Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2007., 10:26   #21
ne kuzim odlezala si prva 3 miseca jer nisi znala da si t
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 10:29   #22
...valjda joj je bilo preloše pa je ležala...al ja ne kužim poveznicu sa temom.

U prva tri mjeseca trudnoće, pogotovo oko 5. tjedna, ne preporuca se konzumacija ikakvih supstanci jer dolazi do diferencijacije unutarnjih organa...i eventualne malformacije se ne moraju (jako teško) se vidjeti na UZV. Tako da je bolje ne riskirati...
__________________
MDMA kućanica
SadAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 10:50   #23
ne, isprva nisam znala da sam trudna, onda sam napravila test i sljedeći dan počela krvarit. tad sam počela pit normabel i dabroston, pa kad je krvarenje stalo prestala sam i opet počela krvarit pa završila u bolnici, nakon tjedan dana me otpustili jer se krvarenje smirilo i do 3 miseca trudnoće sam stalno ležala, nisam izlazila van nisam kuvala prala, ništa. sve je m radio. znam da nema veze s temom al oću reći kako su mi te tablete pomogle u obje trudnoće
mare83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 11:02   #24
znaci na kraju imas dva mala vrazicka....mare, bas si me utjesila, meni je prvi put bio sp i sad sam u drugoj trudnoci opet prokrvarila u 7.tj pa mi je super cuti price onih koje su imale slicne situacije i rodile...do kad si pila dabrostone

ja sam sad 9 plus 5, dok mi je rekla da cu ih piti do 14.tjedna....i kako ti je kasnije tekla trudnoca, nisi kasnije krvarila.....hvala ti puno
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 11:29   #25
isto tako, do 15 tjedna, kasnije mi je super krenulo, nisam krvarila, nisam sad neke teške poslove radila ili dizala nešto teško, ali skuvala bi, oprals ošla na pijacu, kad bi m doša s posla išli smo šetat i to po 2 ure i više, pa na kave. nisam imala nikakvih problema i oboje su mi zdravi i živahni. nemaju mira niti minute
mare83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 11:44   #26
Hvala na komentarima žemske.

Mislim da sve mi toliko volimo tu svoju dječicu da nas je strah napraviti bilo što što bi ih moglo ugroziti.

Ali, nakon što sam se ponovno konzultirala sa dok, i čula iskustva cura koje su ga pile kroz trunoću a sa djecom je sve u savršenom redu, i ja sam sinoć popila prvu i mislim nastavit dok gin ne kaže svoje.

Ona što me umiruje najviše je to što imam u doktora potpuno povjerenje. I teže dijagnoze koje mi je postavio, tražio je više mišljenja i sva su bila ista ko njegova. Tako da vjerujem da me najbolje poznaje, i da se želi osigurati od utjecaja mioma na plod. Ipak sve treba napravit da bebinjo ostane tu gdje je još 7 mjeseci! Ipak mu je kod mame najljepše !
mala tirkizna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 12:02   #27
tako ti je najbolje, poslušajte ginekologa, jer ne bi on bezveze djelio tablete i svašta dava, nemojte radit na svoju ruku, oni brinu i za bebe i za majke, ovaj moj je super on je vodio mojoj materi trudnoću s svima nama četvero, i meni je obje moje vodio
mare83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 15:25   #28
Pa moja mama je pila normabele jer sam ja u 5.mj.htjela van,mislim da ne bi trebalo biti nekih nuspojava,osim ako uzimate neke abnormalne doze
starr* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 16:02   #29
Quote:
*Mistique* kaže: Pogledaj post
Sada ima toliko tih sredstava za smirenje na biljnoj bazi tako da mislim da je bolje probati s tim nego odma na tako jake tablete...???? ne znam možda griješim ali ja se ne bi s tim baš zezala
Drage moje, ako je ginekolog propisao Normabel onda ima razlog. Druga stvar je da ako Klinicki farmakolozi kazu da se smije uzimati u trudnici- onda ja tu nemam sta preispitivati. Nornabel se daje da opusta misice i u tome je ucinkovit bez obzira da li ta doza djelije smirujuce ili ne.
O pripravcima na biljnoj bazi. Svi ti tzv. dijetalni pripravci ne prolaze tako rigorozne studije i ispitivanja prije stavljanja u promet. Drugo, kod lijekova se vode evidencije te prijave nuspojava, a za dijetetske pripravke bas nisam sigurna da se to cini. Trece, nije sve istina sto reklama za odredjeni dijetetski pripravak kaze. U trudnoci treba se drzati onog sto dr. kaze i samo uzimati lijekove koje je dr. prerucio. Osim toga, da odem malo u krajnost, marihuana, koka i opijum su cisto prirodni biljni pripravci pa ih ne uzimamo.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 22:34   #30
Da se i ja priključim. Prvo sam imala spontani pobačaj u 12. tjednu, drugo sam zanjela 7 mjeseci kasnije, trudnoća rizična, ponovno malo prokrvarila, nista strasno, dobila Normabele i mislila ja kako će to biti "mirno" dijete, siroće nafiksano od začeća al čovjeće puna ga je kuća. Hvala Bogu zdrav i jakoooo jakooo brzzzz Vjerujem da uz neslavne izuzetke doktori ipak znaju svoj posao.
mv1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 23:15   #31
hvala na javljanju mv1,,,ja imam istu situaciju ko i ti, tim da sam tek u 10.tj.druge trudnoce pa me tvoj post bas ohrabrio, saljem ti kiss veliki
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 12:36   #32
Ja sam u drugoj trudnoci bila toliko "shizofrenicna" da sam dan po dan krizala na kalendaru i molila Boga samo da izdrzim bar do 34.-tog tjedna. Al eto dogurali smo do 38.-og tjedna i sve je bilo s bebom super super Apgar test 10/10 - bolje ne moze. Tako da ti savjetujem da ako trebas piti Normabele pij ih i nemoj krizati dane na kalendaru. To te izludi, vjeruj mi. Nadam se da cu ponovno ostati trudna ( cak i sada kroz koji dan ocekujem PLUS na testu ) al tu cu trudnocu u glavi sasvim drukcije posloziti. Puno puno pozitivnije. Nadam se
mv1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 15:30   #33
Apaurin u trudnoći

Zadnje vrijeme sam jako uznemirena, po cijele dane doma, nikamo ne idem zbog lošeg vremena pa me peru crne misli. Inače sam prije 5 godina imala epi napad i još sam pod terapijom pa me strah da se napad ne pojavi, hoće li sve bit ok na porodu i sl.
Neurologica mi rekla da mogu uzel apaurin ako budem uznemirena, šta vi mislite, 30-ti tj. trudnoće sam
Melani@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 15:32   #34
u biolnici gdje sma ja ležala kao guskama daju trudnicama i meni normabel i od 5 mg i od 2 mg.
Meni su jučer propisali apaurin.

više šteti nervoza tvoja djetetu nego tableta
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 15:40   #35
nista se ne brini zbog apaurina
neke trudnice piju apaurtin cijelu trudnocu
on ti opusta misice a i čuva plod

ja sam dobila normabel (kao i skoro svaka trudnica) jer nekad ne mogu zaspat

mozes slobodno pit te tbl, jedna dnevno ti je dosta
ne obracaj paznju na upute i nuspojave, moraju se ogradit

ne bi ti doktor dao da ti skodi
hani-bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 15:43   #36
moja kolegica pila uredno apaurin u obje trudnoce,.. i djeca su ispala mrak (dapace..)
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 15:44   #37
Mislim da je netko napisao da je uzeo apaurin po preporuci prije poroda i da je pomoglo
__________________
... majke drže ruke svoje djece na trenutak, a njihova srca zauvijek....
sdbelanc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 16:11   #38
Hvala vam cure, malo ste me ohrabrile, baš cu ga otic kupit, može mez recepta
Danas mi je katastrofa dan, noćas sam slabo spavala, a danas nit sam gladna nit žedna niti mi se spava. Onda pomislim na slatko stvorenje u sebi pa se rasplačem, i pokušam se sabrat zbog bebice, ona ne zaslužuje takvu nervozu ali ne mogu.
Nadam se da neće naštetit 2 mg apaurina dnevno, ipak je beba već razvijena

Hvala vam cure
Melani@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 16:47   #39
Quote:
Melani@ kaže: Pogledaj post
Hvala vam cure, malo ste me ohrabrile, baš cu ga otic kupit, može mez recepta
ne možeš, naravno da ne možeš

i ja ga ne bih uzimala na svoju ruku, ali dobro, tvoja odluka
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 16:55   #40
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ne možeš, naravno da ne možeš

i ja ga ne bih uzimala na svoju ruku, ali dobro, tvoja odluka
Kako "na svoju ruku" pa rekla sam da mi je neurologica rekla da mogu uzet ako budem nervozna i imala strahove. To mi je rekla na pregledu pred 2.mj ali tad me je bilo strah uzimat ali sad kad je dijete već razvijeno i samo dobiva na težini mislim da će manje štetit. Jer užasno sam nervozna zadnja 2 dana!!!
Melani@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:35.