Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2009., 22:02   #1
Metafora?

Može li mi netko možda pojasniti metaforu ove slike:

dario0807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 05:28   #2
Bilo bi lakše kad bi znali koja je to slika, je li dio veće kompozicije, koji je naslov djela, autor...ovak su to samo 4 konja koji mogu predstavljati bilo što...
Timor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 15:54   #3
svi smo isti, iako različiti.... ?

a, moje mišljenje..
__________________
You have to be lost to find a place that cannot be found elseways everyone else would know where it was.
Now.. bring me that horizon.
Dessarii is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 17:52   #4
ja sam gotovo sigurna da je riječ o konjima 4 jahača apokalipse.

eto citata iz Otkrivenja gdje se spominju:
Quote:
I vidjeh: kad Jaganjac otvori prvi od sedam pečata, začujem gdje prvo od četiri bića govori glasom kao gromovnim: "Dođi!"
Pogledam, a ono konj bijelac i u njegova konjanika luk. I dan mu je vijenac te kao pobjednik pođe da pobijedi.
Kad Jaganjac otvori drugi pečat, začujem drugo biće gdje govori: "Dođi!"
I iziđe drugi konj, riđan. I njegovu je konjaniku dano dignuti mir sa zemlje da se ljudi među sobom pokolju. I dan mu je mač velik.
Kad Jaganjac otvori treći pečat, začujem treće biće gdje govori: "Dođi!" Pogledam, a ono konj vranac i njegovu konjaniku u ruci tezulja.
Tada začujem kao neki glas isred četiriju bića gdje govori: "Mjera pšenice za denar! Tri mjere ječma za denar! A ulju i vinu ne udi!"
Kad Jaganjac otvori četvrti pečat, začujem glas četvrtoga bića gdje govori: "Dođi!"
Pogledam, a ono konj sivac; konjaniku njegovu ime je "Smrt" i prati ga Podzemlje. Dana im je vlast nad četvrtinom zemlje: ubijati mačem i glađu i smrću i zvijerima zemaljskim.
morgana le fay is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 17:56   #5
Moguće, a možebit i referenca na 4 elementa.
Meridyth Mayhem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:16.