Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2006., 23:01   #1
Šoping u Parizu

Stara ide u Pariz pa ajmo recite neke dućane s lijepom robom (ali i ne ciframa do neba) da ju mogu malo uputit da nekajkupi svojoj jedinici
__________________
C'est la vie mon ami!
California is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 10:10   #2
kad sam ja bila u francuskoj mogla sam gledati samo izloge tipa prada, gucci, fendi itd... nije bilo nekih normalnih dučana i cijene su koma
lorena_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 16:05   #3
Champs-Elysées, GAP - savrseno. Cijene kao u ostalim gradovima Europe, Amerike..
*..*Anna*..* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 14:16   #4
Pa najbolje joj je da ode u neki shopping centar, ali ne tipa Le Printemps ili Galeries Lafayette, mislim, lijepo je ući unutra, ali meni obično suze krenu...
Ima , npr. centar Les Halles, u centru grada, i tu ima dućana sasvim prihvatljivih cijena, tipa HM, Promod, Kookai ,Zara,onako više za mlade, a tu je i La Redoute-pa ako ti se svidjelo nešto iz kataloga tamo je sigurno jeftinije, pa Sephora-ako će ti mama kupiti koji novi parfemčić, i tako. Mislim da je to skroz ok mjesto za šoping.
Eto, nadam se da sam pomogla.
Mme Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 14:19   #5
dobro a kakvesu tam cijene?
jer me decko panira voditi na vikend za rodjendan...pa da znamo koliko se financijski pripremiti
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 14:23   #6
Aaaaaa!! Pariz.....

Bila sam tamo pred par godina..

I obišla masu dućana onako turistički, bez namjere kupovanja... I čak sam našla genijalnu majicu (imam ju u ormaru..)... Netko je spomenuo tu španjolski Promod - da...to je to... Koštala je nevjerojatnih 15 eurova!! Nisam mogla vjerovat kad sam vidjela!! To je bilo neko sniženje..ali kvaliteta je stvarno dobra!

Mislim da sam to kupila u nekom centru u središtu grada.. Ali imena se ne sjećam...
Zvonchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 14:26   #7
Quote:
Skattemus kaže:
dobro a kakvesu tam cijene?
jer me decko panira voditi na vikend za rodjendan...pa da znamo koliko se financijski pripremiti
Pa ovako, recimo ako ćete nešto papati da budeš orna za shopping, možeš ručati za nekih 15-20 eurića po osobi dnevni meni, solidna hrana, ništa posebno ali nije ni loše. Zadnji put sam ipak kavu platila 5 eura, ali kvragu, ne pije se svaki dan kava u Parizu.
Što se odjeće tiče, Promod je nešto skuplji od HM, npr. jednu super otkačenu dugu suknju sam platila 40E, Kookai je još malo skuplji od Promoda. Moje skromno mišljenje je, ako ćete kupovati po ovakvim dućanima "srednje klase" proći ćete dosta jeftinije nego kod nas. Roba im je kvalitetna i dugo traje. A ako ćete ići sliniti po izlozima i skupim markicama onda idite u Galeries Lafayette i ima neka ulica ispod Champs Elysees, zaboravila sam ime, gdje su stvarno poznati kreatori.
Savjet: nemojte sve snage usmjeriti na shopping, prošetajte malo po muzejima, i po gradu onako bez žurbe, da se ne vratite iz Pariza a da ga niste pošteno vidjeli.
Mme Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 14:43   #8
E da, možeš pogledati internet stranice www.promod.com , tamo im je sva roba sa cijenama, da vidiš otprilike na što mislim. Ako ćeš kupovati cipele, od 50 do 100 E imaš sasvim solidan izbor. U navedenom centru (les Halles) ima nekoliko dućana cipela, među njima jedan dosta veliki San Marina, i jedan koji sam nedavno otkrila - Eden Shoes.
Ajd pliz ako budeš išla, javi poslije kako je bilo, i koliko su ti pomogle ove upute.
Mme Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 22:50   #9
evo ja sam u parizu. les halles imaju ducane ko mi u zagrebu kvaliteta srednja - hm, zara, mango, promod, mexx, bla bla
galeries laffayete isto imaju super stvari - povoljnija je sportska odjeca, cipele su dosta skupe, imaju isto mexx, ali isto tako puno skupih ducana tipa gucci i ostali.

dobro je kupovat na champs elysee. tam ima mango i zara, ali isto tako i naf naf.

zatim rue de rivoli. to mi je najbolja ulica. sve je srednje klase i ima puno snizenja pa tako da preporucam tu ulicu.

super mi je naf naf jer imaju snizenja od 50 posto i cijene su jeftinije nego u zagrebu. kupila sam tam kojh 10 majica, hlace, suknju i tak.

dobar mi je i sinequanone.

eto.

onih fency ducana ima na svakom koraku ali si ne mogu to priustit.

ako nisi stanovnik EU, od 170 eura potrosenih dobijas tax free od 15 posto. sto je prihvatljivo.

e da i ima na place d'italie prejeben shopping centar. tam sam isto puno kupovala. ista prica zara, bla bla. ima super jeftinih torbi. i hrpa drugih stvari.

eto
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 01:44   #10
A zna li tko gdje su dobri outleti i second handovi?
Pokondirena tikva is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 10:31   #11
Quote:
Pokondirena tikva kaže:
A zna li tko gdje su dobri outleti i second handovi?
Nisam išla tamo, ali čula sam da u Rue d'Alesia ima dobrih outleta.

Ima li tko da je bio po tim dućanima?
Mme Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 16:27   #12
curke hvala!
planiramo ici krajem prosinca,jel ima kakvih rasprodaja?
i dajte preporucite gdje da povedem decka da se kulturno uzdigne,osim u Louvre...jer nije bas kulturno nastrojen a ovo mi je mrak prilika

preporuke za hotele dobrodosle takodjer
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 17:05   #13
imas outlet selo - village izvan pariza. pa odi tamo
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2006., 17:07   #14
centre georges pompidou, musee de picasso, musee rodin, conciergerie, sacre coeur, musee d'orsay - tam ti je van gogh i impresionisti i ima autoportret poznati van gogha.

i louvre
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 07:36   #15
Da pokusam dici ovu temu, trebam savjet od iskusnih Parižana
Ako je netko bio, da mi kaze, je li kozmetika tamo jeftinija? Sminka tocnije...
Trebam puder, maskaru, (Dior, YSL) a steta mi je ovdje kupovati ako je ispadne tamo jeftinije, fala bogu kod nas su cijene astronomske ?
Jenny888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 15:59   #16
Quote:
Jenny888 kaže: Pogledaj post
Da pokusam dici ovu temu, trebam savjet od iskusnih Parižana
Ako je netko bio, da mi kaze, je li kozmetika tamo jeftinija? Sminka tocnije...
Trebam puder, maskaru, (Dior, YSL) a steta mi je ovdje kupovati ako je ispadne tamo jeftinije, fala bogu kod nas su cijene astronomske ?
nedavno bila. kratko: nije. kupila sam Chanel maskaru i Dior lak u Sephori. ista cijena kao kod nas.
čak ni na aerodromima više nije što je nekad bilo...
Orada is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 16:43   #17
Quote:
Orada kaže: Pogledaj post
nedavno bila. kratko: nije. kupila sam Chanel maskaru i Dior lak u Sephori. ista cijena kao kod nas.
čak ni na aerodromima više nije što je nekad bilo...
Hvala na info, bas sam razocarana, u Becu sam znala naletiti na jeftinije stvari, mislila sam da ce biti skicno u Parizu..
Bar da neko snizenje ima, ovi nasi ne bi dali popust na nista za zivu glavu...
Jenny888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2015., 09:09   #18
Evo ukratko šoping u Parizu u lipnju ove godine
Champs Elysee je taman krajem mjeseca krenuo sa snizenjima, i to u svim ducanima, previse se nisam tamo zadrzavala. Zara, Mango i slicno me ne zanimaju jer ih imam doma, kupovala sam u Sephori i Massimo Duttiju.

Nasli smo outlet malo van Pariza - La Vallee Village koji je slican Parndorfu u Becu ali puno manji. Cijene su iste kao i tamo, Ralph Laurent i Tommy Hilfiger se dosta isplate, definitivno su jaako jeftiniji nego kod nas. Za ozbiljnije troskove (Gucci, Prada, Burberry) ipak treba izdvojiti 200-300 € i vise , npr za cipele ili torbu.
Šminka nije jeftinija ali imaju veci izbor - npra kupila sam refil za Chanel puder u kamenu za 200 kn umjesto cijeli novi za 400 - mislim da refil kod nas nema.. Nisam sigurna...
Parfemi po 20-30 kuna jeftiniji sto i nije neka sreca.

(http://www.lavalleevillage.com/en/yo...t/getting-here)
Jenny888 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:27.