Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2018., 16:32   #3981
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
Što nije novi 1.3 tb zajednički razvoj RNMA i Daimlera?
Naravno da je.
Al znaš kaj je bilo kad je objavljeno da dCi ide u Mečku. Teorije kako gotove motore u Stuttgart rastavljaju i stavljaju 250 drugih dijelova i slične fore jer prosječna kockasta glava nije mogla pojmiti da je to zapravo dobar motorček pa su ga ovi uzeli umjesto da razvijaju svoj za još tih nekoliko godina koliko će se dizelaši prodavati.

Pa onda i sad malo bacam udice, al ti si morao pokvariti zabavu.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 16:34   #3982
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 18:42   #3983
Quote:
frenchman kaže: Pogledaj post
Pa jednostavno. Uložili su ukupno 1000EUR sa novi kalup maske i po 500EUR za farove. OK, OK...i 20 EUR za znak na volanu. Sve ostalo štanca Renault. Sklapa se na istoj liniji, unutra ide ista oprema, sjedala, sve. I prodaješ po 50% većoj cijeni od Kangooa, a luk nit jeo nit miris'o. Da prodaju jednog godišnje, to je čista lova, jer je razvoj nula.
dobar
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 19:41   #3984
Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
filter????
Pa nekad je sigurno nesto filtrirao
Evolution28 is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 20:27   #3985
pa i najboljeg ja šarafcigerom, pilom i čekićem ovako raskupusam, u čemu je kvaka?
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 20:42   #3986
Quote:
Mike Bro kaže: Pogledaj post
pitanje jedno, da kupujete rabljeno da li bi vam bilo izuzetno bitno da se vidi cijela povijest servisiranja, kroz radne naloge, račune itd... ili može i bez toga ako mehaničar na pregledu ustanovi da je ok sve i vizualno ste zadovoljni izgledom?
Ako ima uredne racune onda bar znam da je pazio na auto te je to plus. Sama servisna knjizica mi ne znaci nista. Ako su papiri uredni i ja sam zadovoljan sa svog pogleda na auto onda mehanicaru i ne vodim. Ako je rijec o autu o kojem ne zna bas previse ipak bih ga odveo na pregled. Iako, sam pregled mehanicara ne mora garantirati nista.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 20:52   #3987
Svaki auto dobije servisnu, ta ista servisna se treba ispravno voditi, tj. nakon svakog servisa upisivati radove, bilo to u ovlaštenom ili ne. Ali je mentalitet ljudi takav, ili se baci ili servis ne upisuje. Na tatinom Audiju 80 sam sve sam radio i upisivao do 350t km. Čim se vratio u HR, u jednom dobrom servisu ništa, nula. Lijepe one ceduljice pored motora. Uglavnom, dok je mentalitet ljudi takav ništa se neće promjeniti. Naravno da se upisi mogu krivotvoriti, ali da svi auti imaju servisne i uredno vode bilo bi za sve strane bolje. Šogor dok je kupovao auto sam mu rekao da gleda da ima sevisnu. Naravno, mislio sam da je ima i da je uredno popunjena. On se meni pohvali da je ima, ja je otvorim, kada ono zadnji upis prije 5 god. Za mene je ta servisna bezkorisna. A koliko auto tek ima kilometara neću ni znati.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 21:57   #3988
Sad ga sereš. Imam doma Lagunu uvoz iz francuske sa servianom u koju nije upisano ništa nakon isteka garancije. Dapaće kad su mi provjeravali kod Štarkelja servisnu povjest našli su par servisa u ovlaštenom negdje kraj Pariza koji nisu bili uvedeni u knjižicu, ali sam kasnije kad sam mjenjao prednji branik našao kartonćić od nekog obavljenog servisa (koji je rađen 20 000km nakon kilometraže koja je bila na satu kad sam ga kupio ). Slićnu situaciju sam imao s Cliom iz Njemaćke.
Tak da to nema veze s balkanskim mentalitetom nego ljudi doslovno brinu o servisnoj radi garancije.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 23:32   #3989
A čemu štambiljat servisnu kad je sve po broju šasije zabilježeno u ovlaštenom?
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 23:39   #3990
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
A čemu štambiljat servisnu kad je sve po broju šasije zabilježeno u ovlaštenom?
Balkančino

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 23:44   #3991
Quote:
green-sk kaže: Pogledaj post
Nije imao potrebu

Poslano sa mog HummerLE koristeći Tapatalk
Al je nažalost novi vlasnik, kolega od starog uskoro nakon kupnje imao... Riknuo xenon far ili oba, nisam siguran, ceh bio 4000kn u ovlaštenom jer drugih nije bilo.

Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Sad ga sereš. Imam doma Lagunu uvoz iz francuske sa servianom u koju nije upisano ništa nakon isteka garancije. Dapaće kad su mi provjeravali kod Štarkelja servisnu povjest našli su par servisa u ovlaštenom negdje kraj Pariza koji nisu bili uvedeni u knjižicu, ali sam kasnije kad sam mjenjao prednji branik našao kartonćić od nekog obavljenog servisa (koji je rađen 20 000km nakon kilometraže koja je bila na satu kad sam ga kupio ). Slićnu situaciju sam imao s Cliom iz Njemaćke.
Tak da to nema veze s balkanskim mentalitetom nego ljudi doslovno brinu o servisnoj radi garancije.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
Meni servisna znači ako je popunjena do kraja, mada bi i tada ako je bio u ovlaštenom ipak provjerio jer je svašta moguće pogotovo u našoj "dragoj" državi. S trenutnim autom nisam dobio servisnu ali se jasno vidjelo što iz kartica kod motora i vizualno ( novi diskovi i pločice ) da su bili servisi rađeni mada mi vrag nije dao mira pa svratio u ovlašteni gdje je također izlistana povijest servisiranja do godinu prije nego je auto došao drugom vlasniku tj. onom od kojeg sam auto kupio.

Zadnje uređivanje Orlov77 : 12.01.2018. at 23:58.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 23:46   #3992
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Balkančino

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk


Ne, bez zajebancije.

S tim da ja imam sve račune kaj sam ikad potrošio na auto spremljeno. Al isti nije vožen u ovlašteni.

Ako voziš auto u ovlašteni, oni imaju intervale kako se kaj mjenja, platiš i ideš doma. Kakvi štambilji 2018.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 23:55   #3993
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Sad ga sereš. Imam doma Lagunu uvoz iz francuske sa servianom u koju nije upisano ništa nakon isteka garancije. Dapaće kad su mi provjeravali kod Štarkelja servisnu povjest našli su par servisa u ovlaštenom negdje kraj Pariza koji nisu bili uvedeni u knjižicu, ali sam kasnije kad sam mjenjao prednji branik našao kartonćić od nekog obavljenog servisa (koji je rađen 20 000km nakon kilometraže koja je bila na satu kad sam ga kupio ). Slićnu situaciju sam imao s Cliom iz Njemaćke.
Tak da to nema veze s balkanskim mentalitetom nego ljudi doslovno brinu o servisnoj radi garancije.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
Malo ti. Na osnovi jednog primjera svi u Francuskoj to isto rade. A u HR na tisuće primjera. Napravio si odličnu usporedbu.
Pa ne može se ništa provjeriti šta je izvan ovlaštenog. Ali vidim, lakše je provjeravat i kopat nego u servisu reći da želiš upis u servisnu. Pravi genijalci.
Napisao sam samo istinu, a to što vam se ne sviđa nije moj problem. Ima itekako veze sa mentalitetom. Svašta bih tu još napisao, i napišem ali izbrišem. Neću ulaziti u svađe, ali to što sam napisao stoji. Zašto jednostavno ako može teže?
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 00:21   #3994
Ti si tipican tip osobe "moje je najbolje", a obican si gastić mehaničar.Prvo ti je Njemacka bila najbolja i passat sad je Svicarska i hjundaji ili kaj vec vozis.Da odes u Turkmenistan tam bi bilo najbolje i sve bi nas poducavao kak je kod nas skupo gorivo a tamo 20centi litra.
Kakas po tudem a vjerovatno te kao auslendera nitko ne ferma ni u De ni u CH , a vise ni u HR jer su zaboravili na tebe.

Bez tebe nebi mi znali kaj je servisna
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 00:30   #3995
Ne, nisam rekao da je najbolje. Samo sam napisao, meni je lakše pisati u servisnu nego zivkati uokolo šta je kada na autu rađeno i imati na umu da nije nigdje ni zapisano ako je rađeno izvan ovlaštenog.

Opis mene je daleko od istine, to može potvrditi 2-3 forumaša koja me poznaju. Ali nema smisla objasniti to tebi, kao prvo bio bi off, kao drugo tvoj mozak si to ne može zamisliti i ne može prihvatiti.

Ovdje je rasrpava o servisnoj, napisao sam istinu, radi se o nemarnosti i nezainteresiranosti da se vodi servisna, jer eto lakše je zivkati naokolo. Ti napadaš neargumentirano i osobno što nema veze sa temom. Ali dobro je da se netko otkrije kakve je osoba. Za informaciju, to što sam radio u mehanici si ne možeš ni zamisliti, kao drugo cijenjen sam radnik sa plačom koju si također ne možeš zamisliti. Od gastića sam daleko isto toliko koliko si ti daleko od svog mozga.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 07:47   #3996
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Ne, bez zajebancije.

S tim da ja imam sve račune kaj sam ikad potrošio na auto spremljeno. Al isti nije vožen u ovlašteni.

Ako voziš auto u ovlašteni, oni imaju intervale kako se kaj mjenja, platiš i ideš doma. Kakvi štambilji 2018.
Pa znam. Pogotovo ovi s karticama mjesto kljućeva. Čim gurne karticu u čitać izbaci mu sve rađeno u ovlaštenima bilo gdje na planeti. Tako su meni očitavali za lagunu. Imala servisnu povjest čak i s više km nego došla kod mene
Al ajd ne pretjerano.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 07:52   #3997
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Malo ti. Na osnovi jednog primjera svi u Francuskoj to isto rade. A u HR na tisuće primjera. Napravio si odličnu usporedbu.
Pa ne može se ništa provjeriti šta je izvan ovlaštenog. Ali vidim, lakše je provjeravat i kopat nego u servisu reći da želiš upis u servisnu. Pravi genijalci.
Napisao sam samo istinu, a to što vam se ne sviđa nije moj problem. Ima itekako veze sa mentalitetom. Svašta bih tu još napisao, i napišem ali izbrišem. Neću ulaziti u svađe, ali to što sam napisao stoji. Zašto jednostavno ako može teže?
Dva od dva (ex njemac i ex francuz) koja sam imo iz uvoza i provjeravao. I sad to je zanemarivo naspram rijeći jednog gastarbajtera sa stavom da su svi ovdhe varalice a vani i govna slađa od naše Linolade.
Jebiga kad ovaj balkanac više nije kupovao rabljena uvozna groblja pa nemam novih iskustava.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 09:40   #3998
Pa ti auti koji su stari više od 10 god. idu u izvoz i iz nekog razloga se misterijozno izgubi servisna. To ne znači da je prije nije bilo. Moj Passat je sa 10 god. i 250t km također išao u izvoz, servisna u redu. Vjerovatno taj auto vozi po Makedojini sa 140t km, naravno bez servisne. A pogodi tko je uvezao auto, Norvežanin, Kinez? Ne mora značiti, ali ne možeš misliti ako si ti dobio auto bez servisne da je prije nije bilo.
Definiraj mi riječ gastarbajter jer ja to nisam. Možda bi bilo bolje da na ovom forumu pišu samo oni koji žive u Hrvatskoj, ne daj bože da netko iz vana napiše da je nešto dugačije. A opet ako to napiše on filizofira i pametari se. Ne, nego pišem iskustva ito što znam. Znam čak i jednog šoderaša koji vozi aute po cijelom Balkanu. Naravno, naš je čovjek, skidanje km i nestajanje servisne je prvo što se radi. Tako dugo dok će servisna biti nebitna tako dugo će šodaraši to koristiti. Isto tako je sa cijenama rablljenih. Ali dobro, šta ja znam, pišem na pamet. Je li to tema, prijevara? Jeste. Zato i raspravljamo i pišem svoja iskustva pošto sam dovoljno radio sa autima i u biti ti iz prve ruke mogu reći da ima dealera koji traže aute samo sa izvoz. Znači stariji, km nebitni i jeftini. Šta on sa njime radi ne znam . Ne skidaju svi km i uništavaju servisne, ali ih puno i to radi.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 09:53   #3999
Quote:
Orlov77 kaže: Pogledaj post
Al je nažalost novi vlasnik, kolega od starog uskoro nakon kupnje imao... Riknuo xenon far ili oba, nisam siguran, ceh bio 4000kn u ovlaštenom jer drugih nije bilo.



Meni servisna znači ako je popunjena do kraja, mada bi i tada ako je bio u ovlaštenom ipak provjerio jer je svašta moguće pogotovo u našoj "dragoj" državi. S trenutnim autom nisam dobio servisnu ali se jasno vidjelo što iz kartica kod motora i vizualno ( novi diskovi i pločice ) da su bili servisi rađeni mada mi vrag nije dao mira pa svratio u ovlašteni gdje je također izlistana povijest servisiranja do godinu prije nego je auto došao drugom vlasniku tj. onom od kojeg sam auto kupio.
To kriv stari vlasnik?

Ja kupim auto od prvog vlasnika i još igrom slučaja održavan u istom servisu gdje servisiramo svoje aute. Auto nije prešao 1000 km od servisa kad sam ga kupio i nakon 2 tjedna ode ventil ler gasa, puk 1800kn!
Kad kupuješ stari auto, kupuješ mačka u vreći!

Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Sad ga sereš. Imam doma Lagunu uvoz iz francuske sa servianom u koju nije upisano ništa nakon isteka garancije. Dapaće kad su mi provjeravali kod Štarkelja servisnu povjest našli su par servisa u ovlaštenom negdje kraj Pariza koji nisu bili uvedeni u knjižicu, ali sam kasnije kad sam mjenjao prednji branik našao kartonćić od nekog obavljenog servisa (koji je rađen 20 000km nakon kilometraže koja je bila na satu kad sam ga kupio ). Slićnu situaciju sam imao s Cliom iz Njemaćke.
Tak da to nema veze s balkanskim mentalitetom nego ljudi doslovno brinu o servisnoj radi garancije.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
Tako je i otac kupio Passata 8 godina starog sa 170tkm. Nakon par dana skužim limić učvršćen pop nitnama kod hladnjaka i ugraviranim datumom i kilometrima, auto je u godinu dana napravio 98000 km

Poslano sa mog HummerLE koristeći Tapatalk
__________________
Okay, brain. You don't like me, and I don't like you, but let's get through this thing and then I can continue killing you with beer.
green-sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 11:27   #4000
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Pa ti auti koji su stari više od 10 god. idu u izvoz i iz nekog razloga se misterijozno izgubi servisna. To ne znači da je prije nije bilo. Moj Passat je sa 10 god. i 250t km također išao u izvoz, servisna u redu. Vjerovatno taj auto vozi po Makedojini sa 140t km, naravno bez servisne. A pogodi tko je uvezao auto, Norvežanin, Kinez? Ne mora značiti, ali ne možeš misliti ako si ti dobio auto bez servisne da je prije nije bilo.
Definiraj mi riječ gastarbajter jer ja to nisam. Možda bi bilo bolje da na ovom forumu pišu samo oni koji žive u Hrvatskoj, ne daj bože da netko iz vana napiše da je nešto dugačije. A opet ako to napiše on filizofira i pametari se. Ne, nego pišem iskustva ito što znam. Znam čak i jednog šoderaša koji vozi aute po cijelom Balkanu. Naravno, naš je čovjek, skidanje km i nestajanje servisne je prvo što se radi. Tako dugo dok će servisna biti nebitna tako dugo će šodaraši to koristiti. Isto tako je sa cijenama rablljenih. Ali dobro, šta ja znam, pišem na pamet. Je li to tema, prijevara? Jeste. Zato i raspravljamo i pišem svoja iskustva pošto sam dovoljno radio sa autima i u biti ti iz prve ruke mogu reći da ima dealera koji traže aute samo sa izvoz. Znači stariji, km nebitni i jeftini. Šta on sa njime radi ne znam . Ne skidaju svi km i uništavaju servisne, ali ih puno i to radi.
Jel ti čitaš što drugi napišu ili samo čekaš da sereš po balkancima?


Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:34.