Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2017., 15:35   #4721
U prosloj oko 23 tt 18mm. Tada su brisevi bili uredni, ali se postepeno smanjivao do nekih 9mm u 36tt.. premda sam i onda lezala. Sad jos cekam nalaze briseva da vidimo dali su ok. Ali prica se ponavlja. Jedino sto pijem je utrogestan i mg. jedan sumeci dnevno.
__________________
glavom kroz zid
girra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 21:12   #4722
Quote:
girra kaže: Pogledaj post
U prosloj oko 23 tt 18mm. Tada su brisevi bili uredni, ali se postepeno smanjivao do nekih 9mm u 36tt.. premda sam i onda lezala. Sad jos cekam nalaze briseva da vidimo dali su ok. Ali prica se ponavlja. Jedino sto pijem je utrogestan i mg. jedan sumeci dnevno.
e pa to je isto ko ja...ja sam duphaston...ista stvar...ali sam magnezija pila više...oko 700-800mg dnevno...ponekad 2 tbl.od 400mg...ili 1 tbl i jednu šumeću slabiju...ali u svakom slučaju više...sada ga ponekad popijem ponekad ne ali mi više nije tako napeto...pošto tebi ima tendenciju skraćivanja, svakako bi uzela 2 Mg dnevno...
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 07:20   #4723
Ja sam i u prosloj trudnoci i sad bila hospitalizirana zbog toga. Propisano mi strogo mirovanje... do wc i nazad ako bas moram 😂. Sad ce me pratiti neko vrijeme i stvarno se nadam da cu ovog puta imat srece da cerviks ostane isti da se jos ne skrati jer imam ohohoooo do kraja trudnoce. Spominjali su ovog puta i serklazu za ozbiljno, al sad cekaju nalaze da bi mogli odluciti. Sto je vama receno?
__________________
glavom kroz zid
girra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 08:39   #4724
meni samo lagano mirovanje...nisu čak ni terapiju nikakvu htjeli dati pa sam sama pitala gin duphaston...kad sam skužila koliki mi je cervix u 19.tt najradije bi da su me odma i zasili i stavili na tokolizu i sve...ali ginići se uopće nisu uzbuđivali oko mene..radila sam cervikometriju svakih 7-10 dana i nista se nije mijenjalo...čak se alo produzio...na 23 pa na 26mm...
rekli lagano mirovanje...i da nikako ne zalegnem nego da se pnašam normalno bez nekog teskog naprezanja...da sjedenje izbjegavam...i tako sam ja malo više mirovala prva 3tj a onda se opustila i zapravo prilegnem kad se osjetim umornom...neko vrijeme su me bolila leđa nakon 45min peglanja a sada me više ne boli nis
ne znamo koliki mi je bio cervix u prosloj t jer mi ga niko nije mjerio...jedino čega se sijećam da mi je u 25.tt tada gin reko da malo miruje jer da pipa glavicu...idući pregled u 29.tt je mala već bila na zadak i vise nije nis sapominjao....tako da je meni vjerojatno cervix kraći bio i tada ali očito da uspijevam doći do kraja i s takvim jer se ne skraćuje...možda bi prošlo isto tako ok i bez duphastona...
nadam se stvarno da će vam biti ok i stvarno si slobodno uzmite više magnezija i pazite na bh kontrakcije...
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 12:08   #4725
Iskreno i ja bi najradije da naprave serklazu da nisam u tolikoj panici. S druge strane ne vidim zasto mi toliko rade paniku kada citam da ima zena koje imaju gorih problema sa cerviksom od mene. No ok.. nije ni najgora stvar lezat. Jel vam gin radi cervikometriju ili se javite u bolnicu?

U kojem ste sad tjednu?
__________________
glavom kroz zid
girra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 17:21   #4726
Quote:
girra kaže: Pogledaj post
Iskreno i ja bi najradije da naprave serklazu da nisam u tolikoj panici. S druge strane ne vidim zasto mi toliko rade paniku kada citam da ima zena koje imaju gorih problema sa cerviksom od mene. No ok.. nije ni najgora stvar lezat. Jel vam gin radi cervikometriju ili se javite u bolnicu?

U kojem ste sad tjednu?
evo danas točno 36
mene je moja gin poslala u bolnicu na cervikometriju jer ona ima stvarno kriminalan uzv...tako da ima d1 up i od 20.tt idem na sve kontrole u bolnicu...evo zadnja 2 puta mi više nije ni radio cervikometriju (33 i 35tt) nego samo ručno pregledao...
meni su objasnili da nisam za strogo mirovanje jer sam drugorotka i nemam prethodni porod prijevremeni...i iz tog razloga nisam ni za serklažu bila...
a kasnije sam čitala da to strogo mirovanje i nema dokazanog efekta u prevenciji prijevremenog poroda...uglavnom opustila sam se tek kad sam prošla 30.tt...
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 17:01   #4727
Od jucer i ja moram Mg. I to min. dvije sumece dnevno... krenuli i meni mali trudovi. Sve je uranilo..
__________________
glavom kroz zid
girra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 17:49   #4728
Quote:
girra kaže: Pogledaj post
Od jucer i ja moram Mg. I to min. dvije sumece dnevno... krenuli i meni mali trudovi. Sve je uranilo..
Samo ti krkni magnezija...on je super...to su ti kontrakcije...ne trudovi...meni poceli u 17.tt...sad u 36.ih skoro nemam uopce
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 23:55   #4729
Pozdrav cure! Tipkala sam na trudnicama u prvoj trudnoci i u ovoj ali sam zadnjih par mjeseci malo nestala. Ugl, druga mi je trudnoca, imam deckica od 14 mj. i sad cekamo drugoga. Termin je 14.8. U prvoj trudnoci nisam imala nikakvih problema a u ovoj hematom i krvarenje u 10. tt zbog cega sam mjesec i pol strogo mirovala dok se hematom nije resorbirao. Oko 24. tt gin je pregledom ustanovio da sam uloziva za prst i preporucio mirovanje a kasnije mi je drugi gin rekao da je to sasvim normalno za zene koje su vec radale. Na zadnjem pregledu prije par dana, cerviks smeksan, skracen, uloziv do unutarnjeg usca. To je nalaz u 32. tt. Preporuceno mi je mirovanje. Kontrakcije nekakve osjetim i dosta me bole prepone i "gospodja". Molila bih vas za misljenje, koliko je ova moja dijagnoza opasna i koliko se zaista moram cuvati? S jednogodisnjakom je to malo teze iako mi moji dosta pomazu. Planirali smo i na more (Brac) ici 01.07. a sad vise nisam sigurna je li to pametno...
tobago is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 19:50   #4730
jel u 31. tjednu normalan nalaz cerviks skracen, za vrh prsta uloziv, retroponiran, uterus tvrdji? prva trudnoca
tajcik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 12:13   #4731
Quote:
tajcik kaže: Pogledaj post
jel u 31. tjednu normalan nalaz cerviks skracen, za vrh prsta uloziv, retroponiran, uterus tvrdji? prva trudnoca
skraćen je relativan pojam...koliko je skraćen? ako je normalno 4-4.5cm nije isto da li je skraćen na 2cm ili 3...za vrh prsta sam uloziva od 27.tt i nista nije bilo zabrinjavajuće...računam se pod zatvorenu evo i danas sa 37tt...
ovo zadnje ne znam protumačiti, retroponiran...pretpostavljam da mu je tako nagib...ali to stvarno ne bi točno znala...
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 12:26   #4732
Quote:
marta- kaže: Pogledaj post
skraćen je relativan pojam...koliko je skraćen? ako je normalno 4-4.5cm nije isto da li je skraćen na 2cm ili 3...za vrh prsta sam uloziva od 27.tt i nista nije bilo zabrinjavajuće...računam se pod zatvorenu evo i danas sa 37tt...
ovo zadnje ne znam protumačiti, retroponiran...pretpostavljam da mu je tako nagib...ali to stvarno ne bi točno znala...
ma ne znam. Jedva cekam iduci pregled da vidim. Jer je ovaj natrkeljao svasta, a nista. Pise samo skracen cerviks, a ne koliko. Toliko da mene baci u depru, a vjerojatno bezveze pa se necu zamarati vise. Poslala sam ovaj nalaz poznaniku koji je isto ginic pa je rekao da ne zna sta me toliko plasi ovaj s nalazom kad sam skoro pa skroz zatvorena😁 Bas ima groznih ginica koji umjesto da te smire, samo te stresiraju.
tajcik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 13:37   #4733
ma znam...tako se i ja odma uznemirim...meni bi bilo draže da mi ne kaže niš nego da mi kaže djelomično bez objašnjenja...a ne daj bože pitati nešto...odma si dosadan...
mislim da se stvarno ne trebas sekirati...uostalom nisi u malim tjednima...
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 22:00   #4734
Moje prognoze nisu bas dobre. Evo ide 22 tjedan ali cerviksa gotovo da i nema. Nema pomoci osim mirovanja i kontrole svakih par dana. Samo se nadam da ce vodenjak izdrzati da sa njim ne krene po zlu jer je onda kriticno i upitno kolko i dali cu uspjeti iznjeti trudnocu. Ja se samo nadam tom 30tt... da mi je do tada uspjet.

Uglavnom samo lezat... lezat i opet lezat.... i nadat se da ce sve na kraju biti dobro. Curke koje ste sa smanjenim cerviksom samo glavu gore i pozitivno naprijed!
__________________
glavom kroz zid
girra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 18:04   #4735
a tokoliza? je bi pomogla?
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 07:59   #4736
Quote:
marta- kaže: Pogledaj post
a tokoliza? je bi pomogla?
Ne nista mi ne daju osim utrogestana.. a na svoju ruku pijem 2×magnezij 375.

Ni serklazu mi nece raditi... nista... samo lezanje i brojanje dana. Cudi me da bas nema pomoci u ovakvim situacijama.
__________________
glavom kroz zid
girra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 20:50   #4737
Quote:
girra kaže: Pogledaj post
Ne nista mi ne daju osim utrogestana.. a na svoju ruku pijem 2×magnezij 375.

Ni serklazu mi nece raditi... nista... samo lezanje i brojanje dana. Cudi me da bas nema pomoci u ovakvim situacijama.
baš me čudi to da tokolizu ne spominju...mislim žene na tokolizi izdrže do nekih sigurnijih tjedana...tako sam i ja magnezija puno pila...to je ok...ali zašto ne tokoliza ili neki tokolitik, ne moraju te nužno zadržati u bolnici na tokolizi...
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 21:09   #4738
Tokoliza ide kad postoje trudovi (sprecava ih), nema smisla za cerviks koliko ja znam.
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 22:05   #4739
girra, drzi se, dan po dan, miruj strogo i slusaj doktore.
samo da što dulje izdržiš.
ja sam u bolnici zbog hiperemeze i danas sam upoznala ženu koja je rodila bebicu od 850 g u 26. tt.
to je bilo prije 2 i nešto mjeseca, bebica sad ima preko 2 kg i sve je ok. pitala sam je kako je to sve skupa preživjela i rekla je da ne zna ni sama. dan po dan i s pozitivnim mislima.
sretno i drzi se!
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 23:46   #4740
I ja znam ženu koja je u 26.tj rodila bebicu od cca 770 gr i sve je bilo ok. Borba, ali je na kraju bilo ok.
Nadam se da ćeš izdržati do bar 28.tjedana :kiss
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:15.