Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2004., 17:52   #1
Životni vijek vašeg moba

koliki vam je dosad bio životni vijek mobitela?

ja imam T610 i u nekih tri mjeseca imam više od 200 sati razgovora. ako nastavim takvim tempom, mogu kupit novi mob za par mjeseci. Prije sam imao Nokiu 3410 i otisla je kvragu nakon 8 mjeseci. ne znam koliko je bilo sati razgovora na njoj, ali otprilike oko 500 (prije sam manje pricao).
__________________
jozo
jozodz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2004., 21:45   #2
Tako slab vijek Ja dosta rabim svoj mob (1-2 sata dnevno) a imam ga već 19 mjeseci. Bez ikakvih problema dosad. Ericsson T65
mobyXXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2004., 22:34   #3
imao c45 dvije godine, nemam pojma kolko sam pricao, al prezivio je jedno 150 padova, i opet ga na kraju prodo za pristoje novce


sad imam t610 i cuvam ga ko ocu u glavi. star je mjesec dana
gaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2004., 23:54   #4
U je*** sve ovo vaše - moj T 68i radio je kao urica dobre 2 godine da bi na kraju svojeg mandata sa napunjenom baterijom držao 5 dana. Pa da vidimo tko se može mjeriti s time!

Sony Ericsson je zakon!!!
 
Odgovori s citatom
Old 13.05.2004., 12:36   #5
Quote:
shadowthrone kaže:
U je*** sve ovo vaše - moj T 68i radio je kao urica dobre 2 godine da bi na kraju svojeg mandata sa napunjenom baterijom držao 5 dana. Pa da vidimo tko se može mjeriti s time!

Sony Ericsson je zakon!!!
S ovim se moram složiti... Od 68-ice i 310-ke...
Žive, rade i rijetko se pune...
__________________
FJBG dužnost: GLAVNI TAJNIK "Što bi čovjek činio bez auta? Čime bi išao po benzin?"
FJBG!!! - Vodič "Grlom kroz računalo" za obične korisnike - by FJBG - Službeni FJBG sajt !!! - Freeware by FJBG
FJBG IE & Kako se riješiti spyware-a
* Moj Blog narode!!! * !!! Use It :) !!! - Moj Portal
Tito Puentes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2004., 13:12   #6
Quote:
Tito Puentes kaže:
S ovim se moram složiti... Od 68-ice i 310-ke...
Žive, rade i rijetko se pune...
Tako je. 19 mjeseci imam svoj T65 i još uvijek drži barem 6 dana bez punjenja pri oko 1-2 sata dnevnog korištenja
mobyXXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 13:19   #7
...prosječni vijek trajanja moba je 18 mjeseci (neke budale su to računale)...
Najzadovoljniji sam bio sa S45 sve dok se nije "okupao" u moru sad gnjavim T68i kad on vrisne uzimam bilo što s IR-om...
Koliko sam ih imao - nemam pojma glavno da rade...
dmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 13:30   #8
Quote:
dmi kaže:
...prosječni vijek trajanja moba je 18 mjeseci (neke budale su to računale)...
Najzadovoljniji sam bio sa S45 sve dok se nije "okupao" u moru sad gnjavim T68i kad on vrisne uzimam bilo što s IR-om...
Koliko sam ih imao - nemam pojma glavno da rade...
Ja MRZIM te prosjeke Stari ima Ericssona T10 već pune 3 godine i jedino je dosad mjenjao bateriju (100 kn troška) i malo su se raz*ebala vratašca (malo dvokomponentnog ljepila ). Sestra je imala (dala staroj) Trium Neptune pa je jedino nakon par dana morala u servis zbog nadogradnje softvera. Poslije sve OK. Mob je star 2 godine i 8 mjeseci. Staroj i dan danas radi
Moj T65 je pak padao i padao, često put sam ljut pa ga samo bacim na stol i niš mu nije
mobyXXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 13:48   #9
...vidiš sad uzmeš nekog tko mjenja mob svakih mjesec dva i zbrojiš s onima (npr. tvoj otac) koji ih ne ispuštaju dok totalno ne izdahne i dobiješ prosjek od 18 mjeseci...
Što se tiće mobilnih aparata oni su sad postali neka vrsta modnog detalja ja bi samo volio da ljudi sami sebi priznaju koliko funkcija koriste na svojim "zvjerima" od mobova...
dmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2004., 13:54   #10
Quote:
dmi kaže:
...vidiš sad uzmeš nekog tko mjenja mob svakih mjesec dva i zbrojiš s onima (npr. tvoj otac) koji ih ne ispuštaju dok totalno ne izdahne i dobiješ prosjek od 18 mjeseci...
Što se tiće mobilnih aparata oni su sad postali neka vrsta modnog detalja ja bi samo volio da ljudi sami sebi priznaju koliko funkcija koriste na svojim "zvjerima" od mobova...

Točno to dmi Razni profi fudbaleri, manekeni i ini pederi ga zamjene za 3 mj i bace u smeće dok recimo moj kum još ima Motorolu startac 130. Kupio ju je kad se tek pojavila i još šljaka. A on ima paaraa Al netreba mu bolji

Najogavniji su mi mobiteli obješeni na špagi oko vrata nekog lika/trebe Kao da moj T65 nije dovoljno lijep da ga stavim oko vrata Ali neee oni to moraju stavljat (najčešće jeftilene) oko vrata da ceo svet bre vidi kak oni imaju- mobitel
mobyXXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2004., 23:00   #11
Quote:
shadowthrone kaže:
U je*** sve ovo vaše - moj T 68i radio je kao urica dobre 2 godine da bi na kraju svojeg mandata sa napunjenom baterijom držao 5 dana. Pa da vidimo tko se može mjeriti s time!

Sony Ericsson je zakon!!!

slabo
nokia 8210 4 godine stara i jos radi normalno baterija joj drzi 4-5 dana


i sony z7 isto 4 godine star kojemu baterija drzi 5 dana


i oba dva mobitela imam i jos se koriste na veliko (imaju jedno 400-500 sati razgovora na grbaci)

jos imam par komada nokia 5110 i oni rade ko zmajevi

sad mi je zao sto sam prodao svoj prvi mob t10

inace sad imam 6600 i zadovoljan sam njime
(i naravno da nije kupljen u ducanu jer ne dam 6000kn za mob, ako iz niceg drugog onda iz principa ne)

imao sam i 8910 i kod tog mobitel me je fascinirala baterija koja je trajala 7-10 dana uz podosta razgovora
draak is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2004., 09:58   #12
...ne znam primječujete li da nabrajate stare mobove kao odliku izdržljivosti - pravilo???
dmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2004., 11:20   #13
Quote:
draak kaže:
slabo
nokia 8210 4 godine stara i jos radi normalno baterija joj drzi 4-5 dana


i sony z7 isto 4 godine star kojemu baterija drzi 5 dana


i oba dva mobitela imam i jos se koriste na veliko (imaju jedno 400-500 sati razgovora na grbaci)

jos imam par komada nokia 5110 i oni rade ko zmajevi

sad mi je zao sto sam prodao svoj prvi mob t10

inace sad imam 6600 i zadovoljan sam njime
(i naravno da nije kupljen u ducanu jer ne dam 6000kn za mob, ako iz niceg drugog onda iz principa ne)

imao sam i 8910 i kod tog mobitel me je fascinirala baterija koja je trajala 7-10 dana uz podosta razgovora
A normalno da ti 8910 i 8210 imaju dobru bateriju. Bio bi grijeh kad bi tak skupi mobachi imali slabašnu bateriju. Z7 je mrkli mrak bio
Stari mi ima T10, ali ja sam siguran da će nadživjet moj T65. Njegov ima 2 godine 8 mjeseci a moj je star 19
mobyXXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2004., 03:09   #14
Quote:
mobyXXL kaže:
A normalno da ti 8910 i 8210 imaju dobru bateriju. Bio bi grijeh kad bi tak skupi mobachi imali slabašnu bateriju. Z7 je mrkli mrak bio
Stari mi ima T10, ali ja sam siguran da će nadživjet moj T65. Njegov ima 2 godine 8 mjeseci a moj je star 19

oba dva moba imaju istu vrstu baterije i ta baterija ide u sve male nokine modele
draak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2004., 10:19   #15
Philips Savvy, star 4 godine, baterija originalna i drži tjedan dana.

Prije mjesec dana sam stavio novu jer mi se ponekad gasilo punjenje nakon pola sata, a sad ga puni 2,5h

Cijena baterije je 80 kn u čipoteci i još par minuta lemljenja doma
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2004., 17:04   #16
Jel zna netko gdje bi mogao kupiti bateriju za N6600 veceg kapaciteta od originalne? Originalna mi drzi oko 1 dan , ima 850mah.
Nirvana_fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2004., 02:00   #17
Quote:
Nirvana_fan kaže:
Jel zna netko gdje bi mogao kupiti bateriju za N6600 veceg kapaciteta od originalne? Originalna mi drzi oko 1 dan , ima 850mah.
ovo bi i ja htio znati ali moja drzi oko 4
draak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2004., 11:13   #18
help!
da li se može za Sony Ericcson Z200 promijeniti display.Puknula sam sinu mobitel i ode display,a mobitel novi...i da li se to uopće može napraviti.Mob je preklopni, a ako da kolika je cijena ili se više isplati kuptiti novi.???
__________________
ornella
ornella is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2004., 11:45   #19
Quote:
Nirvana_fan kaže:
Jel zna netko gdje bi mogao kupiti bateriju za N6600 veceg kapaciteta od originalne? Originalna mi drzi oko 1 dan , ima 850mah.
Panasonic battery centar križanje Đorđićeve i Petrinjske...

Ako nije LI ION, onda kupi članke u Čipoteci i polemi ih
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2004., 16:10   #20
Re: životni vijek

Quote:
jozodz kaže:

ja imam T610 i u nekih tri mjeseca imam više od 200 sati razgovora. .
Pa zar si u tri mjeseca napravio više od 200 sati razgovora?
To je blizu 2.5h dnevno. Do prije neki mjesec sam držao radnju mobilnih telefona, gdje je bila dozvoljena i mogućnost zamjene "staro za novo". Ne sjećam se da sam ikad vidio da je neko za samo tri mjeseca napravio više od 200h razgovora. Mada ne kažem da je nemoguće.
Inače, vidim da neki ocjenjuju izdržljivost telefon prema broju sati razgovora u njemu, a neki prema vremenskoj starosti.
U mom poslu sam viđao i telefona za koje nisam ni znao da postoje. Telefoni (mobilni) koji su bili dužine 30cm i debljine 4cm, ali koji su bili potpuno ispravni. Čak je i baterija držala 2 do 3 dana. Nagledao sam se tako starih telefona za koje su njihovi vlasnici tražili futrole (??!!!!), auto punjače, slušalice i druge sitnice kojih nije ni bilo kad su ti telefoni napravljeni. I većina njih je bila u savršenom stanju. Ali nikad nisam vidio telefon koji je imao više od 700h razgovora. A i to sam vidio samo nekoliko komada. Većina bi riknula prije nego što pređe granicu od 500h razgovora.
Tako da mislim da je pogrešno ocjenjivati izdržljivost telefona prema starosti, već to treba raditi prema broju sati razgovora koje je fon spreman da izdrži.
__________________
La Duuuuurr

''Glupost je drugačija od svih bolesti. Oni koji su njome pogođeni uopće ne pate, uvijek pate drugi … ''
La Dur is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:31.