Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2006., 22:34   #1
Bernski planinski pas

nakon 17 godina uginuo mi je Ben, skotski ovcar. nakon tugovanja odlucio sam se za nabavku novog prijatelja . svidja mi se bernski planinski pas pa me zanima dal netko ima iskustva s tom pasminom ili nesto zna o njoj?.
zigy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2006., 14:10   #2
Joj, meni su oni predivni! Ne znam ništa o njima, al su mi divni! To ti je dovoljno! Uzmi, uzmi ga!!!
__________________
Sve dobre stvari u životu su ili protuzakonite ili nemoralne ili debljaju!
Valery is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2006., 17:50   #3
Imam nekoliko prijatelja koji imaju bernskog. Ogromne mrcine koje zahtjevaju čvrstu ruku . Ovaj pas bez treninga, škole i čvrste ruke pretvara se u tele koje te vuče na uzici, koje odluta kad mu na pamet padne i koje se ne obazire niti na jednu tvoju naredbu.
Inače su preslatki, ali ako nisi u stanju pokazati zube i volju jaču od njegove, potraži neku drugu pasminu.

Jedna priča koja može zvučati brutalno, ali moj prijatelj, koji jako dobro zna sa psima, ima bernskog. Dok je imao godinu dana, zarežao je na njega jer mu je htio uzeti kost. Donio je kantu vode i zagnjurio mu glavu unutra(na kratko, naravno ) i strogim glasom mu nakon toga naredio da pusti kost. Pas nikad više nije zarežao na njega.
Kada je preskočio ogradu, odveo ga je na šivanje i ovaj je počeo cvitliti. Naredio mu je da legne na bok i rekao mu da prestane jer je sam to tražio. Pas nije ni pisnuo. Nakon šivanja počeo je šepati i ovaj se okrenuo i rekao mu: "Sad još i šepaš?" Pas se pokunjio i odmah počeo normalno hodati. Inače je prava maza, ali nikog ne pušta u dvorište.

Drugi frend je svog odveo na školovanje, ali poslije toga nije sustavno nastavio s treningom. Rezultat: ovaj ga vuče kako hoće, prava muka za gledanje. I s vremena na vrijeme odluta malo po kvartu pa onda ljudi zovu kad ga nađu na drugom dijelu grada.

Prekrasne mrcine, ali moraju znati tko im je gazda. Inače postaju prava muka, umjesto veselja.
__________________
don't turn away from love
Noor Jehan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2006., 18:29   #4
Quote:
Noor Jehan kaže:
Imam nekoliko prijatelja koji imaju bernskog. Ogromne mrcine koje zahtjevaju čvrstu ruku . Ovaj pas bez treninga, škole i čvrste ruke pretvara se u tele koje te vuče na uzici, koje odluta kad mu na pamet padne i koje se ne obazire niti na jednu tvoju naredbu.

Jedna priča koja može zvučati brutalno, ali moj prijatelj, koji jako dobro zna sa psima, ima bernskog. Dok je imao godinu dana, zarežao je na njega jer mu je htio uzeti kost. Donio je kantu vode i zagnjurio mu glavu unutra(na kratko, naravno ) i strogim glasom mu nakon toga naredio da pusti kost. Pas nikad više nije zarežao na njega.
Kada je preskočio ogradu, odveo ga je na šivanje i ovaj je počeo cvitliti. Naredio mu je da legne na bok i rekao mu da prestane jer je sam to tražio. Pas nije ni pisnuo. Nakon šivanja počeo je šepati i ovaj se okrenuo i rekao mu: "Sad još i šepaš?" Pas se pokunjio i odmah počeo normalno hodati. Inače je prava maza, ali nikog ne pušta u dvorište.

Drugi frend je svog odveo na školovanje, ali poslije toga nije sustavno nastavio s treningom. Rezultat: ovaj ga vuče kako hoće, prava muka za gledanje. I s vremena na vrijeme odluta malo po kvartu pa onda ljudi zovu kad ga nađu na drugom dijelu grada.

Prekrasne mrcine, ali moraju znati tko im je gazda. Inače postaju prava muka, umjesto veselja.
o mili bože kaj vi tim pesima radite. imam bernskog planinskog psa već skoro 7 godina, nikad nije bio na ikakvom školovanju niti sam izvađala ove BOLESNE eksperimente nad njim. to je užasno miroljubiva, umiljata i prijateljski nastrojena pasmina. obožava malu djecu, a isto tako obožava bit u centru pažnje. moj pes inače boravi i u kući i u velikom dvorištu u kojem slobodno šeće,a kad recimo idemo u "civilizaciju" onda ga stavim na uzicu i NE VUĆE me ko tele jer sam se s njim bavila od malih nogu i zna se ponašat kako na uzici tako i bez nje. sa psima se treba bavit od malih nogu pa će slušat tvoje naredbe. ovim tvojim prijeteljima treba neko lječenje jer ako je neko miroljubiv i poslušan onda je to baš ova pasmina, fakat dizaster priča
janna6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 23:26   #5
Quote:
janna6 kaže:
o mili bože kaj vi tim pesima radite. imam bernskog planinskog psa već skoro 7 godina, nikad nije bio na ikakvom školovanju niti sam izvađala ove BOLESNE eksperimente nad njim. to je užasno miroljubiva, umiljata i prijateljski nastrojena pasmina. obožava malu djecu, a isto tako obožava bit u centru pažnje. moj pes inače boravi i u kući i u velikom dvorištu u kojem slobodno šeće,a kad recimo idemo u "civilizaciju" onda ga stavim na uzicu i NE VUĆE me ko tele jer sam se s njim bavila od malih nogu i zna se ponašat kako na uzici tako i bez nje. sa psima se treba bavit od malih nogu pa će slušat tvoje naredbe. ovim tvojim prijeteljima treba neko lječenje jer ako je neko miroljubiv i poslušan onda je to baš ova pasmina, fakat dizaster priča
to sam i ja cuo za njih, da su jako miroljubivi i da obozavaju malu djecu i da vole biti u centru paznje. doma imam i rottwailera starog 2,5 godine koji voli biti u centru paznje pa me zanima dal bi tu moglo biti problema jer ne zelim da mi cijeli dan reze jedan na drugoga, ko njemacki ovcari od mog prijatelja.
sto se tice dominacije, o tome su me upozoravali i prije dok sam imao dobermana ( susjedi ga otrovali) i kad sam nabavio rottwailera, mejdutim ja s tim nikad nisam imao problema, mislim da je jako vazno kako se s psom postupa dok je jos stene.
zigy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 10:21   #6
Quote:
zigy kaže:
.... mislim da je jako vazno kako se s psom postupa dok je jos stene.
zigy, sve to stoji sto kazes,
ali nije svaki covjek za svakog psa.
Ja sam jednom uzela Jack Russel Terriera, prvo da mu nadjem dom
(od onog vec tu negdje spomenutog idiota sto ih uzima samo dok su mali),
pa sam razmisljala da ga ostavim sebi, jer neopisivo su slatki.
Ali ja nemam tu strogocu koja je tom psu potrebna da bi on zna svoje granice!
Ali danas ima dobar i siguran dom, to sam bar uspjela.
Border-Collie mjesanca imam vec godinu dana a na njega nikad nisam povisila ton...
__________________
www.sanjarica.eu
SomniumVidere is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 23:26   #7
Quote:
janna6 kaže: Pogledaj post
o mili bože kaj vi tim pesima radite. imam bernskog planinskog psa već skoro 7 godina, nikad nije bio na ikakvom školovanju niti sam izvađala ove BOLESNE eksperimente nad njim. to je užasno miroljubiva, umiljata i prijateljski nastrojena pasmina. obožava malu djecu, a isto tako obožava bit u centru pažnje. moj pes inače boravi i u kući i u velikom dvorištu u kojem slobodno šeće,a kad recimo idemo u "civilizaciju" onda ga stavim na uzicu i NE VUĆE me ko tele jer sam se s njim bavila od malih nogu i zna se ponašat kako na uzici tako i bez nje. sa psima se treba bavit od malih nogu pa će slušat tvoje naredbe. ovim tvojim prijeteljima treba neko lječenje jer ako je neko miroljubiv i poslušan onda je to baš ova pasmina, fakat dizaster priča
slažem se s tobom janna, stvarno je ovaj lik neki totalno debilni retardirani majmun!! bernski pas nije divlji krvoločni pas da bi ga trebalo grubo nekako dresirat..on je najveća maza. ja ga imam 5god i pre zadovoljna sam,to mi je prvi takav pas i drugi za mene ne postoji više iako volim sve vrste al ovo je preposebno! nisam ga ništa posebno dresirala jer je sam od sebe prepametan i sve razumi. čak i kad sam loše volje netrebam ništa reć on već kuži i ponaša se drugačije ovisno o tome jesam li dobre ili loše volje. teško je opisat nekome tko nema takvog psa ali je živa istina. nemogu ni zamislit život bez njega,on mi je najbolji prijatelj na svijetu i najbolji pas :*
bernica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 23:34   #8
Unhappy

nažalost bernski planinski ima problema sa alergijom na masnu hranu (bar je tako rekao veterinar) na leđima mu se pojave kao rane,pa ga to pecka i češka.. na to treba pazit jer je jako neugodno za psa,toliko se počme češat da mu sva dlaka otpadne na tom mjestu di se to pojavi..
bernica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 14:47   #9
Quote:
bernica kaže: Pogledaj post
nažalost bernski planinski ima problema sa alergijom na masnu hranu (bar je tako rekao veterinar) na leđima mu se pojave kao rane,pa ga to pecka i češka.. na to treba pazit jer je jako neugodno za psa,toliko se počme češat da mu sva dlaka otpadne na tom mjestu di se to pojavi..
Hmmm jeste sigurni da je to?
Mome se slično događa kada mu se začepe analne žlijezde. Zbog toga idemo oko jednom mjesečno u ljetnim mjesecima, možda i češče
Ibra22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 13:35   #10
Quote:
Noor Jehan kaže:
Imam nekoliko prijatelja koji imaju bernskog. Ogromne mrcine koje zahtjevaju čvrstu ruku . Ovaj pas bez treninga, škole i čvrste ruke pretvara se u tele koje te vuče na uzici, koje odluta kad mu na pamet padne i koje se ne obazire niti na jednu tvoju naredbu.
Inače su preslatki, ali ako nisi u stanju pokazati zube i volju jaču od njegove, potraži neku drugu pasminu.

Jedna priča koja može zvučati brutalno, ali moj prijatelj, koji jako dobro zna sa psima, ima bernskog. Dok je imao godinu dana, zarežao je na njega jer mu je htio uzeti kost. Donio je kantu vode i zagnjurio mu glavu unutra(na kratko, naravno ) i strogim glasom mu nakon toga naredio da pusti kost. Pas nikad više nije zarežao na njega.
Kada je preskočio ogradu, odveo ga je na šivanje i ovaj je počeo cvitliti. Naredio mu je da legne na bok i rekao mu da prestane jer je sam to tražio. Pas nije ni pisnuo. Nakon šivanja počeo je šepati i ovaj se okrenuo i rekao mu: "Sad još i šepaš?" Pas se pokunjio i odmah počeo normalno hodati. Inače je prava maza, ali nikog ne pušta u dvorište.

Drugi frend je svog odveo na školovanje, ali poslije toga nije sustavno nastavio s treningom. Rezultat: ovaj ga vuče kako hoće, prava muka za gledanje. I s vremena na vrijeme odluta malo po kvartu pa onda ljudi zovu kad ga nađu na drugom dijelu grada.

Prekrasne mrcine, ali moraju znati tko im je gazda. Inače postaju prava muka, umjesto veselja.


PA TO JE STRAŠNO!!!

BAš sam jučer slušala tipa koji ima malamuta i priča kako ga mali šakom, udara ga nogama...i onda još kaže "reži on,al nema srca me ugristi"!!! A ovaj ga lupa!
A kakva je to glupost o guranju psu glavu u vodu?! To je njemu možda upalilo i pas ga sad sluša, al daj, zar je to tebi normalno?!
Pa ja imam njemicu i ne mlatim je! Osim što dobije lagano po njuški, ali sasvim lagano! Sa psom se mora raditi, a ne mlatit ga!
__________________
Sve dobre stvari u životu su ili protuzakonite ili nemoralne ili debljaju!
Valery is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 15:58   #11
Quote:
Valery kaže:
PA TO JE STRAŠNO!!!

BAš sam jučer slušala tipa koji ima malamuta i priča kako ga mali šakom, udara ga nogama...i onda još kaže "reži on,al nema srca me ugristi"!!! A ovaj ga lupa!
A kakva je to glupost o guranju psu glavu u vodu?! To je njemu možda upalilo i pas ga sad sluša, al daj, zar je to tebi normalno?!
Pa ja imam njemicu i ne mlatim je! Osim što dobije lagano po njuški, ali sasvim lagano! Sa psom se mora raditi, a ne mlatit ga!
Valery sve i jednu tvoju napisanu rijec podpisujem!
Dosta Foruma za danas, zgrozim se sta sve procitam....
__________________
www.sanjarica.eu
SomniumVidere is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2006., 19:15   #12
imaš li ženku ili mužjaka?
__________________
don't turn away from love
Noor Jehan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2006., 19:21   #13
Quote:
Noor Jehan kaže:
imaš li ženku ili mužjaka?
muškić
janna6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2006., 20:16   #14
Quote:
zigy kaže:
..... skotski ovcar. ...
zigy jel to Border-Collie???



Quote:
janna6 kaže:
o mili bože kaj vi tim pesima radite. imam bernskog planinskog psa već skoro 7 godina, nikad nije bio na ikakvom školovanju ...
janna6 ta skolovanja su cesce "skolovanja ljudi",
mnogi ljudi uzmu psa bez razmisljanja o njegovoj naravi.
Neznam se pravilno izraziti na nasem jeziku, ali nisu ni svi psi jednake naravi.
__________________
www.sanjarica.eu
SomniumVidere is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 10:33   #15
[QUOTE=
janna6 ta skolovanja su cesce "skolovanja ljudi",
mnogi ljudi uzmu psa bez razmisljanja o njegovoj naravi.
Neznam se pravilno izraziti na nasem jeziku, ali nisu ni svi psi jednake naravi.[/QUOTE]

ma najgore je to kaj ljudi uzimaju pese sam radi šminke, a sa njima se treba bavit kao i sa malom djecom ne! ja sa svojim bernskim u 7 godina nisam imala nikad nikakvog problema, furam ga svugdje sa sobom i nikad se nije ponašao ko razmaženo tele
janna6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 23:10   #16
Quote:
SomniumVidere kaže:
zigy jel to Border-Collie???





janna6 ta skolovanja su cesce "skolovanja ljudi",
mnogi ljudi uzmu psa bez razmisljanja o njegovoj naravi.
Neznam se pravilno izraziti na nasem jeziku, ali nisu ni svi psi jednake naravi.
nije, moj je bio rough collie.
zigy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2006., 11:29   #17
Sve stoji što ste rekle. Stvar je u tome da je bernski po svojoj osnovnoj prirodi čuvar(što utječe dosta na razlike u karakterima) bez obzira na to što je vrlo privržen obitelji i klincima pa ga se tako treba i tretirati - drugim riječima, lako uči, ali nije ponizan, što onda u kombinaciji sa tvrdoglavim karakterom i nedostatkom vremena i volje vlasnika može rezultirati problemima. Dakle, onaj tko nema dovoljno prostora i vremena za takvog psa, nema vremena za dosljedan odgoj pun ljubavi, bolje neka potraži nešto drugo što zahtjeva manje brige.
Tu još treba napomenuti i dlaku koja je prilično problematična i zahtjeva puno brige što nekima može biti problem(najmanje četkanje 2 puta tjedno).
__________________
don't turn away from love
Noor Jehan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 09:45   #18
ja ti uz bernskog još imam nekog mješanca (pasmina nepoznata), dolutao je do mene pa ga udomih. Fakat su se super skompali bez obzira kaj je moj bernski već bio kod mene 5 godina i kaj je bio naučen da se sva pažnja usmjerava na njega tak da mislim da ne bi trebalo bit nekih bedova osim ak imaš nekog nabrijanog rotvajlera
janna6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 13:44   #19
Quote:
janna6 kaže:
ja ti uz bernskog još imam nekog mješanca (pasmina nepoznata), dolutao je do mene pa ga udomih. Fakat su se super skompali bez obzira kaj je moj bernski već bio kod mene 5 godina i kaj je bio naučen da se sva pažnja usmjerava na njega tak da mislim da ne bi trebalo bit nekih bedova osim ak imaš nekog nabrijanog rotvajlera
ma kakvi nabrijan, kad mi netko dodje na dvoriste on odma nosi svoju narandjastu lopticu da se igra s njim, inace ga se svi boje jer je velik i opasno izgleda a ustvari je pudla u dusi. mislim da ce se dobro slagati.
zigy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2006., 20:08   #20
moji roditelji su nabavili bernskog planinskog psa
još je mali, ima par mjeseci, a već je bahat. Nije htio bit u svojoj košarici, nego je cvilio dok ga nisam uzela. Maza.
soks is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:04.