Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2004., 13:15   #1
herpes zoster

cime ublaziti bolove? ranice su se zatvorile, koza ok, ali boooooli ko sam vrag? i, koliko ce dugo boljeti?
Amaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2004., 00:36   #2
pa uzmi neki pain-killer..da prestane bol

a evo sto kaze american academy of dermatology

"Zoster usually clears on its own in a few weeks and seldom recurs. Pain relievers and cool compresses are helpful in drying the blisters. If diagnosed early, oral anti-viral drugs can be prescribed to decrease both viral shedding and the duration of skin lesions. They are routinely prescribed for severe cases of zoster, cases with eye involvement, and for those with decreased immunity. The earlier treatment is started the better. The drugs may rarely cause headache, stomach upset, or lightheadedness.

Post-herpetic neuralgia can be treated with pain relievers. The oral medications, anti-depressants, and anti-seizure medicines may also be of some benefit.

Corticosteroids, sometimes in combination with anti-viral drugs, are also used for severe infection, such as in the eyes, and to reduce severe pain. Nerve blocks can also help to control pain. "
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2004., 12:45   #3
gdje ?


Gdje god bio, osobito pazi da ga ne preneses na neko drugo mjesto na tijelu...
suncica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2004., 20:23   #4
Quote:
suncica kaže:
Gdje god bio, osobito pazi da ga ne preneses na neko drugo mjesto na tijelu...
ne može se prenijeti rukama, jer to nije egzogena infekcija. Doduše, pametno je pripaziti da se mjehurići dodatno ne inficiraju bakterijama, ali sam zoster se ne može prenijeti na neki drugi dio kože. Herpes zoster zahvaća periferni živac i izbija samo na onom dijelu kože koji inervira zahvaćeni živac ... krastice i mjehurići anatomski točno ocrtavaju područje inervacije živca.

Herpes zoster je endogeni virus koji zaostaje u organizmu nakon preboljelih vodenih kozica, miruje godinama i onda izbija u trenutku oslabljenog imuniteta.
Moguće je (iako rijetko) da osoba koja nikad nije preboljela vodene kozice, u trenutku vrlo oslabljene imunosti dođe u kontakt s virusom i onda prvo dobije herpes zoster, a potom on generalizirano zahvati cijelo tijelo kao kod vodenih kozica.
To se dogodilo mojoj baki, koja je nakon kemoterapije zbog plazmocitoma, došla u čekaonicu opće prakse upravo u jeku proljetne epidemije vodenih kozica ... uff bilo je to jako teško

Ukoliko je zoster tretiran antivirusnim lijekovima, bolovi se relativno brzo povuku nako cijeljenja ... u protinom znaju trajati i do 6 mjeseci
allegra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2004., 21:24   #5
hala curke na odgovorima.

rijec je o mojoj teti koja ne smije piti lijekove protiv bolova jer ima jaki gastristis a ni antivirusno nista jer ide na kemoterapiju.

zapavo me zanimalo zna li netko za neki alternativni postupak, nesto na biljnoj bazi ili tako nesto.
Amaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 12:22   #6
Quote:
Amaya kaže: Pogledaj post
hala curke na odgovorima.

rijec je o mojoj teti koja ne smije piti lijekove protiv bolova jer ima jaki gastristis a ni antivirusno nista jer ide na kemoterapiju.

zapavo me zanimalo zna li netko za neki alternativni postupak, nesto na biljnoj bazi ili tako nesto.
S obzirom da je koža zacijelila može se lokalno mazati zahvaćeno područje sa smjesom baznog ulja tamanua ili kantariona te eteričnog ulja ravensare.Oralno se također mogu koristiti eterična ulja čajevca i ravensare te tinkturu svježe echinacee ili SIPF echinacee.Za echinaceu se treba posavjetovati s onkologom,a kontraindicirana je kod primjene ciklosporina A,metotreksata,takrolimusa i sistemskih kortikosteroida.
Korisna je primjena lizina 3*1g dnevno te 2g vitamina C,a za bolove mogu pomoći megadoze vitamina B skupine (B1,B2,B6,B12)-ponekad treba pribjeći injekcijama vitamina B.
Obavezno se savjetovati s onkologom!
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2004., 00:36   #7
mene je bolilo par dana nakon što su se krastice povukle. Ne sjećam se koliko točno, ali ne dugo

više me je ogavno svrbilo
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 11:37   #8
kako počinje taj herpes da li peče ili samo svrbi, mene već danima peče, kao da sam izgorila na suncu, dio kože na lijevoj strani, točno na sredini ruba gaća, ali ništa nije crveno, ne vidi se ništa i neznam što bi moglo biti osim toga da će tu uskoro nešto izbiti, nekakva alergija mi se čini minimalno moguća.

Quote:
sunčica kaže: Pogledaj post
mene je bolilo par dana nakon što su se krastice povukle. Ne sjećam se koliko točno, ali ne dugo

više me je ogavno svrbilo
__________________
marietta
marietta2005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 15:29   #9
Herpes zoster

ima li tko kakvih iskustava s ovim gadom? koliko traje, kada pocinje prolaziti i slicne stvari...

za one koji ne znaju, uzrocnik je isti virus kao i kod vodenih kozica... nakon preboljenih vodenih kozica, virus cuci u organizmu i aktivira se uslijed jaceg pada imuniteta... obicno kod starijih ljudi, ali eto, dogodilo se i meni...
i da, bio kod doktora, dobio sve potrebno, ali me ovdje zanimaju iskustva onih koji su se toga rijesili...

tnx
__________________
"I didn't do it, nobody saw me do it, there's no way you can prove anything!"
siljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 19:48   #10
Moja mama ga je imala u 42. godini, gad je "izrastao" na koži u blizini jetre te je smatran vrlo opasnim. Može ugroziti okolne organe i stoga nije svejedno gdje se pojavi. Njoj je prvo krivo dijagnosticirana alergija na mačku (na hitnoj pomoći, nakon probijanja herpesa, nesnosne boli i svrbeža u tom području) pa je krivo tretiran 2-3 dana. Nakon toga je konačno ustanovljena prava dijagnoza. Za mamu je period prije bio iznimno stresan i naporan i zaključeno je da je to razlog izbijanja.....Sjećam se da je bila na bolovanju oko tjedan dana i svakodnevno je dobivala injekcije (čini mi se) B vitamina. Eto, završilo je dobro i nije se ponovilo.

Smiješna strana te priče je da je moj nećak (10. mj. star tada) očito pokupio virus i dobio vodene kozice. A onda smo od njega dobili moj brat (tada 24.god.) i ja (tada 20 god.) jer ih nismo prije preboljeli
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 23:32   #11
ja sam ga imala prilicno davno, sto bi znacilo da sam onda bila jako mlada. izasao mi je na ramenu i s obzirom na ono sto sam citala, imala sam srece. naime, iako sam odmah dobila painkillers, nisam imala nikakvih nepodnosljivih bolova. svrbilo je vise, mazala sam ga tekucim puderom (ko za kozice), imala gazu s flasterima preko njega da ga ne dodiruje odjeca, i mislim da sam za nekih tjedan dana bila

ne mogu se pozalit, stvarno sam imala srecu.

sto i tebi od srca zelim
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 01:38   #12
tnx ljudi za info...

meni je osip (herpes) izbio prije 5-6 dana i ide duz zivca od lijeve "sise" sa strane preko leđa do kralješnice...

maderfaker je danas poceo svrbiti...
__________________
"I didn't do it, nobody saw me do it, there's no way you can prove anything!"
siljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 01:46   #13
(((siljo)))

jedno vrijeme ces morati spavati samo na jednoj stani / boku. boli.

nekakvih pretjerano korisnih savjeta nema: pij painkillere (bolit ce te i nakon sto prodje neko vrijeme jer posteno unisti zivac) i mazi kremama. ne traje dugo, a oporavak mozes ubrzati B vitaminom.

the good side is da ces mozda postati mini-meteoropat: nagle promjene vremena se mogu osjetiti kao lagani svrbez duz pogodjenog zivca godinama nakon.
Synodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2006., 13:37   #14
meni voltaen ne pomaže apsolutno ništa
čak i tegretol cr jako slab prošlu noč spavao sam oko jedan sat ito na rate
cepica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2006., 00:44   #15
HURAA da se pohvalim našao sam KINESKU medicinu!!

Nakon 3 dana smanjela se bol za cca 70%
Uporaba TEGRETOLA (jaki antiepileptik) smanjena za 50% te se planiram kroz par dana potpuno skinuti sa tih ljekova????
Piješ 10-15 tableta dnevno po točno određenoj proceduri pa kod mene DJELUJE.
Trebate i Vi pomoč rado Vam dam broj za nabavu
Javite se [email protected]
KOJE LI SREČE STO MANJE BOLI !!!
cepica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2006., 00:55   #16
AH DA ZABORAVIH REČI;
DJELUJE DOBRO
ALI
MNOGO KOŠTA
(mojih prvih 12 dana cca 150 $ (dolara))
zasad mi nije žao javim rezultat nakon prve kure.
cepica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2006., 00:57   #17
6mjesci minimum, plus redovitmo mazanje hrastovim korjenjem prije spavanja (to moze smanjit herpes na 2 mjeseca)
__________________
They won't let me join their games...
H5N1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 23:59   #18
gdje nabavit to korjenje?
cepica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 19:01   #19
samo mali update...

sve mi je proslo, kao da nikad nisam imao... bol nestala nakon 4-5 dana voltarena... na kozi se jos minimalno primjeti mjesto gdje je bio osip, ali nista ne osjecam... valjda sam bio lucky...

cepica, nadam se da si i ti ozdravio...

__________________
"I didn't do it, nobody saw me do it, there's no way you can prove anything!"
siljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2006., 22:14   #20
Hvala Bogu otišao je i ostavio još nešto bolova al sve je ok nadam se da če ovo dokrajčit kineska medicina ak ne onda definitivno prelazim na rusku medicinu pa što Bog da nek bude!
cepica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:35.