Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2018., 00:26   #481
klisheI klisheI-ma je

.

....before I sleep
ha-ha Spodoba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 00:33   #482
Quote:
PatriotSLO kaže: Pogledaj post
Policajac u civilu ( kriminalista) je razveden in djeca ga mrze.
ili mu je u nekoj raciji poginuo partner - malo i njegovom krivicom, pa mu je to pokriće što je nadrkani seronja
Old 11.01.2018., 00:53   #483
Quote:
tomi kaže: Pogledaj post
Quote:
IllegalArgument kaže: Pogledaj post
nisi gledo/la Pulp Fiction?
Ni Smrtonosno oružje

ni Milijunaša s ulice https://www.youtube.com/watch?v=oIrehaK5Jks
leMONZoo is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 00:55   #484
Ne znam jel to klišej, ali živcira me što kad dvoje likova razgovaraju spominju jedno drugom ime svaku drugu rečenicu. Ne znam, ja sam pokušao tako razgovarati i neugodno mi je. Totalno neprirodno.

Ili kad likovi razgovaraju kao u kazalištu ili glume hamleta. To sam primijetio u seriji The Wire kojoj se pripisuje realnost, ali serija je puna nebuloznih shakespeare dijaloga. Zbilja izgleda smiješno kad mi neki čovo iz geta tako počne vodit nekakve intelektualne razgovore kao da je u kazalištu.

Isto ne znam jel ovo klišej, ali kada nam počnu nepotrebno objašnjavati što se događa u filmu. Ne znam, ja kad negdje izađem, ne objašnjavam frendu što se događa pošto to zajedno doživljavamo. Ali u filmovima gdje nas redatelj smatra budalama jer misli da nećemo shvatiti što se događa obavezno nam kaže kroz jednog lika.

Javljanje odmah na telefon. Netko zove, odmah se javi i kad se završava razgovor nema bok bok.

Negativac kad zarobi pozitivca obavezno ispriča svoju životnu priču. Ili kad netko umire, kao da gledam Delboya i njegove priče o svojoj majci.
Twutar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 01:01   #485
Quote:
Twutar kaže: Pogledaj post
Ne znam jel to klišej, ali živcira me što kad dvoje likova razgovaraju spominju jedno drugom ime svaku drugu rečenicu. Ne znam, ja sam pokušao tako razgovarati i neugodno mi je. Totalno neprirodno.
U engleskom jeziku je normalno da se svako malo oslovljavaju imenom, a u hrvatskom nije. Zato to nama zvuči neprirodno.
leMONZoo is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 01:16   #486
Zanimljivo, nisam to znao. Pokušavam si sad odvrtiti neki doumentarac u glavi da se sjetim jel i tam pričaju tak. A ništ, pogledat ću neki dokumentarac makar kad se sjetim nekih razgovora iz late night showova ne sjećam se baš da tako razgovaraju.
Twutar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 01:22   #487
Meni je krajnje bedasto punca oslovljavat s "gospodine" u svakoj drugoj rečenici, ali u engleskom govoru jezični ekvivalent "Sir" zvuči sasvim prirodno u tom kontekstu, čak i cool.
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 01:39   #488
Na srednjoškolskim tulumima svi piju alkohol iz onih plastičnih crvenih čaša.
Boki000 is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 12:57   #489
Mladi idealistički profesor/ica dolazi u opasnu državnu školu u getu. Primijeti par nebrušenih dragulja koji svi redom imaju teške životne situacije, pogotovo glavni lik/ica. Odluči ih prijaviti za neko natjecanje protiv elitne privatne škole. Vremena za pripremu je malo ili ekipa zabušava, a najbistriji srednjoškolac/ka u nekom času skroz odustane. Na kraju se predomisli, dođe na natjecanje u zadnji čas i da odgovor za pobjedu. Odgovor je obično neko gradivo koje se obrađivalo na nastavi.

Zaključak: preppy snobovi u uniformama nemaju šanse protiv nekakvog nabrzinu sklepanog geto tima
violent_violet is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 13:02   #490
Quote:
violent_violet kaže: Pogledaj post
Mladi idealistički profesor/ica dolazi u opasnu državnu školu u getu. Primijeti par nebrušenih dragulja koji svi redom imaju teške životne situacije, pogotovo glavni lik/ica. Odluči ih prijaviti za neko natjecanje protiv elitne privatne škole. Vremena za pripremu je malo ili ekipa zabušava, a najbistriji srednjoškolac/ka u nekom času skroz odustane. Na kraju se predomisli, dođe na natjecanje u zadnji čas i da odgovor za pobjedu. Odgovor je obično neko gradivo koje se obrađivalo na nastavi.

Zaključak: preppy snobovi u uniformama nemaju šanse protiv nekakvog nabrzinu sklepanog geto tima
jebi ga, oni su ipak street smart, krasi ih neviđena logika preživljavanja prodajom trave i tableta pa šta je onda za njih shakespeare
Old 11.01.2018., 13:36   #491
Quote:
Walkman kaže: Pogledaj post
Meni je krajnje bedasto punca oslovljavat s "gospodine" u svakoj drugoj rečenici, ali u engleskom govoru jezični ekvivalent "Sir" zvuči sasvim prirodno u tom kontekstu, čak i cool.
iato kao i u japanskim filmovima

"san", "kun" , "chan" "sensei"
itd..

Walkman-kun genki?

:-)
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 00:07   #492
"Honey, could you please take out the trash outside?"
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 02:00   #493
Za doručak svi jedu pahuljice i lik od 180 kg i djeca. Uspu punu zdjelu i dodaju kap mlijeka iz frižidera. I iz kutije s pahuljicama izvade igračku.

U onih 1 % slučajeva kad za doručak na meniju nisu pahuljice, su one debele američke palačinke i maple syrup.
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 10:28   #494
Quote:
Gošća kaže: Pogledaj post
Za doručak svi jedu pahuljice i lik od 180 kg i djeca. Uspu punu zdjelu i dodaju kap mlijeka iz frižidera. I iz kutije s pahuljicama izvade igračku.

U onih 1 % slučajeva kad za doručak na meniju nisu pahuljice, su one debele američke palačinke i maple syrup.
Budu nekad i jaja sa slaninom ili maslac od kikirikija (iako on češće bude za popodnevni međuobrok).
leMONZoo is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 13:47   #495
Kad se neko dijete pravi bolesno, a u stvari mora ići na neku avanturicu, mamica mu donese toplomjer i kaže 'Ok, honey, you don't have to go to school tommorow.'
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 16:16   #496
svaki auto, bio on monovolumen, karavan iliti sporCki kupe, u scenama jurnjave svi imaju zvuk V8 motora biturbo 16V superchargera 6.3 AMG sa protočnim loncem.
Franz Ožbolt is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 20:02   #497
Glavni policajac je suspendiran, a onda ilegalnim metodama rješi situaciju.

Domaćice srednje klase su sve seksi plavuše sa velikim sisama.
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 00:10   #498
Quote:
PatriotSLO kaže: Pogledaj post
Glavni policajac je suspendiran, a onda ilegalnim metodama rješi situaciju.

Domaćice srednje klase su sve seksi plavuše sa velikim sisama.

Ovo je regularni dio american dreama.

Inace svi rade od 9 do 5, svi doruckuju i piju orange juice.

Svi trce prije posla ujutro i obavezno peru kosu odmah nakon trcanja i pojave se na poslu sa trovremenskitaft frizurom, cak i kad imaju kosu do guzice.
Sevilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 01:15   #499
Od gotove hrane jedu samo pizzu i chinese u onim kartonskim kutijicama, a kad kuhaju, onda rade jedino chili.

Ako se radnja odvija u Miamiju, top cop, (Horatio Caine, Sonny Crockett), je glam i u Armanijevom odijelu, vozi bijesna kola, da sam mu ja šef pitala bih se otkud mu pare za belo odelo i jahtu i je li na platnom spisku za mito narko mafije.
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 01:40   #500
Kad glavni lik, autsajder ali genijalac naravno, dobije otkaz ili je suspendiran, seli se iz ureda, sve stvari mu stanu u onu jednu kutiju, uvijek bijelu sa posebnim poklopcem, uvijek ima sliku neprezaljene ljubavi i biljku. Svi ikad imaju biljku.

Sevilla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:52.