Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2007., 13:35   #1
Kako Dusan car Srba vidi Srbe

Za sve Srbe.Da li ste Srbi.Mislite da jeste.Pa, dobro, lijepo je to.A znate li za ovo mozda





Stefan Nemanja u zakonima 1168, kaze, ne mogu svi da budu Srbi.Nemanja, vladar Rasana ili Srba (1167-1196)

Vladar kuce Nemanjica, znaci number 1 faca.Ubio je cak i vlastitog brata Mutimira u borbi za prijesto Raske.Stracimiru je dao posjede u Humu(Hercegovina)

Stracimir, gospodar Humske zemlje 1173 , njegov brat, opet ovdje kaze, da nije vidio toliko pravoslavnih vlaha u Humu, kao u matici.Pa, cak i sam Car Serbalja

Az Dusan Car(1331-1355) Serbalja rab bozji, kaze


Svaka osoba koja je plemickog porijekla i ona koja ima zemlju moze da se smatra Srbima.Po Dusanu bezemljasi su Vlasi.Bezemljasi ili Vlasi se ne smiju mjesati sa Srbimu.Slicno, Hamurabijevom zakoniju u 92 tacke, ovdje Dusan lijepo kaze, sta Vlasi smiju a sta ne smiju, kod pravih Srba

Dusanov Zakonik 1347 ili Vlaski Zakonik.Srpska vlastela toliko mrzi Vlahe, da cak i Milica Carica, zena Lazara, pise da vise voli Turke, nego Vlaje.Kolika je ljubav Milice, ona 3 godine prije Kosovske bitke 1389 godine, daju svoju kceru u miraz Otomanskom sultanu Muratu.U njemu ona pise

Svijetli viziru, nadam se da ce vam se moja kcerka dopasti.Ovdje Milica ne igra Sultana, nego daje svoju kcerku, Kauru i Nekrscanu.Bilo je obicaja da Vlastela daje sinove i kceri i zeni se, ali ovo je prvi slucaj.No, okrenimo se par godina samo prije.

Nakon Smrti Dusana, imao je 47 do 48 godina, na prijesto mu dolazi sin

Dusan 4(1355-1366)



Njegov par sin Dusan 4 (1355-1366) se vise nego slaze sa ocem, i jos povecava Srpske zakonike.Vlah, koji bijase ufacen sa Srpskom zenom, i da je PRAVOSLAVAN, ceka ga teska kazna.Isto tako i za Vukana, Vukan je cak i presao na Katolicku vjeru jednom, za Lajos 1 1366 i sam kaze da Srbija treba da bude Katolicka./Vukan stradava na Marici.Naravno, na poricem ja ljudi Srpsku naciju, samo pricam, sta face dana kazu za Srbe.Znaci, nemas zemlju, nisi Srbin.Bezemljas, kao da si od kuge stvoren



Postavlja se pitanje ovdje, da li ste vi Srbi.I gdje vam je dokaz da ste Srbi.Lahko je reci, bre, ja sam Srbin, ovo ili ono, ali sve vise i vise ne vidim nesto puno jakih Srba ovdje



Ako nemate dobar dio zemlje ili samo komadic zemlje , da je stariji od 650 godina, Dusan bi te proglazio usluznim topovskim mesom.Znaci, samo Balsici, Vojisavljevici i ono malo su Srbi, ostalo nista.Znaci, ima li ovdje ijedan Srbin, ili je ovo sve Vla.... popuni



Ako nemate rodoslov da vam , familija nije zivjela u Srbiji u zadnjih 690 godina, onda 97,97% sanse su da si nesto drugo a niste imali zemlju .A ti skopcaj.Gojak, Zdeslav i Branimir, su samo neke suludi ideali, promasenog politicara Vuka Draskovica, nema Draskovica no du Hrvata
rackoza is offline  
Old 07.03.2007., 13:36   #2
Inace zaboravih reci 1386, ta kcerka se zvala Olivera
rackoza is offline  
Old 07.03.2007., 14:07   #3
....

Quote:
Svaka osoba koja je plemickog porijekla i ona koja ima zemlju moze da se smatra Srbima.Po Dusanu bezemljasi su Vlasi.Bezemljasi ili Vlasi se ne smiju mjesati sa Srbimu.Slicno, Hamurabijevom zakoniju u 92 tacke, ovdje Dusan lijepo kaze, sta Vlasi smiju a sta ne smiju, kod pravih Srba
Vidiš ovo je analogno tvrdnji da ime Hrvat znači ˝oni koji imaju puno zemlje˝. Drugim riječima Hrvati su vladari i posjednici, a drugi su niža kasta. Znači ovo što piše Dušan nije ništa novo. Vlasi su bili nomadi i nisu plaćali porez niti su donosili neku korist. Kad se žena uda za njih onda su i njena dica Vlasi i ne možeš ih iskorištavati. Logika kaže da treba ograničiti miješanje sjedilačkih seljaka sa Vlasima koji su stočari što se seljakaju gore dole.


Quote:
rpska vlastela toliko mrzi Vlahe, da cak i Milica Carica, zena Lazara, pise da vise voli Turke, nego Vlaje.Kolika je ljubav Milice, ona 3 godine prije Kosovske bitke 1389 godine, daju svoju kceru u miraz Otomanskom sultanu Muratu.
Čista logika. Žena nastoji ojačati položaj i utanačiti mir s Turcima odnosno odobrovoljiti istog. I molim te kako se može dati ćer u miraz? Miraz iliti dotu donosi nevjesta. Dati ćer u miraz bi značilo da je udala nekog pa usput poslala svoju ćer ko kakav poklon.



Quote:
Nakon Smrti Dusana, imao je 47 do 48 godina, na prijesto mu dolazi sin

Dusan 4(1355-1366)



Njegov par sin Dusan 4 (1355-1366) se vise nego slaze sa ocem, i jos povecava Srpske zakonike.Vlah, koji bijase ufacen sa Srpskom zenom, i da je PRAVOSLAVAN, ceka ga teska kazna.Isto tako i za Vukana, Vukan je cak i presao na Katolicku vjeru jednom, za Lajos 1 1366 i sam kaze da Srbija treba da bude Katolicka./Vukan stradava na Marici.Naravno, na poricem ja ljudi Srpsku naciju, samo pricam, sta face dana kazu za Srbe.Znaci, nemas zemlju, nisi Srbin.Bezemljas, kao da si od kuge stvoren
Bože koje si ti tu gluposti nadrobija... Dušan IV je u biti Stefan IV Dušan a naslijedio ga je Stefan V Uroš koji vlada od 1355. do 1371. doduše tek nominalno, ali taj tvoj fantomski Dušan IV je onaj koji je napravio famozni zakonik...

Otkud sad pobogu Vukan? Ja znam za Vukašina Mrnjavčevića koji stradava na Marici 1371. Taj je VBukašin od 1366. bio kralj ali pod carem, opet sve je to nominalno, Stefanom V Urošen sinom Stefana IV Dušana autora zakonika...


Quote:
Znaci, samo Balsici, Vojisavljevici i ono malo su Srbi, ostalo nista.Znaci, ima li ovdje ijedan Srbin, ili je ovo sve Vla.... popuni
Od svih Srba ti se sitija Balšića i Vojislavljevića! Od svih baš njih čije je srpstvo malčice upitno... Da si iz Crne Gore onda bi po ovome znao da si crnogorski Srbin, oliti Srbogorac, a to su najjači kreteni koji su ikad igdi pisali išta o povisti po mreži... tvoj divan duh kojim odiše tvoj post ukazuje, nažalost, da si pripadnik hrvatskog naroda, pače čak da si kakav polupismeni kretenoid iz dijaspore koji čak niti ne razumi dobro hrvatski... o Bože kako mrzim te kretene što sramote moj hrvatski narod i zbog kojih nam se rugaju!



GOSPODE DRAGI ZAŠTO SVAKOJAKI KRETENI PIŠU SVAKOJAKE GLUPOSTI PO FORUMU I SRAMOTE HRVATSKI NAROD? ZAŠTO BAR NE PROMISLE O ONOME ŠTO PIŠU? TI KRETENI NE SRAMOTE SEBE NEGO I SVE DRUGE HRVATE KOJI IMAJU MALO SOLI U GLAVI I ARGUMENTIMA SE OBRAČUNAVAJU SA IDIOTIMA KOJI SVOJATAJU HRVATSKU ZEMLJU.

MOLIM TE BOŽE NAPUNI HARD DISKOVE TIH KRETENA BAD SEKTORIMA I UNIŠTI IM TIPKOVNICE, PREKINI IM INTERNET VEZU I UNIŠTI NAPAJANJA DA NAS NE SRAMOTE PO MREŽNOM PROSTORU.
demon is offline  
Old 07.03.2007., 14:14   #4
Quote:
demon kaže: Pogledaj post

GOSPODE DRAGI ZAŠTO SVAKOJAKI KRETENI PIŠU SVAKOJAKE GLUPOSTI PO FORUMU I SRAMOTE HRVATSKI NAROD? ZAŠTO BAR NE PROMISLE O ONOME ŠTO PIŠU? TI KRETENI NE SRAMOTE SEBE NEGO I SVE DRUGE HRVATE KOJI IMAJU MALO SOLI U GLAVI I ARGUMENTIMA SE OBRAČUNAVAJU SA IDIOTIMA KOJI SVOJATAJU HRVATSKU ZEMLJU.

MOLIM TE BOŽE NAPUNI HARD DISKOVE TIH KRETENA BAD SEKTORIMA I UNIŠTI IM TIPKOVNICE, PREKINI IM INTERNET VEZU I UNIŠTI NAPAJANJA DA NAS NE SRAMOTE PO MREŽNOM PROSTORU.
doticni gospodin je musliman, tj pripadnik samozvane nacije "bosnjaka", a ne pripadnik hrvatskog naroda ili nacije...
horus is offline  
Old 07.03.2007., 14:17   #5
...

Quote:
doticni gospodin je musliman, tj pripadnik samozvane nacije "bosnjaka", a ne pripadnik hrvatskog naroda ili nacije...
Svejedno je kreten, ali dobro bar nije naš. Neka sramoti Bošnjake dok ga oni sami ne ispljucaju zbog toga.

demon is offline  
Old 07.03.2007., 14:22   #6


Da nastavim

Quote:
Vidiš ovo je analogno tvrdnji da ime Hrvat znači ˝oni koji imaju puno zemlje˝. Drugim riječima Hrvati su vladari i posjednici, a drugi su niža kasta. Znači ovo što piše Dušan nije ništa novo. Vlasi su bili nomadi i nisu plaćali porez niti su donosili neku korist. Kad se žena uda za njih onda su i njena dica Vlasi i ne možeš ih iskorištavati. Logika kaže da treba ograničiti miješanje sjedilačkih seljaka sa Vlasima koji su stočari što se seljakaju gore dole.
Mozda,no, dobro, iduca ce replika biti jaca




Quote:
Čista logika. Žena nastoji ojačati položaj i utanačiti mir s Turcima odnosno odobrovoljiti istog. I molim te kako se može dati ćer u miraz? Miraz iliti dotu donosi nevjesta. Dati ćer u miraz bi značilo da je udala nekog pa usput poslala svoju ćer ko kakav poklon.
Naravno, ali nije bilo slucaja do sada, da su Princeze isle u tabor druge religije.Znam da je Ricard Lavlje Srce htio da dadne svoju rodicu nekom Arapskom princu, ali da ona nije pristala.Da ima drugih slucajeva, nakon Hatina 1187, ja ne znam.Ako ti znas, reci mi slobodno.











Quote:
Bože koje si ti tu gluposti nadrobija... Dušan IV je u biti Stefan IV Dušan a naslijedio ga je Stefan V Uroš koji vlada od 1355. do 1371. doduše tek nominalno, ali taj tvoj fantomski Dušan IV je onaj koji je napravio famozni zakonik...

Ne, Stefan Dusan Uros 4 ili Car Dusan.Naravno zna se.Takodjer i sam Lazar prica da on vlada od 1355, iako tek formalno od 1366.Dusan 4 je mladji sin Dusana i on vlada 11 godina.Umire veoma mlad.Spominje ga Jiricek

Zali se njemu, a tipkovnica je na moj racun



Dusan kriz 1355-1366, tako iz njega sam to vidio.Vukan je skracenica za Vukasina, zna se da je Vukan namjeravao da prebaci Srbe na katolicanstvo


Quote:
Otkud sad pobogu Vukan? Ja znam za Vukašina Mrnjavčevića koji stradava na Marici 1371. Taj je VBukašin od 1366. bio kralj ali pod carem, opet sve je to nominalno, Stefanom V Urošen sinom Stefana IV Dušana autora zakonika...

Vukan ili Vukasin.Kao sto neke historijske knjige kazu Laious 1, neki kaze Ludvig a neki Ludovik, kralj Madjara.Zavisi kako glupo historicari napisu.Ipak i svaki prepis je bolji od prepisa

ILI Geza II a neki kazu Djeza II 1141-1161, Car Madjara.Ovdje se radi o slobodnom prepisu historije, a kroz duboki srednji vijek, necemo nikad znati



Sclavonia=Srbija, mogao bi se sloziti.Da, nisam ni rekao


Quote:
Od svih Srba ti se sitija Balšića i Vojislavljevića! Od svih baš njih čije je srpstvo malčice upitno... Da si iz Crne Gore onda bi po ovome znao da si crnogorski Srbin, oliti Srbogorac, a to su najjači kreteni koji su ikad igdi pisali išta o povisti po mreži... tvoj divan duh kojim odiše tvoj post ukazuje, nažalost, da si pripadnik hrvatskog naroda, pače čak da si kakav polupismeni kretenoid iz dijaspore koji čak niti ne razumi dobro hrvatski... o Bože kako mrzim te kretene što sramote moj hrvatski narod i zbog kojih nam se rugaju!
Ja sam Njemackog porijekla.Ostavi se ti Balsica, i daj argumente, nemoj laprdati.







Quote:
GOSPODE DRAGI ZAŠTO SVAKOJAKI KRETENI PIŠU SVAKOJAKE GLUPOSTI PO FORUMU I SRAMOTE HRVATSKI NAROD? ZAŠTO BAR NE PROMISLE O ONOME ŠTO PIŠU? TI KRETENI NE SRAMOTE SEBE NEGO I SVE DRUGE HRVATE KOJI IMAJU MALO SOLI U GLAVI I ARGUMENTIMA SE OBRAČUNAVAJU SA IDIOTIMA KOJI SVOJATAJU HRVATSKU ZEMLJU.


Nadji mi jedan, bas jedan prijepis da nije tacan.



Quote:
MOLIM TE BOŽE NAPUNI HARD DISKOVE TIH KRETENA BAD SEKTORIMA I UNIŠTI IM TIPKOVNICE, PREKINI IM INTERNET VEZU I UNIŠTI NAPAJANJA DA NAS NE SRAMOTE PO MREŽNOM PROSTORU.
Sjedi jedan, ne znas pa provaljujes gluposti.

Ja se tebi nisam obracao, gledam u argument, spominjes Vukasin a ne kontas ili ne znas sta je derivacija.Sumnjam



Psad budem igrali historije, zovnucu te da mi pravis drustvo, ona za big boys, od Hastingsa pa nadalje.Do, tada ne laprdaj, i repliciras.Ako zelis da pokazes znanje, imas ga ovdje, ako nemas, onda se vidi
rackoza is offline  
Old 07.03.2007., 14:27   #7
Quote:
Svejedno je kreten, ali dobro bar nije naš. Neka sramoti Bošnjake dok ga oni sami ne ispljucaju zbog toga.
Vlaska kultura.Bit cu veoma ljubazan, jer znam da veze nemas, i cekat cu tvoj odgovor.Sumnjam da ga imas, jer veze nemas.Ovdje dajem teze, a ti dajes beze.Ali, buduci da sam ja gospodin covjek, koji zna korijene a nije od Mate i Ive, onda mozemo da krenemo, kad si spreman


Sto se tice Hrvatske povijesti, nisam najbolji.Vise znam Bugarske, jer gledam malo vece drzave i znacajnije, da se ne bacam Porge i nekih zamisljenih Metodusa


Bijela Hrvatska je bajka Pere Djetlica, kao i Crvena.Vjeruju neki mali ksenofobi, ili Vlaji, koje Orbini 1604 po Dalmaciji srece, mozda neki tvoj predak

U redu, dobro je.bilo je zabavno.Jos sam tu, pa gledam da se igram vlaja i plemica, ti ces biti vlaj

Igra je spremna.Imas tastaruru.Pardon, ti kazes tipkovnicu, jel
rackoza is offline  
Old 07.03.2007., 14:40   #8
...

Quote:
Dusan 4 je mladji sin Dusana i on vlada 11 godina.Umire veoma mlad.Spominje ga Jiricek

Zali se njemu, a tipkovnica je na moj racun
Šuti molim te.



Quote:
Vukan ili Vukasin.Kao sto neke historijske knjige kazu Laious 1, neki kaze Ludvig a neki Ludovik, kralj Madjara.Zavisi kako glupo historicari napisu.Ipak i svaki prepis je bolji od prepisa

ILI Geza II a neki kazu Djeza II 1141-1161, Car Madjara.Ovdje se radi o slobodnom prepisu historije, a kroz duboki srednji vijek, necemo nikad znati



Sclavonia=Srbija, mogao bi se sloziti.Da, nisam ni rekao
Malo smo šizofreni? Malo slabo znamo hrvatski?



Quote:
Ja sam Njemackog porijekla.Ostavi se ti Balsica, i daj argumente, nemoj laprdati.
Njemčki se piše malim slovom, mislin u hrvatskom. Kakve argumente? Što bih ja trebao davati čovjeku koji ne zna što je to miraz? Dati kćer u miraz! Jeb'o te razum, kako bi rekli u Bosni...


Quote:
Vlaska kultura.Bit cu veoma ljubazan, jer znam da veze nemas, i cekat cu tvoj odgovor.Sumnjam da ga imas, jer veze nemas.Ovdje dajem teze, a ti dajes beze.Ali, buduci da sam ja gospodin covjek, koji zna korijene a nije od Mate i Ive, onda mozemo da krenemo, kad si spreman
Pssssst... zavuci se u rupu iz koje si izmigoljio...


Quote:
Sto se tice Hrvatske povijesti, nisam najbolji.Vise znam Bugarske, jer gledam malo vece drzave i znacajnije, da se ne bacam Porge i nekih zamisljenih Metodusa
Znači ne samo da ne znaš hrvatsku povijest nego se istoj i rugaš, e pa jebi ga moran ti reći da ne znaš nit srpsku, a i jebe te malo hrvatski jezik, a slutim i srpski jezik ti je malo stran. Kad znaš Bugarsku povijest onda ajde balavi po bugarskim forumima.


Quote:
Bijela Hrvatska je bajka Pere Djetlica, kao i Crvena.Vjeruju neki mali ksenofobi, ili Vlaji, koje Orbini 1604 po Dalmaciji srece, mozda neki tvoj predak
Što je pjesnik htio reći? Da je malo šizofren, ili da ga malo jebe sklapanje složenih rečenica?

Ajde fino na bugarske forume... Molin te ne zagađuj ovaj hrvatski.
demon is offline  
Old 07.03.2007., 14:46   #9
Pobjeda

Nokaut u 1 rundi, 26 sekunda

Bilo je zanimljivo
rackoza is offline  
Old 07.03.2007., 14:51   #10
Quote:
demon kaže: Pogledaj post


Njemčki se piše malim slovom, mislin u hrvatskom. Kakve argumente? Što bih ja trebao davati čovjeku koji ne zna što je to miraz? Dati kćer u miraz! Jeb'o te razum, kako bi rekli u Bosni...

"njemčki" se piše njemački.

"Jeb'o te razum" nije uobičajena psovka u Bosni. To mi zvuči onako bezveze, a u BiH se ne psuje bezveze
__________________
SEKS JE BEZVEZE!!! TREBA SE DUHOM BORIT!!
tekonako is offline  
Old 07.03.2007., 15:14   #11
Demon, strucnjak i genije bih trebao da prvo nauci sta je derivacija
rackoza is offline  
Old 08.03.2007., 10:32   #12
KOZARAC,1386 LAZAREVI VIJNICI SU POTUKLI LICNO MURATA,I NIKAKO NJEGOVA CERKA NIJE MOGLA DA SE UDA 1386,VEC 1389KRAJEM GODINE,ILI 1390,NE LUPAJ,
I NE POSTOJI CAR GEZA,VEC KRALJ GEZA.
OBRENOVAC is offline  
Old 08.03.2007., 10:33   #13
IZVINTE NA GRESCI U PISANJU
OBRENOVAC is offline  
Old 08.03.2007., 10:42   #14
Mislio sam na Kralja Gezu, u tome je fazon

rackoza is offline  
Old 08.03.2007., 13:27   #15


Dušan
g2slep is offline  
Old 09.03.2007., 10:11   #16
Vukasin Mrnjacevic,je poreklom iz okoline Livna,gde je njegov otac ili deda imao posed ili carinu,zvao se Mrnjana
OBRENOVAC is offline  
Old 09.03.2007., 11:22   #17
Livno nikad nije bilo u sastavu Srbije

Srbija za Stracimira brata Stefana Nemanje 1173 godine uzima Hum,

Hum nije bio Livno, to je bila regija Zavrsja

Od 1045 i osnutka, Livno so osnovali Hrvatski kraljevi.Tamo su vladali Banovi Nelipci 1330 tih godina, kada je Stjepan Kotromanic tih godina uzeo tu regiju, pripojio je Bosni

Dusan je vladao iz Travunjske regije(Trebinja) nekih godinu dvije, i Dusan je 1326 godine prodao Dubrovcanima Ston i tu regiju za 8000 perpera i 500 perpera za osmine, znaci 500 perpera godisnje nakon toga

1333 taj ugovor je sklopljen u Septembru nakon sto su Dubrovcani isplatili zadnju ratu
rackoza is offline  
Old 09.03.2007., 11:23   #18
Osmine=8 godina
rackoza is offline  
Old 09.03.2007., 11:40   #19
Proveri po dubrovackim arhivama,a ko je gde vladao,obrati paznju na FOjnicki grbovnik,i kao se oni izjasnjavaju,pisano je u 16 veku,tek toliko,a Livno pod kraljem Urosom je bilo deo srbije,kraj XIIIVEKA,
a Mrnjana je bio vlastelin u hlivnu,kako se tada to zvalo,i napravili su crkvu na ohridskom jezeru,Bogorodicu Zaumsku,po staroj postojbini nazvanu,
OBRENOVAC is offline  
Old 09.03.2007., 11:44   #20
Nema ja sta da provjeravam

Citao sam historiju i stranu i znam ko je osnovao Livno

Srbi nisu vladali Livnom, i to je to
rackoza is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:37.