Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2015., 11:51   #1241
Ja u takve stvari nevjerujem.....
Ja vjerujem da čovijek samo vjerom može prestati piti.
Tko god vjeruje taj može.
Ja sam bio nalječenju i sve to stoji,ali nisam prestao piti,pijem kad ikada sad....
Tko vjeruje može čudo postignuti,to je živa istina.
Šeik_90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 12:05   #1242
Quote:
Šeik_90 kaže: Pogledaj post
Ja u takve stvari nevjerujem.....
Ja vjerujem da čovijek samo vjerom može prestati piti.
Tko god vjeruje taj može.
Ja sam bio nalječenju i sve to stoji,ali nisam prestao piti,pijem kad ikada sad....
Tko vjeruje može čudo postignuti,to je živa istina.
Vjera u sebe i svoj zivot, to pomaze. Barem je meni pomoglo. S tim da nimalo nije lako, ali vazno je uciniti prvi korak i promjenu. Promijeniti kompletan nacin zivota, razmisljanja i prioriteta. I nikako ne bjezati od alkohola, vec se suociti s njim i odbiti ga. Prije desetak dana sam bio sa starom ekipom bilijaru, oni pili pivo dok sam ja pio cedevitu. Bilo mi ih je glupo odbiti jer mi je glupo biti kod kuce ako se mogu vidjeti s njima, ali cim su poceli pretjerivati s alkoholom ja vise nisam bio na tom nivou i pokupio sam se i otisao kuci. I super i njima i meni je drago da smo se vidjeli, a ja opet nisam si ucinio nista lose.

S tim da odkad sam se maknio od alkohola stalno biram aktivnosti gdje nema alkohola ili se uzima u normalnoj kolicini, tipa moja cura si popije pivo jer ga voli. Meni to uopce ne smeta, ja popijem neki sok. Ali ona ima granicu, ja je nisam imao. Zato vise ne pijem. I vise me trazi ni da zapalim cigaretu, o travi da ne govorim i odlicno je kada si mozes 24 sata u danu rasporediti kako ti hoces, bez da si ogranicen jer si pijan ko guzica.

Treba bit aktivan u zivotu, pozitivan i samo tako ce se stvari mijenjati. I naravno, najvise mora covjek biti ODLUCAN. Meni kad god je dosadno ili me uhvati da bi otisao nesto popiti, ja ucinim neko dobro djelo. Razgovaram s nekim, pomognem mu, to je moja terapija za odvikavanje. I odlicno se osjecam
MihaOfficial is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 13:49   #1243
Istina to si odlično rekao....
Najgori su ljudi koji lažu sami sebe....radije priznaj i završeno...
Šeik_90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 19:57   #1244
Bravo dečki!!
ja sam pitala tatu jel hoće na duhovnu obnovu samnom u zagreb. ja idem i osjećam se onda posebno dobro. neznam, i ja si mislilm da ja to nekako zadnje preostala solucija, da prihvati Boga držte mi fige
__________________
http://www.stonestory.hol.es
wing is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 10:18   #1245
Quote:
wing kaže: Pogledaj post
Bravo dečki!!
ja sam pitala tatu jel hoće na duhovnu obnovu samnom u zagreb. ja idem i osjećam se onda posebno dobro. neznam, i ja si mislilm da ja to nekako zadnje preostala solucija, da prihvati Boga držte mi fige
Ne može prihvatiti Boga, ukoliko ne prihvaća sebe. Isprazne priče o preobraćenju i putu u novi život i tome da će Bog odraditi da se makne od alkohola, to nikome nije niti će pomoći. Možeš se ti tamo osjećati super jer si u društvu, ali čim ostaneš sam sa sobom ponovno se vraća problem koji je na tren bio zamaskiran.

Njemu je po meni kao i svakome drugom koji ima taj problem, potrebno da popriča sam sa sobom i da si posloži prioritete u životu. Probleme treba staviti na papir i onda ih polako križati. Meni je to davno Zoki s foruma preporučio i pomoglo je.

Važno je da se miče od ljudi koji konzumiraju alkohol i da ga on uspije zamijeniti s nečim. Ukoliko ga vodiš na takvo mjesto, probaj ga s vremenom uključiti u tako nešto. Da ima nešto kao hobi što mu ispunjava vrijeme, gura ga među ljude i da se osjeća korisnim dok to radi. I moraš bit uz njega ako poklekne. Jer će se vjerojatno dogodit sto puta da mu se to dogodi. Ali, ne treba odustati. Prošlost ostaviti iza sebe i samo grabiti naprijed. Prioriteti, želje i ciljevi. To je ono što mu je potrebno.

Evo ja ne pijem skoro dva mjeseca, ni kapi. Prije toga sam jedno dvije godine pokušavao prestati,tako da sam od svakidašnjeg opijanja (meni nije bio problem par piva na dan, vec par boca žeste na dan) počeo smanjivati da sam barem jedan dan trijezan, pa onda da si popijem malo, pa da pijem samo kad je neka fešta, pa onda sam totalno prestao pa opet počeo i tako u krug dok si nisam jasno postavio ciljeve i prioritete u životu i od tada je sve drukcije. Zivot napokon ima smisla, sve mi ima smisla. Zivim vrlo skromno, mirno, trudim se u okvirima svog zivota i nastojim ga uciniti sebi sto ljepsim i super mi je. Sretan sam i zadovoljan. Meni je bilo potrebno to da si odredim sto zelim od sebe i svog zivota, odkad sam si to odredio - sve je lakse. Posao, cura, prijatelji s kojima se druzim i svasta radim bez alkohola, vise nema ni problema u obitelji, dani su mi ispunjeniji, puno sam aktivniji, cak sam i prehranu promijenio - nista posebno, ali jedem pametnije, ponovno čitam, sviruckam si gitaru kod kuce, odem u kino, koncert, kazaliste, u prirodu, sto stvari imam na pameti i milijun zelja. I sve je super
MihaOfficial is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 18:14   #1246
Pozdrav.

Evo se opet malo javljam da se izjadam i da postavim pokoje pitanjce. Kad se sve zbori i oduzme ima zadnjih dvije i pol godine da propadam. Ako bi se ovako nastavilo vratio bi se u razdoblje kada sam imao 20 - 21. godinu. Tada sam, naime, upao u totalno "ludilo" izazvano prekomjernim drogiranjem i pijenjem. Ali da ne ulazim sad u čitavu povijest bolesti. Osim, za jedan život kratkotrajnog perioda apstinencije od skoro četiri godine (ali ne i apstinencije od Normabela!), stalno neki kaos i moja jebena nemogućnost da kažem sam sebi – brate mili ti ne možeš i ne smiješ piti, a bome ni drogirati se. I tako. U ovo zadnje vrijeme rekao bih ja to sebi – bio dobro nekih šest mjeseci, pa dipsomanska epizoda. I onda opet normala.

Od ovog ljeta pijem na redovnoj bazi sa dipsomanskim epizodama. Kada sam sredinom ljeta upao u jednu od tih epizoda zamolio sam prijatelja da me odvede u Detox u Jankomir. Bio sam tamo tjedan dana i zbrisao glavom bez obzira. Nagovarali su oni mene da ja ostanem, međutim, raditi s doktorima koji lijeće svoje frustracije na pacijentima, kojima je princip rada ulijevanje tjeskobe ljudima koji ne žele prestati piti (i time samo pospješuju to da i ne prestanu piti) i tako dalje, i tako dalje… dovelo me do zaključka da je najbolje da zbrišem. Ma mogao bi o ovome napisati 15 ulomaka, ali nema veze. Ok su jedino tehničari, a i ekipa nije loša. Dila se, pije se – što da kažem više. Možete vi reći da nije bitno ni okruženje ni doktori, ali brate mili kad si ti slabe volje, slabašne motivacije – imaš želju, ali treba ti suport, pomoć – a onda to i igra neku ulogu.

Sad je došla voda do grla. Ima tjedan dana da sam se detoksicirao u svom stanu i jao, jao. Bio sam u dilemi komuna ili Vinogradska. Okrenuo sam sve brojeve koje sam mogao, bio na svim mjestima na kojima sam trebao biti i došli smo/došao sam do zaključka da je pametniji odabir Vinogradska. Barem za sada. A uostalom i ovako i onako moram se skinuti sada već s nekih 30mg Normabela da bih ušao u komunu. I sad kako stoje stvari čekam krevet na odjelu za afektivne poremećaje udružene sa alkoholizmom. I jedva čekam da legnem gore. Motivaciju za liječenje imam. Ali mi je slaba volja. Znam sebe. Već sad nakon što sam tjedan dana dobro počinju se s mojim mozgom igrati mali demoni – kao ono dobro si, bla bla bla…

Ovo što sam pročitao zadnjih pet, šest stranica htio bi pitati tebe Miha jesi li ti doživio taj oprat bez bolnica, KLA i tako dalje ili na suho? Vi koji ste bili gore u Vinogradskoj na ovisnostima – kako je tamo? Je li postoji tamo neki oblik psihoterapije (grupne, individualne), a da nije pro forme. Naime, ja mislim da sam i obolio na živce. Imam, dakle, F 10.2., F 19.1., F 41.2., s tim da doktorica koja me itekako dobro poznaje sumnja u to da sam u svemu ovome razvio i bipolarni poremećaj.

I da. Čitajući ovih zadnjih par stranica mogu samo u ime svih ovisnika reći onima koji pate od posljedica ovisnikovih pizdarija da mi iskreno žao zbog toga što to trpite. Ja bi se sam sebe odrekao da evo igrom slučaja nemam još želje za liječenjem.
Eugenio is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 23:21   #1247
Quote:
Eugenio kaže: Pogledaj post


Ovo što sam pročitao zadnjih pet, šest stranica htio bi pitati tebe Miha jesi li ti doživio taj oprat bez bolnica, KLA i tako dalje ili na suho?
Pa evo, da ti odgovorim - ja sam se svega riješio sam iz jednostavnog razloga, počelo mi je biti dosta da se sramim sebe, svojih postupaka i svoga života. Na svu sreću, imam super obitelj koji su mi uvijek bili podrška i bili uz mene svaki puta kada pokleknuo i ponovno počeo piti. Ono što sam ja radio jest da sam cijelo vrijeme tražio način kako da prestanem. Puno sam čitao o svemu, razgovarao sam mnogima, trudio se i nisam odustao. Nisam htio ići kod doktora ili sl., jer sam smatrao da meni još uvijek nisu potrebni lijekovi niti izolacija već jednostavno malo jača doza motivacije za promjenom. Ispunio sam si život stvarima koje me vesele, u širokom krugu izbjegavam alkohol, ljude koji ga konzumiraju i mjesta gdje se konzumira i zasada super ide. Ponosan sam svaki dan na sebe jer sam se učinio taj korak i prestao. Nemam niti krizu niti me išta tome privlači, sama pomisao da bi mogao popiti nešto me zgražava jer si ne mogu zamisliti da ponovno pijem.

Ako ti zatreba nekada razgovor, slobodno se javi na pm. Ili meni ili zokiju s foruma ili bilo kome drugome, sigurno ćeš od svakoga dobiti puno podrške. Ja u svojim savjetima ne kompliciram previše jer jednostavno se moraš maknuti od toga, suočiti se s problemom i pronaći motivacije da se makneš od toga. Nema druge.

Nadam se da ćeš u skorije vrijeme stati na noge
MihaOfficial is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 19:39   #1248
Quote:
MihaOfficial kaže: Pogledaj post
Ne može prihvatiti Boga, ukoliko ne prihvaća sebe. Isprazne priče o preobraćenju i putu u novi život i tome da će Bog odraditi da se makne od alkohola, to nikome nije niti će pomoći. Možeš se ti tamo osjećati super jer si u društvu, ali čim ostaneš sam sa sobom ponovno se vraća problem koji je na tren bio zamaskiran.

Njemu je po meni kao i svakome drugom koji ima taj problem, potrebno da popriča sam sa sobom i da si posloži prioritete u životu. Probleme treba staviti na papir i onda ih polako križati. Meni je to davno Zoki s foruma preporučio i pomoglo je.

Važno je da se miče od ljudi koji konzumiraju alkohol i da ga on uspije zamijeniti s nečim. Ukoliko ga vodiš na takvo mjesto, probaj ga s vremenom uključiti u tako nešto. Da ima nešto kao hobi što mu ispunjava vrijeme, gura ga među ljude i da se osjeća korisnim dok to radi. I moraš bit uz njega ako poklekne. Jer će se vjerojatno dogodit sto puta da mu se to dogodi. Ali, ne treba odustati. Prošlost ostaviti iza sebe i samo grabiti naprijed. Prioriteti, želje i ciljevi. To je ono što mu je potrebno.

Evo ja ne pijem skoro dva mjeseca, ni kapi. Prije toga sam jedno dvije godine pokušavao prestati,tako da sam od svakidašnjeg opijanja (meni nije bio problem par piva na dan, vec par boca žeste na dan) počeo smanjivati da sam barem jedan dan trijezan, pa onda da si popijem malo, pa da pijem samo kad je neka fešta, pa onda sam totalno prestao pa opet počeo i tako u krug dok si nisam jasno postavio ciljeve i prioritete u životu i od tada je sve drukcije. Zivot napokon ima smisla, sve mi ima smisla. Zivim vrlo skromno, mirno, trudim se u okvirima svog zivota i nastojim ga uciniti sebi sto ljepsim i super mi je. Sretan sam i zadovoljan. Meni je bilo potrebno to da si odredim sto zelim od sebe i svog zivota, odkad sam si to odredio - sve je lakse. Posao, cura, prijatelji s kojima se druzim i svasta radim bez alkohola, vise nema ni problema u obitelji, dani su mi ispunjeniji, puno sam aktivniji, cak sam i prehranu promijenio - nista posebno, ali jedem pametnije, ponovno čitam, sviruckam si gitaru kod kuce, odem u kino, koncert, kazaliste, u prirodu, sto stvari imam na pameti i milijun zelja. I sve je super
to je odlično! neznam jel si pročitao i moje prijašnje postove, rekla bih da si mlad, no moj otac ima 50 godina i znam, svašta može još učiniti dobrog u životu... ja ne živim sa njim, več mama i moj brat koji sad odlazi u Njemačku i mama ostaje sama sa njim. poslali su ga doma iz psihijatrije, zašto: rečeno mi je NULA BODOVA, ON SE NE ŽELI IZLJEČITI. danas pričam sa njim i kaže mi da se ne želi izlječiti, znači sve odbija. dijagnoza mu je MANIČNO DEPRESIVNA PSIHOZA (neizlječiva bolest koja se može držat pod kontrolom, al on je zaljiva tabletama pa alkoholom) nažalosT....
Odpušten doma sa psihijatrije, svratio u prvi birc na pivu i ja ga zatekla na cesti pijanog ko devu....

on ne vidi nikakve pozitivne strane u životu, ništa ga ne zanima, cijeli svijet mu se srušio...zato ga i vodim sutra na duhovnu obnovu, ona ga neće izlječit nego neka nađe "čuje" nešto pozitivno, nešto dobro, možda mu proradi koji kliker u glavi, jel me razumijete? to je zaista zadnja solucija koja je ostala, nema što nismo probali i na ljep način i na ružan, s policijom,hitnom i bez nje...

a tebi naravno želim sve najbolje i samo se drži
__________________
http://www.stonestory.hol.es
wing is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 19:51   #1249
Quote:
Eugenio kaže: Pogledaj post

Ovo što sam pročitao zadnjih pet, šest stranica htio bi pitati tebe Miha jesi li ti doživio taj oprat bez bolnica, KLA i tako dalje ili na suho? Vi koji ste bili gore u Vinogradskoj na ovisnostima – kako je tamo? Je li postoji tamo neki oblik psihoterapije (grupne, individualne), a da nije pro forme. Naime, ja mislim da sam i obolio na živce. Imam, dakle, F 10.2., F 19.1., F 41.2., s tim da doktorica koja me itekako dobro poznaje sumnja u to da sam u svemu ovome razvio i bipolarni poremećaj.
ej, evo pročitala tvoj post, pa bih ti samo moga reć svoje probleme sa ocem. on je razvio bipolarni poremećaj i kažem ti spašavaj se ako možeš i želiš. Moj otac je upao u to i neznam kako će dalje, kaže da će nas sve poubijat, sebe, mamu.... on je bio u Vinogradskoj, tri tjedana traje program, koliko znam raspored kroz dan im je popunjen i kaže tata da su doktori sasvim u redu, s puno više razumjevanja nego ko ovi naši "domači-lokalni" al eto, on dva tjedna nije uopće surađivao (a što je iznimno bitno) pa onih tjedan dana suradnje i nije bilo baš nešto da mu je pomoglo al bio je trijezan 2 mjeseca bez pardona. nakon toga ulovila ga kriza, depresija, hiperaktivnost i doviđenja, pije sad više od mjesec dana (ajde bio je sad u međuvremenu i na psihijatriji 10 dana, al veli tehničar meni da ipak misli da je pobjegao u bric s kolegama par puta). odpustili ga jer nema smisla da drže tamo nekog tko uopće ne želi pomoć.

a tebi svakako želim sve najbolje, ne odustaj, nije sve ružičasto ali znaš da kako god da je loše, uvijek može još gore. Zato glavu gore
__________________
http://www.stonestory.hol.es
wing is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 14:45   #1250
Alkoholizam

http://aahrvatska.hr/
Seagull1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2015., 02:24   #1251
Sretan Uskrs svim pijandurama koji su iskoristili kalendarsku konvenciju da se naližu pod izlikom religijske uzvišenosti i dva spojena blagdana.
Nadam se da ste bljuvali i pišali po kući/stanu, maltretirali familiju, prijetili, vrijeđali, okrivljavali, histerizirali, naguravali.
Kod mene je u familiji tako. Doista blagdanska sreća u pola 2 u noći.
Slava Kristu i njegovoj krvi koju pretvori u vino. I rakiju. I pelinkovac. I pive.
Drone is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 20:38   #1252
Quote:
Drone kaže: Pogledaj post
Sretan Uskrs svim pijandurama koji su iskoristili kalendarsku konvenciju da se naližu pod izlikom religijske uzvišenosti i dva spojena blagdana.
Nadam se da ste bljuvali i pišali po kući/stanu, maltretirali familiju, prijetili, vrijeđali, okrivljavali, histerizirali, naguravali.
Kod mene je u familiji tako. Doista blagdanska sreća u pola 2 u noći.
Slava Kristu i njegovoj krvi koju pretvori u vino. I rakiju. I pelinkovac. I pive.
Ovo je prestrasno i jako zalosno. Na svu srecu kod mene u obitelji vise toga nema, ja sad vec dosta vremena ne konzumiram. Predivan je bio Uskrs u divnom obiteljskom ozracju bez kapi alkohola.
MihaOfficial is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 20:23   #1253
Quote:
MihaOfficial kaže: Pogledaj post
Mjesec dana bez kapi alkohola, ponos
Da se pohvalim ovdje mojoj ekipici koja me podrzavala, jos uvijek se svega pridrzavam i nemam niti najmanju potrebu za alkoholom. Ispunjen zivot i radost svakodnevnog dana me cine ispunjenim i zadovoljnim
MihaOfficial is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 12:59   #1254
Quote:
Seagull1 kaže: Pogledaj post
Ok stranica, aliiii...

Kad krene o razrješavanju od ovisnosti, sve dobro krene, i onda ga zaseru sa molitvama.
Što ako je alkos ateist?

Quote:
Šeik_90 kaže:
Ja sam bio nalječenju i sve to stoji,ali nisam prestao piti,pijem kad ikada sad....
Jel možeš opisati kako je to liječenje išlo, i zašto nisi prestao, tj. gdje je liječenje zakazalo?
Drone is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2015., 00:04   #1255
Pozdrav svima, nadam se da ne gnjavim, ali samo bih se htio nekome izjadati.
Naime, moj otac je liječeni alkoholičar i cijeli svoj život ga gledam kako se uništava. Sada je u mirovini, i stvar je 10 puta gora. Prije je radio cijeli dan i (srećom) bio preumoran za opijanje. Sada koristi svaki tren kada ostane sam da ode i popije. Ni ja ni majka ne možemo paziti na njega jer moramo na posao, od toga živimo.
Toliko je loše da smo u 2 navrata morali zvati Hitnu, prvi put jer je prestao jesti pa se od iznemoglosti onesvijestio, a drugi puta jer se toliko napio da je bio satima katatoničan.
Majka i ja smo bili kod liječnice koja nam je rekla da ne može ništa bez njegovog pristanka, što on vrlo dobro zna.
Na rubu sam snaga, i ja sam prestao jesti, slabo spavam, stalno dubim na trepavicama čekajući neko zlo. Razgovaramo s njim svakog dana, i lijepo i deranje, ali vidim da ne dopirem do njega, bojim se kada dopremo bit će prekrasno, onesvijestit će se kad bude sam kod kuće... Morao sam prestati pisati jer ne želim završiti rečenicu.
gnjuss is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 13:38   #1256
Evo i mene opet na ovoj temi

Suprug, koji mi je u međuvremenu postao bivši, dotaknuo je dno.
Trenutno je u bolnici, na intenzivnoj, zbog žestoke alkoholom uzrokovane upale gušterače. Ima i visok tlak, šećer, loše nalaze jetre, bubrega....to se sad pomalo povlači.....vjerojatno će izvući živu glavu ali je naravno odmah sutradan u bolnici upao i u delirij odnosno apstinencijsku krizu tako da ga na jedvite jade balansiraju tamo s raznim terapijama. Nije spavao otkad je zaprimljen. Vezan je, malo ga i sediraju jer je bjesnio, halucinira, mene je prepoznao ali nije previše svjestan okoline.
Nikad dosad nije htio priznati problem niti pristati na liječenje. Duboko se nadam da će shvatiti da je ovo prijelomni trenutak. E sad, mene muči što će dalje...ja mu formalno više nisam supruga i ne znam koliko ću imati priliku da mu predstavljam "obitelj" iako volim glupu budalu i htjela bih mu pomoći. On se nakon našeg razvoda vratio roditeljima. Otac mu je također alkoholičar samo blažeg oblika ako se to može reći. Majka mu je psihički jedna vrlo nesređena osoba. Ali njih dvoje sad smišljaju planove kako će oni njemu pomoći. U stilu, zatvoriti će ga i kontrolirati 24h na dan.....znam da je on bio nesretan kod njih....bojim se, ako i ima ikakve šanse za oporavak da će tamo posve propasti.
Raspitivala sam se, kod nas je opcija dnevna ambulanta odnosno KLA i obližnja psihijatrijska bolnica otvorenog tipa koja nije na osobito dobrom glasu. Većina ljudi s kojima sam raspravljala smatra da je bolja opcija Vinogradska ili neka komuna....on je toliki ovisnik da mislim da zaista za početak mora biti negdje zatvoren da se očisti, a onda malo po malo ojačavati duh i psihu i sve za borbu koja ga čeka ukoliko misli spasiti život. Što da radim, gdje da se obratim? Iako mi je bivši suprug, ne mogu ga pustiti da propadne, barem da ne pokušam nešto učiniti...
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 10:16   #1257
Thumbs up Liječenje

Pozdrav svima.
U devetom mjesecu sam napisao post o problemu koji se događa u obitelji s članom koji je u jednom trenutku pao na životno dno s depresijom, lijekovima i alkoholom.
Devet mjeseci kasnije čovjek nije popio kap alkohola, antidepresivi su na minimumu, raspoloženje je odlično i napravljena je potpuna promjena u percepciji života. Počelo je s klasičnim hospitaliziranjem, čišćenjem od alkohola, grupnim terapijama no pravi pomak se dogodio odlaskom kod terapeuta kibernetike psihoterapije/hipnoze. Trebalo je desetak seansi, dosta podrške i autosugestije no rezultati su tu. Nema alkohola, nema želje za alkoholom, nema depresivnih faza, skidaju se medikamenti i ideja je da nakon 15 godina lijekove potpuno ukinemo.
Za sad se čini da smo na dobrom putu!
The Riddle is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 15:34   #1258
ispričavam se ako se već pisalo o tome, ali trebalo bi mi par informacija u vezi liječenja ovog problema..

naime, ne znam točno što podrazumijevaju ove dnevne bolnice. piše da bolesnik tamo provodi 6-8 sati dnevno. je li moguće uz terapiju i sve to raditi normalno radno vrijeme na poslu? i ako tko ima iskustva sa takvom vrstom liječenja u bilo kojoj bolnici puno bi mi značilo
transcendental is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 21:56   #1259
Pozdrav dobri ljudi.

Dan nakon mog zadnjeg posta primljen sam u Vinogradsku. Prvo sam liječen stacionarno, tj. na odijelu, a potom sam bio u dnevnoj bolnici. Izašao sam krajem trećeg mjeseca. Moje sumnje u različite dijagnoze su se pokazale neutemeljene. Bio sam puno prestrašen i činilo mi se da bolujem od svega i svačega. Izlazna dijagnoza je F 10.2. i F 41. Tijekom boravaka u bolnici skinuo sam se normabela. Po potrebi, ono kada je ljuta potreba popijem 5 Mg do 10mg. Ali vrlo rijetko. On mi od strane psihijatra nije pripisan ni prema potrebi. Kada budem išao na sljedeću kontrolu reći ću psihijatru da mi skine dijagnozu F 41. Možda sam malčice plašljiviji negoli drugi ljudi, ali to, smatram, ne spada pod psihijatrijsku dijagnozu. Uvjeti u kojima živim i što sve moram podnositi me dodatno uvjeravaju u to. Pijem svako jutro pola Antabusa i ne pijem alkohol sada već više od pola godine. Koliko mi posao dopušta, toliko sam čest na sastancima Kluba liječenih alkoholičara. Ne mogu toliko često ići jer radim dvanaest sati na dan, a poslodavac mi je kurvin sin. Izvinite na izrazu. Što se tiče alkohola – dobro sam. Ponekad mi dođe da sjednem za šank, dam konobarici svoju adresu i broj taksija… naručim piče i dok ne padnem… Međutim to mi samo dođe. I prođe.

Ako koga zanima što vezano za liječenje u Vinogradskoj rado ću mu odgovoriti.

Transcendental: ne znam je li ti još to aktualno. Dok sam bio u dnevnoj bolnici ja sam radio, tj. još u bolnici sam našao posao, ujutro bio u dnevnoj, a popodne od 14h do 22h. radio. Ali taj posao je bio na crno. Tek kada sam izašao počeo sam raditi drugi posao: na ugovor. Ne znam je li moguće istovremeno biti na bolničkom liječenju i ne biti na bolovanju. Logika mi kaže da nije.

Moses: Vinogradska.

Gnjuss: drž se!

Wing: Mihaoffical: Hvala!

Zoki: Puno Hvala!!!
Eugenio is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 03:25   #1260
dobra vecer.. nova sam ovdje pa eto samo da kazem par rijeci..
osoba koju volim jednako kao i samu sebe je "bivsi" ovisnik o alkoholu.. (bivsi pod navodnicima jer je opet na lijecenju).. bio je okorjeli alkoholicar do 2010, tada je usao u komunu, odradio program od 24 mjeseca, tamo ostao volintirati, pomagao ljudima, bio covjek za pozeljeti.. prije malo vise od mjesec dana poceo je opet piti, tko zna zasto, bio je u bolnici, na psihijatriji dva tjedna, pod teskom terapijom, neprepoznatljiv, zivi mrtvac.. nitko ga nije obilazio osim mene, cak ni obitelj.. ja sam mu bila podrska u lijecenju.. evo sad je opet u komuni a ja vise nemam snage cekati ga da izade, jednostavno zelim nastaviti sa svojim zivotom tamo gdje sad trebala odavno, kad sam vidjela koliko je daleko spreman ici, igrati se mojim osjecajima, manipulirati, lagati... jer nista drugo ni ne zna osim manipulirati i lagati..
mila8787 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:19.