Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2014., 13:49   #2241
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Hvala ti za sve informacije...ti si enciklopedija.
Morat ćeš mi ispričati detaljnije...

Od mene jedna krasna pjevačica , dobar je i film, a imam želju da ovako i ja jednom porazbijam pola kafane.


Super je ova zena sto si stavila...i spot...a ima i francuskog

a razbijanje...o da...doslo proljece osim budjenja prirode, svjeze klope, posvecivanja vise paznje svom tijelu treba i dusu dovest u red

jedna od mene u to ime - BJORK & Hyperballad

We live on a mountain
Right at the top
There's a beautiful view
From the top of the mountain
Every morning I walk towards the edge
And throw little things off
Like:
Car parts, bottles and cutlery
Or whatever I find lying around

It's become a habit
A way
To start the day

I go through all this
Before you wake up
So I can feel happier
To be safe up here with you

It's early morning
No one is awake
I'm back at my cliff
Still throwing things off
I listen to the sounds they make
On their way down
I follow with my eyes 'til they crash
Imagine what my body would sound like
Slamming against those rocks

When it lands
Will my eyes
Be closed or open?

I go through all this
Before you wake up
So I can feel happier
To be safe up here with you

http://www.youtube.com/watch?v=6CSiU0j_lFA

ili Bjorkinim rijecima - "I feel that words can have a mysticism or a hidden meaning. On Hyperballad, the idea that I'm throwing car parts from a cliff is about getting out my frustrations. I guess that song is about when you're in a relationship and it's going really well and you're really happy and maybe you have given up parts of yourself. To fall in love and be in a relationship for a long time is like giving a lot of parts of you away because the relationship becomes more important than you as individuals. It's a bit of a tricky balance. I think everyone in a relationship needs to know not to forget themselves..."

__________________
The wind of heaven is that which blows between a horse's ears.
SmoothOperatress is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 22:16   #2242
Quote:
SmoothOperatress kaže: Pogledaj post


Super je ova zena sto si stavila...i spot...a ima i francuskog

a razbijanje...o da...doslo proljece osim budjenja prirode, svjeze klope, posvecivanja vise paznje svom tijelu treba i dusu dovest u red

jedna od mene u to ime - BJORK & Hyperballad
....
ili Bjorkinim rijecima - "I feel that words can have a mysticism or a hidden meaning. On Hyperballad, the idea that I'm throwing car parts from a cliff is about getting out my frustrations. I guess that song is about when you're in a relationship and it's going really well and you're really happy and maybe you have given up parts of yourself. To fall in love and be in a relationship for a long time is like giving a lot of parts of you away because the relationship becomes more important than you as individuals. It's a bit of a tricky balance. I think everyone in a relationship needs to know not to forget themselves..."

Već sam ti rekla da si ti zaista zaljubljena i sretna, ali moram ponoviti da mi je veoma drago zbog toga.

Da, dušu bi trebalo dovesti u red, međutim, meni ovo proljeće nije "leglo". Iako se ne mogu požaliti ni na što konkretno...

Od mene večeras jedna prekrasna žena, koju mi je otkrio veoma drag prijatelj.


Lizz Wright - Hit The Ground

Hit the ground, babe
It´s alright now
Hit the ground babe
Take your veil down

See your eyes in mine
Leave the rest behind
Hit the ground babe,
´Cause I want to love you now

Hit the ground, babe
I said is alright now
Hit the ground babe
You´re gonna make it somehow

Babe, why so lonely?
The day has just begun
Hit the ground babe
Hit the ground and run

See your eyes in mine
Leave the rest behind

Hit the ground, babe
Hit the ground and run
Hit the ground, babe
Hit the ground and run
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 15:45   #2243
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Već sam ti rekla da si ti zaista zaljubljena i sretna, ali moram ponoviti da mi je veoma drago zbog toga.

Da, dušu bi trebalo dovesti u red, međutim, meni ovo proljeće nije "leglo". Iako se ne mogu požaliti ni na što konkretno...


Hvala ti draga moja Sis

ajmo malo Irsku...zapravo - iz Irske kasnim sa St. Patrickom, ali za dobre stvari nikad nije kasno

Thousands are sailing - The POGUES

The island it is silent now
But the ghosts still haunt the waves
And the torch lights up a famished man
Who fortune could not save

Did you work upon the railroad
Did you rid the streets of crime
Were your dollars from the white house
Were they from the five and dime

Did the old songs taunt or cheer you
And did they still make you cry
Did you count the months and years
Or did your teardrops quickly dry

Ah, no, says he, 'twas not to be
On a coffin ship I came here
And I never even got so far
That they could change my name

Thousands are sailing
Across the western ocean
To a land of opportunity
That some of them will never see
Fortune prevailing
Across the western ocean
Their bellies full
Their spirits free
They'll break the chains of poverty
And they'll dance

In manhattan's desert twilight
In the death of afternoon
We stepped hand in hand on broadway
Like the first man on the moon

And "the blackbird" broke the silence
As you whistled it so sweet
And in brendan behan's footsteps
I danced up and down the street

Then we said goodnight to broadway
Giving it our best regards
Tipped our hats to mister cohen
Dear old times square's favorite bard

Then we raised a glass to jfk
And a dozen more besides
When I got back to my empty room
I suppose I must have cried

Thousands are sailing
Again across the ocean
Where the hand of opportunity
Draws tickets in a lottery
Postcards we're mailing
Of sky-blue skies and oceans
From rooms the daylight never sees
Where lights don't glow on christmas trees
But we dance to the music
And we dance

Thousands are sailing
Across the western ocean
Where the hand of opportunity
Draws tickets in a lottery
Where e'er we go, we celebrate
The land that makes us refugees
From fear of priests with empty plates
From guilt and weeping effigies
And we dance

http://www.youtube.com/watch?v=gc1G7aCpSsI
__________________
The wind of heaven is that which blows between a horse's ears.
SmoothOperatress is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2014., 18:32   #2244
Quote:
SmoothOperatress kaže: Pogledaj post

Hvala ti draga moja Sis

ajmo malo Irsku...zapravo - iz Irske kasnim sa St. Patrickom, ali za dobre stvari nikad nije kasno
Ti si toliko draga i dobra osoba da si zaista zaslužila najbolje. A i on je drag dečko.

Inače, nisam u nekom raspoloženju ovih dana, mada skoro niko ne primjećuje - postajem savršena glumica.

Stalno mi se po glavi mota misao kako smo samo grane na vjetru...

otvori prozor i pogledaj ulice
kako sjaje
još jedna noć
još jedan ton

otvori prozor široko i smjesti se tu
kraj mene

ljetu je kraj
ruku mi daj

zapamti prizor i nikad me ne pitaj
kamo dalje

jer uuu

grane smo na vjetru

jer uuu

grane smo na vjetru
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2014., 17:48   #2245
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Ti si toliko draga i dobra osoba da si zaista zaslužila najbolje. A i on je drag dečko.

Inače, nisam u nekom raspoloženju ovih dana, mada skoro niko ne primjećuje - postajem savršena glumica.

Stalno mi se po glavi mota misao kako smo samo grane na vjetru
O Sis moja draga kad takve lijepe rijeci dolaze od tebe to puno znaci kud me raznjezi sad

i meni je danas dan ko iz nekog creepy filma...velika je sreca i bogatstvo naici na pravog partnera, s kojim se podudaras, imas puno zajednickih interesa, na slican nacin gledate na zivot, razumijete se i postujete i mozete se oboje osjecati svoji i slobodne duse u tom odnosu...ali isto tako dijelite i one na bas lijepe trenutke...tako sam ja provela 8 sati u mislima sa svojim dragim hoce li ili nece dobiti otkaz kad nam je socijalizam bio tako mrzak sad nam je valjda odlicno u kapitalizmu kad jucer saznas da ce ti firma otpustiti cetvrtinu zaposlenih, bez najave, fino u petak iza pauze pozovu te kod glavesina da ostavis svoj autogram i pozdrave te. Imao ti kredite, djecu koju uzdrzavas, ko to sisa, bez upozorenja, najava, icega...nego ko na stratistu, cijela firma drhti je li danas njihov red za odstrel...e pa danas nije bio "nas" red, ali za koji mjesec ce biti...tako je to kad radis za strance koji mozda i ok placaju, ali kad im statistike u nekoj stotoj drzavi kazu da treba otpustiti odredjen postotAk ljudi u tom i tom dijelu svijeta, bez milosti se reze ko da se radi o nekoj stvari, a ne o ljudima sa svojim pravima koji su ulozili svoj trud i rad

jedna stvar za one ciji je red danas bio i za mnoge druge koji su bili ili ce biti u toj situaciji
Working class hero
http://m.youtube.com/watch?v=njG7p6CSbCU

slusala sam Rundeka ljetos na Medvedgradu (ne znam da li znas za to mjesto (mozda preko Zagorke ) rusevine starog grada s kojega se pruza pogled na cijeli Zagreb)...jako lijepo je bilo, vjerujem da bi uzivala
djelic atmosfere
http://m.youtube.com/watch?v=NG5STgk_rHY

i da, nema bika koji mi je blizak, a da mi se nije pozalio kako ovo nije njihovo vrijeme...
__________________
The wind of heaven is that which blows between a horse's ears.
SmoothOperatress is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2014., 11:44   #2246
Draga Smoothy,

zaista mi je žao zbog toga što vam se dešava. Niste jedini, a sve više mi se čini da nas sve ubrzo očekuje nešto slično i da smo u živom blatu, samo što neki još nisu svjesni toga, a i ovi koji su svjesni ne mogu ništa osim potonuti u svjesnosti...

Ja se iskreno nadam da ćete se i vi i neki drugi meni dragi ljudi, koji su u sličnim problemima, izvući iz nedaća.

A za raznježenost...eh, istina je da se meni nikad nije desilo da mi neko ne povjeruje pri izljevu osjećaja. Valjda svi koji me dobro poznaju znaju da ništa ne govorim samo da kažem...

Znam za Medvedgrad - ne samo preko Zagorke. I želja mi je da ga posjetim, ako budem imala priliku...

Od mene danas nešto što sam nedavno slučajno čula, ali mi se svidjelo:

John Zorn & Sofia Rei - Besos de Sangre
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 15:44   #2247
http://pjesmejosipbmisko.blog.hr/201...titi-film.html
Tito Maršal is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 16:48   #2248
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Draga Smoothy,

zaista mi je žao zbog toga što vam se dešava. Niste jedini, a sve više mi se čini da nas sve ubrzo očekuje nešto slično i da smo u živom blatu, samo što neki još nisu svjesni toga, a i ovi koji su svjesni ne mogu ništa osim potonuti u svjesnosti...

Ja se iskreno nadam da ćete se i vi i neki drugi meni dragi ljudi, koji su u sličnim problemima, izvući iz nedaća.
A za raznježenost...eh, istina je

Znam za Medvedgrad - ne samo preko Zagorke. I želja mi je da ga posjetim, ako budem imala priliku...

Od mene danas nešto što sam nedavno slučajno čula, ali mi se svidjelo:
Hvala ti
Snaci cemo se, ni prvi ni zadnji put bojim se
Samo sto prije ljudi shvate koja pravila igre sad vrijede i nauce se nositi s tim to bolje, da nitko vise nije dozivotno zbrinut ni siguran ni na jednom radnom mjestu i da se treba raditi sto vise na svom vlastitom usavrsavanju, obrazovanju i sticanju cim vise iskustva i njegovanju poslovnih kontakata jer zbilja ovisimo samo o sebi...sadasnje struje u svijetu idu u smjeru da se sto vise ogranice prava radnika, profit i kapital iznad svega, a stvari pucaju po savovima jer tako jednostavno ne ide...dokle? Bit ce zanimljivo pratiti, zivimo u zanimljiva vremena u svakom slucaju ...ni prvo ni zadnje drustvo kojeg je sjebala vlastita pohlepa...

malo novog LAIBACHA...i najava turneje, ou yeah

We rise, we grow
We walk and we stand tall
We never fall
As big as the sky
As far as the dawn
We walk
And we do not fall
We sleep, we dream
With no time in between
We never stop
Whistling our chant
In the heat of the night
We sing
The spirit is clean
From north and south
We come from east and west
Breathing as one
Living in fame
Or dying in flame
We laugh
Our mission is blessed
We fight for you
For freedom unforeseen
Thinking as one
Rolling along
To the beat of the drum
We march
The black cross machine
We stand alone
But soon the day will come
When freedom rings
We'll meet again
Now eternally
And walk
Once more as one!


https://www.youtube.com/watch?v=c6Mx2mxpaCY
__________________
The wind of heaven is that which blows between a horse's ears.
SmoothOperatress is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 18:43   #2249
Quote:
SmoothOperatress kaže: Pogledaj post
Hvala ti
Snaci cemo se, ni prvi ni zadnji put bojim se
Samo sto prije ljudi shvate koja pravila igre sad vrijede i nauce se nositi s tim to bolje, da nitko vise nije dozivotno zbrinut ni siguran ni na jednom radnom mjestu i da se treba raditi sto vise na svom vlastitom usavrsavanju, obrazovanju i sticanju cim vise iskustva i njegovanju poslovnih kontakata jer zbilja ovisimo samo o sebi...sadasnje struje u svijetu idu u smjeru da se sto vise ogranice prava radnika, profit i kapital iznad svega, a stvari pucaju po savovima jer tako jednostavno ne ide...dokle? Bit ce zanimljivo pratiti, zivimo u zanimljiva vremena u svakom slucaju ...ni prvo ni zadnje drustvo kojeg je sjebala vlastita pohlepa...
Živimo u odvratna vremena, a pravila igre vrijede samo za one beskrupulozne. Onaj ko se na ta pravila ne može prilagoditi, osuđen je nažalost na propast. A mislim da vrijedi obrnuto od ovoga da se treba usavršavati, čak mi se čini da što manje znaš, ali što si bezobzirniji, prolaziš bolje. Nažalost, sve vrijednosti su poremećene...

Međutim, ipak te neću ubiti u pojam do kraja , od mene danas jedna krasna pjesma, koju smo možda već i postale...nema veze i ako jesmo, vrijedi je ponoviti.

Eurythmics - Miracle Of Love

How many sorrows do you try to hide in a world of illusion that's covering your mind?
I'll show you something good, oh I'll show you something good
When you open your mind you'll discover the sign that there's something you're longing to find
The miracle of love will take away your pain when the miracle of love comes your way again
Cruel is the night that covers up your fears
Tender is the one that wipes away your tears
There must be a bitter breeze to make you sting so viciously
They say the greatest coward can hurt the most ferociously
I'll show you something good, oh I'll show you something good
If you open your heart you can make a new start when your crumbling world falls apart
The miracle of love will take away your pain when the miracle of love comes your way again
The miracle of love ((Must take a miracle) Must take a miracle), will take away your pain (Must take a miracle)
When the miracle of love (Must take a miracle (A miracle)), comes your way again (Must take a miracle)

The miracle of love will take away your pain (In this heartless world)
When the miracle of love comes your way again (And now it lasts, I now it lasts)
The miracle of love will take away your pain (People turn and hurt you, they try to hurt you if they could)
When the miracle of love comes your way again (And it must take a miracle)
The miracle of love (Must take a miracle), will take away your pain (Must take a miracle)
When the miracle of love (Must take a miracle), comes your way again (Must take a miracle)
The miracle of love (Must take a miracle), will take away your pain (Must take a miracle)
When the miracle of love (Must take a miracle), comes your way again (Must take a miracle)
The miracle of love (Must take a miracle), will take away your pain (Must take a miracle)
When the miracle of love (Must take a miracle), comes your way again
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2014., 16:20   #2250
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
Živimo u odvratna vremena, a pravila igre vrijede samo za one beskrupulozne. Onaj ko se na ta pravila ne može prilagoditi, osuđen je nažalost na propast. A mislim da vrijedi obrnuto od ovoga da se treba usavršavati, čak mi se čini da što manje znaš, ali što si bezobzirniji, prolaziš bolje. Nažalost, sve vrijednosti su poremećene...

Međutim, ipak te neću ubiti u pojam do kraja , od mene danas jedna krasna pjesma, koju smo možda već i postale...nema veze i ako jesmo, vrijedi je ponoviti.
Nemoj i ti Sis vjerovati u sve crnjake koje nam svakodnevno serviraju Tesko je, cupavo je, dlakavo je, tuzno je, iz Hrvatske svaki dan odlazi xy broj mladih ljudi sa kartom u jednom smjeru kojima se jos ni ne zna broj(kako je stricek taksista rekao pred koji dan da on sam tjedno po 2-3 ljudi vozi na aerodrom koji odlaze bez namjere da se vrate). Da si me pitala zimus rekla bi ti da smo mi 100% jedni od tih koji ce otici za koji mjesec, dogovori i kontakti su bili napravljeni, psihicke pripreme pocele, ali izgleda da ipak necemo morati otici...iako se nedavno cinilo da ce mi lju ostati bez posla, sad ispada da mu ne daju mu da ode iz firme...dobio jednu ponudu od konkurencije, ali ovi njegovi mu isto ponudili vise da ne ode (to su vec igre van mog kalibra), zato sto je dobar u svom poslu i zna posao...ja sam isto presla na sadasnji posao zato sto su me preporucili da kao znam sta radim...na stranu da je ovo gdje sam sad zbilja tesko za probaviti, da mi neopisivo ide na zivce nesposobnost, neznanje i neorganiziranost, generalna frustriranost ljudi i manjak kolegijalnosti s jedne i autisticnost, bahatost i sebicnost glavesina s druge strane koji samo nanose stetu, ukratko -gade mi se i da trazim dalje...ali obrazovanje i rad ti otvaraju vrata, ako ne u ovoj drzavi onda u nekoj drugoj, najlakse se prepustiti da je sve u qrcu i da nista ne mozes poduzeti u vezi s tim...svijet polako postaje globalno selo, ljudi idu za poslom od Saudi Arabije, Katara, preko Njemačke do Kanade, Australije...drugo sto smo mi uglavnom vezani za svoje podneblje, ja zbilja volim ovu svoju ubogu zemljicu, uzivam u njenim prirodnim ljepotama (zemlja gdje je more bistrije od ljudi) i bilo bi mi tesko otici...ali kad moras, moras, nije smak svijeta, novo iskustvo, avantura...

Svasta se rodi u mutnoj vodi,
lukava mrena i glupavi smudj,
karas i bandar, lopov i dzandar
i ribe sto zive na racun tudj.

Malene one vecih se klone,
ne pazis i vec te nema za tren.
Gde god da beze stignu u mreze,
neko se rodi da postane plen.

Ja pevam svoj blues bez namere bitne.
I najvece ribe za mene su sitne.
Ja sa strane samo posmatram taj svet.
A budem i ja i smuvan i varan,
pa svakom se desi da ispadne saran,
to je bar rutinska stvar.

Ko zivot vodi u mutnoj vodi
mora sve trikove dobro da zna,
u mutnoj vodi, sto mnogim godi
posebno onim sa vrha i dna.

Svi znaju svrhu, stuka na vrhu,
tu su da kvare i naprave lom,
a dole na dnu, sudbinu jadnu,
mnogima resava nekakav som.

Ja pevam svoj blues bez namere bitne.
I najvece ribe za mene su sitne.
Ja sa strane samo posmatram taj svet.
Ja pevam svoj blues u srcu dubine
i drzim se pretezno zlatne sredine,
to je bar rutinska stvar, rutinska stvar.

Na sta se svodi zivot u vodi?
Pa eto, grabljivci imaju vlast.
Grgec je glupan, ali je krupan,
pa male ribice guta u slast.

U dane gadne, kad voda padne,
plasljive ribe ne vrede ni gros,
naidju krize, drukcije grize,
i samo najbolji plivaju jos.

Ja pevam svoj blues bez namere bitne.
I najvece ribe za mene su sitne.
Ja sa strane samo posmatram taj svet.
Ja pevam svoj blues u vrtlogu gluvom
i pitam se sta rade ribe na suvom,
a to je bar rutinska stvar.

https://www.youtube.com/watch?v=GOo16OnKqFo
__________________
The wind of heaven is that which blows between a horse's ears.
SmoothOperatress is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 00:16   #2251
Quote:
SmoothOperatress kaže: Pogledaj post
Nemoj i ti Sis vjerovati u sve crnjake koje nam svakodnevno serviraju Tesko je, cupavo je, dlakavo je, tuzno je, iz Hrvatske svaki dan odlazi xy broj mladih ljudi sa kartom u jednom smjeru kojima se jos ni ne zna broj(kako je stricek taksista rekao pred koji dan da on sam tjedno po 2-3 ljudi vozi na aerodrom koji odlaze bez namjere da se vrate). Da si me pitala zimus rekla bi ti da smo mi 100% jedni od tih koji ce otici za koji mjesec, dogovori i kontakti su bili napravljeni, psihicke pripreme pocele, ali izgleda da ipak necemo morati otici...iako se nedavno cinilo da ce mi lju ostati bez posla, sad ispada da mu ne daju mu da ode iz firme...dobio jednu ponudu od konkurencije, ali ovi njegovi mu isto ponudili vise da ne ode (to su vec igre van mog kalibra), zato sto je dobar u svom poslu i zna posao...ja sam isto presla na sadasnji posao zato sto su me preporucili da kao znam sta radim...na stranu da je ovo gdje sam sad zbilja tesko za probaviti, da mi neopisivo ide na zivce nesposobnost, neznanje i neorganiziranost, generalna frustriranost ljudi i manjak kolegijalnosti s jedne i autisticnost, bahatost i sebicnost glavesina s druge strane koji samo nanose stetu, ukratko -gade mi se i da trazim dalje...ali obrazovanje i rad ti otvaraju vrata, ako ne u ovoj drzavi onda u nekoj drugoj, najlakse se prepustiti da je sve u qrcu i da nista ne mozes poduzeti u vezi s tim...svijet polako postaje globalno selo, ljudi idu za poslom od Saudi Arabije, Katara, preko Njemačke do Kanade, Australije...drugo sto smo mi uglavnom vezani za svoje podneblje, ja zbilja volim ovu svoju ubogu zemljicu, uzivam u njenim prirodnim ljepotama (zemlja gdje je more bistrije od ljudi) i bilo bi mi tesko otici...ali kad moras, moras, nije smak svijeta, novo iskustvo, avantura...

Svasta se rodi u mutnoj vodi,
...
https://www.youtube.com/watch?v=GOo16OnKqFo
Ne nasjedam na crnjake, ja sam crnjak sama po sebi.

Ja više ni ne planiram otići bilo gdje, mada je ostala za mnom jedna neispunjena želja i tiha patnja, a to je odseliti na Novi Zeland. Nije bilo suđeno, tu sam gdje sam, krivo mi je jedino što nisam otišla negdje zbog moje kćeri, jer iskreno, ne vidim za nju ovdje neku lijepu perspektivu i ne znam kako će opstati...ali, večeras sam baš umorna (maloprije sam došla s posla) i mislim da ću ponovo pogledati ovaj film da se oraspoložim.

A kad sam već u tom fazonu, iako nemam snage za stihove, evo nekoliko linkova:

Buika - La Bohemia

Luz Casal - Piensa En Mi

Bebe - Malo


EDIT: Ne mogu se oteti Balaševiću, ipak...


Za treću smenu

Vidiš li gde sam to sad
u kom sam dobu
čudne mi ptice, da znaš, snovima jezde
jer, još sam suviše mlad
da mislim o grobu
a već sam suviše star
da brojim zvezde

Čujes tišinu, taj zvuk, prolazi vreme
zuji i preti kroz noć, drhti ko kobra
nemoj da načinješ sad ozbiljne teme
dođi, skupi se tu i budi dobra

Pa naspi još jednu
za večite krivce, za balansere
ne boj se, imam ja priličan cug
naspi još jednu
za umorne livce, za proletere
večeras treća smena vraća tuđi dug

Skoro će svanuti dan, još jedan praznik
svi su ti plavi ko san
svi su ti isti
budiš se retko u šest, samo po kazni
kad moraš negde na put ili na ispit

Ponekad tragam i ja za zlatnim runom
možda ću sanjati dim, vatru i čelik
nisi ti kriva za to, ma volim te puno
hajde sad, daj mi
pred san poljubac velik

Pa naspi još jednu
za večite krivce, za balansere
naspi još jednu za moje drugare
naspi još jednu
za umorne livce, za proletere
naspi još jednu za treću smenu


P.S. Nisam pregledala tekst...
__________________
.

Zadnje uređivanje Soul sister : 06.04.2014. at 00:43.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 06:50   #2252
~ Cartola, As rosas não falam

Bate outra vez com esperanças o meu coração,
pois já vai terminando o verão enfim.

Volto ao jardim com a certeza que devo chorar,
pois bem sei que não queres voltar para mim.

Queixo-me às rosas; que bobagem! - as rosas não falam.
Simplesmente as rosas exalam o perfume que roubam de ti, ai!

Devias vir para ver os meus olhos tristonhos
e, quem sabe, sonhavas meus sonhos por fim.



__________________
किं तु पूर्वं पराजैषीरात्मानमथवा नु माम्।
.
bhavatarini is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 20:05   #2253
Falco - Out Of The Dark

Ich krieg von dir niemals genug
Du bist in jedem Atemzug
Alles dreht sich nur um dich
Warum ausgerechnet ich

Zähl die Stunden, die Sekunden
Doch die Zeit scheint still zu steh'n
Hab' mich geschunden, gewunden
Lass' mich geh'n

Was willst du noch
Willst du meine Tage zählen
Warum mußt du mich
Mit meiner Sehnsucht quälen

Deine Hölle brennt in mir
Du bist mein Überlebenselixier
Ich bin zerrissen
Wann kommst du meine Wunden küssen

Hörst du die Stunde, die dir sagt
Into the light
Out of the dark
Into the light
To the night

Ich bin bereit, denn es ist Zeit
Für unseren Pakt über die Ewigkeit
Du bist schon da, ganz nah
Ich kann dich spüren
Lass mich verführen, lass mich entführen
Heute Nacht zum letzten Mal
Ergeben deiner Macht
Reich mir die Hand
Mein Leben, nenn' mir den Preis
Ich schenk dir Gestern, Heut' und Morgen
Dann schließt sich der Kreis, kein weg zurück
Das weiße Licht kommt näher, Stück für Stück
Will mich ergehen

Muß ich denn sterben
Um zu leben

Hörst du die Stunde, die dir sagt
I give up and close my eyes
Hörst du die Stunde, die dir sagt
I give up and you waste your tears

*****

I can't get enough of you
You're in every breath
Everything revolves around you
Why me of all people

Count the hours, the seconds
But time seems to stand still
Oppressed myself, twisted (myself)
Let me go

What more do you want
Do you want to count my days
Why do you have to
Torment me with my longing

Your hell burns inside of me
You're my elixir to survive
I am torn
When will you kiss my wounds

Do you hear the hour which says to you
I give up and close my eyes
Hörst du die stunde, die dir sagt
I give up and you waste your tears

I am ready since it's time
For our pact for eternity
You're already there, so close
I can feel you
Let myself be seduced, let myself be carried off
Tonight for the last time
Devoted to your power/control
Give me your hand
My life, tell me the price
I give you yesterday, today and tomorrow
Then it's a full circle, no way back
The white light comes closer, step by step
Want to be enacted

Do I have to die
In order to live

Into the light
Out of the dark
Into the light
To the night
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2014., 15:55   #2254
Street Spirit-Radiohead


Rows of houses
All bearing down on me
I can feel their
Blue hands touching me

All these things into position
All these things we'll one day swallow whole

And fade out
Again
And fade out

This machine will
Will not communicate
These thoughts and the strain
I am under

Be a world child, form a circle
Before we all go under

And fade out
Again
And fade out
Again

Cracked eggs, dead birds
Scream as they fight for life
I can feel death
Can see its beady eyes

All these things into position
All these things we'll one day swallow whole

And fade out
Again
And fade out
Again

Immerse your soul
In love
Immerse your soul
In love
MorningBell is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 21:21   #2255
Radiohead - Exit Music

Wake.. from your sleep
The drying of your tears
Today we escape, we escape

Pack.. and get dressed
Before your father hears us
Before all hell breaks loose

Breathe, keep breathing
Don't lose your nerve
Breathe, keep breathing
I can't do this alone

Sing.. us a song
A song to keep us warm
There's such a chill, such a chill

You can laugh
A spineless laugh
We hope your rules and wisdom choke you
Now we are one in everlasting peace

We hope that you choke, that you choke
We hope that you choke, that you choke
We hope that you choke, that you choke
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 13:47   #2256
Sea Song-Robert Wyatt/Robert Ellidge
You look different every time you come
From the foam-crested brine
Your skin shining softly in the moonlight
Partly fish, partly porpoise, partly baby sperm whale
Am I yours? Are you mine to play with?
Joking apart - when you're drunk you're terrific when you're drunk
I like you mostly late at night you're quite alright

But I can't understand the different you in the morning
When it's time to play at being human for a while please smile!
You'll be different in the spring, I know
You're a seasonal beast like the starfish that drift in with the tide
So until your blood runs to meet the next full moon
You're madness fits in nicely with my own
Your lunacy fits neatly with my own, my very own

We're not alone
meni jedna od dražih ljubavnih pjesama
__________________
Ljudi su kao kamenje. Nepravilni, teški i rasuti. Mučno je to dovesti u red, skupiti i složiti po nekom pravilu, a pojedinačno je još mučnije svaki komad klesati.
Nevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 19:14   #2257
Quote:
SmoothOperatress kaže: Pogledaj post


Thousands are sailing - The POGUES

http://www.youtube.com/watch?v=gc1G7aCpSsI
Oh yeah!

Bilo što od dvojca Paul & Art. Recimo, jedna za dobro rasoloženje:

https://www.youtube.com/watch?v=NvlW4bEjB5A

The 59th Street Bridge Song (Feelin' Groovy)

Slow down, you move too fast.
You got to make the morning last.
Just kicking down the cobble stones.
Looking for fun and feelin' groovy.

Hello lamppost,
What cha knowing?
I've come to watch your flowers growing.
Ain't cha got no rhymes for me?
Doot-in' doo-doo,
Feelin' groovy.

Got no deeds to do,
No promises to keep.
I'm dappled and drowsy and ready to sleep.
Let the morning time drop all its petals on me.
Life, I love you,
All is groovy.


(Danas (21.) je također i Svjetski dan poezije.)
__________________
Nije bitno ciljati u metu. Bitno je metati u cilj...
FeetF1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 00:48   #2258
sretan poeziji svjetski dan koji je bio jučer.

https://www.youtube.com/watch?v=b-_ZbmFymI8
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:11.