Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2017., 21:02   #1901
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
Da se ne bakćem s njegovim ostalim pisanijama, dakle?
Meni je bio super Scalped, dalje Aaronovo mi je bilo bezveze.

Quote:
Počeo sam čitati Daytripper braće Moon i Ba. Došao do pola, dobro je. Nadam se da će tako i ostati.
Ma bezvezarija od stripa. Carpe diem i te spike, i mistficirali svega i svačega o Brazilu. Recimo stripovski Coelho.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 22:23   #1902
Meni djeluje k'o OK strip, šetucka tim utabanim stazama južnoameričkog magičnog realizma, čega li već, ali nisam stručnjak u prepoznavanju ni magičnog realizma, ni koeljizma pa recimo da ovaj moj upis i nema nekog smisla osim da napišem nešto jer se osjetih prozvan što mi se dopada nešto poređeno sa Coelhom.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 22:34   #1903
Quote:
Da se ne bakćem s njegovim ostalim pisanijama, dakle?
Ja sam mu čitao Punishera kad ga je preuzeo od Ennisa i mada je bilo simpa trenutaka, na kraju mi je, naročito zbog hinjeno hrabrog, a zapravo najpapanskijeg mogućeg završetka, ostao u sveukupno lošem sjećanju.

I Thanosa sam čitao, isto potencijalno zanimljivo, ali ništa baš onako da te uzme.

A čini mi se da sam i još nešto, da li je bio neki Thor, može bit. Jedno vrijeme su ga jako koristili posvuda, nakon Scalped, ali nikad mi to nije bilo do kraja to. Kao nekakav Azzarellov bratić štreber.
Old 13.12.2017., 22:36   #1904
Quote:
Meni djeluje k'o OK strip, šetucka tim utabanim stazama južnoameričkog magičnog realizma, čega li već, ali nisam stručnjak u prepoznavanju ni magičnog realizma, ni koeljizma pa recimo da ovaj moj upis i nema nekog smisla osim da napišem nešto jer se osjetih prozvan što mi se dopada nešto poređeno sa Coelhom.
A ne, nećemo ovo uspoređivati s magičnim realizmom. Ne znam jel su to ambicije autora ili tumača, ali ja bih se tu zaustavila. Eventualno Coelho
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 22:41   #1905
Malo sam ga guglao i čini se da mu je taj Thor bio solidno prihvaćen, ali ne čita mi se o Thoru.

Mislio sam možda pročitati Mooreov Swamp Thing. Pretpostavljam da je to zicer?

(A ako legne stimulacija/božićnica vrijedi izdvojiti novac na Fibrino izdanje K. Vaughnove Sage?)
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 22:43   #1906
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
A ne, nećemo ovo uspoređivati s magičnim realizmom. Ne znam jel su to ambicije autora ili tumača, ali ja bih se tu zaustavila. Eventualno Coelho
Nek' bude kako ti kažeš, ljepoto.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 22:46   #1907
Quote:
Nek' bude kako ti kažeš, ljepoto.

Uhvati se ti Sage. A mogla bih i ja, imam zaostatke
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 23:08   #1908
Quote:
Malo sam ga guglao i čini se da mu je taj Thor bio solidno prihvaćen, ali ne čita mi se o Thoru.
Eto. Jedva sam se sjetio da sam ga pročitao, ali i dalje je magla gusta. Mislim da su bile neke tri starosne verzije Thora odjednom, ali evo da me gromom sad pogodiš ne ide više.

Quote:
LouReeth kaže:
Mislio sam možda pročitati Mooreov Swamp Thing. Pretpostavljam da je to zicer?
Da, to je dobro i svidjet će ti se.

Quote:
LouReeth kaže:
(A ako legne stimulacija/božićnica vrijedi izdvojiti novac na Fibrino izdanje K. Vaughnove Sage?)
Saga je pitka i maštovita, ali daleko je od kraja. Ne znam koliko ih je Fibra izdala.
Old 13.12.2017., 23:58   #1909
Grant Morrison: Happy!

Kratak strip, rekao bi netko nebitan, al eto, pojavio se na tvu. Radi se o grubom liku koji će se otkupiti kroz priču o djetetu Djetetina I onda se malo šaketa oko mafijaško-pedofilskog prstena
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 18:20   #1910
Arkham Asylum: A Serious House on Serious Earth

Da nastavimo s Morrisonom? Danas naletio na zavodljivo Darkwoodovo izdanje (iako na naslovnici ide sve po Vuku: Mekin, Betmen i sl.) i morao sam ga kupiti. Zadovoljan sam s onim što sam pročitao, ali sam oduševljen s onim što sam vidio, tj. što je nacrtano. Ne razumijem se baš u tu vrstu umjetnosti najbolje (ili u umjetnost uopće, jelte) no rekao bih da se radi o ponajboljem crtežu koji sam vidio (nakon Stray Toasters). Imajući u vidu da sam pročitao više-manje sve što je kasnije Morrison radio s Batmanom, ali i drugi autori, svjestan sam značaja ovog djela i, zapravo, temelja koje je Morrison postavio u mitu o Batmanu.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 22:34   #1911
Dillies i Hautiere - Abelard

Abelard je mali, naivni vrabac koji, nakon što u svojoj močvari upozna Epilie, odluči krenuti na put u Ameriku ne bi li ju osvojio i za nju dohvatio mjesec. Na putu sreće razne likove, a među ostalima i poprilično ciničnog medvjeda Gastona s kojim prolazi dio svoga puta. Na prvu mi je izgledalo, ali samo na prvu, da je strip ciljan za mlađu publiku i da će biti med medeni do kraja, ima humora, likovi su prikazani u životinjskom naličju, Abelard nosi šešir iz kojega svaki dan izađe papirić s nekom, barem na početku, sladunjavo besmislenom coelhovskom porukom i uvijek sa sobom nosi svoju gitaru. Drugi dio stripa je dosta mračniji, ima filozofije i bavi se temama prijateljstva, rase i slično. Lijep crtež, sviđaju mi se šrafure, pogotovo kad prikazuje obrise gradova u daljini. Kratak i u konačnici lijep strip.
electricwizard is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 19:59   #1912
Kralj Konan: Knjiga Prva
https://www.goodreads.com/book/show/...om_search=true

Ovo je jedan od poslednjih serijala o Konanu, Dark Horse je originalni izdavač. Darkwood je to naravno sjajno preneo. Ovde stari Konan pripoveda svoje avanture kad je bio mlađi. Nije loše.
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 16:50   #1913
Saga: knjiga prva.

Božićni poklon (samom sebi). Fibrino top-fucking-notch izdanje koje sadrži prvi, drugi i treći volume sage o Romeu i Juliji... of sorts. Lijepo nacrtano, pametno, duhovito, baš prava milina za pročitati dok pada jebeni snijeg u Sarajevu. Likovi su dobri i kad su loši, loši i kad su dobri, povremeno uleti i pokoji jebački one-liner, a samo otvaranje, dok naša krilata junakinja rađa, a kazuje da ima osjećaj k'o da sere, zaista jest način na koji se rađaju/stvaraju ideje. Sad mi je žao što nisam kupio i drugu knjigu, ali može sačekati.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 20:24   #1914
Barbara Stok: Vincent

Strip pokriva razdoblje koje je van Gogh proveo na jugu Francuske. Dosta plodan period s teškim psihičkim epizodama. Dirljivo je njegovo dopisivanje s bratom Theom, a pomalo duhovito iščekivanje Gauguina i pižđenje o umjetničkoj koloniji.
Paneli sa psiho epizodama su poprilično upečatljivi

Nedavno sam i Muncha pročitala, i sviđa mi se ideja da državne institucije potiču i financiraju stripove o svojim umjetnicima.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 10:58   #1915
Anthony Pastor: Put kraljica

Čitaju se francuski stripovi, takva su vremena

Iza prvog svjetskog rata dvije udovice i jedan dečkić krenu na put, usput prodavajući nekakve sitnice čime preuzimaju posao svojih pokojnih muževa galantara.
To njihovo putovanje je emancipacijsko jer skrbe o sebi, po prvi put rade, što nije bilo neobično nakon rata, kad su im muževi poginuli. Pri kraju starijoj udovici dospiju u ruke dvije knjižice o feminizmu.
Sve je to popraćeno gomilom snijega, tuge, jada, umora koji će graditi atmosferu, kad su već dijalozi nikakvi.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 10:05   #1916
Fior: Pet tisuća kilometara u sekundi

O dvoje mladih zaljubljenih Talijana koji odu svak na svoju stranu. Ona u Oslo, on u Egipat. Na početku su svijetle i vesele žute i zelene boje, kako si sami biraju nezadovoljstvo boje idu sve zagasitije, tamo pri kraju, kad su nekako očajni, sve postane ljubičasto. Tako da je crtež prekrasan, a priča
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 23:45   #1917
Vehlmann & Kerascoet - Ljepota tame

Opis na poleđini knjige kaže “Proljeće je, a u polju leži djevojčica, nepokretna. Je li mrtva? Tko ju je ubio? To nikada nećemo saznati.
Ovdje, ondje, sa svih strana izvire sićušno društvo, koje kao da je pobjeglo iz neke bajke: Aurora, Oholica, Nazadna, Avanturistica, Princ Pravim-se-važan... Godišnja doba prolaze, a zamalo-princeza Aurora se još uvijek brine za svoj mali svijet kojeg želi poboljšati, i trudi se uskladiti tu neobičnu skupinu s prirodom i zvijerima koje ih okružuju. Sve do onog zimskog dana kada će se naći lice u lice s teškim izborom…”.
Iako mi je crtež na prvu dao dojam da će možda biti riječ o jednoj takvoj bajkovitoj priči (sitni, slatki likovi velikih očiju u velikom šarenom svijetu), vrlo brzo se pokazalo da nije tako i priča je krenula u puno mračnijem tonu s nemalim brojem horor scena. Promjene u priči prati i promjena godišnjih doba, a samu priču je teško prepričati bez previše otkrivanja detalja i bitnih djelova. Nisam siguran jesam li u potpunosti shvatio i interpretirao na ispravan način priču i ostalo mi je još puno nerazjašnjenih pitanja, pa možda s vremenskim odmakom padne još koje čitanje (iako su me na momente nervirali svi silni uskličnici !).

Zadnje uređivanje electricwizard : 13.01.2018. at 00:09.
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 00:27   #1918
David B.: Epileptičar

Ajme što je ovo bilo mučno.

Autor ima brata epileptičara i opisuje do u tančine suživot s njime. Od malih nogu, kad skupa crtaju i smišljaju priče, preko prvog napada i formativnih godina pa sve do sad. Odlični su paneli s njegovim oklopom i čitavim maštovitm svijetom koji mu je pomogao da se nosi sa životom, pa i njegova sanjarenja o ubijanju brata. Tu je još i cirkus s roditeljima koji u očaju pristaju na kojekakve nadriliječnike, antropozofe i makrobiotičke komune. Odličan
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 23:27   #1919
Marion Laurent - Kako pauci dolaze na svijet

Radnja je smještena u SAD 90-ih godina i prati priču četiri lika, učenica Alice i Billie, beskućnice Isadore i umjetnika Dwighta, svaki od njih sa svojim demonima i problemima. U početku pratimo priče likova zasebno, a kasnije se njihove priče međusobno isprepliću. Nije mi baš najbolje sjeo strip, čini mi se da su veze među likovima slabe, radnja djeluje ubrzano i nije nikakavu emociju izazvao. Da sam odustao na pola ne bih puno propustio.
Odgovori s citatom
Old Jučer, 22:30   #1920
Olivier Ka & Alfred - Zašto sam ubio Pierrea

Opis ne poleđini knjige ne otkriva puno, ali je dovoljan da me privuče da zgrabim strip u knjižnici. Sreća da nije opširniji jer da sam znao temu vjerojatno ga ne bih uzeo. Tema je teška i na momente je bilo teško čitati, ali ispala je odlična autobiografska priča, iako tužna. Sviđa mi se crtež i boje i zanimljiv je dio pred kraj s fotografijama.
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:52.