Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2011., 19:27   #2461
po opisu ovo je klasicni madrac sa federima. ja to zovem jogi dusek na takvom spavam cijeli zivot i necu vise. mozda da potrazis jeftiniji krevet pa da mozes dati vise za madrac.
runolistSA is offline  
Old 13.11.2011., 11:44   #2462
Kupili prije 20 dana Perfecta Superior 180x200 cm, računali kupiti neki kvalitetni i nismo žalili potrošiti skoro 6000 kn samo na madrac. Također uzeli i Perfecta podnice sa podešavanjem. Inače smo žena i ja dosta različite visine i težine, ona 162/60 , ja 193/120. Koristim i Tempur jastuk već 10 godina ( naravno svake 2-3 godine novi ). Računali smo da treba kupiti tvrđi pa da će se kralježnica s vremenom prilagoditi tvrđem, ali nije (još ).Spavamo na boku i nikako se naspavat. Utrnu noge, ramena bole, sve u svemu ajme.

Ima li itko iskustva u vraćanju/ zamjeni madraca Perfecti ( ne, nisam ih nazvao, ne rade nedjeljom ). Ako to ne upali, šta bi drugo moglo pomoći a da se naspavamo ko ljudi ?
Banderas-Sedmica is offline  
Old 13.11.2011., 12:17   #2463
Quote:
Banderas-Sedmica kaže: Pogledaj post
Kupili prije 20 dana Perfecta Superior
Računali smo da treba kupiti tvrđi pa da će se kralježnica s vremenom prilagoditi tvrđem, ali nije (još ).Spavamo na boku i nikako se naspavat. Utrnu noge, ramena bole, sve u svemu ajme.
Uff, nezgodno, potrositi toliko love, a nisi zadovoljan.
I ja sam bocni spavac, isprobavala sam taj Superior i nikako mi se nije svidjao, na prvu mi je bio pre tvrd (ne upadne ni rame ni bok u njega), meni se svidio Sensitiv. (ali kupila sam neki treci...)
Sretno...samo bojim se da nista od toga...
kajpa is offline  
Old 21.11.2011., 15:05   #2464
Kad sam rekao lateks madrac mislio sam na madrac koji je u cijelosti od lateksa a ne kao u dormeu od ecocell pjene i lateksa. Ne znam zašto ljudi toliko taj dormeo hvale i traže, uopće nisu jeftini... ????
koji-manijak is offline  
Old 23.11.2011., 12:33   #2465
Quote:
radoboj29 kaže: Pogledaj post
Tvoj nadmadrac ima 40 kg/m³, a Almador je spomenuo da to ne "drži vodu". Ima pravo. Ja sam u Jysku kupio nadmadrac debljine 4 cm (200 x 90) i platio ga 350 kuna. Težak sam 60-ak kg, ali sam odmah "propao". Nije pomoglo ni kada sam ga savio na pola, dobio 8 cm debljine. Ovih 1600 kuna za dvostruko širi i deblji madrac čini mi se paprenom cijenom. Osobito za 40 kg/m³. Za te novce možeš dobiti novi madrac.
naravno za manje od 1600 kn kupiš novi ortoflex (200 x 160) i miran si, ne treba ti nikakav nadmadrac
swimer is offline  
Old 24.11.2011., 00:09   #2466
Pozdrav svima!

Molio bih ako mi netko može pomoći...

U potrazi sam za 100% prirodnim latex madracom dimenzija 200x160.
Težak sam 70 kg, a moja draga 60kg.
Spavamo u svim pozama

E sad, da skratim moguća pitanja pitati ću sam sebe...zašto 100% prirodni latex, a ne sintetički ili miješani latex ili par neka 'pjena'? Opruge neću niti spominjati!
>>> Ukratko, zdravlje je razlog.

Imao sam jedan jastuk od memory pjene, fantastično mi je djelovao na vratnu kralježnicu ali nisam mogao podnijeti isparavanja. Ujutro glavobolja, sinusi, otežano disanje, vrtoglavica, mučnina, osjećaj zaglupljenosti, simptomi nalik gripi...
Znam što mislite Neki simptomi mogu upućivati i na kralježnicu i ostalo. Da, nakon što sam isto to pomislio maknuo sam svoj jastuk, dok je draga ostavila svoj memorijski i simptomi su ostali. Nakon što smo oboje izbacili iz sobe jastuke simptomi su prošli. Ponovno sam vrati jastuke i simptomi su se vratili. Izvjetravanja su pomogla ali ne do kraja. Očito mi ne pašu isparavanja memory pjene. Dragoj smeta puno manje dok sam ja i inače jako osjetljiv na isparavanja.

Nakon svega počeo sam kopati po netu i vidio da je memory pjena zlo totalno. Neću postati milion linkova dostupnih svima ali evo dva:
http://www.foamorder.com/material_sa...hp?page=memory
http://www.chem-tox.com/guest/guestbook.html

Ostale pjene takođe bih htio izbjeći ako je moguće. Sintetički latex ili miješani latex također sadrže poneke sastojke koji mi baš i nisu simpatični...ali ako ne budem mogao naći 100% prirodni latex madrac zadovoljiti ćemo se s miješanim latexom koji nam se ipak čini kao sigurniji izbor od ostalih 'pjena' ali možda griješim jer nisam dovoljno još sve istražio.

Za sada sam razmotrio kao potencijalne kandidate samo:

Perfecta Latex Natural ...skupooo ali 100% prirodni latex
Hespo Latex Plus ...miješani latex pretpostavljam, ne piše
Wollbett BIAL ...ne piše ništa o latexu detaljnije

Hvala vam!

Zadnje uređivanje Lukax : 24.11.2011. at 00:15.
Lukax is offline  
Old 24.11.2011., 18:56   #2467
pozdrav svima!

stari madrac mi je unisten pa je vrijeme za novi.

naime bio bi zahvalan za preporuku 190x90 madraca do 1300kn.

imam 83kg i spavam najvise bocno.

jedini uvjet je da nebude sa oprugama tj federima.

zasad sam bacio oko na hespo flexy koji kosta oko 1300kn.

al mozda ima neki bolji za tu ili cak manju cijenu,pa ako moze kakav savjet

hvala
GrimReaperKC is offline  
Old 26.11.2011., 11:44   #2468
Trebala bih pomoć.

Tražim neki kvalitetniji madrac, pa me zanima gdje u Zagrebu ima najbolji izbor madraca za kupiti?
PAULA123 is offline  
Old 27.11.2011., 22:04   #2469
Gledam Perfectine cijene. Nisu baš perfektne...

Nadmadrac debljine 8 cm stoji 2500 kuna!
Radoboj29 is offline  
Old 28.11.2011., 09:08   #2470
Vidim da vas je dosta zadovoljno sa Oriolikovim Otrofleksom...I ja ga lurkam i nekako sve bliže sam da ću njega uzeti. Jer što se kvalitete tiče sam zadovoljna s njim (spavam na njihovom kauču već 3 godine i zadovoljna sam). Sada zanima me jel to tvrđi ili mekši madrac? I gdje je taj dućan u Sesvetama koji prodaje njihove madrace?Voljela bi ipak vidjeti i probati madrac prije nego ga uzmem.
__________________
I am already kindly disposed towards you. My friendship it is not in my power to give: this is a gift which no man can make, it is not in our own power: a sound and healthy friendship is the growth of time and circumstance, it will spring up and thrive like a wildflower when these favour, and when they do not, it is in vain to look for it.
William Wordsworth
tinkerbell is offline  
Old 29.11.2011., 10:06   #2471
Quote:
PAULA123 kaže: Pogledaj post
Trebala bih pomoć.

Tražim neki kvalitetniji madrac, pa me zanima gdje u Zagrebu ima najbolji izbor madraca za kupiti?
Solidum, Zg Velesajam, Lesnina...
kajpa is offline  
Old 30.11.2011., 11:45   #2472
rupa između madraca

Imam dva madraca različite tvrdoće od 90 cm širine. Izgleda da mi je krevet mrvicu širi, pa se između madraca napravi rupa od nekih par centimetara. Sad naravno, ko u inat, uvjek nekako završim u toj rupi. I ujutro se probudim sav nažuljan od tvrdih rubova madraca i ukočen zbog hladnoče koja dolazi iz te glupe rupe.

Probao sam vezati modrace, ali se oni onda jako ulegnu oko trake s kojom sam vezao pa mi izgleda da bi ih tako samo brzo uništio.
Probao sam i utrpati nešto u rupu između madraca, ali ni to ne funkcionira, jer se opet osjete tvrdi rubovi.
Madraci nisu nikakvo čudo modernog inženjeringa, ali su dobri i nebi ih mjenjao, ali ako se nemože nikako to srediti, i to je opcija.

Dali bi pomoglo da stavim nadmadrac?

Gledao sam neki od visko-pjene. Cijena i nije baš zanemariva (oko 1700 kuna) za debljinu 6cm. A i problem bi možda mogao biti i velika razlika u težini mene i partnera (75 i 140kg).
prejak is offline  
Old 01.12.2011., 08:43   #2473
Imam Ortoflex već cca. godinu dana i primjetio sam da se madrac dosta mrvi tj. kada mjenjam posteljinu ima puno mucica od madraca kao da se ljušti.Da li je i Vama tako ili ne?
malilo is offline  
Old 01.12.2011., 14:17   #2474
Quote:
Banderas-Sedmica kaže: Pogledaj post
Kupili prije 20 dana Perfecta Superior 180x200 cm, računali kupiti neki kvalitetni i nismo žalili potrošiti skoro 6000 kn samo na madrac. Također uzeli i Perfecta podnice sa podešavanjem. Inače smo žena i ja dosta različite visine i težine, ona 162/60 , ja 193/120. Koristim i Tempur jastuk već 10 godina ( naravno svake 2-3 godine novi ). Računali smo da treba kupiti tvrđi pa da će se kralježnica s vremenom prilagoditi tvrđem, ali nije (još ).Spavamo na boku i nikako se naspavat. Utrnu noge, ramena bole, sve u svemu ajme.

Ima li itko iskustva u vraćanju/ zamjeni madraca Perfecti ( ne, nisam ih nazvao, ne rade nedjeljom ). Ako to ne upali, šta bi drugo moglo pomoći a da se naspavamo ko ljudi ?
..a joj, fino ste se usosili, sumnjam da budete nešto riješili sa dučanom gdje ste kupili, ali obavezno pokušajte, inače superior je "banana", bolje da ste uzeli njihov lava ili premium, ili ušedili lovu i kupili ortofleks....
swimer is offline  
Old 01.12.2011., 14:27   #2475
Quote:
prejak kaže: Pogledaj post
Imam dva madraca različite tvrdoće od 90 cm širine. Izgleda da mi je krevet mrvicu širi, pa se između madraca napravi rupa od nekih par centimetara. Sad naravno, ko u inat, uvjek nekako završim u toj rupi. I ujutro se probudim sav nažuljan od tvrdih rubova madraca i ukočen zbog hladnoče koja dolazi iz te glupe rupe.

Probao sam vezati modrace, ali se oni onda jako ulegnu oko trake s kojom sam vezao pa mi izgleda da bi ih tako samo brzo uništio.
Probao sam i utrpati nešto u rupu između madraca, ali ni to ne funkcionira, jer se opet osjete tvrdi rubovi.
Madraci nisu nikakvo čudo modernog inženjeringa, ali su dobri i nebi ih mjenjao, ali ako se nemože nikako to srediti, i to je opcija.

Dali bi pomoglo da stavim nadmadrac?

Gledao sam neki od visko-pjene. Cijena i nije baš zanemariva (oko 1700 kuna) za debljinu 6cm. A i problem bi možda mogao biti i velika razlika u težini mene i partnera (75 i 140kg).
..jedino ako je nadmadrac deblji od 10cm, onada bi pomoglo...a ima i za kupit partner madrace u jednome komadu a različitih tvrdoća...
swimer is offline  
Old 06.12.2011., 17:12   #2476
Quote:
prejak kaže: Pogledaj post
Imam dva madraca različite tvrdoće od 90 cm širine. Izgleda da mi je krevet mrvicu širi, pa se između madraca napravi rupa od nekih par centimetara. Sad naravno, ko u inat, uvjek nekako završim u toj rupi. I ujutro se probudim sav nažuljan od tvrdih rubova madraca i ukočen zbog hladnoče koja dolazi iz te glupe rupe.

Probao sam vezati modrace, ali se oni onda jako ulegnu oko trake s kojom sam vezao pa mi izgleda da bi ih tako samo brzo uništio.
Probao sam i utrpati nešto u rupu između madraca, ali ni to ne funkcionira, jer se opet osjete tvrdi rubovi.
Madraci nisu nikakvo čudo modernog inženjeringa, ali su dobri i nebi ih mjenjao, ali ako se nemože nikako to srediti, i to je opcija.

Dali bi pomoglo da stavim nadmadrac?

Gledao sam neki od visko-pjene. Cijena i nije baš zanemariva (oko 1700 kuna) za debljinu 6cm. A i problem bi možda mogao biti i velika razlika u težini mene i partnera (75 i 140kg).
Pokusaj tako gdje si kupio madrace pitati da li rade umetke, odnosno zmije . Treba ti visina madraca, duzina , i koliko ti je ta "rupa " siroka, pa zamoli da ti naprave umetak. Njega mozes staviti izmedju ili sa strane. Ne znam odakle si ali sve firme koje imaju madrace od pjena to mogu napraviti. Ja znam tko radi ali ne znam smijem li to pisati ali bude skroz ok ta zmija, ima i navlaku i sve.
stellaa is offline  
Old 07.12.2011., 01:32   #2477
Molim pomoc, savjet, nesto...

Kupio sam madrac prije mjesec dana u JYSK-u:

http://www.jysk.com/hr/4/5/12/540/3216523/a/catalog
Dreamzone 80x200 Plus S20

Veličina: Širina: 80 cm, Duljina: 200 cm, Visina: 16 cm
Čvrstoća: meko + tvrdo
Vrsta opruge: džepićasta opruga
Broj opruge/m²: 250
Broj zone: 3
Materijal presvlake: 60% pamuk/40% poliestersko vlakno
Prošivanje: 90 g/m² poliesterska vata + 15 g/m² folija
Presvlake: 23 kg/m³ polieter 20 mm + 1000 g/m² čvrst filc/25 kg/m³ polieter 20 mm + propeks mreža

Imam 90kg, 185 visina, svako jutro ista prica, donji dio ledja boli, neispavan,... Vidim da taj madrac ima 3 zone. Jel vazno kako ga okrenuti, ima li dvije razlicite strane ili neku slicnu foru? Ima li tko neku ideju da se probudim naspavan (a da nisu tablete i slicno)? Evo proslo pola 2 a ja citam o madracima na netu, da se ubijes.
__________________
...pljuni na svoju facu i postani covjek
nek se cuje i tvoja rijec...
cyclone is offline  
Old 07.12.2011., 13:07   #2478
novi madrac

pozdrav,

malo sam čitala ovu temu, totalno se ne razumijem u materijale, latexe, pjene i ina čuda
može li se kupiti dobar madrac 180x200 za otprilike 2000-2500kn? preporuke?
Hvala
__________________
Prodajem cipele
emanuela55 is offline  
Old 07.12.2011., 13:43   #2479
Quote:
emanuela55 kaže: Pogledaj post
pozdrav,

malo sam čitala ovu temu, totalno se ne razumijem u materijale, latexe, pjene i ina čuda
može li se kupiti dobar madrac 180x200 za otprilike 2000-2500kn? preporuke?
Hvala
dodaj jos malo i kupi madrac od hladno lijevane pjene. cca 500-700 kuna trebas dodati . Nemoj od Pu pjene, ona je jeftinija ali losija. Ja imam iz wolbeta , comfort 160x200 i platila sam ga nesto vise od 2500. Cvrst,kompaktan, izvrstan, spasila sam se a med.sestra sam i kicma mi je uzasna.
stellaa is offline  
Old 07.12.2011., 15:03   #2480
Quote:
emanuela55 kaže: Pogledaj post
pozdrav,

malo sam čitala ovu temu, totalno se ne razumijem u materijale, latexe, pjene i ina čuda
može li se kupiti dobar madrac 180x200 za otprilike 2000-2500kn? preporuke?
Hvala
...a vidi u kiki model "kika" ili ortofleks od oriolika ili sani comfort madrac..to ti ulazi u tu cijenu...
swimer is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:14.