Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Mali literarni kutić

Mali literarni kutić Vaše pjesme, priče, romani...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2003., 20:18   #1
Misli jednog tinejdžera

Evo jednog od mojih meni najdražih sastavaka. Nadam se da nitko neće požaliti što ga je pročitao.
__________________
Beware...I'm on the loose.
Smisao života je saznati smisao života, ako poslušamo mnoge ljude koji tvrde da se smisao života sazna pred smrt, znači li to da je svrha našeg života umrijeti?
Be@st is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2003., 20:57   #2
Mali,
svaka ti čast! Piši još... moram priznat da mi je nakon što sam ovo pročitao lakše razumjeti moje klince... Hvala
Ahab is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2003., 17:52   #3
Misli jednog tinejdžera

Pošto sam primjetio da ljudi baš i ne vole downloadati attachmente evo sastavka i bez attachmenta.

Misli jednog tinejdžera

Odrasli su veoma zaboravni. Ne sjećaju se svojih školskih problema, prvih ljubavi i
nedostatka vremena za igru. Znaju samo za dobre ocjene i dobre profesore. Kada pitam starije
poznanike za školu odgovori su:
-Najljepše godine mog života;
-Koliko li sam samo imao prijatelja; ili pak
-Sve bih dao da se vratim u to doba.
Zaboravili su na vječni tinejdžerski pesimizam, kaos u našim glavama i na prve ljubavi. Moji
problemi su preveliki. Kod svakog zaljubljivanja, izgubim glavu. Ne prestajem misliti o toj
velikoj ljubavi i njezinoj sjajnoj kosi, očima dubokim poput najdubljih oceana, i licu
predivnom poput najljepšeg sunčanog dana. Ako se dogodi nekakvo čudo i prestanem misliti
na oči, kosu, i lice počnem misliti na onaj glas nježan poput pera, ali jak poput mača. Zbog
zaljubljenosti ne mogu jesti, piti, spavati, a pogotovo ne učiti. Odrasli umjesto da mi nekako
pomognu samo se deru i živčane bez razloga. Govore o nekom fakultetu, gimnaziji i o tko zna
čemu još. Profesori pak pitaju nemilosrdnije nego ikad. Najgore od svega je to što odrasli
misle da nas muče za naše dobro, a izlika im je uvijek:
-To sam i ja morao/la trpjeti kad sam bio/la kao ti
Ali zaboravljaju kako niti oni to nisu voljeli i da su se stalno zaklinjali ne ponoviti roditeljske
pogrješke. A tu je još i nepravda koju moramo trpiti mi učenici. Nemamo nikakva prava.
Nemamo čak niti svoj sindikat koji bi nas branio od profesora i beskorisnih testova. Za svako
zanimanje postoji sindikat. Učiteljski sindikat, sindikat trgovine, liječnički sindikat...itd., ali
ne postoji učenički sindikat. I kako nam onda mogu neki starci govoriti kako je lijepo biti
učenik. Najtužnije od svega je ipak to, što ćemo jednom čak i mi, koji smo sada potpuno
odlučni nikad ne postati kao odrasli, biti prisiljeni odrasti i pokušavati svojoj buntovnoj djeci
objašnjavati važnost škole, profesora testova i drugih nezanimljivih stvari.
__________________
Beware...I'm on the loose.
Smisao života je saznati smisao života, ako poslušamo mnoge ljude koji tvrde da se smisao života sazna pred smrt, znači li to da je svrha našeg života umrijeti?
Be@st is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2003., 01:27   #4
Ko vam brani da napravite sindikat?
Žlzc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2003., 22:08   #5
ko te tjera da ides u skolu - postani skitnica!
sumski duh is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:06.