Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2006., 14:45   #21
Nanna je u pravu.Tablete su u pitanju,a rješavaju i najtvrdokornije gljivišne probleme.Uzimaju se,mislim 1x tjedno. Higijena je od velike važnosti: pranje,sušenje(čak fenom),isljučivo pamučne čarape,koje se mogu iskuhavati.S kremama to može trajati mjesecima,uz velike napore,a ne mora uspjeti. Najvažnije je spriječiti u začetku,dok se nokat ne odlijepi sav.
annerri is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2006., 15:03   #22
Da, terapija lijekovima koji su nefrotoksicni i hepatotoksicni. Kad se mora, mora se, sad opcenito govorim za sve lijekove, ali prvo treba iscrpiti sve mogucnosti topickog lijecenja.

Rekao si 1x tjedno, ali terapija traje 6 tjedana.
MangoAnanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2006., 15:46   #23
opla mango, dakle postoji i druga terapija osim topičke
ko bi reko čovjek uči dok je živ

liječiti teške mikotične infekcije nokta gencijanom violet je u najmanju ruku greška (ako ne i nešto drugo )

liječenje gljivičnih infekcija noktiju se počinje obično topičkim preparatima,ali od njih u takvim situacijama obično nema ništa koristi,autor topica je i spomenuo da mazucka nokat kremicom od koje se stanje ne poboljšava. u takvim situacijama normalno da mijenjamo terapiju, da lijekovima koji imaju nuspojave (a koji nemaju ), zato sam i napomenila da prije njihove upotrebe treba napraviti jetrene probe. daljnji pokušaji mazuckanja samo kremicama mogu dovesti do trajnog gubitka nokta a nikako ne želimo. zato problemu pokušavamo pristupiti sa svih mogućih linija tj "iznutra"-tabletama i "izvana"-lokalnom terapijom. ali kao što annerri kaže, obavezno je puno pažnje posvetiti higijeni jer bez toga je sve besmisleno
__________________
Na greskama se uci. Evo vec spremam doktorat.
Nanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2006., 20:08   #24
Nanna,100% si u pravu.Ne znaju o čemu govore.Prepisuju ili se uče na svojim greškama? Skoro sam doktorirala. Imam bolest koju zovu "Bolest sa 1000 lica". MS. Žao mi je vidjeti da neki moraju lutati godinama ,kao što sam ja nekad.Zato su danas sva područja moja.Pozdrav
annerri is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2006., 22:39   #25
prije 4 god. (ako ne i vise) 1/4 nokta na noznom palcu se odvojila od koze (i to onaj dio uz vrh nokta). nis me ne boli, osim ako ne nosim jako uske cipele, al ruzno izgleda. otisla sam kod pedikerke (vise njih) koja mi je rekla da to nisu gljivice nego da je to jednostavno tak i da nema pomoci.
e sad ja vas pitam, da su to gljivice jel bi se to prosirilo nakon tolko vremena?
meni se ovo nis ne siri, nokat najnormalnije raste jedino kaj se taj dio ne prihvaca za kozu
Anson is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2006., 16:49   #26
kaj bas nitko?
Anson is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 11:03   #27
Unhappy Gljivice ispod nokta!

...na nožnom palcu...

imam ih godinama već...sve sam probala, svakakve pizdarije, kreme, ništa ne pomaže..

help pls!
__________________
Život je čudno neko stanje...što ga više imaš, imaš ga sve manje.
Hannuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 13:58   #28
moja se sestra bori s njima, budu bolje i gore faze... mislim da mi je rekla da ulje čajevca dobro funkcionira.
inače, ako si sklona gljivicama trebala bi izbjegavati slatko jer šećer na njih djeluje k'o ulje na vatru.
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 18:22   #29
Citrosept
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 02:24   #30
Quote:
Utpala kaže:
Citrosept
a to je..nabavlja se..kosta otprlike...koristi se...
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 15:11   #31
Gljivice na noktu

Vec 6 miseci muku mucim sa gljivicama na noktu - na ruci.Sve sam provala od Itrac 3 tableta, Plymicola,....nista ne pomaze.Danas mi je dr.dala tablete Diflucan.Ima li tko iskustva sa njima? Puno hvala.
ice cream girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 15:13   #32
Quote:
ice cream girl kaže: Pogledaj post
Vec 6 miseci muku mucim sa gljivicama na noktu - na ruci.Sve sam provala od Itrac 3 tableta, Plymicola,....nista ne pomaze.Danas mi je dr.dala tablete Diflucan.Ima li tko iskustva sa njima? Puno hvala.
Kod kandidoze, al one dolje, mi je pomoglo, ali kratko je trajalo.
Ako ti ne pomogne to pitaj je za Canasten i Diprogenta mast.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 15:19   #33
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Kod kandidoze, al one dolje, mi je pomoglo, ali kratko je trajalo.
Ako ti ne pomogne to pitaj je za Canasten i Diprogenta mast.
Hvala!
ice cream girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 15:21   #34
diprogent je kombinacija kortikosteroida i antibiotika, te se nikako ne bi smio upotrebljavati protiv gljivica
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 15:33   #35
Quote:
ice cream girl kaže: Pogledaj post
Vec 6 miseci muku mucim sa gljivicama na noktu - na ruci.Sve sam provala od Itrac 3 tableta, Plymicola,....nista ne pomaze.Danas mi je dr.dala tablete Diflucan.Ima li tko iskustva sa njima? Puno hvala.
Mislim da ako nije pomogao itrakonazol da neće ni flukonazol.Jeste pili terbinafin (lamisil).Nažalost s gljivičnim infekcijama nokta treba biti jako uporan kao šta ste već i sami vidjeli.Jeste probali i lokalno tretirati?Ako lijekovi zakažu postoje i djelotvorne kombinacije eteričnih ulja za taj problem.Upotrebljavaju se jako visoke koncentracije jako fungicidnih,ali i jako iritativnih ulja.Bolje se ne igrati sam s time!
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 15:39   #36
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Mislim da ako nije pomogao itrakonazol da neće ni flukonazol.Jeste pili terbinafin (lamisil).Nažalost s gljivičnim infekcijama nokta treba biti jako uporan kao šta ste već i sami vidjeli.Jeste probali i lokalno tretirati?Ako lijekovi zakažu postoje i djelotvorne kombinacije eteričnih ulja za taj problem.Upotrebljavaju se jako visoke koncentracije jako fungicidnih,ali i jako iritativnih ulja.Bolje se ne igrati sam s time!

Poslje Itraca 3, dr. je rekao da nece ni Lamislil pomoc onda.Pa me stavio na Diflucan.Jesan probala sam lokalno tretirat, sa jednom otopinom Fungicide i nista (al na malom prstu noge taj mi je Fungicide pomoga ), etericno ulje cajevca sam stavljala 2 miseca, opet nista.Strah me da se ne prosiri na druge nokte na ruci.
ice cream girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 15:41   #37
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
diprogent je kombinacija kortikosteroida i antibiotika, te se nikako ne bi smio upotrebljavati protiv gljivica
Imam gljivce po prstima (mjehurićasti osip koji puca i svrbi) i nije mi ništa pomagalo dok mi na kraju nisu dali Diprogentu. Sad, kao što rekoh, ne znam o čemu se radilo točno kod mene, a o čemu kod začetnika threada, pa nek pita dr. bili to pomoglo.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 16:08   #38
Quote:
ice cream girl kaže: Pogledaj post
Poslje Itraca 3, dr. je rekao da nece ni Lamislil pomoc onda.Pa me stavio na Diflucan.Jesan probala sam lokalno tretirat, sa jednom otopinom Fungicide i nista (al na malom prstu noge taj mi je Fungicide pomoga ), etericno ulje cajevca sam stavljala 2 miseca, opet nista.Strah me da se ne prosiri na druge nokte na ruci.
Čajevac je odveć slab za gljivične infekcije nokta.Mora se pojačati fenolnim uljima i uljima bogatim geraniolom,oksidima te cinamaldehidom.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 17:46   #39
Ja sam imala isto i Canesten kapi su mi pomogle. Tjedan dana sam ih koristila i gljivice su nestale.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 22:40   #40
canesten kapi
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:41.