Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2010., 14:18   #301
sve šumeće tablete sadrže aspartam, a što je to samo ubacite u google.
Ja sam se prošlu trudnoću kljukala tim šumećim mg dok nisam skužila da je u njemu aspartam. Sada ću pit u tabletama jer aspartam nije nikako nešto dobro u najmanju ruku.
pana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 15:28   #302
Quote:
pana kaže: Pogledaj post
sve šumeće tablete sadrže aspartam, a što je to samo ubacite u google.
Ja sam se prošlu trudnoću kljukala tim šumećim mg dok nisam skužila da je u njemu aspartam. Sada ću pit u tabletama jer aspartam nije nikako nešto dobro u najmanju ruku.
bez uvrede, ali nemoj nas bezveze strasit...evo ja pijem magnezij od SchneeKoppe-a i nema tu tvar u sastavu...a kad sam to uguglala samo na prvoj stranici mi je otvorilo slijedece namirnice koje sadrze aspartam:Proizvodi za dijabetičare, žvakaće gume, niskokalorična pića, čokolade, zaslađene instant kave, pudinzi, hladni čajevi, jogurti,cola napitci......sta ti sve to izbjegavas???
mislim da je to ipak pretjerivanje. ja se izuzetno zdravo hranim, ali opet neznam porijeklo svake namirnice, a u danasnjem svijetu je nemoguce izbjeci takve stvari, osim ako ces ic na selo i jest samo ono sto sam prirodno uzgojis...ma necu vise skroz smo OT
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 15:49   #303
Quote:
njuškica kaže: Pogledaj post
Sutra mi je pregled, jedva čekam vidit kakva je situacija i je li cerviks još uvijek održan.

Na terapiji sam, 2 cordipina dnevno, i nemam kontrakcija, odnosno nekoliko ih dobijem tokom cijelog dana. Pokušala sam smanjit dozu, ali nije išlo.

Ne mogu puno stajati na nogama niti sjediti, osjećam da mi smeta. Inače, nisam bila totalno disciplinirana, nastojala sam što više mirovat, ali sa dvoje djece u kući to nije uvijek izvedivo.

Nadam se da će sve biti ok.
sretno sutra!!
i ja imam pregled, nadam se da će i meni i tebi biti sve ok!
cezar5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 19:18   #304
sretno sutra njuskica!
na mojim sumecim tabletama ne pise da sadrze aspartam.
sta se desava ako cerviks skroz nestane?mislim ako mi je sad vec skracen kako mi je dr rekla
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 19:28   #305
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
sretno sutra njuskica!
na mojim sumecim tabletama ne pise da sadrze aspartam.
sta se desava ako cerviks skroz nestane?mislim ako mi je sad vec skracen kako mi je dr rekla
a ja sam mislila da cu onda odma rodit, al jos sam u komadu, onda krene ono otvaranje pravo,nema vise usca, a kojom ce to brzinom nemam pojma!!!
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 19:32   #306
Quote:
lucy_split kaže: Pogledaj post
a ja sam mislila da cu onda odma rodit, al jos sam u komadu, onda krene ono otvaranje pravo,nema vise usca, a kojom ce to brzinom nemam pojma!!!
ajme,tocno me strah sljedeci put kod ginek. da mi to ne kaze,onda mi ne gine nego 24h provest u krevetu a to ce me izludit
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 21:11   #307
kakve dobre vijesti danas nakon kontrole curkekaze dr.uloziva sam za vrsak prsta ,ali zatvoren cervix,unutarnje usce u obliku T,a cervix 41mm sto znaci da se produzio jer je zadnji put bio 35mm.e sada,pitala sam sta onda znaci da sam uliziva i dr kaze da mi je cervix mekan i da joj vrsak prsta ude u njega,ali da sam zatvorena.malo mi to nije najjasnije ali ipak sam jako zadovoljnanaravno,beba je super i ja i dalje trebam mirovati
musica20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 21:26   #308
bas mi je drago musica, bravo!!!
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 22:35   #309
Quote:
musica20 kaže: Pogledaj post
kakve dobre vijesti danas nakon kontrole curkekaze dr.uloziva sam za vrsak prsta ,ali zatvoren cervix,unutarnje usce u obliku T,a cervix 41mm sto znaci da se produzio jer je zadnji put bio 35mm.e sada,pitala sam sta onda znaci da sam uliziva i dr kaze da mi je cervix mekan i da joj vrsak prsta ude u njega,ali da sam zatvorena.malo mi to nije najjasnije ali ipak sam jako zadovoljnanaravno,beba je super i ja i dalje trebam mirovati
meni je isto rekla da mi je cerviks omeksao i skratio se ali da sam jos zatvorena i pise da je usce valjda Y,a to da je navodno unutarnje otvaranje.

ej a recite mi curke jel moguce da se taj cerviks produzi i da se opet zatvoris na nekom od sljedeceg pregleda ili mora ostsat otvoren kad se jednom otvori?mozda je glupo pitanje ali ne kuzim bas to
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 22:42   #310
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
meni je isto rekla da mi je cerviks omeksao i skratio se ali da sam jos zatvorena i pise da je usce valjda Y,a to da je navodno unutarnje otvaranje.

ej a recite mi curke jel moguce da se taj cerviks produzi i da se opet zatvoris na nekom od sljedeceg pregleda ili mora ostsat otvoren kad se jednom otvori?mozda je glupo pitanje ali ne kuzim bas to
neke cure su pisale da se moze produzit, neznam za zatvorit...ali meni to cudno
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 22:47   #311
Quote:
lucy_split kaže: Pogledaj post
neke cure su pisale da se moze produzit, neznam za zatvorit...ali meni to cudno
joj ja samo molim Boga da ne krene to dalje
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 07:16   #312
Curke nešto ste pobrkale na magneziju piše magnezij aspartat , a ne aspartam.
Valika razlika je između to dvoje.

Aspartat je jedna vrsta aminokseline .

Aspartam
je umjetni šećer


I mi smo još u jednom komadu za sada. Ali mi je trbuh zato sve teži i teži. Cijela filozofija za dignut se sa kreveta ili kauča .
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 14:21   #313
Quote:
cezar5 kaže: Pogledaj post
jučer sam bila na pregledu i kaže doktor da mi je cerviks skraćen i da se moram čuvati i mirovati... prije nekih 20-ak dana mi je mjeren na uzv-u i bio je 42 mm. a sama sam si kriva jer svašta dižem i nosim ko da nisam trudna

evo da se nadovežem na svoj post. danas sam bila na pregledu nakon 3 tjedna, i situacija je ista, cerviks se nije uvukao
s time da sam ja bila uvjerena da sam se otvorila jer trpim jake bolove. kada spavam, ne mogu promijeniti položaj bez bolova, a nekad ne mogu ni hodati uspravno. izgleda da se to sve dolje širi pa da me zato boli.
eto, možda sam nekom pomogla
cezar5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 14:22   #314
Quote:
lucy_split kaže: Pogledaj post
bez uvrede, ali nemoj nas bezveze strasit...evo ja pijem magnezij od SchneeKoppe-a i nema tu tvar u sastavu...a kad sam to uguglala samo na prvoj stranici mi je otvorilo slijedece namirnice koje sadrze aspartam:Proizvodi za dijabetičare, žvakaće gume, niskokalorična pića, čokolade, zaslađene instant kave, pudinzi, hladni čajevi, jogurti,cola napitci......sta ti sve to izbjegavas???
mislim da je to ipak pretjerivanje. ja se izuzetno zdravo hranim, ali opet neznam porijeklo svake namirnice, a u danasnjem svijetu je nemoguce izbjeci takve stvari, osim ako ces ic na selo i jest samo ono sto sam prirodno uzgojis...ma necu vise skroz smo OT

Gle, fakat mi nije ni najmanja namjera ikoga strašit, ja sam u prvoj trudnoći pila 2 šumeća mg (mislim Natural Wealth) i rodila sam zdravo dijete. Poslije sam skužila da sadrži aspartam o kojem sam svašta loše čitala. I onda sam pitala tetu u apoteci da mi da neki šumeći mg koji nema aspartam, rekla mi je da nema takvog. Eto, drago mi je čut da ima.

Iako, koliko ja znam, aspartat je jedan od sastojaka aspartama. Ma šta ja znam. Mene je to sve što sam pročitala odbilo od velike većine stvari koje ga sadrže, i šumeće tablete, ne jedem i ne pijem light prozvode... Naravno da se ne može puno toga izbjeći, ali ono što mogu pokušavam, štoviše u trudnoći.

Evo šta sam pročitala o tom aspartatu, kopiram:"

KAKO ASPARTAT (I GLUTAMAT) UZROKUJU OŠTEĆENJA

Aspartat i glutamat djeluju kao neurotransmiteri u mozgu omogućavajući prenos informacija od jedne nervne ćelije do druge. Ukoliko se u mozgu nalazi prevelika količina ovih supstanci, to dovodi do smrti određenih nervnih ćelija usljed stvaranja uslova za ulazak povećanih količina kalcijuma u te ćelije. Ulaskom kacijuma u ćelije, u njima dolazi do oslobađanja većih količina slobodnih radikala koji onda prouzrokuju smrt ćelije. Oštećenja nervih ćelija mogu biti izazvana od strane suvišnog aspartata ili glutamata i zbog toga se ove supstance nazivaju – “ekscitoksinima”. Oni “nadražuju” ili stimulišu nervnu ćeliju sve dok ona ne umre.

Aspartična kiselina je jedna amino kiselina. U svojoj slobodnoj formi (kada nije vezana za proteine) ona prouzrokuje značajno povećanje nivoa aspartata i glutamata u krvnoj plazmi. Suvišna količina aspartata i glutamata u krvi, kratko nakon ingestije aspartama ili glutamične kiseline (prekursora glutamata) dovodi do visoke koncentracije ovih neurotransmitera u određenim dijelovima mozga.

Krvna moždana barijera, koja normalno štiti mozak od suvišnog glutamata i aspartata kao i drugih toksina 1) nije potpuno razvijena za vrijeme djetinjstva, 2) ne pruža potpunu zaštitu svih dijelova mozga, 3) može biti oštećena posljedicama mnogih hroničnih i akutnih oboljenja, i 4) čak i kad je neoštećena, može ponekad da dozvoli da suvišni glutamat i aspartat “procure” u mozak.

Taj suvišni glutamat i aspartat polako počinju da razaraju neurone. Velika većina (75% i više) nervih ćelija u određenom području mozga biva usmrćena prije nego što bilo kakvi klinički simptomi hroničnog oboljenja dođu do izražaja. Neke od mnogih hroničnih bolesti za koje je dokazano da su potpomognute ili uzrokovane dugoročnim izlaganjem ekscitatornim aminokiselinama su:

Multipla skleroza (MS), Alchajmerova bolest, sindrom nedostatka pažnje kod djece (Attention Deficit Disorder, prim. prev.), gubitak memorije, hormonalni problemi, gubitak sluha, epilepsija, parkinsonova bolest, hipoglikemija, AIDS demencija, oštećenja na mozgu i neuro-endokrini poremećaji.

Ekscitoksini predstavljaju veliku opasnost za novorođenčad, djecu, trudnice, starce i ljude koji pate od određenih hroničnih bolesti. Čak je i Federacija Američkih Društava za Eksperimentalnu Biologiju (FASEB), koja inače zastupa sličnu ‘partijsku liniju’ kao i FDA, nedavno saopštila u jednom svom izvještaju da "bi gravidne žene, novorođenčad i djeca trebali izbjegavati korištenje dodataka za hranu koji sadrže L-glutamičnu kiselinu. Postoji mnogo dokaza o potencijalnim endokrinim poremećajima kao npr. povečanje nivoa kortizola i prolaktina, kao i različiti efekti kod muškaraca i žena, koji potvrđuju tu vezu sa endokrinim sistemom i sugerišu da dodatno unošenje L-glutamične kiseline treba da se izbjegava od strane žena sposobnih za trudnoću i individua sa afektivnim poremećajima."(4) Aspartična kiselina iz aspartama ima iste štetne osobine kao i glutamična kiselina.

O istinskom mehanizmu nastanka akutnih reakcija na suvišni glutamat i aspartat još uvijek se vodi jedna debata. Prema izvještaju FDA, te reakcije uključuju simptome kao što su5)
glavobolja/migrena, mučnina, bol u stomaku, zamor (blokira ulazak glukoze u mozak), nesanica, problemi kod vida, napadi nemira, depresija, i astma/bol u grudima.

Jedna od najčešćih žalbi ljudi koji pate od štetnih posljedica aspartama je gubitak pamćenja. Ono što je ovdje ironično, to je da je kompanija G.D. Searle još 1987.g. poduzela jedno opsežno istraživanje čiji je cilj bio otkrivanje sredstva koje je trebalo liječiti gubitak memorije usljed ostećenja prouzrokovanih od strane ekscitativnih aminokiselina. Blaylock je samo jedan od mnogih naučnika i doktora koji su posvetili pažnju poremećajima nastalim usljed konzumiranja aspartama i MSG-a (natrijum glutamata). Među one eksperte koji su glasno upozoravali javnost na štetnost uzimanja aspartata i glutamata spadaju i Adrienne Samuels, Ph.D., eksperimentalni psiholog, Olney, profesor psihijatrije na School of Medicine, Washington University, koji je ujedno i jedan od najvećih svjetskih autoriteta što se ekscitoksina tiče. (On je još 1971.g. obavjestio kompaniju Searle da aspartična kiselina prouzrokuje rupe u mozgu kod miševa.) Tu takođe uključujemo i Francis J. Waickman-a, M.D. (Doktor Medicinskih Nauka, prim. prev.), dobitnika priznanja the Rinkel and Forman Awards, koji je priznati stručnjak na području pedijatrije, alergije i imunologije.

Tu su takođe i: John R. Hain, M.D., forenzički patolog, i H.J. Roberts, M.D., FACP, FCCP, specijalista za dijabetes, koji je od strane jednog nacionalnog medicinskog magazina svojevremeno bio proglašen i za “najboljeg doktora u USA."

John Samuels je takođe jedan od onih koji su posvetili ovom problemu više pažnje. On je sastavio i jednu veliku listu naučnih radova koji pružaju više nego dovoljno dokaza o opasnostima vezanim za unošenje u organizam dodatne glutamične and aspartične kiseline.

A postoje i mnogi drugi koji mogu biti stavljeni na ovu listu."



Sorry što je ovo ovako dugačko, nije mi namjera nikog strašit, nego da svi zajedno znamo neke stvari...
pana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 14:24   #315
Quote:
Lady of leisure kaže: Pogledaj post
Curke nešto ste pobrkale na magneziju piše magnezij aspartat , a ne aspartam.
Valika razlika je između to dvoje.

Aspartat je jedna vrsta aminokseline .

Aspartam
je umjetni šećer


I mi smo još u jednom komadu za sada. Ali mi je trbuh zato sve teži i teži. Cijela filozofija za dignut se sa kreveta ili kauča .
a meni pak ni jedno ni drugo ne pise..

Quote:
cezar5 kaže: Pogledaj post
evo da se nadovežem na svoj post. danas sam bila na pregledu nakon 3 tjedna, i situacija je ista, cerviks se nije uvukao
s time da sam ja bila uvjerena da sam se otvorila jer trpim jake bolove. kada spavam, ne mogu promijeniti položaj bez bolova, a nekad ne mogu ni hodati uspravno. izgleda da se to sve dolje širi pa da me zato boli.
eto, možda sam nekom pomogla
joj mene je tocno strah ni ici sta ce mi reci kako je dalje sa tim svim
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 15:10   #316
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
a meni pak ni jedno ni drugo ne pise......

Ima više vrsta magnezija. Nije svaki magnezij aspartat, ima u kelatiziranom obliku, magnezij oksid i dr.....
(da ne pišem sve nazive).
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 15:35   #317
ni meni ne pise ni jedno od to dvoje u sastavu!!
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 15:39   #318
Quote:
cezar5 kaže: Pogledaj post
evo da se nadovežem na svoj post. danas sam bila na pregledu nakon 3 tjedna, i situacija je ista, cerviks se nije uvukao
s time da sam ja bila uvjerena da sam se otvorila jer trpim jake bolove. kada spavam, ne mogu promijeniti položaj bez bolova, a nekad ne mogu ni hodati uspravno. izgleda da se to sve dolje širi pa da me zato boli.
eto, možda sam nekom pomogla
super!!! to je odlicna duzina! meni je vec u 26-om tjednu bio 35mm pa sam evo danas usla u deveti i jos sam u komadu
jel moras i dalje mirovati?
__________________
22.11.2010. David <3
lucy_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 16:02   #319
ja mislim cure da je svaki magnezij dobar.nekome pase bolje sumeci,nekome tablete,bitno da se pije kako je preporuceno.mi ga ionako pijemo tjednima,mozemo promjeniti oblik ako nam jedan dosadi.sto se tice tog produzivanja cervixa izgleda da je ipak moguce ako se miruje i ovisno u kojem tjednu se poceo skracivati.za otvaranje mislim da nema povratka ali moze se usporiti mirovanjem.i ta bol po noci me izluduje ponekad i ja sam bila uvjerena da mi je nalaz gori upravo zbog boli ali eto nije.
musica20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2010., 16:35   #320
Ja sam 100% izbjegavač aspartama i kad sam trudna i kad nisam i u šumećem od DIetpharma ga nema,tako da vi koje se bojite utjecaja tog sladila na plod ovaj je odličan izbor.Inače dadadadadada aspartam je očaj za čovjekovo zdravlje,a ima ga u malom milijonu proizvoda,treba jako paziti kaj se kupuje...
__________________
jedni misle da sam ovakva, drugi misle da sam onakva...a ja sam svakakva samo ne takva
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:10.