Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2016., 23:28   #121
ja naivno mislila da oni stvarno i provjere priču o kojoj pišu, otud i naziv je li
ali kao i ostalo novinarstvo, pišu se priče koje su neprovjerene, izmišljaju se podaci, režu se intervjuii da bi se dobili isječci koji im odgovaraju da prikažu patetiku

odvratno, stvarno se nadam da će ih tužit oko one priče o 'zlom poslodavcu'
la rosana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2016., 14:16   #122
A, da voditeljica promjeni frizuru...bar jednom?
Ned Lenard is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 22:35   #123
Čudno kako na ovoj temi nema više komentara, a emisija je rasvjetlila dosta slučajeva.

Evo trenutno ide prilog o nasilju nad maloljetnikom u Širokom Brijegu, kao gol pao na njega pa se tako cijeli isprebijao. Toliko prozirno da je smiješno.

Ovdje ima i fejs stranica https://www.facebook.com/istinazasolde/?fref=ts
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 09:44   #124
stvarno zanimljivo da je ova tema tako zapostavljena, jučer sam nakon dugo vremena opet gledao

prilozi o onoj ludoj amerikanki kojoj su reporteri ušli u trag bez pomoći policije, pa o djevojci koja je poslana na liječenje jer je voljela cure (tu su možda morali potražiti i njene roditelje, to je po meni falilo ovoj priči), o malom dječaku koji se rodio bez ruku, a bavi se plivanjem, i priča iz ugande
weasley is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 14:28   #125
Može li voditeljica Paradžik ović promjeniti frizuru ?
Molim Vas, načinite joj novi look..Izlgleda kao seljančica koja je upala na audiciju.
__________________
Nastanak kvekera
E-Kasije Hereja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2018., 13:51   #126
Quote:
weasley kaže: Pogledaj post
stvarno zanimljivo da je ova tema tako zapostavljena, jučer sam nakon dugo vremena opet gledao

prilozi o onoj ludoj amerikanki kojoj su reporteri ušli u trag bez pomoći policije, pa o djevojci koja je poslana na liječenje jer je voljela cure (tu su možda morali potražiti i njene roditelje, to je po meni falilo ovoj priči), o malom dječaku koji se rodio bez ruku, a bavi se plivanjem, i priča iz ugande
Evo ja sam se morao poslužiti tražilicom da pronađem temu. Zaista čudno da je tema jedne od najboljih emisija ovog tipa na našim prostorima ovako pusta.

Jedna od rijethih stvari zbog koje palim tv koji inače gotovo da i ne gledam.
Ema Branica je zaista posebna vrsta novinarke, sve moguće nagrade joj treba dati jer to što radi je stvarno za pohvalu, a i svi ostali novinari te emisije.
Don Rickles is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2018., 08:11   #127
Quote:
Don Rickles kaže: Pogledaj post
Evo ja sam se morao poslužiti tražilicom da pronađem temu.
Da, isto tako je bilo i sa emisijom Istraga.
To je bila po meni još bolja emisija, sličnog tipa. Robert Valdec je bio voditelj.
I samo se odjednom prekinulo emitiranje. Znam da su imali mnogo prijetnji tada i on i cijela ekipa zbog svog rada i istraživanja.

Ali šteta što se ugasila, vjerojatno je nekome stala na žulj.

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2018., 13:11   #128
Meni je odlična emisija bila na Sve Svete (1.11.2018.) kada su govorili, u prvom prilogu, o onoj psihički bolesnoj ženi. Žena je bolesna, a da toga nije ni svjesna... strašno...
Dexxon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2018., 18:22   #129
Nije dugo trebalo da se djevojčica majci vrati u suzama: Socijalni eksperiment dokazao da odijelo čini čovjeka

Kakva debilana od priloga. Doc i uletit ekipi s "izgubila sam se" i doć i uletiti ekipi s "bok" ili "kako si". Stvarno sve pohvale za Marušu Stamać, svaka joj cast. Ne bi joj dao posao da kopa kanale, a kamoli radi soc. eksperiment.
mezzzzzo is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2018., 19:00   #130
Quote:
mezzzzzo kaže: Pogledaj post
Nije dugo trebalo da se djevojčica majci vrati u suzama: Socijalni eksperiment dokazao da odijelo čini čovjeka

Kakva debilana od priloga. Doc i uletit ekipi s "izgubila sam se" i doć i uletiti ekipi s "bok" ili "kako si". Stvarno sve pohvale za Marušu Stamać, svaka joj cast. Ne bi joj dao posao da kopa kanale, a kamoli radi soc. eksperiment.
Slažem se, ovo im baš nije trebalo, totalna manipulacija


Poslano sa mog M5 Note koristeći Tapatalk
petarpan5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2018., 21:30   #131
Quote:
mezzzzzo kaže: Pogledaj post
Nije dugo trebalo da se djevojčica majci vrati u suzama: Socijalni eksperiment dokazao da odijelo čini čovjeka

Kakva debilana od priloga. Doc i uletit ekipi s "izgubila sam se" i doć i uletiti ekipi s "bok" ili "kako si". Stvarno sve pohvale za Marušu Stamać, svaka joj cast. Ne bi joj dao posao da kopa kanale, a kamoli radi soc. eksperiment.
slažem se, baš debilana. i još ju onako zaprljaju.. a i ta klinka s tim filozofijama kad je počela: "prije nije tako bilo, danas su ljudi puno manje osjećajni"... jbt ko da ima 70 godina...
ANDY_1212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2019., 22:42   #132
Kajropraktik Ante Pavlovic jos vise poludio.
JesterRace is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2019., 04:55   #133
Quote:
JesterRace kaže: Pogledaj post
Kajropraktik Ante Pavlovic jos vise poludio.
Iskreno ja nikad cuo za spodobu do sad. Mene cudi da se nije skupilo par malo jacih momaka dobrovoljaca i centriralo ga ravno pod zemlju 3 metra usred sume. Ionako ga niko nebi isao trazit da eto "nestane" problem preko noci. Kad u ovoj jadnoj drzavi instutucije ne zele radit svoj posao treba uzet stvari u svoje ruke i gotovo. Zamisli da je neko djete budali zapelo za oko, pa da ga maltretira ili tuce kao svoje pacijente. Ja ne mogu zamisliti selo gdje niko nista ne poduzima, kakvi su to mjestani, a takav bolesnik se krece slobodan i radi sta hoce.

Sent from Tapatalk
Sommer Kind is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2019., 10:36   #134
Gledala sam prilog o štrajku u školama.

Pala mi je u očima čitava emisija.
Voditeljica priča u najavi kao da je ili upravo došla s čuvanja ovaca na Velebitu ili u najmanju ruku kao da je na kavi s prijateljicom pa pretresaju dnevna događanja.

Nikad nisam vidjela pristrani prilog o tako nekoj situaciji. Sugovornica koju su našli mi je još veći treš.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2019., 19:15   #135
Kada je rijeć o emisiji Provjereno tu treba naglasiti najmanje dvije stvari: loš jezik i kukavištvo novinara,

Dakle, većina hrvatskih novinara su polupismeni pa tako i oni koji rade u emisiji Provjereno. Kažu "di" umjesto "gdje", "kćer" i "kćerka" umjesto "kći", "ponovno" u. "ponovo", "kupatilo" u. "kupaonica", "dnevni boravak" u. "dnevna soba" itd. Nekada su novinari bili pismeni, uredni, obrijani (poslije svake emisije odlazili su u Službu za jezik) a današnji tv novinari nisu ni do koljena onima koji su radili na Radioteleviziji Zagreb!

Dalje, prilozi u emisiji; ima ih i dobrih i loših, zanimljivih i dosadnih, provjerenih i manje provjerenih, što autorima ne služi na čast. Neke teme stalno vrte. (npr.
Downov sindrom) a od nekih bježe kao vrag od tamjana - prije svega politika.

Hrvatski novinari su junaci u ratu ali kukavice u miru! U vrijeme srpske i crnogorske agresije izlagali su svoj život samo da bi svijetu prenijeli istinite informacije o ratu. Novinari Provjerenog su najbolji dokaz za tvrdnju da su kukavice u miru! Usprskos tome što se hvale da su hrabri do danas nisu napravili nijedan izrazito politički prilog vezan za Hrvatsku i države oko nje. Postoje brojne teme o kojima nikada ne govore a neke od njih su: nesposobni uhljebi u cjelokupnom javnom sektoru, materijalizam i bešćutnost u zdravstvu (naročito liječnice opće prakse i sestre!), pohlepna farmaceutska industrija, širenje kroatofobije u politici i mas-medijima, Sorosevi plaćenici u nevladinim udrugama, specijalni rat protiv Hrvatske, peta kolona koju predvode Pupovac i Plenković, povjesničar Igor Vukić koji HRABRO razotkriva velikosrpske manipulacije i laži o jasenovačkom logoru, neki veleposlanici koji u medijima govore engleski a ne hrvatski (npr. ruski i američki) tko je ubio Paradžika, tko je ubio Reihl-Kira, žene koje su u Vukovaru silovali četnici za vrijeme srpske agresije (o njima ne govori ni Jelena Veljača), tko je i zašto pretukao Milu Dedakovića, protuhrvatske Novosti itd.

Kada je riječ o zemljama s kojima graničimo također ima mnogo tema o kojima novinari Provjerenog ne govore: rehabilitacija četničkog pokreta u Srbiji, fašizam u Srbiji (Krv i ponos, Srpska akcija, Dveri, Naši, Zbor),premlaćivanje Hrvata u Srbiji i Crnoj gori, protjerivanje 40 000 Hrvata iz Vojvodine (među njima je i Ivana Paradžiković!), srpski konc logori devedesetih godina prošloga stoljeća (od koji su neki bili privatni), odbijanje Srbije da Hrvatskoj plati ratnu odštetu, novine Velika Srbija koje izlaze legalno itd.

Kad se novinari Provjerenog toliko busaju u prsa i hvale svojom hrabrošću, zašto ne govore o tim i sličnim temama? Zato jer su kukavice! A koga i čega se boje? Otkaza? HDZ-a? SDSS-a? Pupovca? Plenkovića? Vučića? Sabora? Velikosrpske reakcije? Brissela? Međunarodnog monetarnog fonda? Georgea Sorosa? To je zaista bijeda i jad a ne hrabro i nepristrano novinarstvo! Sramota!
ljubiteljfilma is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2019., 14:07   #136
P. S. Pišući o fašizmu i antisemitizmu u Srbiji napisao sam Krv i ponos umjesto Krv i čast (ispostava međunarodnog ultradesničarskog pokreta Blood and Honour). Ante Paradžik je bio jedan od prvaka Hrvatskoga proljeća koji je prvo bio u HDZ - u a potom je prešao u Hrvatsku stranku prava. 1991. godine je ubijen pod vrlo sumnjivim okolnostima. Neki prepostavljaju da su u to ubojstvo bili upleteni Udbaši koji su se tada infiltrirali u HDZ te da je Paradžik pao kao politička žrtva.

Kada bi novinari Provjerenog bili zaista hrabri kao što se hvale, govorili bi o tome i o drugim zločinima koje su činili UDBA, Kos, partizani... Ali, za njih su političke teme previše vrući krumpiri i zato bježe od njih!
ljubiteljfilma is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2019., 18:37   #137
Što bi se bavili udbom? Pa za to postoji HRT i njihove emisije tipa Otvoreno,pa onda Z1 i Bujica.

Šta,sad je bitnije tko je koga koknuo u Njemačkoj 74.-e od korumpiranog pravosuđa,poljuljanih obiteljskih i susjedskih odnosa,običnog čovjeka i radnika koji će sutra zbog šupka od svog šefa si misliti kako će prehraniti familiju? Je,u ku/2cu su zato jer je jednom dida bio partizan,drugom ustaša. Aj nemojte molim vas...
SinCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2019., 14:31   #138
Jedna od najgorih emisija na TV-u, ciju i najavu jedva podnosim. Uvijek isti pateticni glasovi i samohvala zbog par otkrivenih poluaferica u 12, ili koliko vec godina?
mimozica 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2019., 22:30   #139
SinCro - Niste me razumjeli. Kad nema reda u državi, počevši od Sabora na niže sve je sve važno i sve može biti tema za obradu u mas-medijima: i korumpirano pravosuđe i radnici koje izrabljuju njihovi poslodavci i potpuno nesposobni javni sektor i bešćutni Centri za socijalni rad i građevinska mafija i ubojstva koja su počinjena u ratu i u miru i ratni zločini nad Hrvatima , Mađarima i drugima za koje nitko nije odgovarao i partizanski zločini poslije Drugog svjetskog rata (Bleiburg, Istra, Daksa...) i zločini koje su četnici i JNA činili u Vukovaru, Škabrnji, Nadinu... i plansko silovanje žena u vrijeme srpske agresije na Hrvatsku i protjerivanje Hrvata iz Srbije da bi Srbija postala etnički čista država...

Sve je to važno i sve je to strašno ali problem je u sljedećem: Novinari Provjerenog temama pristupaju selektivno, tj, ovako: ova tema je zanimljiva ali nije naročito opasna za nas a ona druga je također zanimljiva ali je previše opasna i riskantna za nas te zato nećemo (kao Robert Valdec) stavljati svoju glavu na panj! Bolje je da neke vruće teme guramo pod tepih da ne bismo stradali makar ispali kukavice u očima gledatelja!

Odakle riba smrdi? Od glave. A odakle ju novinari Provjerenog čiste? Od repa. Najviše me je razočarala Ivana Paradžiković koja je iz rodne Vojvodine morala bježati samo zato što je Hrvatica (navodno se selila čak 17 puta!) a o tome u emisiji šuti kao riba! Ne kažem da treba govoriti o svom slučaju i od sebe praviti žrtvu (što jest) nego bi trebala govoriti o drugim sunarodnjacima koji su prošli kao ona a možda i gore.

Ja živim u uništenoj i opustošenoj Slavoniji gdje ratne rane još nisu posve zacijelile jer je mnogo ljudi ubijeno u ratu a njihovi krvnici nisu kažnjeni, u Slavoniji u kojoj su mnogi bili izbjeglice u svojoj zemlji a o tome više nitko ne govori kao da toga nije ni bilo... I zato znam o čemu govorim (tj, pišem). Da je rat bio na cijelom području Hrvatske vjerojatno bi većina ljudi razmišljali kao ja ali ovako nailazim na nerazumijevanje kod nekih.

Što se tiče ustaša... Ako i postoje to su pojedini ekstremi kakve ima svaka zemlja i nitko ju ne stavlja na stup srama (valjda se smatra da je i to dio demokracije). U Hrvatskoj ne postoji legalni ustaški pokret! Međutim, zbog naših "komšija" Hrvatska Je uvijek pod povećalom jer njima odgovara da nas napadaju iz svih oružja! U tim zemljama itekako postoji asntisemitizam, fašizam, nacizam i svako drugo zlo koje djekuje legalno! Ali te države se drže poslovice: Napad je najbolja obrana.

Novinari Provjerenog o tome ne govore jer su kukavice!

P. S. Ako netko misli da više ne treba govoriti o ratu i ratnim strahotama reći ću još ovo: Ratni zločin nikada ne zastarijeva i zato žrtve traže pravdu!
ljubiteljfilma is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2020., 11:27   #140
Čuo sam za emisiju ali nisam nikad odgledao niti jednu u komadu. Sinoć sam slučajno naletio na zadnji prilog o "narodnom običaju" u Podravini i Međimurju kod rođenja djeteta. Nisam mogao vjerovati, reportaža u stilu priče o obitelji kojoj se na zidu ukazala fleka od vlage koja sliči na Brad Pitta. Koji cringe. Uz svu volju nisam mogao odgledati do kraja.
Pale007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:41.