Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2007., 23:49   #201
Quote:
No123 kaže: Pogledaj post
Ako se netko sjeća mog slučaja kada me nisu primili na posao u postrojbu "Elektronsko djelovanje" u Osijeku.

Ukratko: Iz ministarstva obrane iz Zagreba su me zvali kući na telefon i pitali da li želim raditi u toj postrojbi. Rekao sam da hoću. Diplomirani sam inženjer elektrotehnike i takav sam im trebao. Rekli su mi da se u Osijeku javim pukovniku X.X. Javio sam se i ispisao brdo papira gdje sam bio i šta sam radio za vrijeme rata. Iz Zagreba je došao jedan brigadir i jedna ženska natporučnik iz kadrovskih poslova i razgovarali su sa mnom i rekli su mi: što se njih tiče nema nikavih problema da me prime na posao. Rekli su mi šta ću od prilike raditi na poslu, koliku ću plaću imati i potpisao sam dva dokumenta u kojima se obavezujem da nikome neću pričati šta radimo na poslu. Nakon toga sam čekao da prođe neka procedura pa da me zovu na posao. Dani su prolazili, a nisu me zvali. Onda sam slučajno sreo u gradu na ulici pukovnika X.X. koji je bio zapovjednik te postrojbe i pitao ga za posao. Rekao mi je da je njihov savjet donio odluku da me ne prime na posao jer sam ja opterećen ratom, a da njima treba čovjek koji će misliti samo na posao i da bi ja opterećivao njihovu postrojbu.

Danas sam saznao da je pukovnik X.X. koji me nije primio na posao ranjen u borbi za Vukovar ali ga nisu ranili četnici nego hrvatski branitelji jer se dotični gospodin borio na strani četnika. Danas je brigadir u mirovini.
Pozovi novinare. Napravi prvorazredni skandal, ko ga jebe.
Napr. Valdeca.
mwm is offline  
Old 30.03.2007., 00:00   #202
Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
Pozovi novinare. Napravi prvorazredni skandal, ko ga jebe.
Napr. Valdeca.
To bi bilo jako zanimljivo

A vidi ovo: Kada sam bio na razgovorima za posao tamo u postrojbi primijetio sam slijedeće: u njihov prostor nitko ne može ući jer su odmah na stepenicama postavljene rešetke koje se zaključavaju kao u zatvoru, znači treba pozvoniti pa ti netko dođe otključati vrata. Kada sam ušao u prostoriju gdje je pukovnik zvonio je telefon i pukovnik se javio, to je bio obični bežični telefon za kojega znam da radi na frekvenciji 27-29MHz i koji sigurno ima domet oko 50 metara, a možda i više. Znači pošto su oni na katu zgrade bilo tko tko se malo razumije u elektroniku, npr neki radioamater sa CB stanicom kojom se malo proširi područje iz prizemlja zgrade koja ne pripada toj postrojbi može prisluškivati telefon zapovjednika tako važne postrojbe. To mi je prvo upalo u oko i odmah sam pomislio kako taj pukovnik X.X. neprofesionalno radi svoj posao.
No22 is offline  
Old 30.03.2007., 00:05   #203
Quote:
No123 kaže: Pogledaj post
To bi bilo jako zanimljivo

A vidi ovo: Kada sam bio na razgovorima za posao tamo u postrojbi primijetio sam slijedeće: u njihov prostor nitko ne može ući jer su odmah na stepenicama postavljene rešetke koje se zaključavaju kao u zatvoru, znači treba pozvoniti pa ti netko dođe otključati vrata. Kada sam ušao u prostoriju gdje je pukovnik zvonio je telefon i pukovnik se javio, to je bio obični bežični telefon za kojega znam da radi na frekvenciji 27-29MHz i koji sigurno ima domet oko 50 metara, a možda i više. Znači pošto su oni na katu zgrade bilo tko tko se malo razumije u elektroniku, npr neki radioamater sa CB stanicom kojom se malo proširi područje iz prizemlja zgrade koja ne pripada toj postrojbi može prisluškivati telefon zapovjednika tako važne postrojbe. To mi je prvo upalo u oko i odmah sam pomislio kako taj pukovnik X.X. neprofesionalno radi svoj posao.
Mene je ispitivao bivši oficir KOS-a, koji je samo promijenio odoru i nastavio raditi isti posao.
Pitanje: Da li ste ikad bili na teritoriju Srbije?
Odgovor: Ne, a vi?
Gotov razgovor.
mwm is offline  
Old 30.03.2007., 00:10   #204
Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
Mene je ispitivao bivši oficir KOS-a, koji je samo promijenio odoru i nastavio raditi isti posao.
Pitanje: Da li ste ikad bili na teritoriju Srbije?
Odgovor: Ne, a vi?
Gotov razgovor.
Brzo si to riješio
No22 is offline  
Old 30.03.2007., 10:29   #205
Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
Mene je ispitivao bivši oficir KOS-a, koji je samo promijenio odoru i nastavio raditi isti posao.
Pitanje: Da li ste ikad bili na teritoriju Srbije?
Odgovor: Ne, a vi?
Gotov razgovor.
Majstore, al ti je leglo.
porga is offline  
Old 30.03.2007., 10:31   #206
Ja sam invalidnost na PTSP dobio nakon 7 izlazaka na komisiju.

Za vrijeme rata kada smo se vratili s jednog terena neki dečki koji su kod nas bili već nekoliko mjeseci su iz ureda za obranu dobili kući rješenja da moraju platiti kaznu jer se nisu odazvali pozivu za mobilizaciju, sad se ne sjećam koliki je iznos bio.
No22 is offline  
Old 30.03.2007., 17:59   #207
Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
Pozovi novinare. Napravi prvorazredni skandal, ko ga jebe.
Napr. Valdeca.

gud idea

a kaj se tice EDa
skoro pa sve prvorazredni kreteni (pogotovo zapovjednici i visi i nizi)
imo sam okrsaj sa jednim porucnikom
do 96 je bil u bosni (ko zna na cijoj strani, uglavnom u HVOu nije bio)
u HV je doso 99
odma u casnicku i cin porucnika

kao skidali neke tajne podatke sa interneta
i imali kao neku zasticenu sobu u kojoj je bila kanta od P166 sa kojom su surfali
mene jednom zamolili da im nes pogledam
uletio doticni por. i frka dreka kak se ja usudim bit unutra
dal ja upoce znam kaj se tu radi i kolko su to tajni podaci
samo sam mu reko
imam ja internet i doma pa samim tim sam upoznat sa svim tajnim podacima
JoZ@ is offline  
Old 01.04.2007., 02:28   #208
Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
Pozovi novinare. Napravi prvorazredni skandal, ko ga jebe.
Napr. Valdeca.
Evo u Malnarovoj emisiji Noćna mora, gost admiral Domazet i nazovem ja njega i kažem mu taj slučaj za posao i kažem ime i prezime pukovnika X.X., a on mi kaže kako je postrojba ED ozbiljna postrojba i kako u njoj trebaju raditi ljudi koji nisu prošli pakao rata, a da je istina da je pukovnik X.X. bio u borbama za Vukovar ali da je dobro odradio svoj posao kao zapovjednik ED-a. Dok mi je odgovarao na pitanje dirao se je prstom po licu, mislim da laže.
No22 is offline  
Old 01.04.2007., 03:04   #209
Quote:
No123 kaže: Pogledaj post
Evo u Malnarovoj emisiji Noćna mora, gost admiral Domazet i nazovem ja njega i kažem mu taj slučaj za posao i kažem ime i prezime pukovnika X.X., a on mi kaže kako je postrojba ED ozbiljna postrojba i kako u njoj trebaju raditi ljudi koji nisu prošli pakao rata, a da je istina da je pukovnik X.X. bio u borbama za Vukovar ali da je dobro odradio svoj posao kao zapovjednik ED-a. Dok mi je odgovarao na pitanje dirao se je prstom po licu, mislim da laže.
Gledo sam, i skužio sam te odma. Ne znam da l' je lago, al jednom sam ga upozno na jednoj promociji i steko neke utiske. Bahat je u p_zdu strininu, i misli kak je najpametniji na svijetu, al čovjek stvarno zna više od mnogih, a stvarno vjerujem i kako Hrvatskoj želi samo dobro. Na tvom bi mu se mjestu javio i privatno, morti si ga ulovio na Dum! Izvaži: s jedne strane prolupali tip koji u 3 ujutro gleda NM, a s druge strane pukovnik za kog bi moro priznat il da ga je zaposlio na ljepe oči, pa ga je četnik preveslo, il... Solucija ima puno, al nijedna nije za u eter uživo. Treba ga dobit na samo, a onda mak na konac.
from_hell_to_cell is offline  
Old 01.04.2007., 09:32   #210
Quote:
No123 kaže: Pogledaj post
Evo u Malnarovoj emisiji Noćna mora, gost admiral Domazet i nazovem ja njega i kažem mu taj slučaj za posao i kažem ime i prezime pukovnika X.X., a on mi kaže kako je postrojba ED ozbiljna postrojba i kako u njoj trebaju raditi ljudi koji nisu prošli pakao rata, a da je istina da je pukovnik X.X. bio u borbama za Vukovar ali da je dobro odradio svoj posao kao zapovjednik ED-a. Dok mi je odgovarao na pitanje dirao se je prstom po licu, mislim da laže.

A čuj, zar si očekivao neki drugi odgovor od tog šupka? Kako objašnjava svoju vojnu karijeru, baš me zanima. Vjerojatno "nije prošao pakao rata", kao što i nije.
mwm is offline  
Old 01.04.2007., 10:10   #211
Quote:
No123 kaže: Pogledaj post
Dok mi je odgovarao na pitanje dirao se je prstom po licu, mislim da laže.
JoZ@ is offline  
Old 01.04.2007., 13:20   #212
Odgovor mu je stvarno super, kao ja sam prošao pakao rata pa me nisu primili na posao jer je ED ozbiljna postrojba, a pukovnik X.X. je isto prošao pakao rata i to u Vukovaru na neprijateljskoj strani i usput ranjen od hrvatskog metka i njega su zaposlili kao zapovjednika ED-a.

Domazet je još rekao da je ED u to vrijeme komunicirao s amerikancima preko interneta, a kada sam ja bio tamo na razgovorima za posao prvo pitanje dečaka koji tamo rade je bilo da li znam engleski jer oni baš ne znaju, a imaju dosta toga za prevoditi i ne smiju dati nekome da im to prevede jer je sve to vojna tajna
No22 is offline  
Old 02.04.2007., 02:24   #213
Quote:
No123 kaže: Pogledaj post
Odgovor mu je stvarno super, kao ja sam prošao pakao rata pa me nisu primili na posao jer je ED ozbiljna postrojba, a pukovnik X.X. je isto prošao pakao rata i to u Vukovaru na neprijateljskoj strani i usput ranjen od hrvatskog metka i njega su zaposlili kao zapovjednika ED-a.

Domazet je još rekao da je ED u to vrijeme komunicirao s amerikancima preko interneta, a kada sam ja bio tamo na razgovorima za posao prvo pitanje dečaka koji tamo rade je bilo da li znam engleski jer oni baš ne znaju, a imaju dosta toga za prevoditi i ne smiju dati nekome da im to prevede jer je sve to vojna tajna
Svaki cigo svoga konja hvali.
__________________
Na početku ih je malo, i svi ih gledaju s podozrenjem i strahom. Poslije ih je puno, jer nakon Rata Domoljub biti ne košta ništa.

Malo nas je, a još ima i stoke.
from_hell_to_cell is offline  
Old 02.04.2007., 09:45   #214
Quote:
No123 kaže: Pogledaj post
Evo u Malnarovoj emisiji Noćna mora, gost admiral Domazet i nazovem ja njega i kažem mu taj slučaj za posao i kažem ime i prezime pukovnika X.X., a on mi kaže kako je postrojba ED ozbiljna postrojba i kako u njoj trebaju raditi ljudi koji nisu prošli pakao rata, a da je istina da je pukovnik X.X. bio u borbama za Vukovar ali da je dobro odradio svoj posao kao zapovjednik ED-a. Dok mi je odgovarao na pitanje dirao se je prstom po licu, mislim da laže.
Ovo je nečuveno. Bivši četnik u hrvatskoj obavještajnoj službi. Pa onda je taj Domazet ili četnički špijun(tj. dvostruki špijun) ili totalna budala i lupež koji gleda samo svoju korist. Daj to Valdecu, novinama i svim živima. Netko će se zainteresirati. Ovo ne bi smjelo ostat nerazjašnjeno.
hevi is offline  
Old 02.04.2007., 19:52   #215
Quote:
hevi kaže: Pogledaj post
Ovo je nečuveno. Bivši četnik u hrvatskoj obavještajnoj službi. Pa onda je taj Domazet ili četnički špijun(tj. dvostruki špijun) ili totalna budala i lupež koji gleda samo svoju korist. Daj to Valdecu, novinama i svim živima. Netko će se zainteresirati. Ovo ne bi smjelo ostat nerazjašnjeno.
ma daj
znam ja jednog viseg zap isto iz EDa (onog glavnog)
kaj je 91 izasel iz vojarne podignutih ruku

ma i taj domazet je u kurcu
samo sam malo pogledo
kaj je on kod malnara dosel predstavit svoju knjigu ???
JoZ@ is offline  
Old 03.04.2007., 16:31   #216
Quote:
No123 kaže: Pogledaj post
Evo u Malnarovoj emisiji Noćna mora, gost admiral Domazet i nazovem ja njega i kažem mu taj slučaj za posao i kažem ime i prezime pukovnika X.X., a on mi kaže kako je postrojba ED ozbiljna postrojba i kako u njoj trebaju raditi ljudi koji nisu prošli pakao rata, a da je istina da je pukovnik X.X. bio u borbama za Vukovar ali da je dobro odradio svoj posao kao zapovjednik ED-a. Dok mi je odgovarao na pitanje dirao se je prstom po licu, mislim da laže.
Dali je pukovnik M.B., jer sam upoznao dosta ljudi iz ED i većina je bila OK
snajper02 is offline  
Old 03.04.2007., 16:35   #217
Quote:
snajper02 kaže: Pogledaj post
Dali je pukovnik M.B., jer sam upoznao dosta ljudi iz ED i većina je bila OK
Nije, pukovnik je Joso Ljevar, rekao sam njegovo ime i prezime u Noćnoj mori pa mogu i ovdje.
No22 is offline  
Old 03.04.2007., 16:40   #218
najbolje bi braniteljima bilo dat penziju 10 000kn. njihovim zenama penzoju 9 000kn, njihovoj djeci 8000kn svakom. i tako im davati sljedecih 4-5 narastaja. s time da generacije poslje imaju isto povlastice?

daj te? recimo da u nekom slucaju nisi bio vojnik? tko bi te hranio. ja???

ako stvarno familija ima imovinski pa materijalni status jednak nuli, ja bi dao sve. ali ako abr trecinu imas i predpozicije ja bi te usutkao za cjeli zivot.


sto vi mislite? da mi ostali radnici (ne vojnici) imamo sve u zivotu?

prihvatite da je kod nas los standard i da ti nitko nece doc rec: ej evo ti pare, ti si zlatan
supher mali is offline  
Old 03.04.2007., 16:41   #219
Quote:
No123 kaže: Pogledaj post
Nije, pukovnik je Joso Ljevar, rekao sam njegovo ime i prezime u Noćnoj mori pa mogu i ovdje.
Nemogu gledati Noćnu moru nisam u ZG, sjevernodalmatinsko bojište
snajper02 is offline  
Old 03.04.2007., 16:47   #220
Quote:
snajper02 kaže: Pogledaj post
Nemogu gledati Noćnu moru nisam u ZG, sjevernodalmatinsko bojište
Uvedi si MaxTV pa ćeš moći

Ja ovdje u Slavoniji mogu gledati na slavonskoj i vinkovačkoj TV
No22 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:50.