Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2009., 21:05   #41
Moderatori, zašto ova tema nije na popisu liste destinacija?
Zookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 10:44   #42
Imaju li oni kakav sajt gdje se može stupitit u kontakt s ljudima od tamo ? Htio bih se neku crnkinju upoznati. .
mr.right is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 13:22   #43
sutra igraju gana i obala na kupu nacija pa ak pozuris upoznat ces ih poprilicno
walter wingfield is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 12:37   #44
Ja vama ozbiljno a vi meni tako .Ozbiljno kažem, gdje neku crnkinju upoznati .)
mr.right is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 03:45   #45
Pozdrav,

razmisljam ici u Ghanu u 3mj.. ovdje u topicu nitko ne spominje profilaksu za malariju (samo cijepljenje za zutu groznicu i hepatitis), dali je i to potrebno?
Kakvo je sad stanje, jel opasno?

Cijenila bi da netko tko je nedavno bio malo napise o iskustvima
__________________
All work and no play makes Jack a dull boy
AlgidBabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 22:51   #46
Anyone? Trebam odluciti u slj 10ak dana dali idem, tako da bi cijenila bilo kakvu informaciju
Citala sam po nekim travel guides i sl mjestima i po tome sam dobila dojam da nije opasno.
Za malariju sam dobila potpuno suprotne informacije od razlicitih ljudi ..
__________________
All work and no play makes Jack a dull boy
AlgidBabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 18:17   #47
Quote:
AlgidBabe kaže: Pogledaj post
Anyone? Trebam odluciti u slj 10ak dana dali idem, tako da bi cijenila bilo kakvu informaciju
Citala sam po nekim travel guides i sl mjestima i po tome sam dobila dojam da nije opasno.
Za malariju sam dobila potpuno suprotne informacije od razlicitih ljudi ..
Je li to u sklopu IFMSA? Ja isto planiram ici u 3. mjesecu i moram brzo prijaviti. A jos uvijek sam u fazi trazenja informacija za letove, cijepljenja i vize. Ali mislim da cu na kraju u svakom slucaju ici, jer kad smislim, ne odustajem. Trenutno me najvise zanima kako najjeftinije stici do Ghane. Za sada je najbolje sto sam vidjela 900 eura iz ZG preko Amsterdama? ...
accra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 12:52   #48
Pošto je Ghana nekad bila engleska kolonija, jesi probala provjeriti preko Londona, moguće da oni imaju povoljne direktne letove, a do tamo lako dođeš sa nekim LCC.
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 17:53   #49
Quote:
AlgidBabe kaže: Pogledaj post
Anyone? Trebam odluciti u slj 10ak dana dali idem, tako da bi cijenila bilo kakvu informaciju
Citala sam po nekim travel guides i sl mjestima i po tome sam dobila dojam da nije opasno.
Za malariju sam dobila potpuno suprotne informacije od razlicitih ljudi ..

što se tiče cjepljenja, to možeš obaviti u ZG u Mirogojskoj u Zavodu za javno zdravstvo (ako si iz zg )
što se tiče malarije, uvijek ćeš čuti različita mišljenja i postupi po svojoj savjesti i razumu. Nije to tamo baš da će vas rojevi komaraca napasti čim stupite na afričko tlo, ali ima ih. Iako nije svaki komarac zaražen, dovoljan je samo jedan da dobijete malariju.
Bez obzira što odlučili o uzimanju tableta, svakako se pobrinite da imate kvalitetne repelente s barem 30% deet. Zaboravite Autan jer ne djeluje uopće.
vivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 19:06   #50
Za info, cijepljenje protiv žute groznice je 285kn a kutija Malarone tableta (12 ih je unutra) je 500kn. Ne možeš ih dobiti bez recepta osim u onoj apoteci ispod Zavoda za JZ (mi smo samo pokazali knjižicu sa cijepljenjem).
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2011., 21:13   #51
Quote:
Prolaznica kaže: Pogledaj post
kutija Malarone tableta (12 ih je unutra) je 500kn.
Ja sam svoje kupovao u Sloveniji, 30% jeftinije.
sumrak200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 11:08   #52
Sori sto kasnim.
Hm, ne znma sto reci za Ganu glede sigurnosti. Usporedjujuci s Juznoafrickom rep je vjerojatno sigurna ali usporedjujuci s dalekim istokom - nije. Meni je taksista pokusao podvaliti neku cifru 10x vecu od dogovorene (realna je cijena bila na 4 puta veca) pa kad mu nisam htjela dat lovu, fizicki me napao. Nije me lupio al me vukao za ruksak
A s druge strane smo na sjeveru naletjeli na covjeka koji nas je smjestio kod svoje obitelji i vukao nas sutra cijeli dan da sjedimo na krokodilima, prelazimo granicu burkine faso bez pasosa, isli cak i u bolnicu
Ako ti je prvi put u crnackoj africi, mozda gana nije tako los izbor...
Malarone - mi smo uzimali. Nije mi padalo napamet razmisljat hocu ili necu se razbolit. Lokalci kazu da bismo ih trebali uzimat da malarije ima cak i u Accri. Ako ti je previse love, bar si uzmi doksicikline.
Karte smo uzeli preko STA i nismo najjeftinije prosli (makar se ne sjecam vise cifre) ali ni nema nesto ekstra jeftinih letova. Samo sto smo mi uzeli pauzu u Cairu od 10 dana pa nam se kroz to isplatilo...
sabajta007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 16:39   #53
togo

ej društvo, ja razmišljam o putu u Togo- Aneho ove godine u 8 mj. Puno vam hvala na informacijama koje sam pročitala. Inače, zanima me da li netko od vas išao direktno u Togo i samo tamo boravio. Smještaj imam osiguran u Aneho, i eventualno bih posjetila Ganu. Hvala unaprijed
mia75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 14:05   #54
ja sam bila u Togu samo 2 dana. U Lomeu. Tada je bilo navodno vrlo nesigurno jer je taman umro predsjednik i kad su ga se htjeli kutarisat, zasjeo im potomak za vrat. Ali mi smo ionako zapicili u Benin pa nismo ni plakali za Togom.
Nije najsretnija destinacija za zenu koja putuje sama. Ali ako se kreces samo po danu - ok je. Molim te samo nemoj nocu sama na ulicu. To je 99% da ce ti se nesto vrlo lose desit. Budi iznimno oprezna s taksistima. Mislim da je cak i sigurnije ici javnim prijevozom nego s prokletim taksistima. I ne ocekuj pomoc od policije E da, i nemoj sama na plazu niti po danu
Javi se kad se vratis
sabajta007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 09:16   #55
Ima li koga slijedeći mjesec u Abidjanu?
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 11:58   #56
Ima koga tko je bio u zadnje vrijeme u Gani? vidio sam da vizu vadimo u Rimu, pa ću morati iskombinirati kako da pošaljem putovnicu
davidl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 08:10   #57
Ovaj Abidjan je baš teška rupčaga. Najgore mjesto gdje sam do sada bio. Stavim slike naknadno.
automation is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:40.