Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2004., 21:45   #1
Maknuti sve spomenike NOB-a

Bio sam u Budimpešti u muzeju komunističkih kipova.
Naime, Mađari koji ne robuju antifašističkim dogmama kao mi su sve komunističke i ine spomenike maknuli sa javnih mjesta a odabrane predstavili na jednom mjestu kao turističku atrakciju.
Mislim da bi trebalo skupiti sve te silne komunističke spomenike u Hrvatskoj i izložiti ih u Kumrovcu npr. pa neka ih gleda tko hoće.

To što se zbiva u Hrvatskoj sa tim ustaškim i partizanskim cirkusantima je smješno.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2004., 21:48   #2
Madjarska je imala cca 2 antifasisticka borca.

Svih 3.000 unistenih NOB spomenika u Hrvatskoj treba obnoviti o trosku desnicarskih udruga i vratiti na mjesto.
OrangeC2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2004., 21:52   #3
Zlo je Mađarima od komunista kao i većini Hrvata a antifažizam je politički termin koji označuje jednu stranu u krvavom II svjetskom ratu.
Živio Staljin antifašista !
Živio Simo Dubajić č..antifašista !
Živili !
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2004., 21:55   #4
Quote:
Ber kaže:
Zlo je Mađarima od komunista kao i većini Hrvata a antifažizam je politički termin koji označuje jednu stranu u krvavom II svjetskom ratu.
ja ne bih govorio uime vecine Hrvata, a pogotovu ne Madjara. al, opet tko sam ja...

Quote:
Živio Staljin antifašista !
Živio Simo Dubajić č..antifašista !
Živili !
Da im ne bi i spomenik podizao?
OrangeC2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2004., 22:01   #5
Orange, pokušaj nekom mađaru predložiti da vrate te spomenike gdje su nekada bili. Živo me zanima što bi ti rekao pa nas izvjesti.

Fumić ni ne sanja u kakvoj živi demokraciji. Ja sam za lustraciju. Nije mi to toga da se te starce šalje u zatvor zbog zločina koje su počinili već da se jasno odredi prema mračnim stranama tih 50 crvenih godina.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2004., 22:07   #6
Quote:
Ber kaže:
[B]Orange, pokušaj nekom mađaru predložiti da vrate te spomenike gdje su nekada bili. Živo me zanima što bi ti rekao pa nas izvjesti.
Jebe me se za madjarske poglede na antifasizam. Dokk je Horti gladio milokliz Hitleru, mi smo ovdje hrpimice ginuli izmedju ostalog i zbog madjarskog sudjelovanja na strani Hiltera 1941. Ne sjecam se da se npr.madjarski premijer ispricao Hrvatskoj, Bosni ili srbiji zbog toga. I zato su njihov spomenici potpuno nevazni, kao i njihovo misljenje o njima.

Quote:
Fumić ni ne sanja u kakvoj živi demokraciji. Ja sam za lustraciju. Nije mi to toga da se te starce šalje u zatvor zbog zločina koje su počinili već da se jasno odredi prema mračnim stranama tih 50 crvenih godina.
I ja sam za lustraciju, da se jednom makne iz javnog zivota ljude koji su ovu zemlju nakon 45 godina ponovno odveli u bratoubilacku rat, a neke bogme i osudi na duuuge godine zatvora.
OrangeC2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2004., 22:12   #7
prije svega se treba odrediti prema terminu NOB
tko su bili partizani? osim izuzetaka u Dalmaciji i Istri koji su se borili protiv talijanskog fašizma,to su bili probisvjeti i prerušeni četnici koji su došli na svoje kad su im Englezi izručili narod na milost i nemilost i takvi su odgojili generacije parazita koji su dobili sve od propale države i sad traže nekakve spomenike za djedove koljače
odjebite
mali febo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2004., 22:15   #8
Quote:
mali febo kaže:
prije svega se treba odrediti prema terminu NOB
tko su bili partizani? osim izuzetaka u Dalmaciji i Istri koji su se borili protiv talijanskog fašizma,to su bili probisvjeti i prerušeni četnici koji su došli na svoje kad su im Englezi izručili narod na milost i nemilost i takvi su odgojili generacije parazita koji su dobili sve od propale države i sad traže nekakve spomenike za djedove koljače
odjebite
Febo, ispade ti ciket. Onaj sta si ga cuvao umotanog u kapi sa slovom U.
OrangeC2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2004., 22:17   #9
Quote:
mali febo kaže:
prije svega se treba odrediti prema terminu NOB
tko su bili partizani? ....to su bili probisvjeti i prerušeni četnici koji ....
a koliko pak ti imas godina? 12?


cuj, ako si odrastao i obrazovan si na tudjanovim knjigama onda ova izrecena tvoja budalastina - ni n e cudi

revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2004., 22:24   #10
mali Febo je jos jedno Tudjmanovo zlodjelo
OrangeC2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2004., 22:50   #11
Quote:
OrangeC2 kaže:
mali Febo je jos jedno Tudjmanovo zlodjelo
Gle tko to govori, onaj koji je ginia 40-tih, sta bi ti trebao bit, fumicevo....djelo?
Gajo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2004., 23:02   #12
e,moji orjunaši orangina i ostali,da vam je vlast samo pet minuta
što se tiče ciketa orangina moj ni sam neznaš koliko si blizu
ili možda znaš zahvaljujući vezama na pošti
mali febo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2004., 23:18   #13
osim toga orangina pun mi je qrac agitropa
mali febo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2004., 23:23   #14
Re: Maknuti sve spomenike NOB-a

Quote:
Ber kaže:
Bio sam u Budimpešti u muzeju komunističkih kipova.
Naime, Mađari koji ne robuju antifašističkim dogmama kao mi su sve komunističke i ine spomenike maknuli sa javnih mjesta a odabrane predstavili na jednom mjestu kao turističku atrakciju.
Mislim da bi trebalo skupiti sve te silne komunističke spomenike u Hrvatskoj i izložiti ih u Kumrovcu npr. pa neka ih gleda tko hoće.

To što se zbiva u Hrvatskoj sa tim ustaškim i partizanskim cirkusantima je smješno.
Mađari nisu u nekoj velikoj mjeri bili antifašisti, pa je vrlo lako sakupiti nekoliko spomenika i strpati ih u neki budžak.
Rušiti spomenike antifašista koji su krvarili da bi se krvopije Hitler i Pavelić porazili je sramota za reći a ne uraditi. Ti spomenici nikako ne mogu biti atrakcija, oni su postavljeni u čast ljudi koji su dali svoje živote !!! Atrakcija može biti Diznilend ili nešto slično.
Kod nas bi se u Kumrovec mogle sakupiti Titove biste i napraviti malo veći muzej da to sve stane.
Ne dirajte spomenike NOB-a!!!
Raider is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2004., 23:26   #15
hm...

Zivio sam dvije godine u Madjarskoj.. fina zemlja samo mnogo pijanaca...
Prvo: Madjari ne skidaju nigdje spomenike zrtvama protiv fasizma, ti spomenici koji su izlozeni u muzeju su oni koje su rusi postavili za vrijeme ruske okupacije od strane rusa.
Drugo: U madjarskoj se segrti i pomagaci Hitlerovi jos uvjek ne smiju da vrate jer ih ceka sudjenje tamo.
Trece: U madjarskoj se ne podizu u nego oni koji su saradjivali sa fasistima i koji su radili za njih.
Cetvrto: klinci koji ne znaju sta je bio NOB nek pogledaju u knjigama, to su oni komicni cetvrtasti predmeti koji su od papira napravljeni i u njima: Za divno cudo ima nesto i napisano, naci se mogu u skolama, bibliotekama, prodavnicama a poneka mozda i kuci...
VucibatinA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2004., 23:28   #16
Re: Re: Maknuti sve spomenike NOB-a

Quote:
Raider kaže:
Mađari nisu u nekoj velikoj mjeri bili antifašisti, pa je vrlo lako sakupiti nekoliko spomenika i strpati ih u neki budžak.
Rušiti spomenike antifašista koji su krvarili da bi se krvopije Hitler i Pavelić porazili je sramota za reći a ne uraditi. Ti spomenici nikako ne mogu biti atrakcija, oni su postavljeni u čast ljudi koji su dali svoje živote !!! Atrakcija može biti Diznilend ili nešto slično.
Kod nas bi se u Kumrovec mogle sakupiti Titove biste i napraviti malo veći muzej da to sve stane.
Ne dirajte spomenike NOB-a!!!
I Francetićev spomenik je postavljen u čast ljudi koji su dali svoje živote pa bi ga ja ipak maknuo.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2004., 23:29   #17
Re: Re: Maknuti sve spomenike NOB-a

Quote:
Raider kaže:
Mađari nisu u nekoj velikoj mjeri bili antifašisti, pa je vrlo lako sakupiti nekoliko spomenika i strpati ih u neki budžak.
Rušiti spomenike antifašista koji su krvarili da bi se krvopije Hitler i Pavelić porazili je sramota za reći a ne uraditi. Ti spomenici nikako ne mogu biti atrakcija, oni su postavljeni u čast ljudi koji su dali svoje živote !!! Atrakcija može biti Diznilend ili nešto slično.
Kod nas bi se u Kumrovec mogle sakupiti Titove biste i napraviti malo veći muzej da to sve stane.
Ne dirajte spomenike NOB-a!!!
Ovome se mogu samo pridruziti, nigdje u evropi se ne ruse takvi spomenici osim u Hrvatskoj, a to svijetu se ne svidja... i kad hrvatska zbog takvih stvari stoji na nekim sivim listama oznacena kao zemlja primitivnih nacionalista i obozavalaca fasizma, onda cijeli svijet ne valja i niko ne razumije zasto se hrvatska sankcionise ...
VucibatinA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2004., 23:36   #18
U svijetu drže spomenike i veličaju svoje nacionalne zločince a ja bi ove domaće sve pospremio u povjesnu kantu za smeće, i fašiste i antifašiste.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2004., 23:38   #19
Quote:
Ber kaže:
U svijetu drže spomenike i veličaju svoje nacionalne zločince a ja bi ove domaće sve pospremio u povjesnu kantu za smeće, i fašiste i antifašiste.



bez selektivnosti.
Gajo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2004., 23:38   #20
Re: Maknuti sve spomenike NOB-a

Quote:
Ber kaže:
Mislim da bi trebalo skupiti sve te silne komunističke spomenike u Hrvatskoj i izložiti ih u Kumrovcu npr. pa neka ih gleda tko hoće.
Mislim ja da bi tebe i tebi slične trebalo skupiti i izložiti, pa neka vas gleda tko hoće.
Feniks is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:13.