Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2010., 04:02   #21
Draga moja Dexterice kad pročitam tvoje postove,ti si meni sva poprilično nelogična....
Prvo upadneš ko padobranac sa pričom o glasovima i opišeš da te muče isti suicidalne,odnosno zapovijedne prirode i da te trta,jer o tome nikad dosad nisi pričala sa psihijatrom,da bi potom ispalo da si prije par godina pila antipsihotike i da su ti pozivi na psihićev broj doslovce spasili glavu...

Onda opišeš da imaš problema s ocem oduvijek,i dapače okarakteriziraš ga da je i sam pomaknut u tolikoj mjeri da si kao klinka često maštala da bježiš od kuće,ali te uvijek bilo strah to sprovesti u djelo...
Pročitavši ovo zadnje pomislila sam da se radi o zlostavljanju djeteta,jer normalna djeca u prosječnim okolnostima ne maštaju ili teže bijegu od kuće,jer im primjerice tata odbija kupovati omiljenu vrstu sladoleda ili odjeću,a ako i zamaštaju koji put,zasigurno ne maštaju o tome često...bijegu..
Da bi na kraju ispalo da on i nije toliko loš i da problem i nije u njemu.
Oprostit ćeš mi ali malo mi je neshvatljiva pojava psihotičnosti kod ljudi sa prosječnim okolnostima,bez kontinuiranih tragedija ili trauma.

I nelogično mi je posebno da su tvom ocu AD i drugi lijekovi neprihvatljivi,a skupa psihoterapija jest,s obzirom da si prije par godina pila antipsihotike i paralelno išla na terapiju,a ideš još i danas,jel ju plaća on ili?

I još je nelogično što si napisala da ti glasovi idu na živce,jer ti ustvari pokušavaju pomoć,a odgovaraju te od druženja sa tvoje dvije ekipe,da bi potom ispalo za ti za tvoj boljitak rodbina savjetuje da se moraš više družit,izlazit,i uživat....pa kaj onda radiš s te dvije ekipe...zaključaš se u podrum????
Zaboravila sam te pitat i koliko imaš godina i ko će ti plaćat stan i psihoterapije kad se osamostališ?
Mora da kao studentica imaš neku masnu plaću i super siguran posao.
Ja ti se divim,pohađaš uredno fakultet i predavanja,imaš dobro plaćen posao,čak dvije ekipe,osigurana sredstva za psihoterapije,a opet si nisi u stanju za slučaj menzesa priskbiti voltarene,već ih ne piješ,jer ti ih ne da tata...jao,jao...
Troll

Zadnje uređivanje ždralexandrijka : 06.08.2010. at 04:15.
ždralexandrijka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 05:47   #22
Quote:
dexterica kaže: Pogledaj post
onda prije malo više od pola godine su se opet javili i živcirali me. onda sam skužila da im zapravo nikad nisam rekla da me puste na miru. pa sam im skinula sve svece s neba, i da me boli đon ako svijet propadne, i nek crknu i nek se nose, ugl bila sam prilično prosta i bezobrazna.

isto sam probala i sad ali ne vrijedi. ovi unutarnji su tak prokleto, nabijem ih, smireni. i isto traže od mene. i onda kad želim s nekime otvoreno razgovarati i reći što mislim ili ne daj bože osjećam, uvjeravaju me da je to krivo i da ne smijem vjerovati ljudima, i da mogu vjerovati samo sebi i njima. i da se trebam udaljiti od ovih svojih frendova jer su oni kao krivo društvo za mene, a trebam se družiti s drugima nekima. mislim ok, i ova druga ekipa mi je draga i visim i s njima, ali zašto bi zbog tog morala prekinuti s ovima

mislim jel vi uopće išta kužite od svega ovoga?
ovi dijelovi texta su me asocirali na razgovor majke i teengirl

kao kad majka daje savjete na specifičan majčinski način a kćer odgovara na svoj, specifičan

tipa..što je dobro za tebe, s kim se družiti, kome vjerovati i sl...
jasno, takve stvari djeci nevjerojatno idu na živce, trude se oglušiti ali ne ide ..

htjela sam kvotati i napisati da ti je to podsvjesni odnos s majkom i pitati zašto nije svjestan, jasan i glasan...

ipak sam odlučila pročitati temu do kraja te saznala da ti majka nije živa


mislim da je uzrok glasovima ta povezanost s majkom i reprodukcija nekih njenih stajališta, mišljenja , savjeta koja si nesvjesno pokupila za njezina života.

kao da na neki način održavaš komunikaciju s njom iako je fizički nema...

ja sam totalni laik za ovakve stvari, ovo je samo moje laičko mišljenje i nema apsolutno nikakvu težinu

možda pomogne kao jedan od aspekata pa se malo proanaliziraš...samo to...

a predrasuda da nije dobro reći liječniku , jer je to nekakva sramota a mogu te i zatvoriti, je glupost.

i to si valjda nekad negdje čula pa upila.
zaprijeti glasovima da ćeš ih odati liječniku koji će ih ukloniti ako budu dosadni i ne prestanu kad ti želiš

šala... svakako mu ispričaj što ti se događa
dada500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 12:04   #23
alexandrinha, sve si pobrčkala.
nisu moje okolnosti nikako prosječne, ali o tim kontinuiranim tragedijama kako ih ti zoveš, jednostavno ne želim pisati.
na sreću, psihoterapiju ne moram plaćati jer ne idem privatno.
za antipsihotike stari nije ni znao, isto kao što sad ne zna za glasove.

kak to misliš uletim ko padobranac? rekla sam drito šta me muči, šta sam trebala okolišati i prvo malo pisati o cvijeću i pčelicama i što ja znam. al frka je kad se pročita o ovak strašnim stvarima tipa glasova ha? jer: "šta ak se to i meni dogodi?". ne brini, nije to zarazno, bar ne ovak preko tastature.

ove sve zahebancije oko ne uzimanja lijekova su bile prije nego sam krenula na terapiju, prije nego sam se mogla usprotiviti starome. sad ga više ne tražim dopuštenje da drapnem voltaren (ili bilo što drugo).

što se tiče seljenja, nisam nigdje rekla da ću prekinuti svaki kontakt sa starim, on će mi plaćati stan. ali puno će mi značiti što ću biti doma samo preko vikenda, pa neću baš cijeli tjedan morati trpiti sranja. i to je dobar početak, šta ne?

da, branim ga koliko god je kreten jer mi je ipak tata. nije baš utjelovljenje belzebuba ali opet, smetalo mi je kad je znao dolaziti pod čokom doma, razbijati stvari po kući, šutati kućne ljubimce, izderavati se i ponižavati me. a bez obzira na to imam potrebu braniti ga. eto. ne znam šta da kažem u vezi tog.

pobogu, zar ti misliš da je meni logično to što mi se događa u glavi? i misliš da mogu s logikom pričati/pisati o tome? jedan dan su ok i pomognu mi da se skuliram i ne vrištim na sred ulice, a drugi dan mi tupe da ne smijem plakati i pričati sa frendovima. i onda zato što su mi jučer "pomogli" ja imam filing da ih moram slušati i onda kad znam da seru bez veze. aj obuj moje cipele pa prošeći u njima malo. da vidimo koliko ćeš izdržati.

uglavnom, sad se ja tu opravdavam nekome koga i ne poznajem. svašta.
hvala vam ostalima na podršci.
troll out.
dexterica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 12:49   #24
zar nije to shizofrenija
feniksis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 15:49   #25
Quote:
alexandrinha kaže: Pogledaj post
Stari ti je stvarno kreten,sigurno je i poremećeniji no što misliš...
Hoćeš mi reći da stanujete skupa,i da si bila par godina u depresiji,a da on to uopće nije ni primjetio ili pokušao pomoć???
A onda kad si počela s AD,onda te odgovarao od njih ?
Pa šta je taj konj htio,da se ubiješ ili da ih ne uzimaš kako bi mogao umišljat da njegova kćer ne može biti "luda" ,jer je zdrava i čila baš poput tate...
A što ne nađeš dečka i odseliš????
Da, neka ode do prvog dućana, uzme dečka za rješavanje psihičkih problema sa police, fino plati, i od sutra će sve biti ružičasto.
Koji banalan i gluop savjet

OT: Dexterice, svakako reci psihiću za glasove koji su ti se ponovo javili.
Možda svjesno nisi pod stresom, ali tko zna što se sve odvija u podsvijesti.
Ponavljam , psihiću sve ispričaj, nemoj čekati da glasovi postanu preglasni.
Sretno!
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 20:18   #26
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
Da, neka ode do prvog dućana, uzme dečka za rješavanje psihičkih problema sa police, fino plati, i od sutra će sve biti ružičasto.
Koji banalan i gluop savjet

OT: Dexterice, svakako reci psihiću za glasove koji su ti se ponovo javili.
Jedino što bi u ovom slučaju bilo bolje od toga da ona ode kupiti dečka za rješavanje psihičkih problema je da ti odeš kupiti malo pameti.

Prvo i osnovno niti dečko niti psihić ne rješavaju psihičke probleme nego su samo objekti transfera,i više manje posrednici kako bi osoba dublje prodrijela do same sebe,svoje podsvijesti i osjećaja,a širenjem spoznaje o istima probleme riješila sama.
A upravo u slučaju patogene obitelji kao provocirajućeg faktora,preporučljivo je promjeniti sredinu.

I kad dobro razmisliš ne ulazi li u gluplji i banalniji savjet, i uputiti dotičnu da ispriča sve psihijatru,ako se uzme da joj tako nešto,uključujući i tebe, zna savjetovati svaka budala.
ždralexandrijka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 20:20   #27
Samo napomena da je ova tema obrađena na pdf duhovnost; tema Napadi na tijelo i duh
__________________
UPOZORENJE: Gledanje ovog sadržaja može dovesti do povećanja kamatnih stopa na vašim stambenim kreditima!
pavaogc is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 20:22   #28
Quote:
dexterica kaže: Pogledaj post
na sreću, psihoterapiju ne moram plaćati jer ne idem privatno.
za antipsihotike stari nije ni znao, isto kao što sad ne zna za glasove.
Otkad to HZZO plaća višegodišnje psihoterapije i to psihotičarima?
ždralexandrijka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 21:31   #29
Quote:
alexandrinha kaže: Pogledaj post
Otkad to HZZO plaća višegodišnje psihoterapije i to psihotičarima?
Pa ak si lud do daske (pardon na izrazu- htjedoh reći imaš psihozu, shizofreniju itd...), onda MORAŠ redovito ići kod psihijatra svakih par tjedana na kontrole, razgovore i slično. Toliko bolesni ljudi idu psihijatru do kraja života (ili dok ne završe u nekom domu).

Ak ideš samoinicijativno na psihoterapiju kod educiranog psihoterapeuta (ne običnog PSIHIJATRA) i nisi lud ko šlapa- ne bu ti to nitko plaćao godinama a ponajmanje HZZO
__________________
Wristcutter
Ryuuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 22:25   #30
znala sam da laže ova Dex
ždralexandrijka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 22:54   #31
Psihoterapiju pokriva HZZO, ali liječnici u bolnicama u biti imaju premalo vremena i previše pacijenata za njeno provođenje.
Tako da oni to obično nazivaju kontrolnim pregledom.
Za dex i druge koje bi to moglo zanimati link na moju staru temu, možda kome bude od koristi:
https://www.forum.hr/showthread.php?t...e+halucinacije
Tu mii se ne da sada pisati jer sam sada o.k. i ne želim se ponovno ufilmavat u zvukove.
Nije nestalo ali, ufilmam se tek na jako kratko i jako, jako rijetko. Pozz. :
srna001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 23:28   #32
Quote:
Ryuuza kaže: Pogledaj post
Ak ideš samoinicijativno na psihoterapiju kod educiranog psihoterapeuta (ne običnog PSIHIJATRA) i nisi lud ko šlapa- ne bu ti to nitko plaćao godinama a ponajmanje HZZO
Offtopic je, ali evo ja sam jedna koja nije luda ko šlapa, čak nemam niti nikakvu dijagnozu i idem na pt (ne na kontrolne preglede) preko uputnice. I to kod vrlo kvalitetnog psihoterapeuta, dodala bih. A znam za još dvije osobe u takvoj situaciji. Dakle, može se.

Zadnje uređivanje Pringles : 06.08.2010. at 23:38.
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2010., 09:08   #33
Quote:
Mrs. Pringles kaže: Pogledaj post
Offtopic je, ali evo ja sam jedna koja nije luda ko šlapa, čak nemam niti nikakvu dijagnozu i idem na pt (ne na kontrolne preglede) preko uputnice. I to kod vrlo kvalitetnog psihoterapeuta, dodala bih. A znam za još dvije osobe u takvoj situaciji. Dakle, može se.
Dis to našla?
Ja znam da oni koji imaju rak ili neki jako teški problem smiju na terapiju ako nemaju dijagnozu (ostalima zakelje dijagnozu makar akutnog stresa, doduše ne moraju ti to uvijek reći )
__________________
Wristcutter
Ryuuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2010., 11:35   #34
@srna: hvala na linku, malo mi je lakše sad kad vidim da se i drugima događaju slične stvari.
ako sam već ćaknuta, bar da nisam jedina

definitivno ću šrinku sve ispričati.

i hvala vam svima na dobronamjernim savjetima, sad imam filing da nisam sama u cijelom sosu.
dexterica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2010., 15:23   #35
Quote:
dexterica kaže: Pogledaj post
@srna: hvala na linku, malo mi je lakše sad kad vidim da se i drugima događaju slične stvari.
ako sam već ćaknuta, bar da nisam jedina

definitivno ću šrinku sve ispričati.

i hvala vam svima na dobronamjernim savjetima, sad imam filing da nisam sama u cijelom sosu.

Ništa draga, znam kako ti je i koliko ti je bitno da si to negdje ispričala,a nije baš priča za pričat frendicama na kavici, malo je U svakom slučaju, trebalo bi se po mogućnosti što manje ufilmavat u to što ti mozak radi prekovremeno.
Ja sada ne želim ni čitati što sam tada pisala, ni razmišljati o tome, zato ti i neću tu puno pisati jer ne želim čačkat mečku, sada kada sam dobro.
Sretno i pazi na sebe. Pusa
srna001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2010., 19:27   #36
Quote:
Ryuuza kaže: Pogledaj post
ostalima zakelje dijagnozu makar akutnog stresa, doduše ne moraju ti to uvijek reći
Ma imam i ja zakeljenu dijagnozu, jer se pt mora nečime opravdati, a razlozi tipa rad na sebi/mentalna higijena/eventualna prevencija nisu dovoljni.
Ali kada sam ga pitala imam li ju onda doista ili ne, jasno mi je rekao- Nemate. S vama je sve u redu. Sasvim ste prosječni.
Doduše, ne garantiram da nije promijenio mišljenje s vremenom, ali držim se njegove uvodne procjene.

Quote:
Ja znam da oni koji imaju rak ili neki jako teški problem smiju na terapiju ako nemaju dijagnozu
Psihoterapeut radi procjenu o tome je li osoba kandidat za pt ili ne. Sama dijagnoza ne mora nužno biti dovoljan uvjet da osoba spada u tu skupinu. Postoje i drugi važni(ji) parametri za koje bi bilo idealno da su zadovoljeni. Druga je stvar što su psihoterapeuti u bolnicama i DZ-a doslovno zatrpani s pacijentima pa se ima dojam da se bez ozbiljne diagnoze nema mogućnosti dobiti pt na uputnicu. To zaista je najčešća situacija, ali ima i slučajeva poput mog. A kao što sam spomenula prije, znam još dvoje ljudi sa sličnom pričom.

Zadnje uređivanje Whereabout : 13.08.2010. at 00:29. Reason: popravak citata
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2010., 00:41   #37
Ovo s glasovima mi je jedno od dražih otkrića ovdje. A ja mislila da su moji s razgovorima prije spavanja čudni...
Ma šalu na stranu, počni ponovo s antipsihoticima i nema problema. Dok god si ti njih svjesna, i znaš da ne bi trebali biti tu, uzimaš terapiju i razgovaraš sa psihićem, dotle si sigurna i neće te nitko zatvarat.

A za izjavu tjedna predlažem:

Quote:
alexandrinha kaže: Pogledaj post
Oprostit ćeš mi ali malo mi je neshvatljiva pojava psihotičnosti kod ljudi sa prosječnim okolnostima,bez kontinuiranih tragedija ili trauma.
blnm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 10:57   #38
Quote:
alexandrinha kaže: Pogledaj post
Jedino što bi u ovom slučaju bilo bolje od toga da ona ode kupiti dečka za rješavanje psihičkih problema je da ti odeš kupiti malo pameti.

Prvo i osnovno niti dečko niti psihić ne rješavaju psihičke probleme nego su samo objekti transfera,i više manje posrednici kako bi osoba dublje prodrijela do same sebe,svoje podsvijesti i osjećaja,a širenjem spoznaje o istima probleme riješila sama.
A upravo u slučaju patogene obitelji kao provocirajućeg faktora,preporučljivo je promjeniti sredinu.

I kad dobro razmisliš ne ulazi li u gluplji i banalniji savjet, i uputiti dotičnu da ispriča sve psihijatru,ako se uzme da joj tako nešto,uključujući i tebe, zna savjetovati svaka budala.
To što koristiš velike riječi, ne čini te puno pametnijom od mene
A uputit je da sve kaže psihijatru je daleko prihvatljiviji savjet za autoricu od tvog da si nađe dečka.
Jer ne vidim kako je pametan savjet da si traži dečka koji će joj na neznam koji način riješiti problem glasova u glavi??
Da ispriča sve psihijatru možda joj može savjetovati svaka budala, ali mislim da je u njenom slučaju to jedino ispravno što može napraviti.
Jer problem glasova u glavi je svakako nešto što bi trebala spomenutu psihiću kod kojega i onako ide
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 20:55   #39
nije me zaključao u bolnicu!!
ole!!

sad mi je lakše i nositi se s njima kad znam da neću završiti iza rešetaka na zatvorenom odjelu.
dexterica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 20:59   #40
Quote:
dexterica kaže: Pogledaj post
nije me zaključao u bolnicu!!
ole!!

sad mi je lakše i nositi se s njima kad znam da neću završiti iza rešetaka na zatvorenom odjelu.
bravo!
sf girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:18.