Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2009., 13:52   #61
ooooooooooo,vidim..franceska pokrenula temu ,nije više dosadno...

ja sam na integrali do daljnjeg,povrće i povrće...


nego,šta je sa palentom?
donedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 14:06   #62
a što integralno pa s povrćem?
a meso ništa?

pojma nemam gdje ide palenta... kaj to smijemo?
hm... možda ako bi baš slobodno interpretirali možda bi i mogla proći s jogurtom

pa ima malo nas monitnjakovaca koji sudjeluju - bilo bi dobro kad bi nas se više javljalo...
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 14:10   #63
cure mene jaako zanima taj montignac... pošto nemam knjigu jel može netko objasniti šta smijem jesti , s čim šta kombinirati??? i nešto sam čula kao ako su ujutro bjelančevine za doručak onda ih nesmijem navčečer, kako to??' eto ako netko može ili link staviti ili objasniti što kad mogu jesti , što ne mogu bila bi zahvalna
dianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 14:13   #64
bum ti ja napisala navečer kad dođem doma...

a za početak pročitaj ovo na ovom forumu - ja pisala

http://damijenestoslatko.forumotion....gnacu-t131.htm
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 14:15   #65
može..hvala navratim onda navečer
dianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 21:08   #66
dolaz vamo

jesi pročitala ono sa onog linka?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 21:22   #67
jesam jesam...ali treba mi još nešto ako imaš...stvarno se gubim u tome, totalno, nikako da povatam sve šta smijem šta ne...heeeeeeeeeeellllpppp , vidim da tebi to super ide
dianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 21:54   #68
dakle, ja bez ugljikohidrata povremeno ne mogu i zato sam preskočila prvu fazu u kojoj se može puno više smršaviti od ove moje bijedne 4 kg ako se drži tih pravila...

mogu ti onda reći samo ono što sam ja izbacila:
- bijelo brašno, bijelo tjesto, bijelu tjesteninu, bijelu rižu, šećer (čokolada i sve slatko tipa kolači, pudinzi - bye bye), kuhanu mrkvu

sve ostalo kombiniram
najčešće jedemo tijekom tjedna čušpajze - mahune s piletinom, zelje s mesom, grah, slanutak, leću, grašak... sve čušpajze radim samo sa paradajzom iz tube bez ikakvih zaprški... bude malo rijeđe ali stavim puno luka pa dio povrća smiksam s tim lukom da dobijem gustoću...
za vikend obično bude neko meso, kuhano povrće i salata...
e da, često, i kroz tjedan, prije čušpajza, jedemo juhe - krem juhe od poriluka, brokule ili cvjetače...

u početku će ti faliti uvijek nešto poslije obroka i ako budeš imala taj osjećaj gladi iako si količinski puno pojela - pojedi si par kockica tvrdog sira tipa ribnac ili gran padano - to ti zatvori apetit... meni je to trajalo prva dva tjedna a sad samo vrlo rijetko...

e da, kruh smiješ jesti samo integralni (provjeri da ti je pravi integralni a ne obojani bijeli - ja svoj sama pečem) i to za doručak u kombinaciji sa pekmezom bez šećera ili nekim laganim što manje masnim mliječnim namazom.
varijanta za doručak ti je još i jaja na sve moguće načine čak i sa špekom, ali ne smiješ ih jesti sa kruhom...

prije ručka ili večere je poželjno pojesti neko sirovo povrće (pola paprike, paradajz, malo salate, ili ako nemaš drugo - par kiselih krastavaca) - to ti jako snižava GI ostalim namirnicama koje poslije pojedeš...

voće smiješ jesti prije ručka, ali između voća i obroka mora proći bar pola sata. nikako ne jedi voće bar 2 sata poslije jela jer će ti inače stajati na vrhu želuca i fermentiratia neće se probavljati. poslije jela smiješ jesti samo kompote jer oni ne fermenitraju jer su skuhani.

ja ti recimo int. rižu i tjesto jedem samo jednom tjedno...
tjesto možeš jesti sa pesto umakom ili umakom od rajčice, a rižu isto onak napravim na crveno pa s malo graška...
mrkvu kuhanu ne smiješ ni u ludilu - to ti je prvo na crnoj listi

količinski jedi koliko ti organizam traži - s vremenom će ti se i obroci smanjiti...

e da, poželjno je da imaš 3 glavna obroka: doručak, ručak i večeru, i dva međuobroka od jogurta i voća...

eto to je ono što sam se sad mogla sjetiti, ako sam nešto krivo napisala - neka me netko ispravi, a ako sam nešto ključno zaboravila - nadopunite me...

a ti pitaj što te još zanima...

tu negdje već imaš tablicu sa GI nekih glavnih namirnica pa ti može poslužiti za početak

sretno!
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 08:54   #69
hvala ti...gledala sam malo tu tablicu GI tak da otprilike znam šta ima nizak GI ...
de mi reci jel se jede samo hrana sa niskim GI znači do 35 ili se smije i ona do 50???????

i još nešto , zanima me npr. da jedem neku hranu ujutro koju hranu ne smijem navečer??? malo sam glupo postavila pitanje al neznam kak da ga formuliram... čitala sam da npr.ako ujutro jedeš bjelančevine ne smiješ ih navečer???????????????????jel to istina??? kakvih još ima caka, tj.ima li ih još takvih???

ja bi isto preskočila prvu fazu, iako bi trebala bar 3-4kg skinuti, jel mogu i sa drugom fazom? joooooojjjjj sorry što ovoliko ispitujem al kad nemam pooojma o tome..

mene najviše muče te KOMBINACIJE šta,kako, s čim, kada ...uffff...
dianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 09:16   #70
jedeš komotno sve do 50...
ja sam ti za mjesec dana skinula 4 kg a sve u drugoj fazi...

ovo pravilo da ako ujutro jedeš bjelančevine ne smiješ ih popodne - baš i nisam čula... tj. u knjizi nisam pročitala... ili nisam registrirala...
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 09:29   #71
aha...ok ,ma nebitno ja mislim da to uopće nije problem ako ujutro nešto jedeš da ne smiješ navečer,smiješ naravno, bolje to nego zabrljat na veliko..

E a vidjela sam da ti tu pišeš jelovnike ,pa eto nastavi i dalje ja ću "krasti" ideje malo od tebe
dianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 09:35   #72
samo daj
imaš za svaki dan što sam jela
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 09:38   #73
hvala ti..

e još nešto, što je sa slatkim, ja sam luda kad dobijem napadaj za slatkišima pojedem sve pred sobom, kad to smijem jesti, nakon kojeg obroka???? jela bi onu čokoladu za kuhanje, bar jedan red ili dva eventualno
dianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 09:50   #74
to ak već moraš pojedi nakon ručka...

mislim da sam na onom drugom forumu stavila recept za onu tortu od čokolade - to je odlično

a ja u zadnje vrijeme klopam smrznuto šumsko voće sa šlagom - to me skroz zadovolji...

ma vidjet ćeš, nakon nekog vremena ti se više neće ni jesti slatko
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 10:00   #75
dianna, drago mi je da se zanimas za Montignaca

mislim da u bilo kojoj knjižnici možeš posuditi njegove knjige, ja bi ti preporučila kao prvu 'Jedem dakle mršavim', a imaš ih još par, napisao je čak i posebnu kuharicu/knjigu za nas hrvate. Ak hoćeš kupiti, mislim da koštaju oko 100kn, dobra su investicija

Bez obzira kaj Franceska piše o Montijevoj metodi dobro i sažeto, mislim da ti je najbolje pročitat bar jednu knjigu da skužiš bit metode, bit će ti lakše je primjenjivat.

Prvu fazu nije dobro preskakati, jer u njoj ti se reprogramira rad nekih organa tipa gušterače, jetre i slično a to je dosta bitno. Nije ona tako scary kako se čini, nisi gladna

Druga faza je za održavanje postignutog, u kojoj također možeš smršaviti, ali je manje restriktivna od 1. faze.

U principu, Montijeva metoda ti je za cijeli život, on garantira ako prođeš 1. fazu i nastaviš dalje po 2. fazi do kraja života, da se više nikad nećeš zdebljati tj vratiti kile. Meni to zvuči super, a iz iskustva mojih bližnjih to se i potvrdilo. Znači ne radi se o dijeti, nego režimu prehrane.

Kaj se slatkog tiče, možeš ujutro pojesti krišku integralnog kruha sa nezaslađenom marmeladom, ubija želju za slatkim. Kad budeš u 2. fazi možeš kockicu čokse sa više od 70% kakaa nakon klope
Go for it girl
__________________
So many flowers - so little time...
Neona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 10:08   #76
krišku kruha ...jooojjj bilo bi dobro kad bi se ja mogla zaustaviti samo na kriški hehe.. evo onda po tom nekom pravilu sam već sada zabrljala na veliko...evo šta sam jela do sad

jabuka, pa za 20min. zobene s mlijekom , žličica kakaa i red ipo čok.za kuhanje

e sad, šta pravit za ručak, ubi me to, nemam ideja uopće, ubiše me te kombinacije

dali se pridržavate monti razmaka između obroka od 3 sata ili??
dianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 11:27   #77
meni je razmak između obroka 2-3 sata... u to uključujem i međuobroke
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 11:47   #78
Quote:
dianna kaže: Pogledaj post
krišku kruha ...jooojjj bilo bi dobro kad bi se ja mogla zaustaviti samo na kriški hehe.. evo onda po tom nekom pravilu sam već sada zabrljala na veliko...evo šta sam jela do sad

jabuka, pa za 20min. zobene s mlijekom , žličica kakaa i red ipo čok.za kuhanje

e sad, šta pravit za ručak, ubi me to, nemam ideja uopće, ubiše me te kombinacije

dali se pridržavate monti razmaka između obroka od 3 sata ili??
dianna, kaj se mlijeka tiče, samo potpuno obrano mlijeko je dozvoljeno, ili jogurt sa 0,1% masnoće

kakao i čoksu zaboravi za sad

si našla inspiraciju za ručak?
__________________
So many flowers - so little time...
Neona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 12:37   #79
a mader faker već sam brljavitis jer sam popapala i red čokse i stavila kakao ufff...

nemam pojma šta ću za ručak, mislila sam ispeć 2 jaja + izdinstat oko 200g gljiva sa zelenom salatom nemam pojma...malo su mi prekalorična jaja

jel ok ovo doručak mi je bio u pola 9 , i sad sam pojela 2 manje jabuke??? nakon kolko ide sljedeći obrok poslije voća??

jao koji sam ja tudum pa to je NEEVJEEROVATNOO
dianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 14:06   #80
Quote:
dianna kaže: Pogledaj post
a mader faker već sam brljavitis jer sam popapala i red čokse i stavila kakao ufff...

nemam pojma šta ću za ručak, mislila sam ispeć 2 jaja + izdinstat oko 200g gljiva sa zelenom salatom nemam pojma...malo su mi prekalorična jaja

jel ok ovo doručak mi je bio u pola 9 , i sad sam pojela 2 manje jabuke??? nakon kolko ide sljedeći obrok poslije voća??

jao koji sam ja tudum pa to je NEEVJEEROVATNOO
eej sve 5, polako

to si napravila danas, jer nisi znala, sad znaš pa ćeš paziti itd

jaja su ok + zelena salata (bez kruha)
gljive + zel salata (može i riža ili tjestenina, ali bez vrhnja i tih dodataka)

Francesca ti je napisala koliku pauzu napraviti nakon voća, min. pola sata

nabavi si neku Montijevu knjigu pa bu ti lakše


Znam da ima neka nova dijeta tj režim gdje ujutro jedeš ugljikohidrate, za ručak bjelančevine i ugljikohidrate (možeš i samo jedno ili drugo) a navečer samo bjelančevine - nisam probala
__________________
So many flowers - so little time...

Zadnje uređivanje Neona : 10.02.2009. at 14:55.
Neona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:28.