Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2009., 01:46   #1
Sudska dražba

ne možemo se sa susjedom dogovoriti oko podjele nektretnine pa se ide na sudsku dražbu! kaj to znači?
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 17:28   #2
jel ste ti i susjed suvlasnici jedne nekretnine???Ako je to tako onda znači da kuća ide u bubanj i svaki će dobiti para u omjeru koliko imete suvlasništva u toj nekretnini s tim da i ti i susjed možete u dražbi sudjelovati,pa ko ponudi više.Ti i susjed jedino imate privilegiju što nemorate plačati predujam za papirologiju tako da se vi uključite kako god i ponudite max koliko ste spremni platiti da steknete puno vlasništvo.Ukoliko dobijete susjed u postotku dobija para a ako sused pobjedi onda njemu kuća a vama pare.Ako pobjedi netko treći,onda trečemu kuća a tebi i susjedu pare
aammaatteerr is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 19:42   #3
kuća se prodaje a vas dvoje dobivate novce od prodaje
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 23:14   #4
naime to je 1 kuća s 2 stana i svatko je vlasnik svog stana, ali je zemljište zajedničko i ima 396 (kvadrata valjda) i manje od 400 pa se ne može dijeliti, a susjeda odbija bilo kakav dogovor!

stari ima SVOJ kiosk na tom zajedničkom zemljištu (ona dozvolila svojim potpisom), jel se i on dijeli sudskom dražbom? (nije upisan u gruntovnicu)
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 15:35   #5
ako kuća nije etažirana ondanema svaki svoj stan nego idealni dio.Neznam kako je priča počela ali ste vi mogli sudski tražiti razgvrnuće zajednice.Nema veze što zemljište nema 400 m2.U slučaju razvrgnuća ukoliko svaki stan ima svoj ulaz uzima u obzir tu vašu internu podjelu da svako ima svoj stan dok na dvorište imate prava uživanja.Tih 400 m2 vrijedi za nove gradnje ali i to ima caka-dvojni objekt itd.ako je sud odredio dražbu znači da netko nije priznao geometrijsku podjelu kuće(dva zasebna stana kako je u stvarnosti)
aammaatteerr is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 20:33   #6
eh ulaz je zajednički!
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 20:34   #7
i mi imamo svoj WC u stanu (to si sami napravili) i postoji još u hodniku WC (zajednički), susjeda svoj vlastiti WC nema, kuča je iz 1929, trešnjevka!
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 22:53   #8
Quote:
agent kaže: Pogledaj post
stari ima SVOJ kiosk na tom zajedničkom zemljištu (ona dozvolila svojim potpisom), jel se i on dijeli sudskom dražbom? (nije upisan u gruntovnicu)
Kiosk se nalazi na nekretnini, ali tamo nije da bi trajno bio povezan s njome, a to bi značilo da kiosk nije dio nekretnine (u tvom slučaju kuće i zemljišta) pa se ne bi trebao sudskom dražbom uopće obuhvatiti.
__________________
A zašto opcija edit traje 12minuta? Bzvz.
Nomina sunt odiosa.
salviol is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 07:28   #9
to s wc-om zavisi od mogučnosti.zajednički ulaz je mogući razlog odluke suda.Eventualno recimo zgrada,jedan ulaz,hodnik pa svaki stan svoj ulaz unutar kuće.To što sused nema wc može imati utjecaja osim ako je uz njegov stan pa samo treba probiti vrata.Sud prvenstveno gleda dali može podjeliti u odnosu na vlasništvo tako da bude geometriski lik(uvjetno).Znači tebi ova strana tebi a ova susedu.Nemože ići tako da sused mora na wc preko tvog dijela stana.Žišku kaj mislim??ako je sud odlučio dražbu,znači da se nije dalo podjeliti.
aammaatteerr is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 14:32   #10
Quote:
aammaatteerr kaže: Pogledaj post
jel ste ti i susjed suvlasnici jedne nekretnine???Ako je to tako onda znači da kuća ide u bubanj i svaki će dobiti para u omjeru koliko imete suvlasništva u toj nekretnini s tim da i ti i susjed možete u dražbi sudjelovati,pa ko ponudi više.Ti i susjed jedino imate privilegiju što nemorate plačati predujam za papirologiju tako da se vi uključite kako god i ponudite max koliko ste spremni platiti da steknete puno vlasništvo.Ukoliko dobijete susjed u postotku dobija para a ako sused pobjedi onda njemu kuća a vama pare.Ako pobjedi netko treći,onda trečemu kuća a tebi i susjedu pare
da oživim malo temu...

ovako, suvlasnik sam kuće s drugom osobom u omjeru 1/4 moja i 3/4 vlasništvo druge osobe. Sve je upisano u zemljišnu knjigu i bez tereta. Kuća je katnica i podijeljena je na dvije cjeline. Dogovorom je meni pripao kat (oko 60 kvadrata) a toj drugoj osobi prizemlje i podrum (oko 150 kvadrata). Situacija je takva da ja živim u svome dijelu kuće, a ta druga osoba ne živi u toj kući i sada ona hoće to prodavati. Pošto ja nisam za prodaju ona je rekla da će dati kuću na dražbu i da ću ja dobiti moju te novce za četvrtinu kuće. E sada, ja sam svjestan da cijena na dražbi ide do 50% tržišne vrijednosti, pa me stoga zanima imam li ja zakonsko pravo stopirati da ta kuća ode na dražbu iako sam vlasnik samo 1/4 nekretnine? I ako da, kako ide ta procedura?

I još jedno pitanje. Ako ipak dođe do dražbe, mogu li se ja uključiti u tu licitaciju? I kolike su mi realne šanse u praksi da baš ja ponudim najveću cijenu? Jer zna se kako to ide sve, mislim na "inside" informacije.

Eto nadam se da će netko pomoći. Hvala!
El_Chino is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 23:29   #11
Zar nitko nema nikakav savjet?
El_Chino is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 01:56   #12
nemozes stopirat, mozes sudjelovat. A mozes i suvlasnika pitat da kucu etazirate pa on nek prodaje svoj dio a tvoj dio ostaje tebi
zzz_zzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 09:08   #13
Evo, iz Zakona o vlasništvu i drugim stvarnim pravima, sve o razvrgnuću suvlasništva:

Razvrgnuće

Pravo na razvrgnuće

Članak 47.

Molim ostaviti samo link.



Po meni, ako ste jedan i drugi odlučni u svojim namjerama, najbezbolnije bi bilo ovo što zzz_zzz predlaže - etažiranje. Pa kad se kuća etažira, on sa svojim dijelom radi što hoće...i ti sa svojim.
__________________
Vratite nam krvopiju!!!

Zadnje uređivanje Katrin : 12.11.2009. at 09:05.
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2009., 20:25   #14
A što točno u praksi znači "etažirati kuću"?
El_Chino is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 09:06   #15
Pogledaj ovu temu, pomoci ce ti.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:44.