Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2009., 11:29   #5201
I ja u budućem stanu namjeravam staviti parket u kuhinju. Malo me nedavno
pokolebala jedna prijateljica koja mi je rekla da sam luda ako to napravim, jer je njoj perilica za suđe (nova) već dva puta poplavila kuhinju.
Ja imam prastaru perilicu i nikad s vodom nisam imala problema.
I inače baš i nisam čula da postoje česti problemi s poplavama u kuhinji. A vi?
nicegirl is offline  
Old 16.09.2009., 11:30   #5202
Quote:
bulthaup kaže: Pogledaj post
Ja mislim da su plocice puno bolje rjesenje, ali ako vec imas parket onda bi ga ja ostavio.
Napisala sam veeeliki post i onda mi se forum zblesio i post nestao
Hvala svima na iskustvima
Uglavnom, ipak idemo na pločice, lakše održavanje, dugotrajnije rješenje...tako odlučilo obiteljsko vijeće

Ima li ko staklara za preporučiti za kaljeno staklo? Zvat ću Goricu, Piletić, Burić, al ako ko ima još koga za preporučiti molim vas javite.

hvala
listopad14 is offline  
Old 16.09.2009., 11:33   #5203
Quote:
nicegirl kaže: Pogledaj post
I ja u budućem stanu namjeravam staviti parket u kuhinju. Malo me nedavno
pokolebala jedna prijateljica koja mi je rekla da sam luda ako to napravim, jer je njoj perilica za suđe (nova) već dva puta poplavila kuhinju.
Ja imam prastaru perilicu i nikad s vodom nisam imala problema.
I inače baš i nisam čula da postoje česti problemi s poplavama u kuhinji. A vi?
Moj rodjak je imao poplavu u kuhinji i sav mu je parket propao, ali nije samo problem u poplavi. U kuhinji se oslobadja dosta vlage tako da parket moze nabubriti, a i nije ga tako lako cistiti kao plocice. Mogucnost kipljenja i prosipanja vode takodje postoji.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.

Zadnje uređivanje bulthaup : 16.09.2009. at 12:13.
bulthaup is offline  
Old 16.09.2009., 11:33   #5204
Quote:
nicegirl kaže: Pogledaj post
I ja u budućem stanu namjeravam staviti parket u kuhinju. Malo me nedavno
pokolebala jedna prijateljica koja mi je rekla da sam luda ako to napravim, jer je njoj perilica za suđe (nova) već dva puta poplavila kuhinju.
Ja imam prastaru perilicu i nikad s vodom nisam imala problema.
I inače baš i nisam čula da postoje česti problemi s poplavama u kuhinji. A vi?
Od muža roditelji imaju parket i njima nije problem suđerica nego sudoper.
Parket ispred je skroz potamnio, nekako posivio i za dvije godine je bio spreman za ponovno lakiranje. Oni to rješavaju nekim prostirkama, ali je nisam obožavateljica tepiha u kuhinji.
Što se tiče suđerice, ako mi poplavi kuhinju preći će mi voda i na parket koji je metar do, tako da sam opet nagrabusila
listopad14 is offline  
Old 16.09.2009., 11:34   #5205
Quote:
nicegirl kaže: Pogledaj post
I ja u budućem stanu namjeravam staviti parket u kuhinju. Malo me nedavno
pokolebala jedna prijateljica koja mi je rekla da sam luda ako to napravim, jer je njoj perilica za suđe (nova) već dva puta poplavila kuhinju.
Ja imam prastaru perilicu i nikad s vodom nisam imala problema.
I inače baš i nisam čula da postoje česti problemi s poplavama u kuhinji. A vi?

danas postoje tako dobra sredstva zaštite drva (smole etc) da to nije više veliki problem. Po cijeni je tu negdje, ne znam kako ide s postavljanjem. Estetski je krasno, ako je usklađeno s ostalim dijelovima.

Ja svuda osim u spavaćoj sobi imam pločice i to jednake. meni se tako sviđa, svi podovi jednaki. al kad bih radila različite, jako mi se sviđa ideja o drvu u kuhinji
Lapulapu is offline  
Old 16.09.2009., 11:35   #5206
Quote:
bulthaup kaže: Pogledaj post
Moj rodjak je imao poplavu u kuhinji i sav mu je parket propao, ali nije samo problem u poplavi. U kuhinji se oslobadja dosta vlage tako da parket moze nabubriti, a i nije ga tako lako cistiti kao plocice. Mogucnost kipljena i prosipanja vode takodje postoji.
Da, nama je prevagnulo ovo sitnije prosipanje i špricanje, koje bi moglo uništiti parket.
listopad14 is offline  
Old 16.09.2009., 11:37   #5207
Quote:
Hannuma kaže: Pogledaj post
Daklem, te zidne obloge su od nekog materijala kao radna ploča (samo tanje pretpostavljam) i lako se održavaju??? Jesam dobro? Ne se čudit...plava sam!
Pa zidne obloge mogu biti od bilo kakvog materijala, ali estetski najljepse izgleda ako su od istog materijala kao radna ploca. Naravno to je dobro i za odrzavanje, jer se radna ploca mora dobro odrzavati.

Mi smo u jednoj varijanti htjeli staviti i radnu plocu i zidnu oblogu od nerdjajuceg celika, ali smo od toga odustali.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Old 16.09.2009., 11:42   #5208
Quote:
bulthaup kaže: Pogledaj post
Pa zidne obloge mogu biti od bilo kakvog materijala, ali estetski najljepse izgleda ako su od istog materijala kao radna ploca. Naravno to je dobro i za odrzavanje, jer se radna ploca mora dobro odrzavati.

Mi smo u jednoj varijanti htjeli staviti i radnu plocu i zidnu oblogu od nerdjajuceg celika, ali smo od toga odustali.
Puno hvala, sad mi je jasnije!
Znaš li možda, da li su te zidne obloge skupe? Kakav je odnos cijena recimo kad usporediš zidnu oblogu i staklo, ispadne li skuplje, jeftinije?
__________________
Život je čudno neko stanje...što ga više imaš, imaš ga sve manje.
Hannuma is offline  
Old 16.09.2009., 12:00   #5209
Quote:
Hannuma kaže: Pogledaj post
Puno hvala, sad mi je jasnije!
Znaš li možda, da li su te zidne obloge skupe? Kakav je odnos cijena recimo kad usporediš zidnu oblogu i staklo, ispadne li skuplje, jeftinije?
Ne znam, kod nas je to bilo ukljuceno u cijenu kuhinje.

Pretpostavljam da je jeftinije od stakla.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Old 16.09.2009., 12:13   #5210
ja ne bi stavljala parket u kuhinju, jer uvijek postoji mogućnost da se nešto desi ili sa perilicom ili sa frižiderom pa da poplavi i onda uništi parket

a i u kuhinji puno više stvari kaplje, maže se nego u sobama pa mislim da parket i nije najsretnije rješenje

ja imam isto spojenu kuhinju i dnevnu, i vidim koliko češće moram prati pod u kuhinjskom dijelu u odnosu na ostatak, a pločice je lako očistiti i oprati

@listopad
pločice se obično postavljalju nešto niže nego parket. moji prijatelji su imali poplavu jer im je dio cijevi od sudopera pukao, i voda se zadržala na pločicama a nije prešla na parket jer su ipak neprimjetno niže postavljene. a da su imali cijelom površinom parket,cijela soba bi bila u vodi

i nije da se poplave dešavaju često, ali jednom je sasvim dovoljno.
cilla is offline  
Old 16.09.2009., 12:14   #5211
Quote:
Lapulapu kaže: Pogledaj post
Čitav život imam neke obične kuhinje, pa sam se sad odlučila na nešto komplitli diferent

ovako nešto (hvala Trillian ) mi je misao vodilja. S tim da sam na ovoj slici po prvi put uživo vidjela ploču od betona. Od koje je u jednom komadu izrađen i sudoper. Ima li netko ideju gdje bi se to moglo napraviti?
meni se ovo ne sviđa. vidljive police i ormarići pa čak da i imaju staklena vrata mi nikako nisu sjeli
cilla is offline  
Old 16.09.2009., 12:19   #5212
Hvala na komentaru svima kojima se ne sviđa, voljela bih čuti nešto o radnoj ploči izađenoj od betona TO je ono što sam pitala

Dakle, probajmo to razumjeti - radna ploča/sudoper u jednom komadu od betona. To je ono što me zanima
Lapulapu is offline  
Old 16.09.2009., 12:27   #5213
Quote:
Lapulapu kaže: Pogledaj post
Hvala na komentaru svima kojima se ne sviđa, voljela bih čuti nešto o radnoj ploči izađenoj od betona TO je ono što sam pitala

Dakle, probajmo to razumjeti - radna ploča/sudoper u jednom komadu od betona. To je ono što me zanima
Pa takve stvari se rade na licu mjesta, sto bi Englezi rekli "In Situ". Treba ti neka specijalizirana firma koja se bavi time, jer iako to moze napraviti "svaki majstor" razultati su vrlo razliciti.

Materijal je jeftin, ali je usluga vjerovatno skupa. Beton je inace grub na dodir, pa osim neobicnog industrijskog izgleda ne vidim neke prednosti.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Old 16.09.2009., 12:41   #5214
Quote:
Lapulapu kaže: Pogledaj post

Dakle, probajmo to razumjeti - radna ploča/sudoper u jednom komadu od betona. To je ono što me zanima
a šta tebe motivira na to? izgled/osobine betona/nešto treće?

pitam zato što ako je samo izgled, možda postoji neki uobičajeniji materijal koji će izgledati slično?
Kris79 is offline  
Old 16.09.2009., 12:42   #5215
Ma nije baš, vidi

To je neki glačani beton, ne izgleda nimalo grubo
Lapulapu is offline  
Old 16.09.2009., 12:45   #5216
Quote:
Kris79 kaže: Pogledaj post
pitam zato što ako je samo izgled, možda postoji neki uobičajeniji materijal koji će izgledati slično?
Sviđa mi se izgled, podsjeća me na kamene sudopere. Uglavnom, privlačna mi je ideja o plohi i sudoperu u jednom komadu + izgled kamena.
Lapulapu is offline  
Old 16.09.2009., 12:48   #5217
Lapulapu:
Mislim da je beton je kao materijal dosta nezahvalan, a naročito u kuhinji.
Vjerovatno bi ga trebalo nečim dobro tretirati nakon postavljanja da mu se smanje njegove negativne osobine: npr. upija sve živo pa ostaju ružne neperive fleke (od masnoće pogotovo), djeluje jako grubo i hladno, a uz to
beton je i težak - još naročito ako je u njemu i neka željezna konstrukcija
pa koliko god ona tanka bila.

Hvala vam za mišljenja za parket. Mislim da bi trebala stvarno još malo
razmisliti.
nicegirl is offline  
Old 16.09.2009., 13:04   #5218
Quote:
Lapulapu kaže: Pogledaj post
Ma nije baš, vidi

To je neki glačani beton, ne izgleda nimalo grubo
Ovo stvarno lijepo izgleda, ali da bi tako izgledalo vjerovatno mora biti uradjeno od te firme ciji je ovo katalog. U stvarnsti beton je hladan, lako se ostecuje (zagrebe) Siguran sam da ima materijala koji mogu slicno izgledati, a da su mnogo bolji za odrzavanje (kao na primjer corian).
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Old 16.09.2009., 13:09   #5219
Corian je zakon!
nicegirl is offline  
Old 16.09.2009., 13:12   #5220
Na primjer:
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:08.