Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2016., 21:16   #6821
Quote:
J&B kaže: Pogledaj post
Ne, ne, nije mrtav 😊
Ja sam tu, u ponedjeljak je bilo 2 tjedna
Otislo mo je 7 kg
Imam "problem" sa slagom i sirevima, obzirom da ne smijem mlijecne proizvode...
To mi jaaaako fali, i dnevni jelovnicu su mi poprilicno isti....
meni je otislo 5 kg u dvije nedelje..sir jako rijetko ponekad malo nekog tipa gauda ..a slag isto ne jedem . kod mene isto jelovnik siromasan.. nisam ljubitelj povrca .. veceras pojela saku oraha valjda i to ok
zenica_77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 17:11   #6822
pomoć

Na Atkinsu sam već 18 dana. U prvih 10 dana izgubio sam 8 kg a sljedećih 8 niti jedan. Strogo se pridržavam pravila pa mi nije jasno gdje griješim.
mladenst is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 19:39   #6823
Quote:
mladenst kaže: Pogledaj post
Na Atkinsu sam već 18 dana. U prvih 10 dana izgubio sam 8 kg a sljedećih 8 niti jedan. Strogo se pridržavam pravila pa mi nije jasno gdje griješim.
Sve je to normalno....Prvi tjedan nisi izgubio niti jedan stvarni kilogram. Sve sto si izgbio je voda. Od sad pa nadalje sto budes gubio su stvarni kilogrami...
19_____86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 15:12   #6824
Quote:
zenica_77 kaže: Pogledaj post
meni je otislo 5 kg u dvije nedelje..sir jako rijetko ponekad malo nekog tipa gauda ..a slag isto ne jedem . kod mene isto jelovnik siromasan.. nisam ljubitelj povrca .. veceras pojela saku oraha valjda i to ok
Dapace,orasi u malim kolicinama su pozeljni.
lajko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 15:12   #6825
Quote:
zenica_77 kaže: Pogledaj post
pa ne mogu da vjerujem da ste to dozvolil..predobar forum,pun odlicnih savjeta ..pozitivne energije .. drago mi je da ste se javili pisala sam vam i pp..
Dobili ste odgovor na P.M.
lajko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 15:49   #6826
Quote:
lajko kaže: Pogledaj post
Dapace,orasi u malim kolicinama su pozeljni.
Nakon samo dva tjedna atkinsa i bez vaganja bas i nisu...
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 20:15   #6827
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
Nakon samo dva tjedna atkinsa i bez vaganja bas i nisu...
A ti ih onda zaobilazi....
lajko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 21:06   #6828
Pozdrav ljudi ☺. Pridruzujem se vama ovdje. Prije 15 godina skinula sam 17kg s ovom dijetom. Priznajem da se znalo dogoditi da prekrsim ali nisam se dala i ustrajala sam.
Sada sam za blagdane fakat pretjerala i napiknula par kila. Inace nikad nisam vratila kile mada sam se nakon dijete vratila uobicajenoj prehrani. Sve sto bi se vratilo bilo bi 2-3kg. Malo gore,malo dolje. Sada ove kile planiram skinuti na ovaj nacin a kako smatram da to i nije neki problem,odlucila sam vjezbati usput za dodatne rezultate.
Buduci da cu se nakon zacrtanog cilja drzati zdravije,sportske prehrane koliko god je moguce (zobene,lagana fitness prehrana bogata proteinima i zdravim UH..), imam pitanjce koje me proganja. Buduci da imam doma whey gold standard, smije li se tijekom atkinsovog rezima koristiti whey nakon treninga ili se ni to ne podrazumijeva?

I da..buduci da nemam bas puno vremena za pecenje mesa,da li prsut prolazi na atkinsu tj.citam da su rezultati bolji ako se jede masnije (kockice prsuta sadrze i masniji dio)?
NocnaLutalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 11:23   #6829
Pa valjda ima nekog tko prolazi isto da mi odgovori i da podršku?
NocnaLutalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 11:34   #6830
Quote:
NocnaLutalica kaže: Pogledaj post
Pa valjda ima nekog tko prolazi isto da mi odgovori i da podršku?
za whey pogledaj nutritivnu tablicu na njemu; ako ti odgovara to sto pise, go for it. guglanjem na temu wheya i atkinsa neces pronaci jednoglasna misljenja (i iskustva)

sto se prsuta tice, on je svakako dobar ako ti ne smeta toliko soli... ja ga osobno ostavljam za trenutke gladi (zalogaj-dva)
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 11:48   #6831
Hvala na odgovoru .
onda budem pogledala nutritivnu tablicu.
Znaš... teško je uhvatit se te dijete jer je to automatsko rezanje svega finoga, već znam da ću bit prvih par dana malaksala i iscrpljena i imat vrtoglavice. Ne znam što u takvim situacijama napraviti da si olakšam. Kad padne šećer, čime to nadomjestiti a da je dopušteno?

Znaš li, smije li se stevija korisitit?

ne smeta me sol, nikako. ionako ne jedem puno na mesnoj dijeti jer je zasitno. to mi je super kad želudac počne tražit svoje. Da budem iskrena,meso mi se zgadilo nakon onog dužeg razdoblja jedenja. zato pršut i to dođe kao osvježenje.
NocnaLutalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 11:56   #6832
Quote:
NocnaLutalica kaže: Pogledaj post
Znaš... teško je uhvatit se te dijete jer je to automatsko rezanje svega finoga,
pa valjda i prehrana po atkinsu moze biti fina?


Quote:
NocnaLutalica kaže: Pogledaj post
već znam da ću bit prvih par dana malaksala i iscrpljena i imat vrtoglavice. Ne znam što u takvim situacijama napraviti da si olakšam. Kad padne šećer, čime to nadomjestiti a da je dopušteno?
mozda kava ili crni caj? nisam osobno imao problema s tim...


Quote:
NocnaLutalica kaže: Pogledaj post
Znaš li, smije li se stevija korisitit?
naravno
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 12:13   #6833
Naravno da može. Volim ja mesinu, nema šta, ali inače sam tip kojem više pašu ugljikohidrati i prije ću biti sretna ako mi serviraš goli krumpir nego čisto meso. Utoliko je teže kaj nisam tip od salata nikakvih niti octa. ima nešto povrća koje obožavam a dio tog ne ide po atkinsu bar ne u prvoj fazi. Zato sam na mukama

super za steviju. bar malo dobrih vijesti
NocnaLutalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 14:44   #6834
Ja sam imala ceste zelje za slatkim.
Pocastila bi se kockicom crne cokolade, a uvijek u hadnjaku sam imala napravljen slag - zbregovov, vrhnje za slag
Kad me ulovila kriza ili zelja, zlica, dvije, 5! I nikada mi nije blokiralo skidanje kila
Sada vise ne smijem mlijecne proizvode, pa se jaaako mucim na atkinsu (sto zbog tog slaga - ne znam koji bi biljni!, sto zbog sireva uopce)
J&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 20:41   #6835
Quote:
mladenst kaže: Pogledaj post
Na Atkinsu sam već 18 dana. U prvih 10 dana izgubio sam 8 kg a sljedećih 8 niti jedan. Strogo se pridržavam pravila pa mi nije jasno gdje griješim.
Ima više razloga.
1. Brzo gubljenje kilaže je najčešće vezano sa ukidanjem velikih količina kalorija iz ugljikohidrata kojih nisi bio ni svjestan. Ne bi toliko brzo gubio kalorije da si znao koliko peciva, kruh, tjestenina, pizze, čevapi, šećer u kavi, sokovi i sve ostalo ima kalorija.
2. Uklonio si najveći učinak iz točke 1. Sada ti više neće pomoć deklarativno biranje hrane već ćeš morat računat kalorije. I ono što si prije radio je bilo skidanje količine kalorija ali ti je bilo jednostavije reći da ne jedeš ovo ili ono nego da važeš svaku namirnicu i računaš kalorije.

Međutim sada si u trećoj fazi. U prvoj fazi nisi trebao znati o kalorijama ali sada MORAŠ ako misliš napredovat i to više nema veze sa Atkinsonom nego sa brojčanim vrijednostima hrane koju unosiš i tjelesnom aktivnosti.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 21:37   #6836
ne znam bas koliko je pametno uzimati steviu....

http://www.wikifit.de/kalorientabell...l-zuckerersatz

na 100 gr - 92,8 g U.H
lajko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 23:59   #6837
Quote:
lajko kaže: Pogledaj post
ne znam bas koliko je pametno uzimati steviu....

http://www.wikifit.de/kalorientabell...l-zuckerersatz

na 100 gr - 92,8 g U.H
i na sto si to konkretno linkao?


realnije je da ce se npr sresti sa ovim:

http://www.kandisin.at/stevia
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 22:00   #6838
J&B jesi li se vagala danas ? mislim da nam je isto 4 nedelje danas? ja razocarana onih 5 kg iz prve dvije nedelje ni grama vise ovu sedmicu bez sireva da pokusam to .. kako se drzis?
zenica_77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 07:41   #6839
Hej!
6 kg otislo.
Preko vikenda sam jaaaako zeznula, sad polako uzimam zamah i od ponedjeljka ide "iz pocetka".
Pocela sam i vjezbati.
Meni je tesko, jer ne smijem mlijecno (znaci ni sireve ni onaj zbregovov slag)
J&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 19:59   #6840
Quote:
lajko kaže: Pogledaj post
ne znam bas koliko je pametno uzimati steviu....

http://www.wikifit.de/kalorientabell...l-zuckerersatz

na 100 gr - 92,8 g U.H
Nije pametno održavati ovisnost za slatkim bez obzira na vrijednosti bilo kakvih zamijena. To je kao da ideš liječiti zub sredstvima protiv bolova.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:35.