Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2015., 11:56   #521
Quote:
sarraa kaže: Pogledaj post
pozz, ima li tu nekog tko je bio/je/će ići u prag?
Ja sam upala na ljetni semestar (charles university- faculty of arts) tako da slj godine via Prag

kako znaš da si upala?
čokolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 20:58   #522
Dočekasmo i to http://www.unizg.hr/nc/vijest/articl...godina-201516/
cloudyday is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 12:20   #523
Zna li netko jel' moguce mijenjati semestar, tipa dobili smo zimski semetar a htjeli bi ici na ljetni?
le-le is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 23:39   #524
Pozdrav!
Pitanje u vezi stručne prakse. Dakle, mogu paralelno primati plaću od poslodavca i mjesečnu stipendiju od Sveučilišta? Jel ima veze kolika bi ta plaća bila (postoji li neka gornja granica) i je li to potrebno gdje navesti u prijavi? Ako se radi o povišem iznosu (Skandinavci ), hoće li to biti razlog da me Sveučilište ne financira iako bi se prijavila odmah po početku natječaja?
WhoAreYou? is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 10:06   #525
Možeš primati paralelno plaću od poslodavca i stipendiju od Sveučilišta. Koliko će ti poslodavac platiti mora navesti u prijavi kao i to hoće li ti osigurati smještaj, platiti prijevoz i sl. Nisam sigurna postoji li gornja granica. Znam za nekoliko primjera gdje su kolege imale plaću 700€ i na to su dobili još 500tinjak € stipendije.

Nadam se da će Natječaj biti objavljen već idući mjesec jer ono što su napravili prošle godine u rujnu poremetilo je mnogima planove i na kraju nisu mogli ići.
miako is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 22:03   #526
Pitanje za studente koji su bili na razmjeni u zimskom semestru 2014/2015, Sveučilište u Zagrebu. Jesu li vam isplatili ostatak novca od stipendije, onih 20%?
teich_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 22:47   #527
Dobro, kad će više rezultati za Sunbeam?
__________________
Svako želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i radost događa se penjući se na nju.
points is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 19:45   #528
Quote:
teich_zg kaže: Pogledaj post
Pitanje za studente koji su bili na razmjeni u zimskom semestru 2014/2015, Sveučilište u Zagrebu. Jesu li vam isplatili ostatak novca od stipendije, onih 20%?
nisam, samo mail da sam sve papire predao na vrijeme i da je moj ugovor zatvoren..kad bi trebala sletjet lova neznam...ti?
lukaluka22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 14:26   #529
Quote:
lukaluka22 kaže: Pogledaj post
nisam, samo mail da sam sve papire predao na vrijeme i da je moj ugovor zatvoren..kad bi trebala sletjet lova neznam...ti?
Nisam ni ja. Čula sam od kolege da su prošle godine isplatili taj zaostatak tek u 7 mjesecu.
teich_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 22:45   #530
Pozdrav, zainteresirana sam za odlazak na strucnu praksu na kraju 5.godine faksa, sada zavrsavam 4. Koliko sam shvatila, natjecaj izlazi u svibnju, a na praksu se moze ici od 1.lipnja tekuce godine do 30.rujna iduce? Moram li ici na strucnu praksu u nekakvu instituciju vezanu za moju struku ili nije vazno gdje cu i sto raditi? Hvala unaprijed
sanšajn00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 11:38   #531
Quote:
sanšajn00 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zainteresirana sam za odlazak na strucnu praksu na kraju 5.godine faksa, sada zavrsavam 4. Koliko sam shvatila, natjecaj izlazi u svibnju, a na praksu se moze ici od 1.lipnja tekuce godine do 30.rujna iduce? Moram li ici na strucnu praksu u nekakvu instituciju vezanu za moju struku ili nije vazno gdje cu i sto raditi? Hvala unaprijed
Sama si tražiš praksu, a Erasmus samo daje stipendiju i pravnu organizaciju (tako da možeš dobiti ECTS bodove i dodatak diplomi), tako da možeš ići gdje god te hoće dokle god možeš za Erasmus napisati kratko objašnjenje kako će ti to koristiti za karijeru (motivacijsko pismo).
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 21:54   #532
Mogu li se ja na petoj godini prijaviti za studijski boravak na erasmusu iduće godine (pa čak i recimo tek ljetni semestar), bez obzira što ću diplomirati u lipnju te godine? Čula sam da je zapravo bitno samo da si student dok se prijavljuješ.
A ako da, na koji način će onda način meni utjecati ispiti koje ću morati polagati, s obzirom da ću, dakle, diplomirati prije toga?
hvala!
White Shadows is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 13:20   #533
Quote:
White Shadows kaže: Pogledaj post
Mogu li se ja na petoj godini prijaviti za studijski boravak na erasmusu iduće godine (pa čak i recimo tek ljetni semestar), bez obzira što ću diplomirati u lipnju te godine? Čula sam da je zapravo bitno samo da si student dok se prijavljuješ.
A ako da, na koji način će onda način meni utjecati ispiti koje ću morati polagati, s obzirom da ću, dakle, diplomirati prije toga?
hvala!
mozes se prijaviti samo na strucnu praksu, ne i na studijski boravak, tako su mi rekli na nasem sveucilistu.

Quote:
teich_zg kaže: Pogledaj post
Nisam ni ja. Čula sam od kolege da su prošle godine isplatili taj zaostatak tek u 7 mjesecu.
samo da te obavjestim da sam dobio tih 20%, prije nekih tjedan dana mi je sjelo na racun.
lukaluka22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 13:05   #534
Quote:
lukaluka22 kaže: Pogledaj post
samo da te obavjestim da sam dobio tih 20%, prije nekih tjedan dana mi je sjelo na racun.
hvala, mojoj kolegici je isto, meni evo još uvijek nije
teich_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 19:42   #535
Pozdrav, na stručnoj sam praksi trenutno i zanima me kakva je procedura ako se želi prije roka otići sa prakse praksa mi traje do kraja 9 mj a htio bi otići do kraja 7 mj.

Lp
freakonleash is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 21:10   #536
Stipendija

Pozdrav!

Zanima me da li stipendija sjeda u kunama ili eurima? Ukoliko sjeda u kunama, da li ste te kune pretvarali u eure kako biste na razmjeni u stranoj državi mogli dizati novac?
Gdje ste išli i koliko ste još novaca trebali pridodati uz stipendiju? Ako je netko možda bio u Belgiji?

Hvala!
__________________
Broj ljudi koji te promatra je direktno proporcionalan gluposti onoga što činiš. (Murphyjev zakon)
caffeine girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 12:47   #537
Erasmus mobilnost pitanje

Pozdrav,

Pišem na ovaj forum jer imam problem i stvarno neznam gdje pronaći odgovor, koordinatorica mi se javi jednom u 5-6 dana, a referada je na godišnjem. Znači ovako, prijavio sam se za mobilnost u Španjolskoj u jednoj tvrtci koja se bavi iznajmljivanjem električnih vozila gdje je u opisu pisalo da ću raditi marketing, prodaju, odnose s kupcima i otprilike sve stvari koje učim na stijudiju(poslovanje i menadžment). Tu sam već 2 tjedna, a posao mi je ko i svim studentima ovdje 8 sati na dan stajati vani na ulici, dijeliti letke ljudima i zvati ih u trgovinu, što je stvarno mučenje jer svo to vrijeme treba stajati vani na +30, +40, i maltretirati ljude po cesti. Radno vrijeme mi je 5 dana u tjednu, svaki dan od 12-20 tako da mi od dana ništa praktički ne ostaje, i radim svaki vikend petak-subota-nedjelja. Ništa u opisu posla nije bilo krivo napisano, samo što je oblikovano da lijepo zvuči, ali stvarnost je drugačija. Radim i neke druge stvari u toj firmi, ali to mi dođe kojih 10-20min od ukupnog vremena. Znači praktički, ovo je izrabljivanje studenata za neplaćeni posao. Došao sam ovamo naučiti nešto, ali ovdje neću naučiti ništa pa sam odlučio raskinuti ugovor i prekinuti mobilnost, jer ovo je samo gubitak vremena i novaca. Problem je da bih u tom slučaju trebao vratiti stipendiju, koju sam već velikim dijelom potrošio na avionsku kartu i stan. Kao što sam rekao, koordinatorica mi se ne javlja, a ne mislim vraćat taj veliki novac.

Pa me zanima da li ima netko slična iskustva, i što da napravim u ovom slučaju? Hvala unaprijed
Scream96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 09:49   #538
Slično iskustvo ne, ali bih ti savjetovao da ne prekidaš Ugovor, nego da porazgovaraš nekim nadređenim. Iskoristi to vrijeme barem da se provedeš tamo kao turista, a svako radno iskustvo je dobro, makar i takvo. Ništa se ne brini, kad diplomiraš svakako ćeš na poslu morati učiti raditi. Ako odustaješ tako lako, ja te ne bih ni primio na posao.
__________________
Svako želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i radost događa se penjući se na nju.
points is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 13:56   #539
Quote:
Scream96 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Pišem na ovaj forum jer imam problem i stvarno neznam gdje pronaći odgovor, koordinatorica mi se javi jednom u 5-6 dana, a referada je na godišnjem. Znači ovako, prijavio sam se za mobilnost u Španjolskoj u jednoj tvrtci koja se bavi iznajmljivanjem električnih vozila gdje je u opisu pisalo da ću raditi marketing, prodaju, odnose s kupcima i otprilike sve stvari koje učim na stijudiju(poslovanje i menadžment). Tu sam već 2 tjedna, a posao mi je ko i svim studentima ovdje 8 sati na dan stajati vani na ulici, dijeliti letke ljudima i zvati ih u trgovinu, što je stvarno mučenje jer svo to vrijeme treba stajati vani na +30, +40, i maltretirati ljude po cesti. Radno vrijeme mi je 5 dana u tjednu, svaki dan od 12-20 tako da mi od dana ništa praktički ne ostaje, i radim svaki vikend petak-subota-nedjelja. Ništa u opisu posla nije bilo krivo napisano, samo što je oblikovano da lijepo zvuči, ali stvarnost je drugačija. Radim i neke druge stvari u toj firmi, ali to mi dođe kojih 10-20min od ukupnog vremena. Znači praktički, ovo je izrabljivanje studenata za neplaćeni posao. Došao sam ovamo naučiti nešto, ali ovdje neću naučiti ništa pa sam odlučio raskinuti ugovor i prekinuti mobilnost, jer ovo je samo gubitak vremena i novaca. Problem je da bih u tom slučaju trebao vratiti stipendiju, koju sam već velikim dijelom potrošio na avionsku kartu i stan. Kao što sam rekao, koordinatorica mi se ne javlja, a ne mislim vraćat taj veliki novac.

Pa me zanima da li ima netko slična iskustva, i što da napravim u ovom slučaju? Hvala unaprijed
Dragi odjebi to odmah u startu nije vrijedno ni novaca ni živaca jbt nisi išao na faks da dijeliš letke. Ja isto prekidam praksu prije roka koordinatorica mi se javila i objasnila šta trebam napraviti na kojem si ti sveučilištu u HR?
freakonleash is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 14:31   #540
Quote:
points kaže: Pogledaj post
Slično iskustvo ne, ali bih ti savjetovao da ne prekidaš Ugovor, nego da porazgovaraš nekim nadređenim. Iskoristi to vrijeme barem da se provedeš tamo kao turista, a svako radno iskustvo je dobro, makar i takvo. Ništa se ne brini, kad diplomiraš svakako ćeš na poslu morati učiti raditi. Ako odustaješ tako lako, ja te ne bih ni primio na posao.
Ja bi isto savjetovao da ne prekidas jer eto barem se možeš provest turistički, novce dobijaš a da ideš kući ne bi te dočekala nikakva druga praksa tako da. Ono eto par mjeseci si radio u stranoj zemlji.

Međutim nemoj slusat bisere poput ovog quotanog i obavijesti nadležne kakav je to poslodavac i sto se radi na praksi jer ako je ovo istina onda je to sramotno. Svakako da ces morati učiti na poslu ali prakse upravo služe za to da vec neka znanja stekneš i da ti bude lakse jednom kad se zaposliš a ne da poslodavac uštedi par eura po satu koliko bi inace plaćao nekom studentu bilo čega, srednjoškolcu ili bilo kome ko zna beknut par rijeci španjolskoga pa makar imao tri razreda osnovne.

Onda bi svi restorani kod nas u gradu mogli bit izvrsni za Erasmus praksu. Dovedu studente na praksu umjesto onih cura koje stoje sa jelovnikom
number 19 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:28.