno da nije prekasno.
__________________
Vidiš li gde sam to sad, u kom sam dobu? Čudne mi ptice, da znaš, snovima jezde...
Markeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 15:06   #66
Quote:
blondie_30 kaže:
koliko se sjecam fora s tom dobnom granicom je da moras POCETI studirati prije 27 da bi mogla redovno studirati (nakon 27 mislim da moze samo za osobne potrebe sto znaci da sama placas)


e,sad, ako na trecoj godini faksa predjes 27u godinu zivota ne mogu ti eci "eeeeeee, od sad si izvanredni"
mogu, jedan frend se od veljace prebacio na izvanredni jer je napunio 27 godina.

nakon 27. ne mozes biti redovan uz placanje (osobne potrebe) vec si izvanredan student. mozda je na pojedinim fakultetima to drugacije uredjeno...
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2006., 19:22   #67
Quote:
katrin kaže:
mogu, jedan frend se od veljace prebacio na izvanredni jer je napunio 27 godina.

nakon 27. ne mozes biti redovan uz placanje (osobne potrebe) vec si izvanredan student. mozda je na pojedinim fakultetima to drugacije uredjeno...
apsolutna neistina. mora svakom biti omogućeno da završi po onom programu po kojem je upisao. a nigdje u zakonu, a bogme niti u statutu sveučilišta, nije stavljena dobna granica.

na kojem ti je faksu taj frend?
__________________
Vidiš li gde sam to sad, u kom sam dobu? Čudne mi ptice, da znaš, snovima jezde...
Markeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 01:17   #68
evo da ti dam primjer, ja sam sad na 2.god.medicine i samnom su na godini jedan lik 79.godiste i jedan 78.
naravno da nisu 7.puta padali nego su jednostavno sad skuzili da ipak to zele u zivotu... no trouble... doduse kuzi se da su zreliji od 20-godisnjaka, ali bilo bi cudno da nije tako...

just go on
Rajčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2006., 11:57   #69
Quote:
The_Equilibrist kaže:
Jel' to opet Cepulic otvara nove frontove?!
Aha
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 12:25   #70
nisam čitala sve prethodno napisano ali.. kod mene na faksu se žena upisala s 50! ima skoro 29 godina radnog staža kao odgajateljica, a sad je upisala pedagogiju jer prije u životu nije imala priliku.. što drugo reći go for it!
 
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 13:03   #71
Quote:
Dora K kaže:
Samo, tko će njih zaposliti?
Mislim da je i za nju pomalo kasno, 24 + 6 + 1 = 31 ( i kaj ako se još taj studij oduži, ako ne dobije odmah staž... možda će imati i 33, 34 kad bude sa svim gotova i onda tek treba pronaći posao.... pitat će ju kaj je radila do tada. I kaj će sa speckom, nakon 34 više ne ulazi u niti jedan natječaj za specijalizaciju, a specijalizirat mora, ak ima love da to iskešira fajn, a ak nema?)

Razapet će ju, vidjela sam to već.

Ne mislim da je 24 godina kasno za upisati faks, ali mislim da je za medicinu kasno. Sorry. Velim to iz iskustva. Vidjela sam svakaj.
U svakom slučaju, puno priče ništa konkretno rečeno. To što misliš da nema posla za osobe koje se kasnije odluče za faks je ipak samo tvoje mišljenje, i to što kažeš da će ju razapeti je isto tako samo neutemeljena konstatacija.

Osobno bi prije otišla kod doktorice koja bi počela kasnije studirati i bila zrelija u tom poslu, nego obrnuto. Zašto? Zato što imam filing da bi to išla studirati iz ljubavi prema tom zanimanju, a što je krucijalan faktor nekakvog kasnijeg ljudskog odnosa prema pacijentima, što našim doktorima ipak fali!

Ženo, studiraj što želiš, kako želiš i koliko god dugo to hoćeš. Ulaziš u neke stvari kao kompletnija osoba što ti daje veeeliku prednost u tom pothvatu
ovisnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 15:52   #72
nije prekasno... zasto bi bilo...
__________________
!! Nocu je hladnije nego vani !!
ivan_maks is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2006., 10:45   #73
Quote:
tamica kaže:
Da li je prekasno upisati fakultet u 24 godini? Željela bih upisati, ali si mislim da je mozda sada prekasno za studiranje. Da li netko ima slicna iskustva i sto vi mislite o tome?
nikad nije prekasno. ja sam upisala sa 18 i nisam završila. sad, sa 26, imam volje više nego ikad i vračam se na faks.
tarantino is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2006., 10:56   #74
Quote:
tarantino kaže:
nikad nije prekasno. ja sam upisala sa 18 i nisam završila. sad, sa 26, imam volje više nego ikad i vračam se na faks.
wow! a ja ti želim puno sreće u tome!!!

ak smijem pitat, koji faks ?
ovisnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2006., 19:39   #75
Quote:
Rajčica kaže:
evo da ti dam primjer, ja sam sad na 2.god.medicine i samnom su na godini jedan lik 79.godiste i jedan 78.
kod nas ove godine ima lik koji ima 39 g.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 08:46   #76
Naravno da nije samo ga ti upiši
Ja sam prvi put upisala faks, ekonomiju sa 19 i nisam dala niti jedan ispit niti sam išla na predavanja..nije me uopće zanimalo. Onda sam otisla u Irsku i kad sam se vratila upisala sam faks koji me zanima , to je bilo prosle godine u 23-oj. I stvarno mi je super, istina da je većina redovnih mladja od mene osim jedne cure koja je kao i ja ali se super slažemo i nema uopće nikakvih problema. Još su mi dva ispita ostala da dam uvjete i upišem drugu.
Te pretprosle godine kada sam se vratila iz Irske doma bila sam stvarno u komi ..nisam nigdje radila, nisam isla na faks, moji prijatelji iz gimnazije su faks vec zavrsavali, prijateljice iz osnovne se poudavale..a ja sam jos bila na pocetku niti sam napravila nesto s faksom, niti sam se osjecala spremnom da se udam ..Sada se potpuno drugačije osjećam, živim pravi studentski život izlazim van, idemo na tulume, festivale, koncerte,putovanja ...zaista mislim da za neke stvari u životu nikad nije prekasno a faks je definitivno jedna od tih stvari !
__________________
" I ja sam spreman da tocno u podne kao Gary Cooper sam izadjem pred barabe"
Hanii is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2006., 09:32   #77
Quote:
ovisnica kaže:
U svakom slučaju, puno priče ništa konkretno rečeno. To što misliš da nema posla za osobe koje se kasnije odluče za faks je ipak samo tvoje mišljenje, i to što kažeš da će ju razapeti je isto tako samo neutemeljena konstatacija.

Osobno bi prije otišla kod doktorice koja bi počela kasnije studirati i bila zrelija u tom poslu, nego obrnuto. Zašto? Zato što imam filing da bi to išla studirati iz ljubavi prema tom zanimanju, a što je krucijalan faktor nekakvog kasnijeg ljudskog odnosa prema pacijentima, što našim doktorima ipak fali!

Ženo, studiraj što želiš, kako želiš i koliko god dugo to hoćeš. Ulaziš u neke stvari kao kompletnija osoba što ti daje veeeliku prednost u tom pothvatu
Ne da mislim da nema posla za osobe koje kasnije upišu faks, već znam da, za razliku od nekih drugih struka, na medicini je faktor vremena i godina vrlo bitan. Studij sam po sebi dugo traje i gledat će joj godine starosti pri traženju posla, specke.... A kad im se nacrta s 32, 33 na razgovoru za posao, fino će ju direktno šakom u glavu pitanjem :"A što ste čekali do sada?"
Nakon 34. ne ulazi u niti jedan natječaj za specijalizaciju, a specijalizirati mora.

Ne odgovaram ju, napisala sam joj što ju realno čeka. Ti pišeš iz perspektive pacijenta, a ja iz perspektive medicinara i surova je, ali, na žalost, realna činjenica da unatoč tvom izboru liječnika koji je kasnije odstudirao i zaposlio se, liječnik koji tek kreće zapošljavati se sa 32, 33, bez prethodnog iskustva u struci, nema gotovo nikakve šanse da se u toj struci zaposli.

Osim da ode radit sa 32, 33 u neko selo Bogu iza nogu i obveže im se ugovorom na 20 godina, ako joj plate specku, što nisam baš sigurna da želi ili će radit u farma firmi, što liječnički posao, žao mi je, nije. A za bit trgovac ne treba studirat medicinu.

Lako je bit euforičan, ako ne znaš situaciju, malo sam više u svemu tome od nekog tko nije te struke.
Uostalom, sve će se svesti na kraju na njezin izbor, što god mi pisali. Ako toliko silno želi upisati medicinu, upisat će ju. Kao da sam ja slušala iskusnije i pametnije
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 17:07   #78
Quote:
tamica kaže:
Da li je prekasno upisati fakultet u 24 godini? Željela bih upisati, ali si mislim da je mozda sada prekasno za studiranje. Da li netko ima slicna iskustva i sto vi mislite o tome?
Ja sam u 24-toj upisao prvi srednje
*Adriatic* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 01:20   #79
NIKAD NIJE KASNO, SREĆO, SAMO TREBA UČITI!

P.S. MALI SAVJET::::: UPIŠI KAO IZVANREDNI STUDENT!!!!
seremeister is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2006., 18:58   #80
Talking

naravno da nije kasno!!! ja sam prosle godine s 24 upisala ekonomski, i nije uopce bed. u ovim godinama si ozbiljniji i drukcije svemu pristupas (ucenju itd..) jer znas da to fakat radis za sebe da bi ti jednom bilo bolje.... fakat ne zelim cijeli zivot raditi neke sugave poslove ako se mogu malo potrudit i zavrsit faks pa makar i s 30. nikad ne znas kakva ti se prilika moze pruzit jedan dan radim i studiram i sve stignem . naravno ne uvijek ali ako to stvarno zelis mozes jer znas koji su ti prioriteti.... sretno
letitia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:27.