Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2010., 00:41   #41
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
evo, ponavljam neka pitanja






ovo ne razumijem, jesu te već izbacili ili što? kako si tako sigurna?
ne, nemam gdje otići...dio rodbine mi je umro, a ostali dio je prekinuo odnose s mojim roditeljima kad su shvatili kakvi su, tako da nikog nisam vidjela godinama...
one s kojima kontaktiram, ne mogu im se obratit jer su oni na strani mojih roditelja...tako da nemam nikog kome bi se mogla obratiti...

ponavljam, to je zbilja specifičan slučaj, i ne mogu se na njega primjenjivat metode koje bi se mogle u svakom normalnom slučaju...
goga20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 00:47   #42
Quote:
goga20 kaže: Pogledaj post
ne, nemam gdje otići...dio rodbine mi je umro, a ostali dio je prekinuo odnose s mojim roditeljima kad su shvatili kakvi su, tako da nikog nisam vidjela godinama...
one s kojima kontaktiram, ne mogu im se obratit jer su oni na strani mojih roditelja...tako da nemam nikog kome bi se mogla obratiti...

ponavljam, to je zbilja specifičan slučaj, i ne mogu se na njega primjenjivat metode koje bi se mogle u svakom normalnom slučaju...
ok.

zašto je specifičan slučaj?
jesu li tvoji roditelji u nekoj sekti, vjerski fanatici ili nešto slično?
što ti misliš, koji je pravi razlog zašto te ne puštaju van?
što misliš i kakve osjećaje gajiš prema svojim roditeljima?
osjećaš li se voljeno od njihove strane?
slažu li se oni u potpunosti ili je jedan roditelj malo više na tvojoj strani?
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 00:48   #43
Quote:
goga20 kaže: Pogledaj post

ponavljam, to je zbilja specifičan slučaj
i kaj ti, zapravo, hoćeš?
bogati, k'o da je melpy pokrenula temu....
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 00:48   #44
ovo si trebala pitati prije dvije god. sad ti je kasno...

puno si propustila sad ti se ne isplati izlaziti više...

ajme šta sam ja proživjela sve do 20-te...

definitivno ti se ne isplati budi doma..
tiki81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 00:49   #45
Quote:
goga20 kaže: Pogledaj post
ne, nemam gdje otići...dio rodbine mi je umro, a ostali dio je prekinuo odnose s mojim roditeljima kad su shvatili kakvi su, tako da nikog nisam vidjela godinama...
one s kojima kontaktiram, ne mogu im se obratit jer su oni na strani mojih roditelja...tako da nemam nikog kome bi se mogla obratiti...

ponavljam, to je zbilja specifičan slučaj, i ne mogu se na njega primjenjivat metode koje bi se mogle u svakom normalnom slučaju...
Po meni nijedan ovakav slučaj nije normalan.

Ako si stvarno u takvoj situaciji, nemaš druge nego pravo u facu i razgovarati, u čemu je problem, čega se boje ako se boje itd, ako se ne boje ničega nego ti jednostavno ne dozvoljavaju da budeš sretna i zadovoljna onda su ti roditelji sociopati i tu ti lijeka nema osim ustanove.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 00:51   #46
Quote:
tiki81 kaže: Pogledaj post
ovo si trebala pitati prije dvije god. sad ti je kasno...

puno si propustila sad ti se ne isplati izlaziti više...

ajme šta sam ja proživjela sve do 20-te...

definitivno ti se ne isplati budi doma..
Slažem se.
Ja sam došla sa 18 na faks, još tu godinu malo izlazila ono čisto da upoznam novu sredinu i to je bilo to.Kasnije mi faks nije dozvoljavao (FER) a i upoznala sam mm-a pa me je tek tad napustila želja za izlascima...i sve to prije 20-te.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 01:02   #47
posjedneš ih za stol
"gledajte, vjerovali ili ne ja imam 20 god. znate što to znači? da sam punoljetna već dvije godine, da više nisam ni tinejđerica, da sam odrasla,mlada osoba sposobna mislit svojom glavom, samo što mi vi to ne dopuštate, da sam sposoba upravljat svojim životom i razvijat se u individuu, što mi opet ne dopuštate. vaš nadzor i upravljanje mojim životom je izmakao svakoj granici, pretvorili ste me u roba umjesto da poštujete i imate povjerenja u mene kao vašu kćer, i u vaš odgoj. ovo sputavanje mog razvoja nije odgoj, to je ropstvo. svaka normalna mlada osoba ima potrebu istraživati život, imati prijatelje i zabavljati se. zabavom ne smatram drogiranje niti sex svake večeri s drugim muškarcem, ne znam jeste li vi to zvali i zovete zabavom, ali ja ne. zabava su izlasci, druženja, ples, smijeh... ne shvaćam zašto mi to oduzimate niti kako to možete činiti svojoj vlastitoj kćeri, kako mi možete oduzimati veselje u životu koje svaka normalna mlada osoba ima.
jedna večer plesa tjedno neće i ne može pokvariti moje ocjene niti me pretvoriti u propalicu.
ako ste već toliko zabrinuti za mene, zabrinite se onda s pravom sada! više se trebate brinuti za moje fizičko i psihićko zdravlje dok me držite 24h dnevno zatvorenu u svojoj sobi,odsječenu od svijeta, nego da me jedamput tjedno, za ime Isusovo, pustite da dišem! zar zaista mislite da normalna osoba koja se druži vikendom sa svojim prijateljima ima više šanse nastradati od one zatvorene u sobi? prva će se zabaviti, ispuhati, ubiti sve negativne emocije u smijehu i plesu. druga će sve negativne emocije baš tada nakupiti u sebi, pomnožiti ih i kad tad će puknuti!
vi ste ti koji ugrožavaju moje psihićko zdravlje i moj život besmislenim granicama koje mi postavljate, a koji normalan svijet današnjice ne postavlja niti 14ogodišnjoj djeci, kamo li mladoj punoljetnoj osobi!"

jesam li lijepo napisala? ak nemreš smislit ništ eto ti šalabahtera pa iskorištavaj što ti se sviđa. ak im nemreš reć u facu napiši im pismo i ostavi na stolu.

iskreno mislim da po statistikama imaš više šanse za samoubojstvo ak je istina ovo što pričaš, nego što bi imala vani da te netko siluje i da se ubiješ u alkoholu.
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 01:08   #48
ozbiljno, napiši im pismo i ostavi im ga na stolu.

i odlazi i ne vračaj se. do 22:00.
tada zakucaj na vrata i reci im da ih voliš i da shvaćaš da su zabrinuti ali da pod staklenim zvonom ponestaje kisika

i nemoj tražit odmah čitavu noć
reci da su te prijateljice pozvale van idući vikend i zamoli ih da ostaneš za početak barem do ponoći.. da obećaješ da ćeš u 00:00 biti pred vratima-malo po malo

i ne do ti bog da zakasniš ako ti dopuste
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction

Zadnje uređivanje BlackLotus : 24.01.2010. at 01:40.
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 01:12   #49
nakon cijele spike nije mi samo jasno zašto želiš uopće održati bilo kakav kontakt sa njima?

jer ovo sa izlascima nije kraj, to je samo početak a slijedi:
- neodobravanje tvog posla koji izabreš
- neodobravanje tvog dečka
- neodobravanje tvog muža
- neodobravanje bilo čega što sama izabreš

sorry ali ja s takvim ljudima ne bih imala posla ni pod razno

na tvom mjestu ja bih se raspitala kod pravnika (npr. ovdje http://www.legalis.hr/modules/news/ ) da li i kako ih možeš zakonski natjerati da te odškoluju, da ti isplaćuju neku rentu ili nešto, i kad to središ - prekršiš njihove zakone i čekaš da vidiš što će se desiti
ako te izbace van, imaš alternativu
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 01:17   #50
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post

i ne do ti bog da zakasniš ako ti dopuste
oprosti, ali meni ovo nije jasno, ako već ide postavljati stvari na pravo mjesto, čemu onda traženje da se uzica samo produži??? pa što je ona, zdrava osoba od 20 godina (ajde recimo da je stvarno takva situacija) ili neki stvor nesposoban donositi samostalne odluke?

pa od malih nogu djeca trebaju početi samostalno donositi odluke i nositi se sa njihovim posljedicama.
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 01:22   #51
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
oprosti, ali meni ovo nije jasno, ako već ide postavljati stvari na pravo mjesto, čemu onda traženje da se uzica samo produži??? pa što je ona, zdrava osoba od 20 godina (ajde recimo da je stvarno takva situacija) ili neki stvor nesposoban donositi samostalne odluke?

pa od malih nogu djeca trebaju početi samostalno donositi odluke i nositi se sa njihovim posljedicama.
gle. ak su joj starci stvarno takvi, a ona se ne usudi napravit ništ, što da joj drugo savjetujem kad ono što bi trebala napravit-ne želi?
ovo je neki kompromis između onoga što ona radi (plače na forumu) i onoga što bi trebala radit a ne želi( reć im da odjebu više)
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 02:57   #52
ovde ne samo da su roditelji bolesni vec i ona koja nema muda rec NE!!! pa ja san u prvome srednje izlazila vani do ponoci xD a do danas mi je najduzi izlazak bia do 7 ujutro kad san isla na Seku Aleksic ramise: i evo znaci od svoje 15 do danas (20) se nikad nisan opila ma uopce pila alkohon,drogirala,i jedini sa kojin san spavala je otac moje Sandi sa kojin danas nisan ali ajde to nema veze..i otkad san rodila nisan niti jedan put isla vani niti iman namjeru dok Sandi ne napuni 5 godina a dok san bila trudna,3 dana prije poroda san bila na koncertu Cenova i ko mi je sta moga rec..ja sta san naumila to san svaki put i ostvarila
Mama male Sandi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 06:51   #53
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
gle. ak su joj starci stvarno takvi, a ona se ne usudi napravit ništ, što da joj drugo savjetujem kad ono što bi trebala napravit-ne želi?
ovo je neki kompromis između onoga što ona radi (plače na forumu) i onoga što bi trebala radit a ne želi( reć im da odjebu više)
Ne treba takve zaliti, a vidim da ti to radis.

Nije da ne vjerujem da bi je izbacili iz kuce. Neš ti, izbacila je mene i brata mater van kad smo imali 5, jer nismo juhu htjeli jesti

Ono što ipak vjerujem,da 'prostite, je da je djeva naša cvilidreta.
Njoj se ne da žderat i komplicirat, sjedila bi doma i studirala na miru,pa kad bi joj se dalo, išla van-kako bi radili mladi ljudi koji imaju normalne roditelje. Međutim,ona NEMA normalne roditelje i neka se odmah s tim pomiri.

Autorice,roditelji su te dužni školovati dok redovno daješ ispite i ne padaš godine. Lijepo ti piše u zakonu,ne da mi se sad tražiti gdje. Digni guzu pa nađi.

Ne možeš čekati da završiš faks-vidim da si bolonjac, znači nema teorije da zavrsis prije 24. godine.
Ti misliš početi izlaziti s 24?

Ili ćeš se boriti za sebe?

Pa valjda ti je vlastita sreća bitna. Pokreni se

Btw,lejm su mi te fore- "jedan od tezih fakulteta". To mozes mami doma pricati. Studiram i ja na onom sto drugi zovu "tezim" fakultetom,pa mi bome nije tezak, jer volim i kuzim to sta studiram. Da studiram nesto drugo, vjerojatno bi mi bilo najteze na svijetu. Bla bla bla, moj faks je najtezi,najbolji, najkulji etc etc.
Kmek.
__________________
A life-sentence sweeping confetti from the floor of a concrete hole..
Absolutely* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 09:40   #54
Quote:
Absolutely777 kaže: Pogledaj post
Ne treba takve zaliti, a vidim da ti to radis.

Nije da ne vjerujem da bi je izbacili iz kuce. Neš ti, izbacila je mene i brata mater van kad smo imali 5, jer nismo juhu htjeli jesti

Ono što ipak vjerujem,da 'prostite, je da je djeva naša cvilidreta.
Njoj se ne da žderat i komplicirat, sjedila bi doma i studirala na miru,pa kad bi joj se dalo, išla van-kako bi radili mladi ljudi koji imaju normalne roditelje. Međutim,ona NEMA normalne roditelje i neka se odmah s tim pomiri.

Autorice,roditelji su te dužni školovati dok redovno daješ ispite i ne padaš godine. Lijepo ti piše u zakonu,ne da mi se sad tražiti gdje. Digni guzu pa nađi.

Ne možeš čekati da završiš faks-vidim da si bolonjac, znači nema teorije da zavrsis prije 24. godine.
Ti misliš početi izlaziti s 24?

Ili ćeš se boriti za sebe?

Pa valjda ti je vlastita sreća bitna. Pokreni se

Btw,lejm su mi te fore- "jedan od tezih fakulteta". To mozes mami doma pricati. Studiram i ja na onom sto drugi zovu "tezim" fakultetom,pa mi bome nije tezak, jer volim i kuzim to sta studiram. Da studiram nesto drugo, vjerojatno bi mi bilo najteze na svijetu. Bla bla bla, moj faks je najtezi,najbolji, najkulji etc etc.
Kmek.





ja obožavam tvoje postove
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 10:25   #55
Quote:
goga20 kaže: Pogledaj post
Poznavajući svoje roditelje (al vjeruj mi ovo što ću sad reći je istina, bez imalo pretjerivanja) kada bi im se istinski suprostavila, završila bi na ulici dok si rekao keks...
...uf, ako je ovo istina onda ti nema druge nego stisnut zube dok ne završiš faks, a onda im poželi ugodan život, ali bez tebe...
...jer ako oni ne bi dvaput razmislili da te odjebu zato jer ne pristaješ na njihove ucjene, ne moraš ni ti kad dođeš do posla i neke love za samostalan život...
...ili misliš trpit ovakvo maltretiranje čitav život
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 10:49   #56
meni je ovo smješno, iskreno, jer sam samo malo starija već imala dijete, a i studirala "jedan od teških fakulteta", mislim da na forumu imam kolegicu mamu-malu coxicu, muž mi je studirao i radio, plaćali podstanarstvo, završili skoro pa u roku (on u roku, ja godinu iza)
ne mogu zamislit da je netko tolko komforan da se zbog lijenosti odriče života, a život ide.
__________________
u kupusu.
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 10:58   #57
Quote:
goga20 kaže: Pogledaj post
obiteljski zakon gdje piše da su me dužni uzdržavat sam im pokazala pa je bilo: "balavice jedna, kako se samo usuđuješ, mi te nismo dužni uzdržavat, to je naša dobra volja..."
tužba ne dolazi u obzir, jer oni dobro poznaju pravnu materiju i sve cake, tak da bi vjerovatno izgubila...
da u pravu si, strah me je....
optimistična sam i nadam se da će mi neko rješenje pasti s neba....da isotvremeno zadržim dobre odnose s roditeljima, a opet da normalno živim...
Cinjenica je da su te duzni uzdrzavati. Mozes otici na socijalni rad i informirati se o pravima.
A ako i nisu, zaboga, pa sto je problem otici raditi, biti u podstanarskoj sobi ako nemas za stan i imati svoj mir i slobodu?
Odi kad ti plate godinu, za godinu dana stignes zaraditi za slijedecu godinu.
I, kako to mislis, htjela bi imati normalne odnose s roditeljima? Pa nemas ih ni sad.
Quote:
kupusichka kaže: Pogledaj post
ne mogu zamislit da je netko tolko komforan da se zbog lijenosti odriče života, a život ide.
E, upravo to. A moram priznati da bi ja cak i radije odabrala da ne zavrsim fax nego da zivim u takvoj okolini. I da nemam nove cipele, i da sam gladna zadnjih 5 dana u mjesecu, i da nemam tv ni mobitel ni telefon.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 11:46   #58
moja jedna poznata je bila u vrlo sličnoj sitaciji ... tada nisam poznavala njezinu obitelj i roditelje, poznajem ih sada i nikada ne bi rekla da su bili takvi kakvi su bili ... ona je sada udana, ima svoje prijatelje, obitelj, djecu i muža s kojim je bila u vezi još od srednje škole ... naime, ona nikada, ali nikada nije smjela ostajati vani duže od 23 sata ( i to je bilo samo u posebnim prilikama, limit je inače bio 22), a izlaziti je mogla samo vikendom
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 12:19   #59
jednostavno odi van i vrati se kad hoćeš hehe tak sam ja, istina sa 16 godina, a imam starog grrrrrr on je tvrdio prije 18 nema van i kaj, prvih par puta je urlao na mene, a onda se navikao. sa 17 sam mogla ići gdje sam htjela i nitko me ništa nije pitao
svako se mora izboriti za sebe, normalno je da se roditelji boje
i zašto misliš da bi te izbacili. to su samo prijetnje pa ipak su ti roditelji
__________________
Budem ja
korny30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 12:30   #60
uhhh..kod mojih nije bilo nekih pravila,zabrana..u tu i tu uru moraš doma..to nije bilo..bilo im je bitnije da znaju sa kim sam,da ih mogu dobit na tel u svakom trenu i da sve bude u redu..u osnovnoj smo bili u ulici pa bi nas i sa balkona vidili
a u srednjoj je išlo u početku sa zadnjim busom dakle 23.30...a tamo oko trećeg srednje duže,u biti nije bilo pravila..i u prvom srednje sam znala ostat,pa bi i otac doša po nas,i razveza nas doma..nisu mi nikad komplicirali zbog izlazaka,zato mi sad bome ne fale cjelonoćni izlasci,baš se odmaram od toga, čak mi je mama rekla kad sam rodila,eto sad ćeš vidit kako je to lipo kad ne bančiš svako drugu noć.. a opet sam budna svaku noć,meni nije suđeno spavat
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:59.