Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2013., 19:21   #61
Quote:
Aage kaže: Pogledaj post
Da, da. No u gimnazijama u mom mjestu to je bilo 54.
Onda će sad vjerojatno biti oko 70.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 00:51   #62
Quote:
Štreberica kaže: Pogledaj post
Onda će sad vjerojatno biti oko 70.
da, i ja mislim. a onaj reče da je svim gimnama sad isti prag - 56, ujedno minimalni, a po njegovom i maksimalni.
__________________
Don't tell me there's no hope at all
Aage is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 01:13   #63
56 je minimalni prag s kojim se netko može prijaviti za upis. Prijašnjih godina je to bilo 46, ali su škole mogle povisiti minimalni prag za prijavu, dok sada sve imaju isti minimalni bodovni prag. Naravno, gotovo nigdje se neće upadati s tako malo bodova, ali taj prag treba zadovoljiti za prijavu za upis.
Computer235 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 13:25   #64
Quote:
Computer235 kaže: Pogledaj post
56 je minimalni prag s kojim se netko može prijaviti za upis. Prijašnjih godina je to bilo 46, ali su škole mogle povisiti minimalni prag za prijavu, dok sada sve imaju isti minimalni bodovni prag. Naravno, gotovo nigdje se neće upadati s tako malo bodova, ali taj prag treba zadovoljiti za prijavu za upis.
da, naravno da će se upadati s puno više. no prag je 56 u svim jel'?
__________________
Don't tell me there's no hope at all
Aage is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2013., 13:50   #65
Da, 56 je minimalni prag za prijavu za sve škole i škole to ne mogu mijenjati kao prijašnjih godina...
Computer235 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 13:49   #66
Bodovi za srednju

Nasao sam na netu bezbroj objasnjenja ali svaki blog,stranica,forum ima svoje.Kako se racunaju bodovi za srednju po ovom novom i koji je bodovni prag za strukovne skole?Molio bi admine,modove i sve ostale da mi ne brisu temu.
Otto Rino is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 17:30   #67
Jednostavno je.
Zbrojiš prosjeke sva četiri razreda zaokruženih na dvije decimale. Najveći prosjek po jednom razredu je 5, tako da je najveći mogući za sva četiri ukupno 20.
Zbrojiš ocijene iz 7. razreda iz hrvatskog, matematike, prvog stranog jezika i tri predmeta koji ti se boduju pri upisu (te predmete možeš pogledati na stranici MZOS) , tako dobiješ najviše 30.
Isti postupak primjeniš na 8. razred i na kraju sve zbrojiš. Za četverogodišnje je moguće 80 bodova, a za trogodišnje 50.

Evo primjera:
5. razred: 4.5
6. razred: 4.7
7. razred: 3.9
8. razred: 4.1
Ukupno: 17.2

Ocijene u 7. i 8. razredu:
Hrvatski: 4, 4
Matematika: 5, 5
Prvi strani jezik: 4, 3
Fizika: 5, 5
Biologija: 3, 3
Kemija: 5, 4
Ukupno: 50

Sveukupno bodova za upis: 67.2

56 bodova za upis u gimnazije;
50 bodova za upis u eksperimentalni program strukovne gimnazije;
44 boda za upis u ostale programe obrazovanja u trajanju od najmanje četiri godine.
Computer235 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 22:27   #68
Quote:
hannah88 kaže: Pogledaj post
hvalaa di cete vi u srednju?
U prirodoslovnu gimnaziju
prelog5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 23:32   #69
U koju prirodoslovnu gimnaziju mogu upasti sa 65 najvise 67 bodova ?? I ako bi npr odabrala neki smjer u prelogu (kemijski tehnicar) kakve su mi sanse da upisem neki bolji fax? Tipa medicinski..Hvala unaprijed
heyyou is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 00:30   #70
Quote:
heyyou kaže: Pogledaj post
U koju prirodoslovnu gimnaziju mogu upasti sa 65 najvise 67 bodova ?? I ako bi npr odabrala neki smjer u prelogu (kemijski tehnicar) kakve su mi sanse da upisem neki bolji fax? Tipa medicinski..Hvala unaprijed
Sve ovisi o tebi. Ne ovisi to toliko o srednjoj školi, ali ja sam završio kemijskog tehničara i znam dosta svojih prijatelja koji su na medicini, farmaciji itd.. tako da može se.
Kemijski tehničar i općenito Prelog ti je super stvar ako se misliš upisati na kemijske ili neke druge prirodoslovne fakultete, makar ih ima dosta koji na kraju ipak upišu neke društvene predmete
__________________
acta non verba
kemičar_93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 09:32   #71
hvala puno
heyyou is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 16:46   #72
Quote:
kemičar_93 kaže: Pogledaj post
Sve ovisi o tebi. Ne ovisi to toliko o srednjoj školi, ali ja sam završio kemijskog tehničara i znam dosta svojih prijatelja koji su na medicini, farmaciji itd.. tako da može se.
Kemijski tehničar i općenito Prelog ti je super stvar ako se misliš upisati na kemijske ili neke druge prirodoslovne fakultete, makar ih ima dosta koji na kraju ipak upišu neke društvene predmete
ja cu ici u prelog
prelog5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 16:55   #73
Znam da idem s teme, ali moze li mi tko reci kad ce biti Dojdi osmas?
prelog5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 18:19   #74
Quote:
heyyou kaže: Pogledaj post
U koju prirodoslovnu gimnaziju mogu upasti sa 65 najvise 67 bodova ?? I ako bi npr odabrala neki smjer u prelogu (kemijski tehnicar) kakve su mi sanse da upisem neki bolji fax? Tipa medicinski..Hvala unaprijed
sa 65- 67, u prirodoslovnu gimnaziju mislim da se ne mozes ni u jednu , ja cu imati oko 79 bodova i jos se bojim hocu li upasti u pšvp
prelog5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 21:13   #75
Quote:
heyyou kaže: Pogledaj post
U koju prirodoslovnu gimnaziju mogu upasti sa 65 najvise 67 bodova ?? I ako bi npr odabrala neki smjer u prelogu (kemijski tehnicar) kakve su mi sanse da upisem neki bolji fax? Tipa medicinski..Hvala unaprijed

Ako si imala takav relativno mali broj bodova za prirodoslovnu gimnaziju u osnovnoj, pretpostavljam da ti gimnazija ne će ići najbolje. Znači, ako si iz strukovne i ako nisi baš odličan učenik, šanse za medicinu su ti jako jako male - teže nuli.
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 22:57   #76
Quote:
NOD14 kaže: Pogledaj post
Ako si imala takav relativno mali broj bodova za prirodoslovnu gimnaziju u osnovnoj, pretpostavljam da ti gimnazija ne će ići najbolje. Znači, ako si iz strukovne i ako nisi baš odličan učenik, šanse za medicinu su ti jako jako male - teže nuli.
Sve ovisi o davanom trudu,
prelog5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 23:02   #77
Quote:
NOD14 kaže: Pogledaj post
Ako si imala takav relativno mali broj bodova za prirodoslovnu gimnaziju u osnovnoj, pretpostavljam da ti gimnazija ne će ići najbolje. Znači, ako si iz strukovne i ako nisi baš odličan učenik, šanse za medicinu su ti jako jako male - teže nuli.
Nemoj je plašit nepotrebno
Sve ovisi o osobi koliko to zaista želi i koliko je spremna uložiti truda da postigne upis na fakultet kao što je medicina.
Budimo realni ni gimnazijalac nema neku realnu šansu ako nije odlikaš da studira na medicini, jer ionako na prijamnom iz medicine se pišu kemija, biologija i fizika , što kemijski tehničari uredno slušaju sve 4 godine, s tim da im je kemija posebno izražena.
Matematiku smo imali satnicu 4-4-3-3 kao kak ima opća gimnazija, tako daaa...a ako se brineš oko hrvatskog i engleskog, ja sam p sao višu razinu mature iz jednog i drugog i trećeg predmeta (dakle mat, hrv, eng), i hrv i eng sam učio dan-dva prije i dobio iz hrvatskog 4 a iz eng 3, skoro 4. A nisam nikad bio neki talent za matematiku pa sam iz tog dobio 2.

Prema tome .
__________________
acta non verba
kemičar_93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 10:01   #78
hoće li itko ići u neku gimnaziju prirodnoslovnog- matematičkog smjera?
klokssi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 16:42   #79
ej ljudi jel neko namjerava u jezicnu
henna74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 18:00   #80
Quote:
klokssi kaže: Pogledaj post
hoće li itko ići u neku gimnaziju prirodnoslovnog- matematičkog smjera?
Ja ću ići.
Computer235 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:59.