Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2016., 15:32   #1
Bluetooth tethering

U autu imam sustav (mercedes connect) koji se na internet spaja preko mobitela s internet vezom. Znači uključim na mobitelu (samsung note) dijeljenje podataka preko bluetootha, on se spoji i radi, ali sporo. Googlao sam u potrazi da li možda postoji nekakvo rješenje i naletio na BlueDUN aplikaciju za android koja od mobitela napravi "hardware modem".

Da li ima svrhe ta aplikacija ako mi ionako radi bluetooth shareanje i bez nje? Tj. da li bi preko te aplikacije net trebao biti brži? Čini mi se da nije.

http://bluedunapp.blogspot.hr/
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 21:31   #2
Ne bi li ovo bilo bolje pitati na Automobilima ili Mobitelima? S networkingom ima veze koliko i Multipla s elegancijom.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 01:53   #3
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Ne bi li ovo bilo bolje pitati na Automobilima ili Mobitelima? S networkingom ima veze koliko i Multipla s elegancijom.
Nisam znao gdje pitat, s jedne strane blueDUN nema izravne veze s automobilima, a niti internet veza preko bluetootha u kojoj mobitel glumi modem ima izravne veze s automobilima, ali overall si u pravu, rješenje može znat samo netko tko ima isti auto i isti problem.

Btw., skužio sam kad uključim blueDUN da mi auto daje mogucnost podešavanja APN-a, i ostalih postavki (kao i u mob), npr. on automatski stavi apn web.htgprs, ali u tom slučaju mogu promjeniti u internet.ht.hr, iako opet ako napravim hotspot preko bluetootha, mogu te stvari podešavat u mobitelu pa ispadne isto. Ali da skratim, kako god okreneš, nije fora surfat dok voziš, a ako mi treba nešto na netu, jednostavnije je pogledat na mob nego na zaslonu u automobilu.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 20:29   #4
Rješenje bi mogla zna i ekipa u Mercedesovom servisu.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:11.