Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2008., 11:10   #261
Quote:
Rachellina kaže: Pogledaj post
Kao što već sam naslov govori, otpao mi je nokat na malom prstu na nozi. Ne znam kako niti zašto. Znam samo da od rođenja imam taj nokat "popucan" po dužini. Manji dio mi je cjeli otpao prije jedno 2 mjeseca, a sada mi je otpao i onaj drugi dio. Sada mi je tamo umjesto normalnog nokta ostao samo jedan tanak sloj nečega što je prije bilo pravi nokat. Jeli imao netko slični problem i jeli nokat ponovo izrastao ili ??
I meni se to događa. Naraste novi. Ne brini. Bitno je da ne boli.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 11:11   #262
dobro dok je prst još tu a nokat bi trebao narast.

Ja sam ovo ljeto cijelu noć pješačio na jednom hodočašću i nakon 10-tak dana mi je pocrnio nokat na palcu a kasnije se taj pocrnjeli dio odvojio od prsta ali ništa nije bolilo.

To se zna dogodit kad noktom duže vremena pritišćeš cipelu,obično u slučaju kad nema dovoljno prostora oko tog prsta pa onda noktom stalno upireš u cipelu i nakon nekog vremena strada.To se također zna dogodit maratoncima i to s patikama koje im pašu po veličini pa onda znaju kupovat 1-2 broja veće
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 11:26   #263
Hvala na odgovorima. Ne, ne boli ništa niti je boljelo. Nisam ni skužila da ga nema dok ih nisam išla lakirati.

Od sporta sigurno nije, jer uopće nisam sportski tip
Rachellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 11:28   #264
Već me bilo strah da ću cijeli život biti bez njega.
Rachellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 11:31   #265
Quote:
Rachellina kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima. Ne, ne boli ništa niti je boljelo. Nisam ni skužila da ga nema dok ih nisam išla lakirati.

Od sporta sigurno nije, jer uopće nisam sportski tip
ne mora bit sport nego tijesna obuća ili čak odgovarajuća obuća ali puno pješačenja.Ili odgovarajuća obuća ali prst može malo stršat i na tom mjestu pritiskat cipelu
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 23:47   #266
Moguće je ovo što gutaperka kaže, meni su zbog nepredviđene situacije da sam u premalim pancericama morala provesti 18 h otpala oba nokta na palčevima. Najgore je bilo kad su se tek odvojili, nikak otpast. Oblačenje čarapa čista umjetnost. Preporodila sam se kad su konačno otpali (koliko god monstruozno zvučalo). Narasli su normalno, ali im je trebalo par mjeseci (to ljeto baš i nisam nosila japankice, nije bio neki prizor).

Jedino što može još biti neko gljivično oboljenje, ipak bi to trebalo provjeriti kod dr.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 00:58   #267
Kad mi je otpao 1.put nakon toga sve ide lakse(mislim na opadanje),svaki malo jaci udarac i ode mi nokat...dosad mi je otpao i narastao preko 10 puta
maple leaf rag is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 11:57   #268
Quote:
maple leaf rag kaže: Pogledaj post
Kad mi je otpao 1.put nakon toga sve ide lakse(mislim na opadanje),svaki malo jaci udarac i ode mi nokat...dosad mi je otpao i narastao preko 10 puta
ko gušteru rep

Najbitnije da znaš da će ti opet narast pa nema panike kad otpadne a nakon 10 puta čovjek se i navikne
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 23:16   #269
koji je najčešći uzrok urastanja nokta (npr. nožnog palca)? jel mehaničke prirode isključivo?
ratep is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 21:54   #270
Unhappy urasli nokti

I ja sam imala problema sa uraslim noktima i to na oba palca na nogama..operisala sam(parcijalno) oba nokta kod kirurga i ja mogu reci da me je uzasno boljelo..ali smo na jednom noktu,vjerovatno sto je bilo upaljenoi zagnojeno...stvarno neopisiva bol koju ne zelim nikad vise osjetiti..od toga je proslo 7 mjeseci..medjutim,cetiri mjeseca nakon operacije mi je pukao nokat do pola,prvo na jednom palcu,a zatim i na drugom..i prvi je normalno izrastao,a drugi mi se prije 3 sedmice upalio i natekao,a potom i zagnojio..otisla sam prvo u dermatolosko-kozmeticki centar na pregled i doktor mi je dao antibiotike siprobel,mast betrion i rivanol da stavljam kao obloge da prodje upala,i rekao da to koristim 7 dana i potom dodjem na medicinski pedikir..kada je proslo 7 dana i kada sm otisla na pregled,upala se nije povukla i med pedikir nije se mogao raditi zbog otekline..onda mi je on nekom iglom nesto ceprkao,prokrvarilo je(da ne spominjem bol)...i rekao mi da mogu jos koji dan pokusati s antibioticima,a ak ne pomogne opet operacija..e onda sm ja cula za prirodni lijek koji je jednom momku pomogao da izbjegne operaciju,a to je propolis i to domaci,a ne iz apoteke..i to sam pocela da stavljam 3 puta dnevno i da namakam noge u mlakoj vodi po 10min dnevno i sd je proslo,otekline nema,a i ne boli me..sad dal' je pomoglo doktorovo cackanje il propolis,ne znam ni sama..ali jos uvijek nisam mirna,jer ne znam je li se samo upala smirila,il je potpuno sanirano...jer je i kod mene specificno..ne boli me na vrhu,nego lijevom donjem uglu,gdje mislim da ne moze urastati nokat il??i zanima me kako izgleda to divlje meso???sad sam u nedoumici,ostaviti ovako jer ne boli vise,otici na med pedikuru il pak kirurgu na vrijeme??pomozitee
persefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 15:16   #271
Ja imam problem. I moram priznat da se baš bojim.. Ovako... Čupala sam jedan nokat na nozi i lipo mi narastao ponovno i sad opet već pola godine mi je čudan, nekako rascjepkan da ne znam kako, od čega... Strah me otić bilo kome na ponovno čupanje da mi ne bi rekli da moram čitav palac odrezat Paničarim li bez razloga?? Šta mi može bit u najgorem slučaju?? mamaaaa
lorey222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 00:21   #272
hej parsefona,
imam isti problem kao i ti (divlje meso, ne na vrhu palca nego malo ispod) tako da mislim da mi nokat nije urastao. ali divlje meso je tu, i jako me boli! jesi rijesila to u medjuvremenu? ja se spremam u taj mediped pa da vidim hoce mi oni sto rijesiti.
bulb is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 11:05   #273
Ako se spremaš u Mediped, mogu ti ih toplo preporučiti. Moja kćer odlazi kod njih već par mjeseci. Imala je urasle nokte sa upalom na oba palca. Jedan su već uspjeli sanirati, a drugi je skoro pa zdrav. Bilo je ili oni ili čupanje noktiju. Probali smo prvo kod njih, mislili smo da čupanje nokta uvijek ostaje kao opcija, i nismo požalili.
buhtlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 00:10   #274
hvala ti buhtlice na dobronamjernom savjetu!
veceras cu namazati palac s nevenovom kremom pa ću javiti ako bude imalo kakvog učinka!
bulb is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 00:11   #275
još nešto!? jel ona ide u mesničku ili u dubravu? tj. di je bolji mediped (ili je to ista stvar)?
bulb is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 09:49   #276
Ona inače ide u Ogrizovićevu, ali sad tamo renoviraju, pa će ići u Dubravu jer je tamo pedikerka kod koje je išla cijelo vrijeme. Koliko sam čula, pošto je to sve ista firma, one se povremeno po potrebi mijenjaju i odlaze na ostale lokacije. Ove djevojke u Ogrizovićevoj su mi sve bile super. Osobno mi se svidjelo što se međusobno pomažu savjetima i konkretnom pomoći ako je potrebno.
buhtlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 10:25   #277
Ubacujem se ko iz neba ali ako kome može pomoći rado ću podijeliti s vama..
Prije par godina baka mi je pokazala trik sa uraslim noktom. Kad nokat uraste, na sredini se tankim škaricama izreže mali trokutić (malo V). To će rezultirati time da se nokat ne širi dalje u meso nego da se skupi. Da to slikovito pojasnim, ako nokat zamislimo kao slovo U, onda se na vrhu slova U u srediti izreže mali v. Njoj je to spašavalo nokte stalno. Nadam se da će vam pomoći..
NewArtist is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 15:56   #278
mislio sam da nema baš puno ljudo s ovim problemom ali kad sam naišao na ovaj forum vidim da ima...a šta se može...

ja isto imam problema s tim, prošle godine u 7 mjesecu su mi u bolnici čupali pola nokta na desnom nožnom palcu, samo čupanje i nije bilo toliko bolno jer sam primio 2 anastezije ali bol prije je bila nepodnošljiva. pošto sam ja malo tvrdoglav ja sam stalno odugovlačio s tim da idem u doktora i ono pravi se pametaqn da ću uspit ja sam to riješit, pa bi ja sam to kopao i pokušavao ali nikako i tako mi se sve to bilo upalilo i ugnojilo tako da više nisam moga odat, ali doslovno, prst mi je bio natekao, a onda i cilo stopalo, bilo je grozno...kad su mi oni to operirali imao sam cilu nogu u zavoju i tjedan dana nisan ništa mogao, nakon 3 dana sam počeo malo odat al samo na peti...al uglavnom je to bilo prošlo i bilo je sve ok i ja lipo kontam kako sam se napokon svega toga rješio...al sve do prekjučer, što se dogodilo...

pošto su oni meni u 7 mjesecu iščupali samo pola nokta rasla je nova polovica i ta nova je s vremenom gurala staru u meso, tj. gurala je korjen u stranu i ja sam prekjučer osjetio bolove opet i naravno da sam poludio...
bolove sam osjetio navečer i ja se ujtru probudim i vidim da je prst natekao i upalio se i ugnoijo, OPET!!! i ja jučer odma u doktorice i ona meni to malo počisti i kaže da za sada ne treba ići ponovno na čupanje i ona meni poloije to s jodom, zavije i da mi antibiotike protiv bolova i upale...

i sad dok vam ovo pišem imam zavijen prst i ne znam što ću, ja danas govorim doktorici da je meni korijen u mesu i da će me to bolit opet kad prestanem piti antibiotike, a ona meni kaže, a vidit ćemo, pa ako onda opet bude bolilo onda ćemo na operaciju...

htio sam reć(iz vlasitog iskustva) ako već idete na čupanje nokta, nemojte dopustit da vam se čupa pola nokta, kao meni, nego odma čupajte cjeli, jer kad tad će vas zabolit i druga strana nokta...

mnogo ljudi misli da su ovo gluposti i da to ne boli, ali samo mi što imamo problema s ovim znamo kako je to neugodno i kolko nam smeta...

i svi oni koji se misle hoće li ići na čupanje nokta, SAMO IDITE, to nije uopće bolno, dobijete anasteziju i ne boli, samo hrabro, bol je minimalna prema onome što se trpi dok se to ne sredi...
bmw 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 09:12   #279
Quote:
persefona kaže: Pogledaj post
I ja sam imala problema sa uraslim noktima i to na oba palca na nogama..operisala sam(parcijalno) oba nokta kod kirurga i ja mogu reci da me je uzasno boljelo..ali smo na jednom noktu,vjerovatno sto je bilo upaljenoi zagnojeno...stvarno neopisiva bol koju ne zelim nikad vise osjetiti..od toga je proslo 7 mjeseci..medjutim,cetiri mjeseca nakon operacije mi je pukao nokat do pola,prvo na jednom palcu,a zatim i na drugom..i prvi je normalno izrastao,a drugi mi se prije 3 sedmice upalio i natekao,a potom i zagnojio..otisla sam prvo u dermatolosko-kozmeticki centar na pregled i doktor mi je dao antibiotike siprobel,mast betrion i rivanol da stavljam kao obloge da prodje upala,i rekao da to koristim 7 dana i potom dodjem na medicinski pedikir..kada je proslo 7 dana i kada sm otisla na pregled,upala se nije povukla i med pedikir nije se mogao raditi zbog otekline..onda mi je on nekom iglom nesto ceprkao,prokrvarilo je(da ne spominjem bol)...i rekao mi da mogu jos koji dan pokusati s antibioticima,a ak ne pomogne opet operacija..e onda sm ja cula za prirodni lijek koji je jednom momku pomogao da izbjegne operaciju,a to je propolis i to domaci,a ne iz apoteke..i to sam pocela da stavljam 3 puta dnevno i da namakam noge u mlakoj vodi po 10min dnevno i sd je proslo,otekline nema,a i ne boli me..sad dal' je pomoglo doktorovo cackanje il propolis,ne znam ni sama..ali jos uvijek nisam mirna,jer ne znam je li se samo upala smirila,il je potpuno sanirano...jer je i kod mene specificno..ne boli me na vrhu,nego lijevom donjem uglu,gdje mislim da ne moze urastati nokat il??i zanima me kako izgleda to divlje meso???sad sam u nedoumici,ostaviti ovako jer ne boli vise,otici na med pedikuru il pak kirurgu na vrijeme??pomozitee
Quote:
bulb kaže: Pogledaj post
hej parsefona,
imam isti problem kao i ti (divlje meso, ne na vrhu palca nego malo ispod) tako da mislim da mi nokat nije urastao. ali divlje meso je tu, i jako me boli! jesi rijesila to u medjuvremenu? ja se spremam u taj mediped pa da vidim hoce mi oni sto rijesiti.

divlje meso? malo ispupceno, crveno i boli na dodir? Imam ja to; na lijevom palcu u desnom donjem kutu - otvorila sam posebni topik u vezi toga, al jedino sta sam saznala je da mazem Bivacinom ili Betrionom.
Netko zna nesto vise o tome i kako to rijesit? Mislila sam ic u pedikerke al ne znam koliko je to pametno. Jel mi moze ona pomoc u vezi toga?
Electra8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 09:27   #280
ja mislin da ti taj bivacin neće pomoć ništa, ja sam ga isto koristio i nikakvih poboljšanja nije bilo, ja bi ti preporučio mast od propolisa, ona ti je dobra za to, smanjiva ti upalu i pomaže da se povuče to divlje meso, a ono nastaje kad raste iznad nokta, a to je jako bolno, imao sam ja i to pa znam kako ti je to, al nije se za zezat s tim, probaj s ovom masti, ako ti ne budde bolje onda odi u doktora, oni će ti malo to očistit i politi s nekom tekučinom i zaviti...tako par puta i bit će ti onda ok...
bmw 5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:09.