Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2013., 14:01   #2781
Evo da se i ja malo prikljucim, i da kazem da Burhan ne ubija Đihana u 40, nego oko 60, posto Điho u 48 ranjava Borana i to opasno, da ce Boran lezat na respiratoru i komi pune 4 epizode e onda dolazi Burhan i ubija Đihu... koliko sam ja gledala a opet, nas poredak epizoda je drugaciji. Evo npr: ova nasa 31 kod njih je vec 38 ne kuzim kak, na jednom Turskom portalu, isto tako na tabanu je prijevod drugaciji nego na oyo... neke rijeci.. sve u svemu nasi su totalni tumbani sto se tice prijevoda isto ne kontam kako Sila dozvoli onoj babetini Kevser da onako kenja.. aaaaaaaaaaaaaa.... i jedva cekam da Firuz bar objasni Kevser da malo umukne da je Sila spasila mu zivot... aaaa prokleta baba
Victoria0 is offline  
Old 03.02.2013., 14:05   #2782
deseti dar ja se u potpunosti slažem stobom u vezi Sile i njene želje za curicom.. i pokušavam shvatiti tu njenu želju,i jedino što mi pada napamet je to da ona u inat svima (a poznato je da je naša Sila inatljiva) želi roditi curicu,kao da želi nametnuti svima da i cure nešto znače,jer vidimo da se zalaže za prava žena,iako joj to baš i neide,zasad.. u Mardinu ženina riječ ne znači ama baš ništa i to nju ubija,ta spoznaja.brzopleta je i ne razmišlja da bi zapravo muško dijete bolje prošlo,a možda se boji roditi muško jer kad vidi sve one nasilne debile oko sebe možda se boji da bi i njen takav bio.iako neznam na koju mošu,kad je Boran tatica
ah Sila,ah..
roska is offline  
Old 03.02.2013., 14:14   #2783
Mi ovdje raspravljamo o povratku u Mardin i Silinoj sigurnosti. Ako sam ja dobro pratila, onda je Sila sigurnija u Mardinu nego u Istanbulu, sto dokazuje i ono Emreovo ranjavanje par metara ispred njenih kucnih vrata. Doduse ovdje joj onih par starih krvopija stvarno loze i peku zivce na jarkoj vatri, ali ni zivot u Istanbulu nije joj bio bez stresa i problema.

Xavi-8 hvala ti na svim objasnjenjima u vezi obicaja, imena i svega vezanoga uz seriju i Tursku.

Veli moj muz, sto se boji da ce ju ubiti dok rodi, neka doji bebu nekih 6 mjeseci, a u meduvremenu nek naprave drugog bebaca i tako dok im ne dosadi.
rosa967 is offline  
Old 03.02.2013., 14:18   #2784
Quote:
Victoria0 kaže: Pogledaj post
Evo da se i ja malo prikljucim, i da kazem da Burhan ne ubija Đihana u 40, nego oko 60, posto Điho u 48 ranjava Borana i to opasno, da ce Boran lezat na respiratoru i komi pune 4 epizode e onda dolazi Burhan i ubija Đihu... koliko sam ja gledala a opet, nas poredak epizoda je drugaciji. Evo npr: ova nasa 31 kod njih je vec 38 ne kuzim kak, na jednom Turskom portalu, isto tako na tabanu je prijevod drugaciji nego na oyo... neke rijeci.. sve u svemu nasi su totalni tumbani sto se tice prijevoda isto ne kontam kako Sila dozvoli onoj babetini Kevser da onako kenja.. aaaaaaaaaaaaaa.... i jedva cekam da Firuz bar objasni Kevser da malo umukne da je Sila spasila mu zivot... aaaa prokleta baba
A gdje si ti to gledala da Džiho ranjava BoranaU onoj seriji koju sam ja gledala, Borana rani neki izvana, naručen od jednog age. Boran nije četiri epizode bio u komi...epizode koje sam ja gledala zraju oko sat i po i Džiletov kraj uprav u 40-oj(kako netko i napisa tu).
ball is offline  
Old 03.02.2013., 14:35   #2785
Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
izađi iz sobe da se presvućem scena
Ja sam to shvatila kao da je nju stid da mu se pokaže takva kakva jeste.
Ono stomak joj je narastao, udebljala se.Klasicni ženski problemi.
Kada su se kupali, jos je bila da tako kažem normalna, a sada je vec proslo neko vrijeme i tjelo joj vise nije isto.
A i po prirodi je stidljivica dugog jezika.
Ako agi smeta neka se javi meni, ja nemam bad sa tim.

Inace mi skace po jetri sa Zeysan, Zeysan, Zeysan.
Tacno bih je namlatila.
Pa vidi li ona u kakvom sistemu žive.
Da li je svjesna svoje nesvijesti?
Vidi li ona sta se dešava ženama tamo?
Šta treba da rodi curicu pa da je poslije ugnjetavaju?
Ja bih klanjala svih pet dnevnih namaza i molila dragog Boga da bude Bedrihan.
Bolje aga, nego rob.
Šta, ona ce sprijeciti da mali bude aga?
Kako?
Ako to Bedrihan bude htio ona tu nece moci nista da uradi.
Firuz i odgajanje sina, ma daj molim te.
Ženo živa si i ti i muž i vi cete ga odgajati.
I tačno ne mogu uživati u nicemu zbog nje.
Doduse da je bila Zeysan ona bi skakutala veselo, bez da brine o Boranu, jer na koncu svega ko Borana sta pita.
Ma da, to je čisto angažiranje tvoraca serije u rješavanju nekih društvenih problema, odnosno ukazivanje na problemeOnda im glavna junakinja serije ispada priglupa, jer budimo iskreni, s čisto materinske strane, tko bi svom djetetu poželio život u kojem će za njega vječno odlučivati tkogod drugi, u kojem te krknu želiš li studirati, krknu telefoniraš li s dečkom, udaju za silovatelje, udaju mimo tvoje volje, katkad čak i bez tvog znanja(eh, i da su onda bar svi likom i djelom na Borana, al nisu)...Muškarci bar imaju pucu za pojasom, pa kolike su ti šanse da te maknu, tolike su ti i da ti makneš nekoga. Grubo zvuči, al šanse su ti veće.
Isto tako mi bilo bedasto kad Džihan prvi put pred tvornicom demonstrira silu pred Dželilom pa njih sedamnaest potegne puške na njega. Ti miša, koja je razlika u tome da te upucaju jednom ili sa sedamnaest pušaka
ball is offline  
Old 03.02.2013., 14:58   #2786
Quote:
ball kaže: Pogledaj post
A gdje si ti to gledala da Džiho ranjava BoranaU onoj seriji koju sam ja gledala, Borana rani neki izvana, naručen od jednog age. Boran nije četiri epizode bio u komi...epizode koje sam ja gledala zraju oko sat i po i Džiletov kraj uprav u 40-oj(kako netko i napisa tu).
I ja sam maloprije gledala i bilo je na kraju 40-e epizode, ali mi sad nije jasno gdje ono vode Borana, je li uhapšen i ako je za šta?

Inače Burhanu

A Esme mi je žao, šta će jadna rodila se glupa. Sad još i u utrobi nosi dijete onog zlikovca. Tobe tobe.
Nevjerna is offline  
Old 03.02.2013., 15:12   #2787
Quote:
Victoria0 kaže: Pogledaj post
Evo da se i ja malo prikljucim, i da kazem da Burhan ne ubija Đihana u 40, nego oko 60, posto Điho u 48 ranjava Borana i to opasno, da ce Boran lezat na respiratoru i komi pune 4 epizode e onda dolazi Burhan i ubija Đihu... koliko sam ja gledala a opet, nas poredak epizoda je drugaciji. Evo npr: ova nasa 31 kod njih je vec 38 ne kuzim kak, na jednom Turskom portalu, isto tako na tabanu je prijevod drugaciji nego na oyo... neke rijeci.. sve u svemu nasi su totalni tumbani sto se tice prijevoda isto ne kontam kako Sila dozvoli onoj babetini Kevser da onako kenja.. aaaaaaaaaaaaaa.... i jedva cekam da Firuz bar objasni Kevser da malo umukne da je Sila spasila mu zivot... aaaa prokleta baba
Hm, koju si ti seriju gledala, ja sto sam gledala je kad Boran upuca Dzihana i Boran zavrsi u zatvoru,a na sudjenju(tu je i onaj mali koji je dobio naputak da moram ubiti Borana, ali ne uspije) se pojavi Burhan koji ubije Dzihana....To je sto sam ja gledala.... To sto ti pricas je kad Borana rani onaj tamo neki, a Boran je uzeo maloga i otiso s njim kod neke babe, ali nije poneo hanu pa je mora ici kupiti i tu ga upuca, pa Boran bude u komi dvije ep koliko se ja sjecam.....
lipo is offline  
Old 03.02.2013., 15:16   #2788
Quote:
Nevjerna kaže: Pogledaj post
I ja sam maloprije gledala i bilo je na kraju 40-e epizode, ali mi sad nije jasno gdje ono vode Borana, je li uhapšen i ako je za šta?

Inače Burhanu

A Esme mi je žao, šta će jadna rodila se glupa. Sad još i u utrobi nosi dijete onog zlikovca. Tobe tobe.
Da uhapsen je zato sto je pucao u Dzihana, ali meni tu nije jasno kad Sila rodi na koju foru se on pojavi u bolnice, a u zatvoru je to bas nisam pohvatala kad sam gledala bez prijevoda, a ja i turski boze sakloni
lipo is offline  
Old 03.02.2013., 15:55   #2789
Quote:
lipo kaže: Pogledaj post
Da uhapsen je zato sto je pucao u Dzihana, ali meni tu nije jasno kad Sila rodi na koju foru se on pojavi u bolnice, a u zatvoru je to bas nisam pohvatala kad sam gledala bez prijevoda, a ja i turski boze sakloni
ja sam si to protumačila da su ga pustili zbog rođenja, kao što je moguće i zbog smrti - došao je strikanu izraziti saučešće. ne sjećam se točno, čini mi se, u pratnji šefa zatvora.
__________________
Ne lažem, nego sam reducirana u izričaju.
Cobanica is offline  
Old 03.02.2013., 16:01   #2790
Quote:
čobankardiš kaže: Pogledaj post
ja sam si to protumačila da su ga pustili zbog rođenja, kao što je moguće i zbog smrti - došao je strikanu izraziti saučešće. ne sjećam se točno, čini mi se, u pratnji šefa zatvora.
Da, to se sjecam, ali ovo nije bio u nicijoj pratnji, bar koliko mene pamcenje sluzi I jos nesto nisam bas pohvatala sta je Dzihan u toj istoj ep reko Sili na onom nekom slavlju da se ona pokupila i otisla???
lipo is offline  
Old 03.02.2013., 16:04   #2791
Quote:
Victoria0 kaže: Pogledaj post
Evo da se i ja malo prikljucim, i da kazem da Burhan ne ubija Đihana u 40, nego oko 60, posto Điho u 48 ranjava Borana i to opasno, da ce Boran lezat na respiratoru i komi pune 4 epizode e onda dolazi Burhan i ubija Đihu... koliko sam ja gledala a opet, nas poredak epizoda je drugaciji. Evo npr: ova nasa 31 kod njih je vec 38 ne kuzim kak, na jednom Turskom portalu, isto tako na tabanu je prijevod drugaciji nego na oyo...
ne znam, ali nije u 60. niti oko nje. tu vec naveliko nema dzihana. pa sam bila i odustala pa gledala zadnju + njihove klipove na yt
da sam se vratila ovdje pogledat, vidjela bi da je oko 40. no dobro.

danas ima epizoda na novoj jedva cekam! i bas mi je krivo sto boran nije dzihana.

Malo sam i skicala ovu proslavu onih zmajeva kad saznaju da stize buduci veliki aga ne volim ih nikako!

O silinom ponasanju ne mogu suditi jer pola (ma lazem, skoro nista) ne razumijem. Mogu samo po reakcijama zakljuciti da boranu posteno kida zivce.

Ali, jos malo pa cu i to detaljno promotriti sa titlovima.

i da, ovi vasi osvrti na epizode puno pomognu u kakvom takvom razumjevanju.

a sad svi lepog boru da skratimo cekanj
__________________
...ima tišina kojih se sjećamo više nego najljepših riječi...
sljemica is offline  
Old 03.02.2013., 16:11   #2792
Quote:
rosa967 kaže: Pogledaj post
Veli moj muz, sto se boji da ce ju ubiti dok rodi, neka doji bebu nekih 6 mjeseci, a u meduvremenu nek naprave drugog bebaca i tako dok im ne dosadi.


I meni je ovo palo na pamet.
Jutros nesto kontam, ako nista drugo moze dojiti godinu dana (tvoj muz bi brze isao na bebu ), onda taman ostane trudna, pa dok prodje trudnoca, pa dojenje...prosle vec 3-4 godine, a onda mogu i na trece, a dok njega rodi i zavrsi sa dojenjem valjda ce se nesto i promijeniti oko njih...ili ce se zaboraviti (masta moze svasta), ljudi ce imati druge probleme ...a mogu se i njih dvoje praviti ludi i reci da ona prije toliko godina nije ni bjezala, isla zena u Istanbul na ultrazvuk u pratnji rodbine, a ko smije agi reci da laze (kad je Dziho mrtav)...

I iako bi epizode seksa 'za bebu, za zivot (Silin)' bile slicne, ne sumnjam da bi bile jako gledane.

A zamislite samo to navijanje na forumu: To, Borane, samo naprijed, danas su joj plodni dani.

A i ono: Ah, Sila, ah...bi dobilo sasvim drugi smisao...
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)

Zadnje uređivanje M@3X : 03.02.2013. at 16:19.
M@3X is offline  
Old 03.02.2013., 16:20   #2793
Quote:
Victoria0 kaže: Pogledaj post
Evo da se i ja malo prikljucim, i da kazem da Burhan ne ubija Đihana u 40, nego oko 60, posto Điho u 48 ranjava Borana i to opasno, da ce Boran lezat na respiratoru i komi pune 4 epizode e onda dolazi Burhan i ubija Đihu... koliko sam ja gledala a opet, nas poredak epizoda je drugaciji. Evo npr: ova nasa 31 kod njih je vec 38 ne kuzim kak, na jednom Turskom portalu, isto tako na tabanu je prijevod drugaciji nego na oyo... neke rijeci.. sve u svemu nasi su totalni tumbani sto se tice prijevoda isto ne kontam kako Sila dozvoli onoj babetini Kevser da onako kenja.. aaaaaaaaaaaaaa.... i jedva cekam da Firuz bar objasni Kevser da malo umukne da je Sila spasila mu zivot... aaaa prokleta baba
Ja sam napisala da je u 40...to je poslednja scena 40 epizode...posle ročišta, svedečenja Džihanovog povodom Boranovog ranjavanja njegove persone...Borana odvode u zatvor da čeka sudjenje, Sila ga prati u autu...Džihan je ispred sudnice i ostatak ašireta koji nije imao šta drugo raditi u tom momentu, prilazi Burhan, pred svima govori kakvo je ovaj djubre, da je napravio dete njegovoj ženi...reč po reč...Džihan - da si pravi muškarac sad bi oprao namus itd...i popije ceo šaržer...
ono što se prikazuje su epizode by Nova tv...jedino što sam primetila da kad im se zalomi prikazivanje scena iz dve epizode, naprave prekid u sekundicama sa slikom pejsaža na kojoj piše Sila...i nastave sledeću epizodu...to njihovo nisu originalne, Turske....

ah prevodjenje ah...malo je prevodioca sa Turskog, pretpostavljam da dobiju transkript, ali da kod prevodjenja rade samo sa teksta, a da ne gledaju epizodu koju prevode..posle neko drugu nalepi srt., gleda da uštima vreme prikazivanja teksta, ali ne kontroliše tekst ili ga slabo kontroliše....epizodu ne radi jedna osoba sigurno, radi više njih pa spoje prevode, ili svaka radi drugu epizodu, veliki je to posao, pa onda svako ima svoj način izražavanja, pa poštovanje pravopisa, a i toga da sam titl mora imati smisao, a odredjen broj slova...ma svega tu ima...prvi put sam prevodila Asi, i to sa rumunskog, pa su onda žene koje su kao mi, volele spojlerisanje, gledale to što sam prevela i kasnije uporedjivale sa prevodina sa Nove isto bile u čudu...onda nisam mogla toliko primetiti razlike, jer sam slabo znala Turski, par reči....sad aktivno radimo Karadayi i verujte nekada jednostavno što narod kaže, stane ti mozak, ne možeš naći pravu, adekvatnu reč i samo buljiš u tekst...a kad te ganja šef ti nemaš vremena da buljiš i tražiš smisao, već samo frljneš prvo što ti padne na pamet... ali kad vidim da nekada i u prevodima sa engleskog koji zna skoro svako malo dete ima takvih nebuloza, onda se i ne čudim ovome....
__________________
man hears what he wants to hear and disregards the rest
A Qué Me Quedo Contigo - Marco Antonio Solís
zora964 is offline  
Old 03.02.2013., 16:29   #2794
Quote:
čobankardiš kaže: Pogledaj post
ja sam si to protumačila da su ga pustili zbog rođenja, kao što je moguće i zbog smrti - došao je strikanu izraziti saučešće. ne sjećam se točno, čini mi se, u pratnji šefa zatvora.
To veče kada je Dilaver hteo da osveti brata i došao do Batmana, grada u blizini, jer je Sili pozlilo i nisu mogli leteti dokle su hteli, već je prebaciti u bolnicu u blizini Boran je "pobegao"...uz prećutnu saglasnost upravnika zatvora...u sledećoj epizodi mu se Boran zahvaljuje, a ovaj se pogleda sa stražarem i komentariše kako se ništa slično nije veče ranije desilo u zatvoru, svi zatvorenici su bili na svojim mestima....jednostavno su zatvorili oči...
na sahranu ga dovoze u zatvorskom kombiju, ..nema ni vezane ruke...ni stražari ga ne prate do groba....jedino ga prati upravnik, ali sam to videla više kao poštovanje Borana i poverenja u njega....
__________________
man hears what he wants to hear and disregards the rest
A Qué Me Quedo Contigo - Marco Antonio Solís
zora964 is offline  
Old 03.02.2013., 16:47   #2795
Evo opet cu se vratiti na spol djeteta.Ako nista drugo,ima primjer u uzoj obitelji kaj tamo znaci biti roden kao sin ili kao kcer.Boran vs Narin
Znaci ostavimo po strani obican puk,gledajmo samo aginu djecu,kao sto ce biti i njeno,sin ili kcer.
Pa zar ona stvarno ne zna zbrojiti 2 i 2 i vidjeti kako ce zivjeti njena kcer,a kako sin.Samo pogleda ovo dvoje.
Mada zaboravila sam,kako ce ona to sve promijeniti,pa ce se eto prek noci polozaj zena toliko poboljsati da ce njena kcer ili sin uzivati isti polozaj
Nadam se da je ova njena epizoda o sinu/kceri gotova,da ju nece i dalje povlaciti jer me iritira taj nedostatak zdravog razuma.Jedno je gledat njen inat,tvrdoglavost,a drugo glupost.

Inace nemam puno primjedbi na prijevod,jer jezik ne znam,pa ne mogu niti suditi jel prevedeno dobro li ne,aliiiiiiiii ocekujem toliki stupanj profesionalnosti da bar ime prepisu/napisu onako kako glasi,a ne da oni nanovo krste likove.

Jedva cekam veceras,netko rece da ce napokon biti usutkana ona spodoba poznatija kao xxl gebis
__________________
Dernière Danse
deseti dar is offline  
Old 03.02.2013., 16:53   #2796
Tek danas pogledala 30. i 31. Iskreno, scene su mi se pomiješale pa ne znam što je bilo u kojoj, al prokomentirat ću.

Kad dolaze iz bolnice, svi slave što je sin, Boran ode na stranu s onim čuvarom, Firuz i Kevser kažu joj da će joj uzeti sina, odgojiti ga po njihovim običajima i zakonima (običajima koji su osudili na smrt Silu- njegovu majku!!!), Sila se naljuti, Boran dođe za njom i kaže joj da ona pravi od svega problem i da se ne mogu ničemu veseliti već imaju knedlu u grlu zbog nje!!! Meni je to preošto s njegove strane. Nije ju ni poslušao, a zamislite kako je njoj bilo čuti te riječi???? Da će vam netko uzeti dijete, a vas dati ubiti i da se ona veseli????
Ne opravdam ga tu, nije bio fer. I nije bio fer što ju je ostavio onu noć samu iako ga je čekala. Ona nije ovaj puta ništa napravila, a vikao je na nju.

Firuz i Kevser su mi odvratni i ne mogu vjerovati da su onakvi i da ničim neće platiti svoju zlobu u cijeloj seriji!??

Džihan je još odvratniji, prava životinja i zaslužuje kaznu za sve što radi.

Naravno, ni ja nisam zadovoljna s kvantitetom i kvalitetom njihovih zajedničkih scena. Mislim, muž te ne smije vidjeti da se presvlačiš????

A njen trudnički trbuh uopće joj ne stoji i nije mi realističan. Nekako je čudan. Ne znam jel to zbog njene visine, premršavosti ili što?
lady.godiva003 is offline  
Old 03.02.2013., 19:02   #2797
Quote:
lipo kaže: Pogledaj post

Silino ponasanje kad su saznali da ce roditi sina, mi je malo pre ogravno, a i ne kuzim zasto je toliko htjela curicu koju ce neki kreten mlatit i zlostavljati i sve ostalo sto ide uz obicaje, u cemu je problem da postane aga, pa i caca mu je aga pa se ne ponasa u skladu obicaja, a i ono malo srece sto je Boran osjecao sto se dobiti sina mu je ona ubila sa svojim rijecima

Danasnju ep cekam sa nestrpljenjem jer ce stari malo babuskari Kevser obrisati nos :klap:
Kad bedevija ne s..e onda stari obavi za obadvoje, kad ona pokaže trenutak slabosti (ne mogu reći ljudskosti jer je to miljama udaljeno od njih) on je poklopi, tako da se uvijek nadopunjuju.

Quote:
roska kaže: Pogledaj post
u vezi Sile i njene želje za curicom.. i pokušavam shvatiti tu njenu želju,i jedino što mi pada napamet je to da ona u inat svima (a poznato je da je naša Sila inatljiva) želi roditi curicu,kao da želi nametnuti svima da i cure nešto znače,jer vidimo da se zalaže za prava žena,iako joj to baš i neide,zasad.. u Mardinu ženina riječ ne znači ama baš ništa i to nju ubija,ta spoznaja.brzopleta je i ne razmišlja da bi zapravo muško dijete bolje prošlo,a možda se boji roditi muško jer kad vidi sve one nasilne debile oko sebe možda se boji da bi i njen takav bio.iako neznam na koju mošu,kad je Boran tatica
ah Sila,ah..
Quote:
deseti dar kaže: Pogledaj post
Evo opet cu se vratiti na spol djeteta.Ako nista drugo,ima primjer u uzoj obitelji kaj tamo znaci biti roden kao sin ili kao kcer.Boran vs Narin
Znaci ostavimo po strani obican puk,gledajmo samo aginu djecu,kao sto ce biti i njeno,sin ili kcer.
Pa zar ona stvarno ne zna zbrojiti 2 i 2 i vidjeti kako ce zivjeti njena kcer,a kako sin.Samo pogleda ovo dvoje.
Mada zaboravila sam,kako ce ona to sve promijeniti,pa ce se eto prek noci polozaj zena toliko poboljsati da ce njena kcer ili sin uzivati isti polozaj
Nadam se da je ova njena epizoda o sinu/kceri gotova,da ju nece i dalje povlaciti jer me iritira taj nedostatak zdravog razuma.Jedno je gledat njen inat,tvrdoglavost,a drugo glupost.
Jeste inatljiva ali želi curucu i zašto je osuđivati zbog toga. Žensko dijete uz razumne, tolerantene i bogate roditelje u tom kraju može biti obrazovana i izabrati partnera po svojoj želji, njihova curica bi imala tu mogućnost, ne bi se morala boriti sa plemenom, obavezama i odgovornošću kakvu aga ima, donositi odluke o tuđim životima, često ići protiv sebe i svojih uvjerenja jer tako nalažu običaji.
U prvoj epizodi Boran aga je rekao Azadu da je trebao stati ispred njega i zatražiti ruku njegove sestre pa vjerojatno ne bi uvalio ni sebe ni druge u tolike probleme. Kad stvari postavim tako Silina želja je sasvim razumna, šta bi curica čiji su roditelji Boran i Sila dozvolu za školovanje, telefoniranje, udaju morala dobiti od njegovih roditelja, Džihana, Zinara i ostalih, bila bi jadna neuka i nezaštićena pa bi je muž mlatio svako malo, ma dajte u toliku krajnost pak ne mogu ići.
Kod običnog puka muška djeca uvjetno rečeno bolje prolaze, u ovom slučaju oni nisu "obični" i ja je ne osuđujem zbog želje. Mene bi ljutilo priređivanja slavlja samo za muško dijete, kao što me ljuti i njena musava faca kad saznaje za spol djeteta, ja ga ne bih htjela znati jer iskreno bilo bi mi svejedno.

Zadnje uređivanje Spadalica : 03.02.2013. at 19:28.
Spadalica is offline  
Old 03.02.2013., 19:12   #2798
Quote:
Spadalo123 kaže: Pogledaj post
Kad bedevija ne s..e onda stari obavi za obadvoje, kad ona pokaže trenutak slabosti (ne mogu reći ljudskosti jer je to miljama udaljeno od njih) on je poklopi, tako da se uvijek nadopunjuju.



Jeste inatljiva ali želi curucu i zašto je osuđivati zbog toga. Žensko dijete uz razumne, tolerantene i bogate roditelje u tom kraju može biti obrazovana i izabrati partnera po svojoj želji, njihova curica bi imala tu mogućnost, ne bi se morala boriti sa plemenom, obavezama i odgovornošću kakvu aga ima, donositi odluke o tuđim životima, često ići protiv sebe i svojih uvjerenja jer tako nalažu običaji.
U prvoj epizodi Boran aga je rekao Azadu da je trebao stati ispred njega i zatražiti ruku njegove sestre pa vjerovatno ne bi uvali ni sebe ni druge u tolike probleme. Kad stvari postavim tako Silina želja je sasvim razumna, šta bi curica čiji su roditelji Boran i Silu dozvolu za školovanje, telefoniranje, udaju morala dobiti od njegovih roditelja, Džihana, Zinara i ostalih, bila bi jadna neuka i nezaštićena pa bi je muž mlatio svako malo, ma dajte u toliku krajnost pak ne mogu ići.
hm, gledaj Narin, ona je bila djete glavnog age, pa što se dogodilo - upustila se viđati sa Azadom. Niti se je školovala niti je imala mogućnost nešto postati, osim možda dobra prilika mladenke za izmirenje nekih plemena, a možda čak i to ne, jer je teško izmiriti plemena. To se meni čini koliko pratim seriju i koliko čitam postove od Xavi koja se je potrudila objasniti situaciju iza cijele priče. A naš Azad, taj je više puta pokazao da je zapravo tako smotan da nebi niti u idealnim uvjetima znao što napraviti. Niti sluša pametnije, niti starije, a sam nezna ništa pametnoga izvesti. A osim toga, on je seljak i kada je trebao prositi Narin, bio je svjestan da je sirotinja koja ne bi mogla od jednog age dobiti kćer za ženu. Vidjeli smo da je i Ashe dospjela u ruke malo imućnijeg, a ne onog kojeg je voljela.
Queen of Ambition is offline  
Old 03.02.2013., 19:30   #2799
i još jedan mali osvrt na 30 i 31 što se Sile tiče. Meni se čini da se ovdje razvija njen strah od budućnosti, točnije, postaje sve pesimističnija glede svoje budućnosti nakon poroda. Stalno ima na pameti da vrijeme curi. Boran joj govori da mora strpljivo, a ona hoće pokrenuti stvari jer ima još cca. 5 mjeseci. A i ukućani joj se prijete, tako da nekako razumijem ovaj moment njene nestrpljivosti. Nije to više inat, već strah. Još u svemu tome šteti Boranu jer i on ima osjećaj da ju gubi, uza svo njegovo ujeravanje da ima sve pod kontrolom i da ju nitko neće ubiti.
Queen of Ambition is offline  
Old 03.02.2013., 20:13   #2800
Quote:
lipo kaže: Pogledaj post
Hm, koju si ti seriju gledala, ja sto sam gledala je kad Boran upuca Dzihana i Boran zavrsi u zatvoru,a na sudjenju(tu je i onaj mali koji je dobio naputak da moram ubiti Borana, ali ne uspije) se pojavi Burhan koji ubije Dzihana....To je sto sam ja gledala.... To sto ti pricas je kad Borana rani onaj tamo neki, a Boran je uzeo maloga i otiso s njim kod neke babe, ali nije poneo hanu pa je mora ici kupiti i tu ga upuca, pa Boran bude u komi dvije ep koliko se ja sjecam.....
Eo ovdi je Boran jos u komi 50 epizoda

http://www.youtube.com/watch?v=TchZL7ZVcOU

48 mislim da je upucan u 52 dolazi ksebi.. )

Moguce da si ti upravu, kazem ti, gledala na turskom, moguce da sam krivo povezala )
Victoria0 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:22.