Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2009., 02:57   #21
Quote:
arnaut.a kaže: Pogledaj post
vitamin b podiže samopouzdanje
i jako pojača apetit, pa se debljaš...
__________________
Stop and smell the roses
Jenna X is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 08:51   #22
Quote:
yaya kaže: Pogledaj post
moja...samo kaj opce ne lijecim depresiju hmmm..a koja kombinacija jeboteeeee
ja sam prvo imala dva eFova, pa dobila kasnije i treći F. ma to ti je takav mix, da ga ni dobar d.j. ne bi znao zmiksati!
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 08:52   #23
Quote:
arnaut.a kaže: Pogledaj post
vitamin b podiže samopouzdanje, stara dobra jajašca svako jutro su prava stvar.. tko kod se osjeca depresivno samo jajasca i ima da gori
ako su ti dosta samo jajca i b vitamin, nisi, bogu fala, u pravoj depresiji.
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 11:07   #24
Quote:
JayGee kaže: Pogledaj post
Rej, sve si dobro napisala.
Pala mi na pamet jedna stvar. Imam tu dijagnozu, depresivno-anks. poremećaj i nakon uzimanja cipralexa i sulpirida sasvim mi je dobro, nema tuge, suza,ali sad je pitanje jesam li postala manje osjećajna ili nisam inače bila osjećajna, samo su to bili depresivni simptomi ili sam realna ili šta je u stvari istina?
Jer, puno toga me uopće ne dira, na sve gledam max. realno, nemam nekih želja,potreba.. da li sam zbog lijekova postala hladna?
Potpuno si u pravu. I meni je sve ravno
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 11:09   #25
Quote:
Jenna X kaže: Pogledaj post
kako je zaključila da ti je to "u osobnosti"? zato što ti je i majka depresivna?
ne mogu li to onda isto biti neki naučeni i preuzeti od nje (majke) načini reagiranja, eventualno povlačenja pred problemima, strahovi i sl.?

ne iskazujem svoje mišljenje (hoću reći, ja ne znam ), samo me zanima kako je to ona i na osnovu čega zaključila?
Kako ne. Depresija može biti nasljedna kao i anksioznost. Ima masu takvih primjera ovdje na forumu. O tome smo raspravljali na anksioznosti.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 14:09   #26
ja sam pravi mračnjak. smeta mi svjetlo, pogotovo jako, a zvukovi ako sam u badu, tada želim samo mrak i tišinu. vidim i da sam usporenija kad je oblačno vrijeme, a da me sunčece ipak malo podigne htjela ja to ili ne.
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, ljudi će zaboraviti što ste učinili, ali ljudi nikada neće zaboraviti kako su se zbog vas osjećali.
rayoflight is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 14:14   #27
Depra i anksioznost su sestre blizanke rođene u ponoć....
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 14:41   #28
evo, što nam dr jakovljević kaže o miješanom anksiozno-depr.poremećaju (on radi na rebru-faca s placa)

klinička slika: glavno je obilježje stalno ili ponavljajuće disforično raspoloženjekoje traje najmanje mjesec dana, a praćeno je različitim simptomima kao što su smetne koncentracije i pamćenja, nedostatak energije i brzo zamaranje, zabrinutost, plačljivost, hipervigilna pažnja, strepnja i predosjećaj da će se nešto loše dogoditi, beznadnost ili pesimizam glede budućnosti, osjećaj nesigurnosti i bespomoćnosti, nedostatak samopoštovanja ili osjećaj manje vrijednosti. navedeni simptomi praćeni su smetnjama i poremećajem društvenog, profesionalnog i obiteljskog funkcioniranja.

LIJEČENJE

Sastoji se u prikladnoj kombinaciji antidepresiva i anksiolitika uz psihoedukaciju, te psihoterapijske tehnike i procedure. liječnici primarne zdr. zaštite mogu liječenje započeti kombinacijom SIPPS i prikladnog benzodiazepina s tim da se nakon uspostavljanja remisije doza benzodiazepina postupno smanjuju do prestanka njegove primjene, a terapija održavanja nastavi SIPPS.

MIJENJAJU LI AD LIČNOST?

Sposobnost AD da dovedu do promjene ličnosti nerijetko se navodi kao argument za njihovo odbacivanje. Pojedini AD su optuženi da mogu promijeniti ličnost osobe koja ih uzima kao što čine i najopasnije droge, te da potiču na agresivno ponašanje, homicid i suicid što je rješavano i sudskim sporovima. Takve optužbe NISU znanstveno potvrđene, a vremenska koincidencija uzimanja AD s određenim ponašanjima nije nužno u uzročnoj vezi, posebice kad se može objasniti drugim vjerodostojnijim razlozima. .
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, ljudi će zaboraviti što ste učinili, ali ljudi nikada neće zaboraviti kako su se zbog vas osjećali.
rayoflight is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 16:03   #29
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Kako ne. Depresija može biti nasljedna kao i anksioznost. Ima masu takvih primjera ovdje na forumu. O tome smo raspravljali na anksioznosti.
znam da može biti nasljedna, to uopće nije u pitanju.

ali, što ako recimo depresivno-anksiozna majka naprosto prenese neke svoje obrasce ponašanja na dijete (onaj sistem odgoja "joj, nemoj ovo, joj nemoj ono", dakle stalno unošenje strahova, pa sistem povlačenja pred problemima, pesimističkog gledanja itd.)... u biti dijete možda uopće po sebi ne bi bilo depresivno ili anksiozno da je imalo drugačiji odgoj.

pitam je li dovoljno da psihijatar na osnovu toga što ti je samo jedan roditelj bolovao od depresije (ili možda imao samo jednu epizodu depresije) zaključi da ti je depresijska crta "u osobnosti"?
__________________
Stop and smell the roses
Jenna X is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 16:25   #30
Quote:
Jenna X kaže: Pogledaj post
znam da može biti nasljedna, to uopće nije u pitanju.

ali, što ako recimo depresivno-anksiozna majka naprosto prenese neke svoje obrasce ponašanja na dijete (onaj sistem odgoja "joj, nemoj ovo, joj nemoj ono", dakle stalno unošenje strahova, pa sistem povlačenja pred problemima, pesimističkog gledanja itd.)... u biti dijete možda uopće po sebi ne bi bilo depresivno ili anksiozno da je imalo drugačiji odgoj.

pitam je li dovoljno da psihijatar na osnovu toga što ti je samo jedan roditelj bolovao od depresije (ili možda imao samo jednu epizodu depresije) zaključi da ti je depresijska crta "u osobnosti"?
i to, ali najviše što majka nije u stanju zadovoljiti emocionalne i druge možda potrebe djeteta jer je usmjerena na sebe, o tome se radi najviše.
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, ljudi će zaboraviti što ste učinili, ali ljudi nikada neće zaboraviti kako su se zbog vas osjećali.
rayoflight is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 16:28   #31
npr. ja sam imala "dadilju" koja me čuvala dok su moji bili na poslu. ali je i uskakala u maminim depresivnim epizodama da "ja to ne gledam", pa me tata vozio toj teti u njezin stan, a mamu je "čuvala" susjeda dok njega nije bilo. ne sjećam se iz tog doba što sam osjećala i to mi je jako žao. tko zna kako su mi to objasnili zašto moram k toj "teti", zašto ne mogu biti s mamom.
sjećam se jedino jedne posjete mami na rebru s tatom.
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, ljudi će zaboraviti što ste učinili, ali ljudi nikada neće zaboraviti kako su se zbog vas osjećali.
rayoflight is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 16:36   #32
Quote:
rayoflight kaže: Pogledaj post
i to, ali najviše što majka nije u stanju zadovoljiti emocionalne i druge možda potrebe djeteta jer je usmjerena na sebe, o tome se radi najviše.
aha.
kužim.
__________________
Stop and smell the roses
Jenna X is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 00:29   #33


Bitno je spomenuti da sindrom depresije ne mora nužno davati skup gore pomenutih simptoma, može se manifestovati na razne druge načine naročito u početku depr.faze. Nekad sami pacijenti ne znaju da opišu šta im je, šta ih muči.
Potištenost,utučenost,iscrpljenost,praznina cesto su osnova, ostaju bez drugih simptoma.
Razne somatske smetnje mogu ukazivati da se radi o depr. poremečaju, a da se ne vidi klasični depresivni simptomi.
'' maskirana depresija'' isto tako se može pogrešn dijagnostikovati kao psihosomatska neuroza ili nešto drugo.
I često mnogi mješaju stanje ''tuge ili žalosti'' sa depresijom. Te dvije pojave se moraju diferencirati.
__________________
we shall fight with growing confidence and growing strenght in the air, whatever the cost may be
England is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 17:16   #34
bok,nova sam ovdje.....evo citam sve ovo,ne znam ni sam sta mije,nisam jos bila kod psihijatra,al da nisam bas psihicki dobro...to znam,i citajuci te navode o depresivno-anksioznom poremecaju,nekako je to priblizno mom stanju.
ma uzas,traje vec godinu dana,i sve mislim,rjesit cu ja to sama sa sobom,al ne ide......ujutro see probudim s 100 misli u glavi,i navecer legnem....ne znam,ljudi,jel preporucate kakvog psihijatra? hvala na odg
lamija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 02:29   #35
Quote:
lamija kaže: Pogledaj post
bok,nova sam ovdje.....evo citam sve ovo,ne znam ni sam sta mije,nisam jos bila kod psihijatra,al da nisam bas psihicki dobro...to znam,i citajuci te navode o depresivno-anksioznom poremecaju,nekako je to priblizno mom stanju.
ma uzas,traje vec godinu dana,i sve mislim,rjesit cu ja to sama sa sobom,al ne ide......ujutro see probudim s 100 misli u glavi,i navecer legnem....ne znam,ljudi,jel preporucate kakvog psihijatra? hvala na odg
najbolje je riješiti sama problem ako je ikako izvodljivo.
Dali možeš detaljnije opisati svoje stanje?
1 koliko imaš godina?(možeš mi napisati i na p.m.)
2 kako provodis dane,koje aktivnosti?
3 kakav je san,ima li smetnji?
4 dali je u jutro gore ili naveče?
5 od cega su sastavljene misli koje te opsjedaju?
6 dali si pesimista?
7 dali si pedantna osoba?
8 dali se nešto posebno može spomenuti u svemu tome? javi.

pozdrav
__________________
we shall fight with growing confidence and growing strenght in the air, whatever the cost may be
England is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 19:43   #36
evo danas se narucila kod psihijatra.sam ko zna hocu li se opet predomislit....
inace imam 23 godine,zaposlena sam,radim na dosta teskom i zahtjevnom poslu,u biti od tada su i problemi poceli......
vjeciti strah hocu li moc sve napravit kako treba,jesam li sposobna za taj posao,i onda pocinju sve negativne misli koje imam o sebi.....da nis ne vrijedim,da su svi ostali bolji od mene,ma uzas da ne nabrajam dalje....,a sto je najbolje od svega,svi me hvale na poslu,i znam da se opterecujem nevaznim stvarima,al ne mogu si pomoc,i tako iz dana u dan,i nekad mi dodje da puknem,jednostavno ne mogu dalje tako......ne ne znam ni sama kako bi to opisala,al samo znam da psihicki nisam dobro
lamija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 19:50   #37
jel ima tko problema s pamcenjem, koncentracijom, zaboravljivoscu
Ono da se ne mozete sjetiti recenice koju ste zapoceli ili nekih predmeta iz svakodnevne uporabe

ono da li je tko postao riba
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 19:53   #38
Quote:
Mantis Religiosa kaže: Pogledaj post
jel ima tko problema s pamcenjem, koncentracijom, zaboravljivoscu
Ono da se ne mozete sjetiti recenice koju ste zapoceli ili nekih predmeta iz svakodnevne uporabe

ono da li je tko postao riba
Zemi si jedan antisklerin ili ginko belupo.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 19:55   #39
Quote:
lamija kaže: Pogledaj post
evo danas se narucila kod psihijatra.sam ko zna hocu li se opet predomislit....
inace imam 23 godine,zaposlena sam,radim na dosta teskom i zahtjevnom poslu,u biti od tada su i problemi poceli......
vjeciti strah hocu li moc sve napravit kako treba,jesam li sposobna za taj posao,i onda pocinju sve negativne misli koje imam o sebi.....da nis ne vrijedim,da su svi ostali bolji od mene,ma uzas da ne nabrajam dalje....,a sto je najbolje od svega,svi me hvale na poslu,i znam da se opterecujem nevaznim stvarima,al ne mogu si pomoc,i tako iz dana u dan,i nekad mi dodje da puknem,jednostavno ne mogu dalje tako......ne ne znam ni sama kako bi to opisala,al samo znam da psihicki nisam dobro
Daj malo detaljnije opiši kakve simptome imaš?Često smo prestrogi prema sebi. Želimo više i bolje. Ako to ne postignemo, onda se s tim opterećujemo. To može biti uzrok niza oboljenja:depresije, anksioznosti,PA.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 19:58   #40
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Zemi si jedan antisklerin ili ginko belupo.
pa fino tako se rugati jadnicima , zbilja na nivou

ne djeluje mi nista, ginko pijem danima i omegu
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:42.