Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Turizam

Turizam Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Putopisi

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2018., 18:23   #4501
Oke, hvala puno Ribic
OkatoZlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 20:10   #4502
Ljudi moze pomoc?
Ovako: kupujem karte preko skyscannera za sebe,muza i sina od godinu dana. On je jos uvijek infant tako da mi nije jasno zasto mi nudi punu cijenu i za njega? Zapravo nije puna cijena koja stoji u grafikonu,manja je,znaci jedna cijena x 3
E sad me zanima... kad kupim karte dali ce mali imati svoje sjedalo ili meni u krilo?
Old 07.01.2018., 20:55   #4503
Quote:
OkatoZlo kaže: Pogledaj post
Oke, hvala puno Ribic
Nema na cemu
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 21:05   #4504
Quote:
mala curica2 kaže: Pogledaj post
Ljudi moze pomoc?
Ovako: kupujem karte preko skyscannera za sebe,muza i sina od godinu dana. On je jos uvijek infant tako da mi nije jasno zasto mi nudi punu cijenu i za njega? Zapravo nije puna cijena koja stoji u grafikonu,manja je,znaci jedna cijena x 3
E sad me zanima... kad kupim karte dali ce mali imati svoje sjedalo ili meni u krilo?
Infant without seat...otprilike 10-15% cene odraslog.

Infant with seat...naplacuje se child fare, sto znaci oko 75% cene odraslog.
Darihno is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 11:51   #4505
Molim pojašnjenje:

Effective from 15th January 2018, due to additional security checks on flights to and from Israel, Non-Priority customers are only permitted to carry 1 small bag (35x20x20cm) on board.

We advise customers wishing to bring larger bags on board to either:

(a) Purchase priority boarding, as Priority customers will still be permitted to bring two bags onboard.

Or

(b) Purchase a checked-in bag for €40 and check in their larger cabin bag (or a bag up to 25kg in weigh) at the bag drop desk at least two hours before the scheduled the departure time of their flight.

Aside from Priority customers, larger cabin bags will not be accepted on board, and will be subject to a €50 gate bag fee at the gate.

Limiting cabin bags on these flights will assist the security process and minimise delays due to additional Israeli Airport security measures.

We apologise for any inconveniece caused.

Let mi je prije 15.01. pa se to ne odnosi na moj let?
Old 08.01.2018., 12:13   #4506
Quote:
ribic kaže: Pogledaj post
Due to cabin space limitations only 90 large cabin bags (55 x 40 x 20 cms) can be carried in the cabin, any bags remaining will be carried free of charge in the aircraft hold.

Passengers who have purchased Priority Boarding will not be asked to place their cabin bag in the aircraft hold, unless necessary due to operational reasons.

Nigdje ne pise da ces platiti vec da ce besplatno biti dolje u prtljazniku osim ako ne odaberes priority boarding. Zasto? Jer svi uzimaju samo rucnu, gore nema mjesta, svaki put se ceka polijetanje i ovime zeli to sprijeciti.
Toma Sawyer, mozda ovo pomogne. Pitala sam slicno pitanje na prosloj stranici.

Ne znam od kud ova info Ribicu, meni nije doslo u mailu, ali valjda je tocno. Isto su mi poslali obavijest o priority boardingu nakon 15. Jan i da mi smanjuju dozvoljenu prtljagu.
Ali eto, nadam se da necu morat placat dodatno na povratnom letu i da su ove informacije tocne.
OkatoZlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 12:30   #4507
Ne odnosi se, prema onome sto pise.
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 14:05   #4508
Mislim da je vidljivo da Izrael ima posebna pravila i da za njih ne mozes nositi "veliki cabin bag" dok za ostale mozes tj ukljucen u cijenu, ali ga svejedno moraš predati na šalteru da ga oni spreme, a ne ti
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 14:46   #4509
Stekao sam dojam da cabin bag placas dodatno.
Old 08.01.2018., 15:33   #4510
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
Stekao sam dojam da cabin bag placas dodatno.
Platis priority status (koji vec iznos) pa mozes unijeti vecu kabinsku torbu pored male ili cekiras vecu torbu za 40 eura. U najgorem slucaju na gateu platis 50 eura za vecu kabinsku torbu.

Effective from 15th January 2018, due to additional security checks on flights to and from Israel, Non-Priority customers are only permitted to carry 1 small bag (35x20x20cm) on board.

Pravilo koje je na snazi od 15. sijecnja 2018. zbog siguronosne provjere letova za i iz Izraela: putnici koji nisu Priority (ne placaju dodatan iznos za taj status), mogu u avion unositi samo 1 malu torbu (35x20x20cm).

We advise customers wishing to bring larger bags on board to either:
Savjetujemo sljedece putnicima koji zele unijeti vecu torbu u avion:

(a) Purchase priority boarding, as Priority customers will still be permitted to bring two bags onboard.
a) Platiti Priority uslugu (status ukrcaja) jer ce Priority putnici moci sa sobom unositi dvije torbe (vecu i manju) u avion.

Or
Ili

(b) Purchase a checked-in bag for €40 and check in their larger cabin bag (or a bag up to 25kg in weigh) at the bag drop desk at least two hours before the scheduled the departure time of their flight.
b) Uplatiti za cekiranu torbu 40 eura te cekirati svoju vecu torbu (ili torbu do 25 kg tezine), predati je na salteru gdje se predaje cekirana prtljaga barem dva sata prije polaska njihova aviona.

Aside from Priority customers, larger cabin bags will not be accepted on board, and will be subject to a €50 gate bag fee at the gate.
Osim onih koje pripadaju putnicima s Priority statusom, za vecu kabinsku torbu (torbu uobicajene velicine vece kabinske torbe) koja se donese na gate trebat ce se tamo platiti iznos od 50 eura.

Zadnje uređivanje tiziana : 08.01.2018. at 15:47.
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 22:27   #4511
Ima li tko prijedlog kako do Dublina? Znam da nema ništa izravno iz Zagreba, ali što bi bilo ok, a da nije preskupo? Koje kompanije/linije? Po mogućnosti da dođem onamo po danu
chatou is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 00:12   #4512
Quote:
chatou kaže: Pogledaj post
Ima li tko prijedlog kako do Dublina? Znam da nema ništa izravno iz Zagreba, ali što bi bilo ok, a da nije preskupo? Koje kompanije/linije? Po mogućnosti da dođem onamo po danu
Pretrazi preko Skyscannera.
tiziana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 11:27   #4513
Je li tko letio s Aeromexico? Kakva su iskustva s prtljagom?
almyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 23:03   #4514
Ja sam letio pred godinu dana s njima, sve najbolje s njima sam prosao, dok za nazad air france duplo gora usluga.
Uglavnom aeromexico jako ljubazni i odlicna klopa bila za taj prekooceanski let...
Prtljaga ti mislim 20 kila dole koja ide a gore nes manje 10 ili 12 kila ali provjeri na njihovoj stranici ako su sta mijenjali.poz

Edit: evo link pa upisi destinaciju i izbaci ti automatski

https://aeromexico.com/en-us/travel-information/baggage
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 16:41   #4515
Quote:
OkatoZlo kaže: Pogledaj post
Toma Sawyer, mozda ovo pomogne. Pitala sam slicno pitanje na prosloj stranici.

Ne znam od kud ova info Ribicu, meni nije doslo u mailu, ali valjda je tocno. Isto su mi poslali obavijest o priority boardingu nakon 15. Jan i da mi smanjuju dozvoljenu prtljagu.
Ali eto, nadam se da necu morat placat dodatno na povratnom letu i da su ove informacije tocne.
S obzirom na to da je prethodno bio naveden Ryanair let otišla sam na njihovu stranicu i kopirala ono što piše https://www.ryanair.com/hr/en/useful...q-overview#1-1
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 16:43   #4516
Quote:
Ryanair (iz Zadra) tokom sezone letenja. Pogledaj okolne aerodrome i low cost kompanije (Trst, Venecija, Budimpešta, Ljubljana). Dok nije letio iz Hrvatske mi smo davne 2012. išli iz Venecije Treviso s Ryanairom.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 18:54   #4517
nikako ne mogu naci konkretan odgovor; smije li se u rucnoj prtljazi unijeti zenska britvica (ona s gornjim dijelom koji se mijenja ili eventualno jednokratna)?

i malo me zbunilo na Qatar Airways stranici dio da ''The cabin bag must not contain any liquids, gels, creams or aerosols.''
odnosi li se to na standard unos tekucine odnosno mogu li svejedno ponijeti kremu za sunčanje/gel za tusiranje itd.?
Wanderlust666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 19:22   #4518
Quote:
Wizzair ljubljana - luton. Dalje ryan luton - london. Istom rutom povratak, potrebno je nociti na aerodromu. Ako se uhvati zadnji let iz dublina, samo je 5 sati do check ina za ljubljanu. Brzo prodje premda osoblje aerodroma ne dozvoljava spavanje.
Ako se daju datumi prilagoditi, povratna karta, cetiri leta 60tak €.
debaser is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 00:00   #4519
Quote:
Wanderlust666 kaže: Pogledaj post
nikako ne mogu naci konkretan odgovor; smije li se u rucnoj prtljazi unijeti zenska britvica (ona s gornjim dijelom koji se mijenja ili eventualno jednokratna)?

i malo me zbunilo na Qatar Airways stranici dio da ''The cabin bag must not contain any liquids, gels, creams or aerosols.''
odnosi li se to na standard unos tekucine odnosno mogu li svejedno ponijeti kremu za sunčanje/gel za tusiranje itd.?
LAG (liquids, aerosols, gels) ne bi smeli da prelaze 100ml po boci, maximum 1 litra po hand baggage-u. Trebali da budu u original bocama.

Britvicu bolje stavi u checked in baggage.
Darihno is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 11:36   #4520
Može britvica i u ručnu.
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:27.