Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2010., 20:09   #9741
Quote:
EL MACHOR kaže: Pogledaj post
Tko kaže da tvrdim iz ničega? Imam jedan mali razlog zbog kojeg sam uvjeren u Boga, ali to je moja privatna stvar.
Vazda je privatno, nisam ni mislio da ces mi predociti neki dokaz

Quote:
EL MACHOR kaže: Pogledaj post
Ja od početka nisam bio neki kršćanin, više formalno, ni danas nisam za radikalno tumačenje Biblije, vraćanje u Srednji vijek... Da imam vlast, preko Crkve bih otvarao i druge fakultete osim teoloških, itd. Ja sam za približavanje kršćanstva današnjem vremenu u većini stvari, ali tvrdnja da je netko fanatik bez dokaza, to je sad relativna izjava.
Tebi jos nije jasno da dva teista u istoj vjeri ne mogu zajednicku rijec...
Krscanstvo kao i ostale religije su u k**** sa svojim ucenjem...
Vjera ( na religije mislim ) ne spaja ljude nego ih razdvaja kao i nacionalizam...

Quote:
EL MACHOR kaže: Pogledaj post
Kako znaš iz ničega? Kako moižeš reći da neki vjernik nema osobni dokaz da Bog postoji? Kako znaš da se Bog nekom nije ukazao, kao djevojkama u Idnoneziji, Arabiji, napravio mu neko čudo? Kršćanstvo nije baš bez dokaza. Islam je rekoa da nema čuda i proroka iza Muahameda, židovi iza Krista isto. Ali u kršćanstvu do danas imaš.
Svemoguc i sto ja znam jos i sprda se jos sa ljudima... ma daj, molim te...

Quote:
EL MACHOR kaže: Pogledaj post
Nije stvar u bogovima i dida mrazovima, nego nećemu drugom sasvim. Uostalom, zašto se sve zove vjera? Većina ateista kaže što ne vidim, ne vjerujem. E pa vidiš, kad bi nam se Bog svima ukazao koja je svrha? Kako da se ukaže Hrvatima ili Mađarima kad su vodeći u Europi po psovanju Boga? Budući da tu nije tema za to, ne bih ulazio puno u filozofiju.
Fakat, pokazujes mi samo koliko nacionalnost vezes za vjeru i obratno...
Stvar je u kulturi... Nemoj mi molim te ni objasnjavati gluposti...
Koja svrha boga je da se ne ukaze... Takvo "inteligentno" bice, "svemoguce",
a tako nesposobno da se svima ukaze... Samo meljete gluposti...
Svoju zaslijepljenu vjeru prikazujete kao nesposobnost drugih da je vide...
Gadite mi se... Smatrate se "iznad" sa svojim razmisljanjem, a u stvari niste
daleko od onih koji vide bijele miseve...


Quote:
EL MACHOR kaže: Pogledaj post
Ali ostajem pri svom: ateist slijepo vjeruje znanosti, uvjerenju da boga nema, i dana je definicija: slijepa zanesenost idejom, a kako to ateist nije? On je uvjeren da je bog laž. Zanesen je tom idejom. Agnostik je drugo, on je više vrsta sumnje, ne ulazi u to pitanje, ali ateist zna i dijete jasno odbija postojanje ičega nadnaravnog (meni se to svodi na prestroge kriterije: apsolutni fanatizam).
Bog je za ateistu samo 0 , nista vise,
niti +, niti -, niti postoji, niti ne postoji...
Boli ga jednostavno neka stvar za glupostima...
Znanost nije ateizam niti ateist nije olicenje znanosti... Dosada je, bar na
ovoj temi objasnjeno sto je ateist... Ili se pravis blesav ili jesi, ja vise ne vidim
trecu soluciju...


Quote:
EL MACHOR kaže: Pogledaj post
Uostalom, ako nisi znao, u svijetu broj ateista opada sve više i ima ih samo 2.44%. Ali je sve više agnostika, čiji broj često raste i oko 10% je čak. Našao sam jendo istraživanje vezano uz HRV koje ukazuje da religioznost u Hrvata stalno raste, ali izvan Crkve, ljudi traže Boga na osoban način. Pa možemo i o tome. Ateizam teško opstaje jer koliko je sumnjivo postojanje Boga, toliko je i odbijanje bilo čega nadanravnog.
I da jeste tako ( ali ne vjerujem ) ne znaci da su teisti u pravu...I opet ti
kazem, prouci malo bolje definiciju ateiste... Inace, trolas
__________________
-Intelektualac je netko tko je otkrio da postoji nesto zanimljivije od seksa... Aldous Huxley
-Trebali bi razmisliti da li je ovisnost o nikotinu poremecaj... Neki bi ( se ) ubili za cigaretu...
homer11 is offline  
Old 17.08.2010., 20:12   #9742
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
ja upravo rekoh da ta osoba ništa sljepo ne vjeruje, već da je sve to ksupa u životu ne zanima, već živi p osvom ćeifu i ne zamara se time, živi tako da se uopće tim pitnajem ne bavi.
uostalom, moje je mišljnje da 90% ljudi pripada utu grupu, ali formalno pripadaju nekoj religiji u kojoj su rođeni. no u stavri ih se ta pitanja u životui ne dotikavlaju.
Ako ta osoba koja zivi kako ti kazes po svom cejfu a nikome ne skodi i nikog ne smeta u cemu je problem?
Zasto bi se netko koga religija ne zanima uopce trebao baviti tim pitanjima?
Imas pravo da su 90% "rodjeni" u religiju sto je stravicna greska jer ti ljudi nisu imali vremena niti mogucnost da sami izaber zele li ili ne.To je stvarno zalosno.
__________________
Because I am hard you will not like me. But the more you hate me the more you will learn. I am hard but I am fair. There is no racial bigotry here.
SgtHartmann is offline  
Old 17.08.2010., 21:08   #9743
Tema zatvorena. Otvaram novu temu!
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:01.