Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2015., 11:17   #9801
Gospodo, može li mi tko pogledati da li hvata nešto na 7E na tp 12558 V 4035? Navodno se tamo preselio fox sports feed (onaj sa 9E)..možda ništa ne hvatam jer sam trenutno na 60cm anteni i invertu eco
MytByte is offline  
Old 08.07.2015., 17:44   #9802
da, to je fox sports eu feed i signal je dost jak, do 73% no to je na gibi 105 i Inverto Ultra ne znam da ćeš ti sa 60cm imat dost za lockanje, a promjenili su se i ključevi tak da nije ziher da bi radilo (ovisi o sw naravno)

Myt, sve ide lagano prema off-u i na kraju bude ostal samo švapski eurosport fta
Blue Corsair is offline  
Old 08.07.2015., 18:31   #9803
Thx. Ak ti na 105 imaš "sam" 73% onda nema šanse 60-tka...ključevi nisu problem, ima ih i dalje su u BISS-u...
Je, sve ide k vragu...
MytByte is offline  
Old 09.07.2015., 19:27   #9804
je, taj TP je slabiji od ostalih no inače je 7E satelit sa vrlo dobrim signalom..60cm, mislim da to nije dost ni za espn na 15W..si probao?
Blue Corsair is offline  
Old 09.07.2015., 20:37   #9805
Probao, nije dost...dost je za btsport/espn na 28e al ne dam pare....i većina tog na 7e je isto dohvatljivo
MytByte is offline  
Old 22.07.2015., 13:57   #9806
Majstori sto preporucate od opreme za satelitski prijem. Lokacija istocna slavonija. Zanima me tanjur, motor, lnb, receiver. Sto je trenutno best buy, da se moze pratiti sto vise satelita na lokaciji? Sistem bi se spajao na dva tv-a s tim da upravljanje motorom bude s jedne pozicije. Vidim da se najvise prica o giberini 105 al, i amiko dm3800... Koji tip lnb-a bi isao? Treba li mi jos kakva sklopka?
trbljo is offline  
Old 23.07.2015., 17:19   #9807
Da, to ti je najbolja kombinacija, 105 Gibertini na motoru, Inverto black ultra lnb (postoji i kao twin).

Receiver preporucam VU+ Zero, ima odlican procesor i kosta 120 eura na webshopovima.

Sklopka ti ne treba ali je glupo imati twin na motoru, po meni bolje multifeed.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 27.07.2015., 15:42   #9808
Pozdrav, živim u zg-u i imam jedan tv na anteni zgrade a drugi na kabelskoj, stvar je u tome da ja uopće ne gledam kabelsku, a na njoj nemam slovenske televizije, dok mi zgradina antena uopće ne prima slovenske kanale, je li moguće loviti s jačom antenom slovence i ostale hrvatske lokalne televizije? I koju uzeti
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Old 27.07.2015., 16:25   #9809
naravno da je moguće, no to ne ovisi samo o zgradinoj anteni, nego i o zajedničkom razvodu, distribuciji zgrade, ugrađenim programabilnim pojačalima ili stanicom (matricom) s modulima itd. tako da je nemoguće dati jednoznačan odgovor na tvoje pitanje bez uvida u stvarno stanje na terenu.
jer, lako moguće da je već i sama sadašnja zgradina antena dostatna i dovoljno kvalitetna u prijemu pa treba samo preraditi ostalu instalaciju, dalje u nizu..

reci predstavniku suvlasnika da zove montera/servisera koji vam održava ZAS pa nek da ponudu za možebitne radove i dogradnju sustava (ili samo promjenu antene).
a onda možete na temelju nje zatražiti i još koju...pa znate na čem ste i obujmom ev. potrebnih radova i cijenom.
DeeJay Dee is offline  
Old 27.07.2015., 19:41   #9810
Zahvljujem
__________________
Bol u šupku pokreće svijet

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 28.07.2015. at 10:00. Reason: Q
crazy_borna is offline  
Old 02.08.2015., 12:24   #9811
Quote:
Blue Corsair kaže: Pogledaj post
da, to je fox sports eu feed i signal je dost jak, do 73% no to je na gibi 105 i Inverto Ultra ne znam da ćeš ti sa 60cm imat dost za lockanje, a promjenili su se i ključevi tak da nije ziher da bi radilo (ovisi o sw naravno)

Myt, sve ide lagano prema off-u i na kraju bude ostal samo švapski eurosport fta
vratih se u ZG ali ni na 80 cm ne mogu lockati fox sports feed na 7E (doduše LNB nije u centru, ali ako nema baš nikakvog locka a ima ga na drugim TP-ima, sumnjam da bi ga bilo i da je u centru...

Ali čujem sad da radi powervu emulacija na nekim receiverima/imageima (AFN na 9E radi, navodno) pa ako ima netko da mi da hint/link koji rec i kakav je postupak...
MytByte is offline  
Old 02.08.2015., 16:47   #9812
PowerVu radi na DVB kartici za komp i Enigma 2 receiverima sa OpenPLI image i Oscam EMU.

Imas sve potrebno na sat-plus forumu.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 02.08.2015., 18:43   #9813
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
vratih se u ZG ali ni na 80 cm ne mogu lockati fox sports feed na 7E (doduše LNB nije u centru, ali ako nema baš nikakvog locka a ima ga na drugim TP-ima, sumnjam da bi ga bilo i da je u centru...

Ali čujem sad da radi powervu emulacija na nekim receiverima/imageima (AFN na 9E radi, navodno) pa ako ima netko da mi da hint/link koji rec i kakav je postupak...
koliko udaljen od centra? mislim da bez centra i onog 97cm tanjura nebu išlo, taj TP je jači od ovih promjenjivih svakodnevnih feedova na 7E no ipak slabiji od ostalih TP na 7E

power vu budeš morao na nekom drugom rec. tražit, vidit ćemo do kad će to opće radit
Blue Corsair is offline  
Old 03.08.2015., 08:06   #9814
@mali zeleni: thx, istražim

@ blue: pa, centar je na 19E tak da nije idealno, offset lnb-a je 12 ° od centra ali tona toga na 7e/9e ima Q 70+ tak da je najvjerojatnije premala antena premda tvoj link kaže da je za Eurobeam A (teoretski) dovoljna 60 cm antena :ne zna...kada kažeš da s powervu ne bu dugo, misliš da će kanali preći na drugi tip kodiranja ili...? Jer mislim da ovi koji mene zanimaju neće, ipak je to vojska ili mi je ipak jeftinije rješenje veći tanjur jer ti e2 recovi nisu jeftini a za upitnu trajnost...doduše, imam jedan stariji komp baš na toj lokaciji s 80-tkom pa je možda DVB kartica jeftinije rješenje...hmmm

Zadnje uređivanje MytByte : 03.08.2015. at 08:49.
MytByte is offline  
Old 03.08.2015., 15:05   #9815
Pa više i nisu tak grozno skupi...
Imaš AX Odin koji je valjda još uvijek cca 600 kuna, a imaš i garant pun kufer bolji VU+ Zero koji je cca 900 kuna što više i nije tak jako puno
The Best F1 Driver is offline  
Old 03.08.2015., 15:17   #9816
Odin je malo poskupia,sad je 700 kn, možda bolje vu+ zerota koji je 120 eura, a dosta je hvaljen.
Antem is offline  
Old 03.08.2015., 16:57   #9817
Je, znam da nisu onak skupi ali da li ti jeftiniji imaju snage za vuć dekodiranje powervu-a?...idem podrobnije vidjet ova dva.. ak uzmem nekaj, znajte da vas čeka tortura s pitanjima oko e2, oscama i svega drugoga
MytByte is offline  
Old 03.08.2015., 17:04   #9818
A gle VU+ Zero je vrlo vjerojatno dovoljno dobar...
Nemam pojma za taj powerVU, no ak je prastari VU+ Solo (cca 2010) dovoljno dobar za otvorit BBC HD na 27.5W onda ne vidim zakaj nebi bil dobar i Zero koji je par generacija mlađi...
na kraju krajeva:
VU+ Solo 333 Mhz, 256 Mb RAM, 128Mb Flash vs VU+ Zero 742 Mhz, 512 Mb RAM, 256Mb Flash
U biti jedini bitan nedostatak koji vidim kod tog VU+ Zero je da nema CI slot, dakle ništ od one MaxTV CI CAM kartice u njemu ako se danas-sutra odlučiš na nju...

Ak za vikend ulovim vremena bum to probal otvorit sa Solom pa ti javim, iako se baš nikad nisam igral sa oscamom...
The Best F1 Driver is offline  
Old 03.08.2015., 17:34   #9819
Thx...Ak do tad ionako ne uzmem ma to upozoravaju po forumima da je zahtjevna enkripcija, biss je dosta lakši rekao bih ...vu+ zero me košta 140€ preko amazon.de s poštarinom, ax Odin je 97€...kako vam to zvuči? Jedino, kako kažeš, taj CI slot kojeg zero nema, mada ni taj maxtv cam nije cheapo, a nisam ziher da na njemu ima ikaj kaj me zanima...
P. S. koliko vidim niti Odin nema CI slot ili griješim?

Zadnje uređivanje MytByte : 03.08.2015. at 18:00.
MytByte is offline  
Old 03.08.2015., 18:32   #9820
Onda je taj amazon skup
Zero kod nas košta 1099 kuna u satshopu/prejeftino tak da ti taj amazon nije baš ništ bitno jeftiniji
The Best F1 Driver is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:26.