Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2017., 21:25   #1
[HRT] Hrvatski velikani by Robert Knjaz

Quote:
Dokumentarno-zabavna serija Hrvatski velikani autora Roberta Knjaza u osam nastavaka predstavlja važnije hrvatske povijesne osobe poput bana Josipa Jelačića, Nikole Šubića Zrinskoga, Stjepana Radića, Nikole Tesle, Fausta Vrančića, Marina Držića, Ivana Mažuranića i Ivane Brlić Mažuranić te Vatroslava Lisinskoga i Ivana Zajca.

Gledatelji će u seriji saznati neke nove i možda manje poznate činjenice o našim velikanima. Primjerice, u epizodi o banu Jelačiću pratit ćemo njegov život od rođenja do smrti, saznat ćemo potankosti o njegovome privatnom životu, jer su se i kroz njegov život, osim vojnih uspjeha o kojima se dosta toga zna, provlačile ljubavi, tuge, boli, strasti i sve ono što se događa običnome čovjeku. Sve velikane serija pokušava prikazati kao žive ljude, u malo zabavnijemu tonu, naravno, poštujući povijesne činjenice.
http://www.hrt.hr/media/tt_news/HRVA...Jelacic_08.jpg

http://www.jutarnji.hr/spektakli/dom...acica/5499619/

Sad sam pogledao prvu epizodu o Jelačiću i ovo mi je poslije dugo vremena bilo nešto zanimljivo od Knjaza. Nadam se da će nastaviti i u sljedećim epizodama u istom ritmu. Zabavno, edukativno i povremeno duhovito

Prikazuje se utorkom u 20h na HTV1.
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 21:29   #2
Pridružujem se pohvalama.

Zanimljivo, zabavno, pitko, povijest prikazana na "ispravan način" - na način koji nas uči da gotovo nikad ne postoji samo jedna interpretacija povijesnih događaja.

Scena s kolodvorom, kartom i novčanicom od 20 kn - touch of genius.

Prvi put nakon dugo, dugo vremena nije mi žao pretplate koja ide za HTV
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 21:33   #3
Odlično,gleda sam u nedilju bilo je o placu Dolac.
Jack-Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 21:36   #4
Meni je najjača scena bila ona s povjesničarom iz Mađarskog povijesnog muzeja kad raspravljaju kako je završila bitka kod Pakozda

A srebrna medalja ide učiteljici iz Bratislave
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 21:40   #5
Joj, da, sad sam se sjetila i metenja Jelačićeve ulice u Bratislavi
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 21:43   #6
Danas nisam gleda,nadam se da će reprizirat i ovu nedilju
Jack-Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 23:17   #7
Quote:
Jack-Daniels kaže: Pogledaj post
Danas nisam gleda,nadam se da će reprizirat i ovu nedilju
Vjerovao ili ne, i HTV se modernizirao. Imaš opciju HRTi. Registriraš se i gledaš emisije kad želiš. Ne moraš čekati hoće li ili neće biti reprize nedjeljom.

https://hrti.hrt.hr/#/video/show/308...a-serija-18-hd
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 23:34   #8
kad je onaj lik ozbiljno objasnjavao zasto je BJJ tuzan i kad mađar objasnjava kako su oni pobijedili, pa iduci kadar uleti nasa likica sa "bilo je nerjeseno"

p.s. pjesmica na pocetku
__________________
This time next year, we'll be Millionaires
ellaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 09:43   #9
Knjaz je genije i .

da je imalo pravde bio bi ravnatelj HRTa. a ne ovi jebivjetri...
nil amstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 10:34   #10
Quote:
Bask kaže: Pogledaj post
Vjerovao ili ne, i HTV se modernizirao. Imaš opciju HRTi. Registriraš se i gledaš emisije kad želiš. Ne moraš čekati hoće li ili neće biti reprize nedjeljom.

https://hrti.hrt.hr/#/video/show/308...a-serija-18-hd
Asu,dobra ti je ironija hrt i račun imam al ga ne koristim odavno.
Jack-Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 14:49   #11
Ovaj screenshot je sve.
Gleda se pod mus.
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 15:19   #12
Neloše.Ali mala zamjerka na odabir osoba. Svi su oni nekako jako poznati, skoro prepoznati. Šteta da se ne usredotočuju na manje poznate al jednako bitne osobe iz hr povijesti...
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 15:37   #13
nije mi neš. znamo svi da knjaz može bolje.
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 20:28   #14
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Neloše.Ali mala zamjerka na odabir osoba. Svi su oni nekako jako poznati, skoro prepoznati. Šteta da se ne usredotočuju na manje poznate al jednako bitne osobe iz hr povijesti...
Da, ali onda se ta emisija ne bi mogla zvati Hrvatski velikani

A sudeći po onoj mini anketi na Trgu, prosječan građanin baš i ne zna tko je bio Jelačić. A kako je jedan gospodin rekao u anketi: povijest je majka ponavljanja
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 20:34   #15
Knjaz je kralj, na par fora me trbuh zabolio od smijeha (kad kaže Mađaru da ga voli). Jedva čekam vidjeti hoće li držati ovakav nivo do kraja.
amrko36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 23:56   #16
Quote:
amrko36 kaže: Pogledaj post
Knjaz je kralj, na par fora me trbuh zabolio od smijeha (kad kaže Mađaru da ga voli). Jedva čekam vidjeti hoće li držati ovakav nivo do kraja.
cijeli taj "razgovor" je vrh, ovaj melje sto na sat na mađarskom, a Knjaz samo klima glavom, kao "Sve te razumijem, aha"

to i kad je govorio onaj povjesničar u Glini, a ovaj ga smjesti usred ružičnjaka
sesve is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 09:53   #17
Meni se jako svidjelo,Knjaz stvarno to radi na svoj i originalan način.

Ima stvarno sjajnih scena,bitka kod Pakozda iz našeg i mađarskog gledišta ,a onaj susjed u Kurilovcu malo liči na Bana,pitaj boga što je tamo Ban radio
__________________
jebem mater 3-5-2 formaciji
" ja sam igracima postavija samo jedno pitanje, dali zelite igrat ka city ili ka liverpool?? Ja mogu i jedno i drugo." D. B.
gelo85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 12:59   #18
Quote:
nil amstrong kaže: Pogledaj post
Knjaz je genije i .

da je imalo pravde bio bi ravnatelj HRTa. a ne ovi jebivjetri...
Riblja Čorba-Tu nema Boga,nema pravde
Jack-Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 14:15   #19
već kad sam vidio najavu prošli tjedan znao sam da će ovo biti prava stvar i jedva čekam iduće epizode, highlight su mi situacije s mađarima, kad ovaj u muzeju veli da je jelačić poražen, a naši tvrde neriješeno, i kad ovaj trkelja, a knjaz samo klima glavom i pojma nema kaj govori

inače, samo mene ovaj podsjeća na marka šapita?
weasley is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 10:10   #20
nitko ne komentira, i 2. epizoda odlična, riskirao sam 10 minuta rukometa, ali isplatilo se

Samo jedna zamjerka Knjazu i ekipi, neznam jeste li vi to primjetili ili vam nije poznato, ali rekao je da su praunuci Nikole Šubića Zrinskog Sigetskog, Nikola (VII.) i Petar, prikazane su i njihove slike, pogubljeni u Zrinsko-frankopanskoj uroti, ali to nije posve točno. Nikola je stradao 1664. kad ga je u lovu usmrtio vepar, to je službena verzija, postoje indicije da bečki dvor ima prste u njegovoj smrti, a Petar i njegov šogor Fran Krsto Frankopan su zajedno pogubljeni 1671. u Bečkom Novom Mestu. Znači 1664. je bio kao neki početak te urote koju je počeo Nikola, možda se na to mislilo, ali nespretno je ispalo prikazano kao da su zajedno stradali...

U epizodi opet onaj Mađar u muzeju koji veli da je Jelačić bio poražen, sad sam opet dobio dojam da ima nešto protiv Hrvatske . Snimano sve na licu mjesta, bez zamjerke, svaka čast, dosta lokacija prikazano (Bribir, Zrin, Čakovec, Siget...). I opet se dobiva dojam da se Zrinski premalo štuju kod nas za sve ono što su napravili, i kad bi se napravila serija od cca 10 epizoda po pola sata u kojoj bi se sve objasnilo i razradilo mislim da bi se to drastično promijenilo, velika obitelj s živopisnim pričama. Za razliku od Mađara, tamo su narodni heroji...
weasley is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:44.