Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2007., 20:44   #141
ja sam tri godine mučila muku s palcem na nozi. 2 puta bila na kirurškom stolu uzalud, pa kod neke travarke koja je riješila problem ali samo privremeno, a problema nemam odkad idem u pedikera. Čim osjetim da me počne malo bolit odmah se naručim. Baš mi se neki dan malo zagnjojilo u kutu pa je prošlo.
Ja sam kišala nogu u slanoj vodi i nakon toga mazala prst antibiotiskom masti dok se nije smirila upala i onda bi išla u pedikera. tvoj prst dobro izgleda kakav je moj bio! jeza!
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 22:30   #142
baš sam mislio otić kod doktora zbog uraslog nokta al to čupanje mi se ni malo ne sviđa. a i nije mi tako strašno. jel to može proći samo od sebe?
dejo6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 22:44   #143
Quote:
CutITout kaže: Pogledaj post
Evo nakon višetjedne potrage za riješenjem došao sam do jedne interesantne preporuke. Da probam sa čistim propolisom.

Više informacija:
http://hedera.hr/svojstva-propolisa/

Vaša daljne komentiranje mi je od velike važnosti i pruža mi podršku pa ako imate ikakvih iskustva i saznanja molim vas komentirajte!
ja se trpam tim propolisom od hedere, u kapsulama, 2 bocice sam popila, nema bas nekih poboljsanja, al to ipak treba piti dulje vrijeme - bar godinu dana da pocne skroz djelovati

(al ne za urasli nokat, neg za imunitet)
al moj frend koji je imao tih problema je mazao nekim mastima/kremama od propolisa i proslo mu je, al mu se nakon nekoliko godina pojavilo opet i bio je sav lud, doktor mu je davao neke masti, nije nist pomagalo i onda je otisao kod pedikera. od onda mu je super
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 19:24   #144
Quote:
darkNess(ie) kaže: Pogledaj post
ja se trpam tim propolisom od hedere, u kapsulama, 2 bocice sam popila, nema bas nekih poboljsanja, al to ipak treba piti dulje vrijeme - bar godinu dana da pocne skroz djelovati

(al ne za urasli nokat, neg za imunitet)
al moj frend koji je imao tih problema je mazao nekim mastima/kremama od propolisa i proslo mu je, al mu se nakon nekoliko godina pojavilo opet i bio je sav lud, doktor mu je davao neke masti, nije nist pomagalo i onda je otisao kod pedikera. od onda mu je super
Ne mislim na propolis za pit, nego na propolis za špricanje po uraslim noktima. Nadam se da će pomoć
CutITout is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 19:58   #145
Arrow

Moja frendica je imala urasli nokat; i sama je to rješila.


stavila je mali komadić vate s 3%-tnim hidrogenom između nokta i mesa (kako joj je liječnik savjetovao) i od tada - sve super, najnormalnije joj je nokat dalje rasao
__________________
wherever I've gone, the end was always the futility of delight...
malaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 14:48   #146
Quote:
malaria kaže: Pogledaj post
Moja frendica je imala urasli nokat; i sama je to rješila.


stavila je mali komadić vate s 3%-tnim hidrogenom između nokta i mesa (kako joj je liječnik savjetovao) i od tada - sve super, najnormalnije joj je nokat dalje rasao
Ne čini se kao loša ideja. Samo kako to stavit :P
CutITout is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 20:09   #147
Quote:
CutITout kaže: Pogledaj post
Ne mislim na propolis za pit, nego na propolis za špricanje po uraslim noktima. Nadam se da će pomoć
ma pazi, nikakve kremice i bočice ti neće pomoći, ne mogu one izvaditi nokat iz mesa, to radi samo pediker, pođi i olakšat ćeš si život! Ako si u Zg idi u Medi ped
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 21:36   #148
Quote:
dejo6 kaže: Pogledaj post
baš sam mislio otić kod doktora zbog uraslog nokta al to čupanje mi se ni malo ne sviđa. a i nije mi tako strašno. jel to može proći samo od sebe?
Ja sam isla kod kirurga 7-8 puta...on je tu nesto rezucka...bez uspjeha...
Zadnji put kad san bila kod njega reka mi je da ce morat izvadit cili nokat. Od tad me vise nije vidija A problemi su prosli sami od sebe
Taisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 23:31   #149
Quote:
CutITout kaže: Pogledaj post
Ne čini se kao loša ideja. Samo kako to stavit :P
pa s nekakvim škaricama za nokte ili turpijicom to zguraš između nokta i mesa; tamo gdje ti urasta...i tu vaticu mijenjaš svakih par dana.

tako se nokat podigne i raste u pravom smijeru
__________________
wherever I've gone, the end was always the futility of delight...
malaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 17:01   #150
Quote:
malaria kaže: Pogledaj post
pa s nekakvim škaricama za nokte ili turpijicom to zguraš između nokta i mesa; tamo gdje ti urasta...i tu vaticu mijenjaš svakih par dana.

tako se nokat podigne i raste u pravom smijeru
pa zar to ne ispada??? kako ću se kupat ako svaki par dana mijenjam vaticu?
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 17:08   #151
Jedna moja prijateljica je stvar rijesila operacijom,valjda je i do dobrog kirurga.
Malina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 22:46   #152
Arrow

Quote:
ciganche kaže: Pogledaj post
pa zar to ne ispada??? kako ću se kupat ako svaki par dana mijenjam vaticu?
pa ne; to staviš jako mali komadić vate i zbog tog hidrogena se to nekako ukruti i zaljepi ispod nokta... to se treba mijenjati svakih par dana čisto iz higijenskih razloga; makar bi to praktički moglo držati i duže.

a da, a prije toga bi se trebala držati noga u toploj slanoj vodi da koža omekša i onda s nekakvom mekanom turpijicom izrašpa ona tvrda zadebljala koža (gdje nokat urasta)...tak to nekak ide koliko se sjećam
__________________
wherever I've gone, the end was always the futility of delight...
malaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 23:13   #153
Imam i ja na aplcu desne noge..jedno 2 mjeseca se zafrkavam s tim. Neki da sam otisao kod doktora dao mi je kalij permanganat(ak se tak pise) to je crni prah,koji otopim u vodi i umacem prst u tom,par puta na dan. To izaziva povlacenje mesa(valjda kao i slana voda). prst je skroz pocrnio ,al se moze oprat,rekao je da ce vratit staru boju nakon 2-3 tjedna. U ponedjeljak idem kod dokotra opet da on vidi kak mi je nakon tih 10 dana umakanja,pa cemo vidjet.rekao je da ce mi onda mozda odrezati krajeve nokta i dio nabubrenog mesa i stavit po 2 sava sa strane i to je to.nadam se da ce to rijesiti problem
dJ_rush1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 17:06   #154
evo ja baš danas bila u pedikera, sredila mi je sve kutove, i oni koji su urastali i oni koji nisu. Bolilo me i dobro me iskasapila, ali koje olakšanje kasnije.....ma idite u pedikera ne zezajte se s noktima
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 21:53   #155
A cuj ja sam išo pola godine kod pedikera pa nikakvi rezultat.

Pogotovo još zbog toga što ono što ti pediker radi nije nimalno ugodno. Pravo mučenje.
CutITout is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 22:02   #156
mora hirurg kiretom dobro odstraniti matrix dela ivice korena nokta kao i da odstrani bolesno meso
sta reci? nadjite dobrog hirurga za unguis incarnatus
kiretom u lokalnoj anesteziji za 20 minuta je sve gotovo , zarasta pa treba oko7-15 dana zavisi od upale oko nokta
__________________
sve sto kazem bice upotrebljeno protiv mene.
abuxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 14:28   #157
Quote:
CutITout kaže: Pogledaj post
A cuj ja sam išo pola godine kod pedikera pa nikakvi rezultat.

Pogotovo još zbog toga što ono što ti pediker radi nije nimalno ugodno. Pravo mučenje.
pa meni i nije, jer idem na vrijeme, a to je čim malo osjetim da me boli. ona mi namoči noge u toploj kupki pa onda iščeprka one kutove koji su se zavukli pod meso. na kraju očisti alkoholom ili jodom ukoliko prokrvari i mirna sam dva mjeseca, dok opet ne naraste. uglavnom nema upale ni gnjojenja što mi je najvažnije.
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 14:43   #158
Ipak u ponedjeljak idem u domjanicevu 20,ortoped Drago Calaga. Kazu mi da je najbolji,znam mu sina pa mi je preporucio starog, a frendu je prije 2 godine rijesio taj problem,i vise nema zafrkancija s tim. To je privatnik pa se placa 1000 kn taj zahvat,a meni je kao dao popust 500 kn nadam se da ce mi rijesiti probleme..javim kak je proslo
dJ_rush1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 18:53   #159
Ajde javi pliz, bit će mi od velike koristi. I što to on točno radi?
CutITout is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 19:15   #160
http://www.drcalaga.hr/kontakt.html


Neznam samu proceduru. Cupanje nokta nije. Rekao je da dodem pa ce vidjeti dal ce bit potrebna 'operacija'-tako je to nazvao,ili ce samo pocistiti..ali nema sanse da mora to samo pocistiti. Meni je slicno ko kod tebe,samo nije u takvom stanju. Ja to odrzavam cistim,redovno. i puno je manja rana. zapravo se ni ne vidi previse kad je sve pocrnilo od one tekucine ali definitivno ce morat rezat taj dio. Neznam,vidjet cemo
dJ_rush1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:39.