Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2021., 20:24   #1
Hekimoglu

Žanr : komedija,drama.misterija
Produkcija : ojo pictures
Režiser : Emre Aybek,Hulya Gezer
Scenario : Eset Akcilad ... (8 episodes, 2021)
Murat Taskent ... (8 episodes, 2021)
Can Cengiz ... (7 episodes, 2020-2021)
Banu Kiremitçi Bozkurt ... (scenario & adaptation) (5 episodes, 2019-2020)
Banu Kiremitçi Bozkurt ... (5 episodes, 2019-2020)
Günce Miraç Dizman ... (treatment) (5 episodes, 2021)
David Shore ... (created by) (4 episodes, 2019-2020)
David Shore ... (original story) (4 episodes, 2019-2020)
Lawrence Kaplow ... (original story) (1 episode, 2019)
John Mankiewicz ... (original story) (1 episode, 2019)
Ceyda Asar ... (1 episode, 2020)
Sertaç Ergin ... (1 episode, 2020)
Peri Oruç ... (1 episode, 2020)
Nese Sen ... (1 episode, 2020)
Meriç Özen

tv kanal: kanal D

glumci : Timucin Esen,Okan Yalabik,Kaan Yildirim,Ebru Ozkan.




radnja serije: Ates Hekimoglu uspješan je liječnik u 40-ima. Radi kao specijalist za zarazne bolesti i nefrologiju u bolnici u kojoj je glavni njegov prijatelj Ipek. Najpoznatija karakteristika Atesa Hekimoglua je da on provodi istraživanja usredotočujući se na bolesti bez uspostavljanja osobnih odnosa s pacijentima. Svaki novi složeni slučaj provokativan je i uzbudljiv, poput zagonetke koja čeka da ga se riješi. Iako Ates Hekimoglu iz dana u dan povećava svoju reputaciju svojim dijagnozama i tretmanima, njegova nemogućnost da prati bolnički raspored često dovodi administratora bolnice Ipek u tešku situaciju. Ipek je jedna od dvije osobe koje razumiju i mogu tolerirati Hekimogluov čvrst karakter. Drugi je Orhan, specijalist onkologije Hekimogluova prijatelja iz srednje škole i sa sveučilišta. Hekimoglu istražuje bolesti kao detektiv i provodi te studije zajedno s timom od 3 liječnika specijalista. Ova 3 liječnika specijalista koje je odabrao Ates Hekimoglu trude se da mu udovolje.
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)
hajat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2021., 17:33   #2
Hekimoğlu - general

svima,

Serija Hekimoğlu je adaptacija američke serije House. Serija nije kopija niti su likovi kopije. Držali su se plota, adaptirajući ga novim uslovima, vremenski i prostorno gledano.

U 2019. godini se pokrenuo projekt, ekipa se okupila u oktobru, a prva epizoda je prikazana 18. decembra 2019. godine. Posljednja epizoda je prikazana u maju 2021. godine. Serija je prikazivana utorkom.

Serija je trajala dvije sezone, odnosno 51 epizodu.

Quote:
Martina Hingis kaže: Pogledaj post
Hekimoğlu je krenuo kao projekt produkcijske kuće KargaSeven.

KargaSeven je US-TUR produkcijska kuća iz LA i sa istanbulskim office-om, što objašnjava dosta toga iza projekta, počevši od same ideje da se krene sa remake-om i da se ne odstupa od plota/kostura.
Glavni producent iz istanbulskog offica Omer Ozguner je kasnije odlučio da se odvoji, i sa Kerem Catayem iz AY Yapima je osnovao OjO Pictures produkcijsku kuću, koja je nastavila sa produkcijom serije.
Američki princip i uslovi sa početka su se zadržali, nisu krenuli sa turskim manevrisanjima.
Medicinski slučajevi su slijedili Housea, pa i glavni zapleti, odnosi među članovima tima su bili originalna podloga za druge priče.

Nisu bježali od remake i nisu otišli u turske vode kako je obično pravilo kad se Turci late adaptacije knjige ili filma/serije.

Scenarij je fantastično prilagođen baš Ateşu, kojem je fantastični Timuçin Esen dao nevjerovatnu dušu i dodatne posebne tikove koje nismo vidjeli kod Gregoryja, odnosno Hugh Lauriea. Gledajući Timuçina nije se moglo primijetiti kopiranje i krađa karakteristika, nego je bio novi lik u domenu u kojem se smio kretati. House je inače sam po sebi poseban lik (a Laurie fantastičan), i ovako smo zapravo dobili dva posebna lika, a ne kopiju istog, ili još gore: lošu kopiju.
Ateşovi dijalozi sa Ipek i Orhanom su na nivou baš onih u američkoj verziji.
Medicinske zaplete su koristili ali prilagodili vremenu i prostoru, i to vrlodobro.
Muzika fantastična, odlično pratila radnju i kraj svake epizode kad se krug zatvori.

Evidentno je da je ova produkcija krenula ozbiljno sa odličnom glumačkom ekipom i dovoljno sredstava da održi seriju onako kako je zamislila, bez pada pod pritiskom rejtinga ili gledatelja. Nisu dozvolili ni gledateljima da žive u strahu, opušteno su išli epizodu za epizodom, dodajući neki novi začin koji nije bio u američkoj verziji. Ne sjećam se tačno brojke, ali mislim da su radnjom obradili tri američke sezone i polako ušli u četvrtu.
U maju je je odlučeno da će 51. epizoda biti posljednja. Zasad. Pojavile su se spekulacije o prelasku na digitalnu platformu, pa su to čak uključili u scenarij dvojice glavnih likova u posljednoj epizodi.

Simpatična scena Ateşa/House i Orhana/Wilson u finalu kako gledaju Ateşovu omiljenu niskobudžetnu seriju doktora je prva dala zvaničnu nadu ​za nastavak.


Nadu gledateljima je povećao i Timuçin Esen svojim govorom na oproštajnoj večeri. Pričao je koliko im svima znači ovaj projekt i gotovo je obećao "mi ćemo se vratiti, priča nije gotova, možda ne za godinu, ne za dvije, ali ćemo se vratiti."

Ipak je potvrđeno finale par epizoda ranije, finalna epizoda nije pokvarena, i tu su djelovali na starom tragu i netipično turski: nisu finale uništili, nisu zbrzili, nisu spojili (ne)spojivo, nego su dali jednu normalnu, ali prelijepu epizodu koja tek otvara nova poglavlja.

Da li će ikad zaista doći do nastavka, ne znam, ali kad sve sagledamo, ostavili su dovoljno dobro pripremljen teren za tako nešto.
Meni je drago da su dvije sezone izdržali radeći adaptaciju i ne uplićući previše turskih začina na koje smo navikli od njih kad im se dozvoli.
Ipak, uzimajući u obzir sve, i politiku digitalnih platformi (trajanje epizoda i sezona, slobodu...), nastavak adaptacije House-a ne bi imalo previše smisla. Sumnjam da bi nastavili sa originalnom pričom bez iznimki i tako u nedogled. Vjerujem da bi bolje išao House upgrade u nekoliko epizoda da daju zadnji touch; a ne House remake.

Par mini serija u kojima nastavljaju sa Ateşovim zgodama, ali i razvojem priče sa Ipek i zaključak toga svega bi bili pun pogodak za taj upgrade. Ovdje su oni stvorili AtPek koji je ipak nivo više od Cuddy i House, jer znamo da su Turci majstori za stvoriti i održavati prećutne ljubavi. Iako mi je drago da im kroz sezone nisu dali priliku i tako narušili pravila remake-a, nastavak njihove priče bi bila lijepa iznimka i tim završnim činom Ateşu bi dali dodatnu razliku u odnosu na House-a.

Bez otkrivanja previše, posljednji pogledi lijepu priču pričaju.


#

Glumci su odlično radili svoj posao.
Timuçin je poseban glumac, a Ebru Ozkan ima posebnu gracioznost, ljepotu i lakoću u glumi, kakvu sam rijetko srela. Okan Yalabik isto odličan, iako i vizuelno dosta drugačiji nego ranije. Od mlađeg tima, Kaan Yildirim mi je najviše zasvijetlio. Pored njih četvero, u ekipi su bili još i Aytaç Sasmaz i Damla Colbay, koji su ekipu napustili par epizoda pred kraj, kako je i zamišljeno u originalnom scenariju.

###

Sa najavama za seriju su krenuli u septembru 2019.

Prva najava
Druga najava
Treća najava

Nakon tri generalne najave, krenuli su sa najavama za prvu epizodu.

Najava prve epizode
Još jedna najava prve epizode

Zvanični Twitter nalog serije: Hekimoglu Twitter
Zvanični Instagram nalog serije: Hekimoglu Instagram
Zvanični Youtube kanal: Hekimoglu Youtube gdje još uvijek aktivno dodaju zanimljive scene i isječke iz svih epizoda.

###

Hajat, hvala na otvaranju teme. Kako sam ranije pisala, ja seriju nisam gledala detaljno, bila sam više pasivni gledatelj, u zraku hvatajući poneku nemedicinsku scenu u kojoj su glumci pokazivali cijeli svoj talent; prateći sporedne priče i razvoj likova mimo medicine. Medicinski slučajevi su bili isti kao kod House, ishodi i počeci su bili isti, a razlike su bile u sredini, gdje je Ateş dao svog začina i drugačiji pristup nego House. Zbog toga je bilo zanimljivo pratiti njihovu razliku, a s druge strane se i taj medicinski dio mogao opuštenije gledati ili zanemariti.

Nadam se da će se neko još javiti da je seriju pratio ili da će ih ovi naši upisi navesti da krenu sa gledanjem. Koliko sam ja vidjela i koliko sam čitala kroz dvije sezone (odakle mi, između ostalog, i sve ove informacije), serija je bila odlična toliko da ću sigurno nekad ispratiti cijele epizode uz opuštanje.

Vremenom ću se vjerovatno ovdje češće javljati, a do tad živjeli!
__________________
Loading...
Martina Hingis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2021., 19:20   #3
nema na cemu.drago mi je da si se javila i iskreno ti si zasluzna sto sam je otvorila.
jer sad znam da postoji neko ko je gledao seriju.
timucin ebru i okan su fantasticni glumci
kao i mlada ekipa glumaca
dobro su to sve odradili i odlicne scene imaju i epizode.
https://www.youtube.com/watch?v=uMqNsJatR04&t=150s
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)
hajat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2021., 21:20   #4
ako sam dobro shvatila u nabrojanim zemljama na slici ce se prikazivati hekimoglu
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)
hajat is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2021., 22:16   #5
malo da se podsjetimo na prelijepi par.kad bi pogledi mogli govoriti.
https://www.youtube.com/watch?v=FFQf60y_cQQ
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)
hajat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2021., 12:22   #6
Serija je odlična, meni osobno bolja od originala. Prve četiri epizode sam odgledala s hrvatskim, a od 5. do 26. epizode s engleskim titlovima. Zna li itko jesu li preostale epizode, njih još 25, prevedene na engleski, hrvatski?
Frida77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2021., 20:05   #7
frida hvala ti za info.
ako ti nisi nasla s engleskim ili hrvatskim nismo ni mi.
drago mi je da ima jos ljudi kojima se ova serija svidjela.i zao sto su je ukinuli.nije imala los rejting al valjda producent imao druge namjere.mada vidim da timucin trenutno nis ne snima.trebao je mevlanu al se nesto pokarabatilo.
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)
hajat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:35.