Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2016., 06:58   #2481
Riumanka i Motive, hvala, odmah mi je lakše.
Ovo o doziranju u US i kod nas sam znala. Ameri to jedu kao tic tac
Inače sve Solgar tablete imaju istu boju, a ovo me lila zabljesnulo iz bočice. Nije mi baš bilo svejedno.
shoska is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 15:27   #2482
Je li itko imao iskustva s previsokim željezom? Ja sam trudna 30 tj, jučer vadila nalaze i željezo mi je 34, hemoglobin 122. Uzimam Pregnital svako drugi-treći dan, ali često blendam ciklu, pijem čaj od koprive, sok od šipka...
Baš sam i večer prije vađenja nalaza blendala ciklu i kivi, pa mislim da je i tolika razina željeza možda bila trenutna zbog toga...
Kod ginekologa idem za tjedan dana. Dotada ću izbaciti Pregnital, ali i ciklu.
petrunjela84 is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 16:10   #2483
Ja sam imala. Ginekolog je samo komentirao da se očito zdravo hranim, ništa više.
Cliodhna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 11:35   #2484
Quote:
Cliodhna kaže: Pogledaj post
Ja sam imala. Ginekolog je samo komentirao da se očito zdravo hranim, ništa više.
A koliko ti je bilo željezo?
petrunjela84 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 17:06   #2485
Quote:
Reina kaže: Pogledaj post
Niti ja ne uzimam vitamine za trudnice. Moj se soc gin zgraža, ali mpo ginu više vjerujem i on to smatra nepotrebnim.
Uzimam još uvijek Folacin, dva puta dnevno. Osim njega još i šumeći magnezij i gore spomenuti Floradix sirup.
Kao terapija od mpo ostao je još i jedan Andol 100 dnevno.
Jedem dosta voća i povrća, trudim se jesti puno zdravije. Zalomi se jnk food, ali prednjače zdrava hrana.
Bebili napreduje, sve je u redu.
Ista situacija i kod mene.
Mislim da se kvalitetnom i raznovrsnom prehranom može zadovoljiti sve dodatne potrebe organizma za vitaminima i mineralima.

Ja sam se u prvoj trudnoću mučila sa Twinlabovim Prenatalom, dok nisam skužila da mi baš on potencira mučnine, kad sam odustala od njega preporodila se.
Zato u ovoj samo zasad još Folic plus i magnezij citrat od Solgara.
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 18:13   #2486
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
A koliko ti je bilo željezo?
Ne znam napamet, ali bilo je preko gornje granice. Ne sad svemirski udaljeno od referentnih vrijednosti, ali preko granice da. S obzirom da nisam pila prenatale nego mi je krvna slika jednostavno takva kakva je vjerojatno zbog prehrane, nisam se ni ja zabrinjavala kad sam vidjela da se ni doktor ne zabrinjava.
Pa neće me ni cikla, ni med, ni cimet, ni zelenjava ubit...
Cliodhna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 10:55   #2487
Ja pila Elevit prvi mjesec trudnoće, sad smo na Almagei zbog omega3 masnih kiselina koje Elevit nema. I moram reći da sam od Elevit i visokog sastava željeza non stop hodala na veliki WC . Ali inače to je dobro kod trudnica koje imaju problema s probavom. Jest da je Almagea dosta skupa s obzirom na druge prenatale, ali ako računate na to da uz prenatal kupite i omega 3, na istom ste. LP
anđelica12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 18:39   #2488
Je li ok da u prvom tromjesečju pijem samo folnu (Solgar 400mg) i vitamin C (Solgar hy bio)?
Ipomoea is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 19:23   #2489
Da, takve su i preporuke: folna je dovoljna u prvom tromjesečju, onda ako želiš možeš nastaviti s kompletnim prenatalnim vitaminima umjesto folne i kasnije dodati magnezij kad počnu grčevi. Doduše, neke trudnice uopće ne piju vitamine i neki ih ginekolozi ne preporučuju, ali to je svakome na njegovu želju i savjest.
Za vitamin C ne znam jer ga nisam posebno pila, no pretpostavljam da ne može škoditi jer se višak izlučuje.
For My Pain is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 20:36   #2490
Quote:
For My Pain kaže: Pogledaj post
Da, takve su i preporuke: folna je dovoljna u prvom tromjesečju, onda ako želiš možeš nastaviti s kompletnim prenatalnim vitaminima umjesto folne i kasnije dodati magnezij kad počnu grčevi. Doduše, neke trudnice uopće ne piju vitamine i neki ih ginekolozi ne preporučuju, ali to je svakome na njegovu želju i savjest.
Za vitamin C ne znam jer ga nisam posebno pila, no pretpostavljam da ne može škoditi jer se višak izlučuje.
Eh super , htjela bih potrošiti ovu bočicu prije nego krenem na kompletne prenatalne vitamine.

Pijem ga(vit C) preventivno zato jer sam sklona urinarnim infekcijama (4-5x godišnje), a pokazao mi se dobrim. Dobro, da se ne moram brinuti, hvala

Planiram naručiti MegaFood-ove baby&me, skupi su, ali dobiveni isključivo iz organske hrane pa se nadam da ću tako smanjiti rizik unosa kemije u organizam.
Ipomoea is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 20:45   #2491
Ja sam pila B-kompleks koji u sebi ima i folnu čim smo počeli planirati trudnoću pa sve do negdje 12. tjedna, a onda sam se odlučila na Elevit jer ima u sebi dosta željeza, a meni je uvijek nisko željezo pa sam često na Ferrumu. I, da pokucam, stvarno mi je krvna slika bila super cijelu trudnoću. Negdje oko 16. tjedna sam počela i s magnezijem (prvo 200 pa 400 mg) i omegom 3 za trudnice (Natural Wealth). Mislim da ću nakon poroda još jedno vrijeme piti Elevit i možda omegu, barem dok se organizam malo ne oporavi.

Inače sam isto razmišljala naručiti neke vitamine s iHerba, ali nije mi se dalo s tim zezati - i ovako ih nekad zaboravim kupiti, a kamo li da moram naručivati svakih par mjeseci i čekati da dođu.
For My Pain is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 21:04   #2492
Quote:
For My Pain kaže: Pogledaj post
Ja sam pila B-kompleks koji u sebi ima i folnu čim smo počeli planirati trudnoću pa sve do negdje 12. tjedna, a onda sam se odlučila na Elevit jer ima u sebi dosta željeza, a meni je uvijek nisko željezo pa sam često na Ferrumu. I, da pokucam, stvarno mi je krvna slika bila super cijelu trudnoću. Negdje oko 16. tjedna sam počela i s magnezijem (prvo 200 pa 400 mg) i omegom 3 za trudnice (Natural Wealth). Mislim da ću nakon poroda još jedno vrijeme piti Elevit i možda omegu, barem dok se organizam malo ne oporavi.

Inače sam isto razmišljala naručiti neke vitamine s iHerba, ali nije mi se dalo s tim zezati - i ovako ih nekad zaboravim kupiti, a kamo li da moram naručivati svakih par mjeseci i čekati da dođu.
Kažu da je najbolje i prije trudoće početi sa folnom kao što si ti, ali sam od prve ostala trudna tak da se nisam ni snašla.

Hmm, a da li škodi uzimati dodatno magnezij s obzirom da ga ima i u prenatalnim? Ne postoji opasnost od predoziranja kao recimo vitaminom A?
Koja je razliak između obične omege i omege za trudnice?

I ja planiram nastaviti poslije poroda, dokle god budem dojila, tada više zbog sebe nego zbog djeteta. Baš to što kažeš, da nam se organizam oporavi.
Ipomoea is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 21:27   #2493
A gle, ja sam isto ostala trudna nakon 2 mjeseca pa nije da sam nešto puno folne kiseline nakupila u sebi.

Magnezija se može u trudnoći uzimati do 600 mg dnevno - više (a nekima i manje doze) može dovesti do preubrzane probave ili sličnih tegoba. U Elevitu npr. ima 200 mg magnezija i ja sam u početku uzimala dodatnih 200, ali sam još uvijek imala grčeve u nogama pa sam si povećala na 400 mg. I to sam pila dm-ov magnezijev citrat jer se on navodno najbolje apsorbira (stavila je jednom jedna forumašica link o različitim oblicima magnezija, no ne mogu ga naći).
Za predoziranje magnezijem ne znam, ali držala sam se te maksimalne dnevne doze od 600 mg i nije bilo problema.

Što se tiče omege 3, postoje kao dvije vrste tih masnih kiselina - EPA i DHA - i obično su u "normalnim" omegama u podjednakom omjeru. Bebi su za razvoj mozgića navodno bitnije ove DHA pa onda prenatalne omege nje imaju u sebi više (ili čak uopće ni nemaju EPA). Isto tako, uzimala sam tu specijalnu omegu jer ove obične često u sebi imaju i dodan vitamin E, a koliko znam on isto može biti opasan u prekomjernoj dozi jer se višak ne izlučuje pa sam se bojala.

Ja ću isto uzimati dodatne vitamine dok dojim. Shvaćam ja da to ne zamjenjuje zdravu prehranu i da treba paziti i na to, ali meni će (kao i u trudnoći) onda biti savjest čista jer ne volim jesti dosta vrsta povrća pa da mi nečega ne nedostaje.
For My Pain is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 11:19   #2494
Ja znam popit i više od 600 magnezija ako zbrajam s Elevitom, premda sam pročitala da uzimanje Mg u kombinaciji sa željezom rezultira time da se Mg ne apsorbira najbolje pa si ga ja ni ne računam. Ukoliko pretjeraš sa Mg manifestirat će se u obliku proljeva, pa treba smanjit, al sam po sebi koliko mi je doktor reko nema posljedica obzirom da on izađe na taj način iz organizma.

Sa EPA omegom također treba pazit ako je u prevelikom omjeru da se takav preparat prestane uzimat barem mjesec dana prije poroda, pošto nepovoljno djeluje na zgrušavanje krvi (produžuje vrijeme zgrušavanja, što nije poželjno na porodu).
bela87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 14:48   #2495
Quote:
For My Pain kaže: Pogledaj post
A gle, ja sam isto ostala trudna nakon 2 mjeseca pa nije da sam nešto puno folne kiseline nakupila u sebi.

Magnezija se može u trudnoći uzimati do 600 mg dnevno - više (a nekima i manje doze) može dovesti do preubrzane probave ili sličnih tegoba. U Elevitu npr. ima 200 mg magnezija i ja sam u početku uzimala dodatnih 200, ali sam još uvijek imala grčeve u nogama pa sam si povećala na 400 mg. I to sam pila dm-ov magnezijev citrat jer se on navodno najbolje apsorbira (stavila je jednom jedna forumašica link o različitim oblicima magnezija, no ne mogu ga naći).
Za predoziranje magnezijem ne znam, ali držala sam se te maksimalne dnevne doze od 600 mg i nije bilo problema.

Što se tiče omege 3, postoje kao dvije vrste tih masnih kiselina - EPA i DHA - i obično su u "normalnim" omegama u podjednakom omjeru. Bebi su za razvoj mozgića navodno bitnije ove DHA pa onda prenatalne omege nje imaju u sebi više (ili čak uopće ni nemaju EPA). Isto tako, uzimala sam tu specijalnu omegu jer ove obične često u sebi imaju i dodan vitamin E, a koliko znam on isto može biti opasan u prekomjernoj dozi jer se višak ne izlučuje pa sam se bojala.

Ja ću isto uzimati dodatne vitamine dok dojim. Shvaćam ja da to ne zamjenjuje zdravu prehranu i da treba paziti i na to, ali meni će (kao i u trudnoći) onda biti savjest čista jer ne volim jesti dosta vrsta povrća pa da mi nečega ne nedostaje.
Ovo je dobro znati, hvala ti što si se potrudila objasniti.
Ipomoea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 18:15   #2496
Ja sam kupila Amalgeu ali mi ne odgovara pa ako netko hoce, od 60kom sam 3 popila, dajem povoljno samo da ne stoje (prekjucer kupljene) Nadam se da ivo nije preveliki off😇
klaunina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 18:31   #2497
Quote:
Cliodhna kaže: Pogledaj post
Ne znam napamet, ali bilo je preko gornje granice. Ne sad svemirski udaljeno od referentnih vrijednosti, ali preko granice da. S obzirom da nisam pila prenatale nego mi je krvna slika jednostavno takva kakva je vjerojatno zbog prehrane, nisam se ni ja zabrinjavala kad sam vidjela da se ni doktor ne zabrinjava.
Pa neće me ni cikla, ni med, ni cimet, ni zelenjava ubit...
Ovo me tješi
Naime, ne želim umjetnim putem unositi vitamine i minerale dok po krvi ne utvrde da mi to zaista ne treba, nego se trudim hraniti zdravije da nadoknadim što bi moglo faliti.

Da li znate za iskustva gdje su žene normalno iznijele trudnoću bez uzimanja dodataka?
Mamassitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 22:45   #2498
Quote:
Mamassitta kaže: Pogledaj post
Da li znate za iskustva gdje su žene normalno iznijele trudnoću bez uzimanja dodataka?
Pa sjeti se samo svoje mame i bake...
Jesu li one uzimale kakve dodatke? A da li tebi šta nedostaje?

Ali da, znam i žene koje su nedavno rodile sasvim zdravu djecu bez da su se kljukale ičime za vrijeme trudnoće
__________________
Things are tough all over, cupcake. It rains on the just and unjust alike.
Silk Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 06:30   #2499
Jedino magnezij i željezo pijem. U početku sam pila folnu, ali možda 10 tjedana prvih..
Mg pijem uvijek (i dok nisam trudna) kad osjetim potrebu..

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
RosiePosie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 21:29   #2500
Bok curke, trebam pomoć Jučer mi je potvrđeno da bebalica dolazi , danas sam krenula s Elevitom, no piše da on ima samo 100 mg magnezija, a meni je ginekologica prepisala 300 mg, i 500 mg omega 3 tijekom prve polovice trudnoće kojeg Elevit nema. Nismo detaljnije ulazile u to jer ja od sreće i uzbuđenja skoro ništa što mi je govorila nisam u potpunosti registrirala Što preporučate da to nadoknadim?
__________________
Permanentna insuficijencija satisfakcije i perspektive.
Octica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:26.