Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2015., 15:13   #1
Podrška djetetu studentu

Evo ja imam jedan problem sa kćeri pa ako može neko savjetom da pomogne bila bih jako zahvalna...znam da sam malo skrenula sa teme nećete mi zamjeriti...moja kćer druga god.medicine a iz prve god. nije položila anatomiju pa je sad ponovo sprema.Medicina je užasno teška i potrebno je svaki dan po nekoliko sati učiti,to što joj je ostala anatomija iz prve god meni uopće ne smeta ali ona se teško nosi sa tim...da skratim menzes izostaje,došla je za božić kuci i išle smo kod privatnika na pregled dobila je tablete i poremećaj hormona,dva mjeseca dobila redovno sad opet nema dva tjedna,smršala je i krvna slika je na granici...ima cimericu ista stvar...ja sam skoro poludila,jučer sam je nazvala i rekla da ja to ne mogu trpiti a ona da je to normalno na njihovom fakultetu...ma recite mi šta je tu normalno da ona svoje zdravlje uništi...inače je dosta osjetljiva i mislim kao takva da je trebala upisati nešto lakše...ne znam ni sama kako da se postavim...
eelli is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 15:33   #2
Jadaj se mužu, prijateljima, forumu, psihologu, nemoj njoj cviliti kako ti to ne možeš trpjeti.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 15:48   #3
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Jadaj se mužu, prijateljima, forumu, psihologu, nemoj njoj cviliti kako ti to ne možeš trpjeti.
Ma da je neka druga mama iznijela ovaj problem ja bih vjerovatno odgovorila kao i ti,do jučer sam sam to nekako trpila i bila podrška ali sad kad opet treba doktoru ja sam pukla tj. takav me je strah uhvatio...
eelli is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 22:00   #4
ona se ne moze brinuti jos i za tebe i tvoje zivce, jasno ti je valjda.
__________________
Bolje šutit nego ništa ne reć.
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 04:01   #5
Kao sto su ti vec rekli - pusti je na miru. Ne triba joj jos uz zahtjevno gradivo gombati se sa preosjetljivom materom.
Kazes, potrebno je svaki dan par sati uciti.
Kad se sitim nekih grmalja od ispita ucilo se talibanski, ne spavalo i jelo kako triba, islo na ispit poput zivog lesa. Svi smo zivi i sve je to za ljude.
Ali pitanje je je li hormonalni disbalans u slucaju tvoje kceri uopce prouzrocen tim nepolozenim ispitom.
Hormonalni poremecaji su relativno cesti kod mladih zena i osim sto sam i sama imala sa time problema, znala sam za jos dosta takvih primjera.

Uglavnom, s obzirom da ne mozes nista uciniti, probaj do daljnjeg pustiti stvar.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 16:27   #6
Quote:
eelli kaže: Pogledaj post
Evo ja imam jedan problem sa kćeri pa ako može neko savjetom da pomogne bila bih jako zahvalna...znam da sam malo skrenula sa teme nećete mi zamjeriti...moja kćer druga god.medicine a iz prve god. nije položila anatomiju pa je sad ponovo sprema.Medicina je užasno teška i potrebno je svaki dan po nekoliko sati učiti,to što joj je ostala anatomija iz prve god meni uopće ne smeta ali ona se teško nosi sa tim...da skratim menzes izostaje,došla je za božić kuci i išle smo kod privatnika na pregled dobila je tablete i poremećaj hormona,dva mjeseca dobila redovno sad opet nema dva tjedna,smršala je i krvna slika je na granici...ima cimericu ista stvar...ja sam skoro poludila,jučer sam je nazvala i rekla da ja to ne mogu trpiti a ona da je to normalno na njihovom fakultetu...ma recite mi šta je tu normalno da ona svoje zdravlje uništi...inače je dosta osjetljiva i mislim kao takva da je trebala upisati nešto lakše...ne znam ni sama kako da se postavim...
Neki ovdje kažu da pustiš, no ne slažem se sa svim. Pomozi joj da riješi pitanje zdravlja: potakni je da u prvom redu riješi pitanja zdrave i redovite prehrane, rekreacije i zabave koje će je veseliti, eventualnih pretraga ako se hormonski ispadi ponove, potakni je da se prvo pobrine o zdravlju. Nisam još čula da se od učenja naruši zdravlje, barem ne trajno. Pomozi joj da se bolje nosi sa stresom: stres ne može izbjeći, no može prihvatiti ono što ga uzorkuje. Ne smiješ joj prijetiti niti je ucjenjivati, no trebaš je privoljeti da bude bolja prema sebi.
Je li medicina za nju ili nije, ona će sama vidjeti. Daj joj samo do znanja da je to njezin izbor i da tvoja niti njezina sreća ne ovise o tome hoće li položiti ispit, nego da je pritom važno da ostane zdrava i sretna.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 23:24   #7
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Neki ovdje kažu da pustiš, no ne slažem se sa svim. Pomozi joj da riješi pitanje zdravlja: potakni je da u prvom redu riješi pitanja zdrave i redovite prehrane, rekreacije i zabave koje će je veseliti, eventualnih pretraga ako se hormonski ispadi ponove, potakni je da se prvo pobrine o zdravlju. Nisam još čula da se od učenja naruši zdravlje, barem ne trajno. Pomozi joj da se bolje nosi sa stresom: stres ne može izbjeći, no može prihvatiti ono što ga uzorkuje. Ne smiješ joj prijetiti niti je ucjenjivati, no trebaš je privoljeti da bude bolja prema sebi.
Je li medicina za nju ili nije, ona će sama vidjeti. Daj joj samo do znanja da je to njezin izbor i da tvoja niti njezina sreća ne ovise o tome hoće li položiti ispit, nego da je pritom važno da ostane zdrava i sretna.
Hvala svima za odgovore...taj dan kad sam pisala ovaj tekst bila sam u nekoj panici kad mi je rekla da opet nije menzes dobila,prepala sam se baš za njezino zdravlje jer ništa me ne može pokositi kao to...što se tiče fakulteta sama je odabrala i bila sretna kad je primljena i nije se ni ona nadala da je tako težak...ma ja joj dajem maksimalnu podršku,non stop govorim da niko ne očekuje da sve daje u roku,da odabere neku zlatnu sredinu itd...bila sam i ja sretna što je upisala što je ona željela ali ovome se nisam nadala i nije mi drago što je to tako...
eelli is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 18:40   #8
Znao sam ne spavati noci prije grdih ispita, izgubit po par kila u vrijeme rokova, zestoko se razbolit nakon sto je sve polozeno, pocet mucat, dobit tikove, svasta grdo, ali isplatilo se.
I nikad to nisam dozivljavao kao nesto pretjerano stresno, nego jednostavno kao put za koji sam znao da ce bit trnovit, ali sam sam ga odabrao.
Sve je lakse kad si mlad. Ali odmaganje u vidu roditeljskog prigovaranja i pretjerane brige nikako ne pomaze.
Ako joj je pretesko, sama mora do toga doc, roditelj bi tu trebao biti potpora, a ne kao dodatna briga.
Opustite se, moze ona to.
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 09:33   #9
meni je kad sam pročitala prvi post najprije palo napamet.....

ako joj je takav stres nepoloženi ispit, na medicini.....kako se misli nositi sa stresom kad jednog dana počne raditi

imam liječnika u obitelji, pa znam o čemu pričam

što će biti kad joj pacijent umre na stolu, kad joj dijete na stolu umire a ona radi sve šta može ali ne pomaže?

njoj je jedan nepoloženi ispit na prvoj godini stres koji joj uzrokuje zdravstvene probleme?

kako misli onda raditi posao?

oprosti, ja takvom liječniku ne bih išla
__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 16:09   #10
A dobro, sad si malo previše otišla u dramatiziranje.
Nije medicina samo Hitna služba i Chicago Hope. Postoje stvari osim kirurgije.
Neka slika rendgene ili prepisuje ortopedske uloške.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 16:24   #11
Quote:
eelli kaže: Pogledaj post
Evo ja imam jedan problem sa kćeri pa ako može neko savjetom da pomogne bila bih jako zahvalna...znam da sam malo skrenula sa teme nećete mi zamjeriti...moja kćer druga god.medicine a iz prve god. nije položila anatomiju pa je sad ponovo sprema.Medicina je užasno teška i potrebno je svaki dan po nekoliko sati učiti,to što joj je ostala anatomija iz prve god meni uopće ne smeta ali ona se teško nosi sa tim...da skratim menzes izostaje,došla je za božić kuci i išle smo kod privatnika na pregled dobila je tablete i poremećaj hormona,dva mjeseca dobila redovno sad opet nema dva tjedna,smršala je i krvna slika je na granici...ima cimericu ista stvar...ja sam skoro poludila,jučer sam je nazvala i rekla da ja to ne mogu trpiti a ona da je to normalno na njihovom fakultetu...ma recite mi šta je tu normalno da ona svoje zdravlje uništi...inače je dosta osjetljiva i mislim kao takva da je trebala upisati nešto lakše...ne znam ni sama kako da se postavim...
Amenoreja je normalna za studentice i ona ne vidi preveliki problem u tome da odguli još par godina živeći na taj način (?); a studira medicinu.

Gle normalno je da se brineš ali eto otišla je liječniku, vidi kako će biti dalje...dal će i dalje imati probleme sa zdravljem.

Nikad mi to nije bilo normalno, ta povraćanja i proljevi i živčani slomovi prije ispita...ne znam zašto ljudi prvo ne pomisle da oni možda nisu za (taj) faks ako im sve to tako teško pada nego umjesto toga misle da je imati takve probleme - nešto sasvim normalno.
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 20:57   #12
Naravno, puno je logičnije ispisati se s faksa nego, recimo, potražiti bolje metode nošenja sa stresom.

Logično je i da studentica druge godine medicine mora... ma, ako curica od deset godina ne može samo otresti sve što osjeća kad ne može pomoći nekome da ne umre, najbolje da ni ne upisuje medicinu. Do druge godine studija već je prekasno, tko se očeličio, očeličio se. Bi li joj možda nježan senzibilitet mogao podnijeti da radi nokte?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 13:44   #13
Joj dajte, pa ljudi uče i "čeliče" se dok su živi. Studenti na drugoj godini faksa su itekako još "djeca" i imaju još mnogo vremena očvrsnuti.

Sad ste bezveze ušli u raspravu oko kompetencije cure koju ni ne poznate. I to što eelli misli da je mjesečnicu izgubila zbog stresa, ne znači da je stres stvarno i uzrok.

Definitivno joj treba dati podršku i probati riješiti taj zdravstveni problem, a vrijeme će samo pokazati je li je ona za to ili nije - i o tome odlučuje jedino ona (eventualno, uz pokoji savijet onih koji je dobro poznaju).
__________________
Ako ti kažem da lažem, kako znaš da govorim istinu..?
molester is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 18:21   #14
Ja bih otišla kod "takve" liječnice.
Druga godina, medicina se studira valjda 6 (nisam sigurna za ovo), pa ima još četiri godine stabilizirati se, naučiti se nositi sa stresom i postati iznimno dobar liječnik. Uostalom, cura uopće ne mora biti loš student, možda se jednostavno previše brine, pa naučit će hendlat to.

Autorice, srednjoškolka sam i znam da ne tražiš baš moju perspektivu, al molim te nemoj nikada više reći da je tebi to stresno. Jer se ona trenutačno brine za fakultet, i sigurna sam da se brine i za svoje zdravlje. A ako ju previše napadaš, postoji mogućnost da ti nešto prešuti jer ne želi da se brineš još više. A onda se može srušiti i nitko neće znati za simptome s kojima se borila mjesecima.
Budi uz nju, brini se da ode na sve preglede i nek bude sigurna da ako padne tu anatomiju, ti ćeš svejedno biti uz nju, i ako odustane od tog faksa, ti ćeš svejedno biti uz nju, ona to treba od tebe, ne dodatnu brigu "šta će mama reći ako me boli glava".
KiaraodManche is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 22:24   #15
Quote:
eelli kaže: Pogledaj post
...
ja sam skoro poludila,jučer sam je nazvala i rekla da ja to ne mogu trpiti a ona da je to normalno na njihovom fakultetu...ma recite mi šta je tu normalno da ona svoje zdravlje uništi...inače je dosta osjetljiva i mislim kao takva da je trebala upisati nešto lakše...ne znam ni sama kako da se postavim...
Nemoj joj to raditi... uz to što joj je teško, treba se nositi i s tim da je tebi toliko teško da to ne možeš izdržati.

Razumijem da si zabrinuta, ali joj nemoj dodatno otežavati. Probaj se raspitati za alternativne načine na koje si može pomoći da se lakše nosi sa stresom i da si popravi krvnu sliku i regulira menstruacije (ulje nocurka, magnezij...), a kada si s njom složi situaciju tako da poslije susreta osjeća olakšanje i podršku.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 02:39   #16
Niste trebali doći tražiti savjet uopće na forum jer ovdje ima dosta debila koji će sami donijeti jako glupe i neutemeljene zaključke a time i savjete.

Bivša sam studentica PMFa.
Roditelji nisu ljudi od fakulteta i otprilike su se katkad ponašali kao vi. Meni je to osobno bio smor i stvaralo mi dodatni pritisak koji mi nije bio potreban i bez njega bi stvari bile jednostavne. Njima je to sve špansko selo razumijem i zato i dramatiziraju toliko oko takvih stvari, ali to je meni bilo NEPOTREBNO i ZAMARAJUCE.

Sasvim je normalno da netko smršavi, netko se udeblja, itd., od stresa, ali zato su tu njene prijateljice i prijatelji, kolege s faksa s kojima će se družiti, izlaziti i to je dio studentskog života uz učenje...neka idu na rekreacije, u kino, neka uz studiranje i uživaju i neće biti stresa a s napunjenim baterijama će se i ispiti lakše položiti.
Kada je doma odite i vi s njom malo u šetnju, na sladoled ili nešto, a ne samo biti zabrinuti roditelj...
Samo joj nemojte kvocat i dramit jer bi onda bilo najbolje da vam u vezi faksa ništa i ne govori, kao moja frendica s farmacije recimo svojima eto, mala je al je već i velika, nije nesposobna i da ne zna brinuti za sebe...uskocite s nečim kuhanim ili kolačem, onako kako mame to rade, ili voćem...ma samo se opustite
Mateič is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:23.