Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2008., 13:01   #61
Radi se o kombinaciji civilnog i vojnog skolovanja, dakle uz normalan fax prolazis vojnu obuku i polazes obrazovne module za potrebe OS RH.
Dakle, upisujes normalan studij na Zg ili St sveucilistu ili Tehnickom veleucilistu u ZG, sa ili bez placanja.
moxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 08:14   #62
Quote:
moxa kaže: Pogledaj post
Radi se o kombinaciji civilnog i vojnog skolovanja, dakle uz normalan fax prolazis vojnu obuku i polazes obrazovne module za potrebe OS RH.
Dakle, upisujes normalan studij na Zg ili St sveucilistu ili Tehnickom veleucilistu u ZG, sa ili bez placanja.
Samo jedno kratko pitanje za Vas:

da li možda znate zašto nema u natječaju za prijem u program Kadet ove godine Prometnog fakulteta?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 10:59   #63
Svake godine ide prema potrebama u OS RH, tako da nije uvijek isto! Imas promet, ali za pilota - aeronautika!
Slicno je i kad se primaju recimo drzavni sluzbenici, casnici i vojnici, ne treba uvijek isti kadar!
http://www.morh.hr/izobrazba/Doktrina%20skolovanja.pdf
Zanima te od stranice 11.
moxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 12:14   #64
jedno pitanje u vezi smještaja:dali se u sobi dobije sve što je navedeno u brošuri?(internet ,komp itd.) i kako izgledaju te pripreme prije nego te prime u program?
jimmy j. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 01:54   #65
Koliko se slobodnog vremena ima tokom dana, i kakve su šanse da se petkom i vikendom iziđe van do jutarnjih sati? Ukratko ako mi neko može reć kakav je društveni život jednog kadeta?
blue-ace is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 01:57   #66
Quote:
blue-ace kaže: Pogledaj post
Koliko se slobodnog vremena ima tokom dana, i kakve su šanse da se petkom i vikendom iziđe van do jutarnjih sati? Ukratko ako mi neko može reć kakav je društveni život jednog kadeta?

evo ti savjet, bjezi od toga , nije ti to potrebno koliko god ti sad bio nabrijan na to, vjeruj mi
lovac-u-mutnom is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 01:58   #67
Quote:
jimmy j. kaže: Pogledaj post
jedno pitanje u vezi smještaja:dali se u sobi dobije sve što je navedeno u brošuri?(internet ,komp itd.) i kako izgledaju te pripreme prije nego te prime u program?

te pripreme su da te slome tj da te upoznaju s vojnickim stilom zivota, sto se tice fizicke strane ona se moze proci ali psihicki je puno gore, puno puno gore
lovac-u-mutnom is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 13:40   #68
Quote:
lovac-u-mutnom kaže: Pogledaj post
evo ti savjet, bjezi od toga , nije ti to potrebno koliko god ti sad bio nabrijan na to, vjeruj mi
zašto je to tako loše?pojasni malo,daj primjere ako imaš iskustva s tim
jimmy j. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 16:31   #69
Jadan savjet - detalje nije preporučljivo iznositi na forumu, pa radije takve stvari pitaj preko PM ili privatnog maila...
A oni koji dođu do kraja kao i oni koji to ne uspiju imaju jaaaako puno iskustava, u to ne trebaš sumnjati... neki dojmovi su izneseni nedavno na temi "Kako postati kadet II"...
black martha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 18:06   #70
Kako sam se samo nasmijala!!!! Koliko samo dezinformacija!!!!

Tech Priest i Moyzan, tko ste vi??
ako ste u projektu, znamo se! Daj na PM.

Svima koji čitate ovo, tech priest nema pojma i molim vas, nemojte ga slušat.. onaj post u kojem objašnjava što se radi je takav smijeh, da mislim da je to copy-paste s west pointa ili ne znam od kuda..

Inače, može sva pitanja na PM..
__________________
hmmm...
Alia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 19:03   #71
Imam jedno pitanje. Na natječaju je popis ovih faxova:

Za stipendiranje studenata u statusu kadeta, od 1. godine preddiplomskih studija, za stjecanje akademskog naziva prvostupnika, od akademske godine 2008./2009. na:

I. SVEUČILIŠTU U ZAGREBU

1. Fakultet elektrotehnike i računarstva

* a. svi preddiplomski sveučilišni studiji

2. Fakultet strojarstva i brodogradnje

* a. prediplomski sveučilišni studij strojarstva
* b. preddiplomski sveučilišni studij zrakoplovstva

3. Prirodoslovno-matematički fakultet

* a. svi preddiplomski sveučilišni studiji

4. Kineziološki fakultet

* a. preddiplomski sveučilišni studij kineziologije

5. Fakultet prometnih znanosti

* a. studij aeronautike-vojni piloti

II. TEHNIČKOM VELEUČILIŠTU U ZAGREBU

* svi preddiplomski stručni studiji

III. SVEUČILIŠTU U SPLITU

1. Pomorski fakultet

* smjer Pomorska nautika

2. Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje

Preddiplomski sveučilišni studiji:

* a. elektrotehnika i informacijska tehnologija
* b. strojarstvo
* c. računarstvo
* d. industrijsko inženjerstvo

Preddiplomski stručni studiji:

* a. elektrotehnika
* b. strojarstvo
* c. računarstvo


Dok se na MORH-ovoj stranici kod tijeka aktivnosti od prijave nalaze jos i PRAVO i EKONOMIJA. E sad da li vrijede pravo i ekonomije ili ne?
Ques Staff is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 22:55   #72
Quote:
jimmy j. kaže: Pogledaj post
zašto je to tako loše?pojasni malo,daj primjere ako imaš iskustva s tim


evo ovako ti si mlad, ne znas sta ces sa zivotom, previse gledas americkih propagandnih ratnih filmova a ovi ti nude sve, posao, jeftino skolovanje, sve, jos se i vecina roditelja slaze s tim izborom i tjeraju djecu na to, a ne znam kako da ti to sad objasnim, kad sazrijes shvatis da ti to ne treba, da te cijeli zivot neko hebe u zdrav mozak za sitne pare, a ne znam ne treba ti to ali opet nije svak isti, mnogo se ljudi zaleti u to
lovac-u-mutnom is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 22:58   #73
Quote:
Ques Staff kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje. Na natječaju je popis ovih faxova:

Za stipendiranje studenata u statusu kadeta, od 1. godine preddiplomskih studija, za stjecanje akademskog naziva prvostupnika, od akademske godine 2008./2009. na:

I. SVEUČILIŠTU U ZAGREBU

1. Fakultet elektrotehnike i računarstva

* a. svi preddiplomski sveučilišni studiji

2. Fakultet strojarstva i brodogradnje

* a. prediplomski sveučilišni studij strojarstva
* b. preddiplomski sveučilišni studij zrakoplovstva

3. Prirodoslovno-matematički fakultet

* a. svi preddiplomski sveučilišni studiji

4. Kineziološki fakultet

* a. preddiplomski sveučilišni studij kineziologije

5. Fakultet prometnih znanosti

* a. studij aeronautike-vojni piloti

II. TEHNIČKOM VELEUČILIŠTU U ZAGREBU

* svi preddiplomski stručni studiji

III. SVEUČILIŠTU U SPLITU

1. Pomorski fakultet

* smjer Pomorska nautika

2. Fakultet elektrotehnike, strojarstva i brodogradnje

Preddiplomski sveučilišni studiji:

* a. elektrotehnika i informacijska tehnologija
* b. strojarstvo
* c. računarstvo
* d. industrijsko inženjerstvo

Preddiplomski stručni studiji:

* a. elektrotehnika
* b. strojarstvo
* c. računarstvo


Dok se na MORH-ovoj stranici kod tijeka aktivnosti od prijave nalaze jos i PRAVO i EKONOMIJA. E sad da li vrijede pravo i ekonomije ili ne?

ja mislim da ne ali ti provjeri jos, vidim da su ove godine ubacili dif, mamu im ..., to nije bilo prosle godine
lovac-u-mutnom is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 02:10   #74
Quote:
lovac-u-mutnom kaže: Pogledaj post
evo ovako ti si mlad, ne znas sta ces sa zivotom, previse gledas americkih propagandnih ratnih filmova a ovi ti nude sve, posao, jeftino skolovanje, sve, jos se i vecina roditelja slaze s tim izborom i tjeraju djecu na to, a ne znam kako da ti to sad objasnim, kad sazrijes shvatis da ti to ne treba, da te cijeli zivot neko hebe u zdrav mozak za sitne pare, a ne znam ne treba ti to ali opet nije svak isti, mnogo se ljudi zaleti u to
Cuj to je tvoje misljenje.....
__________________
Ponekad smo premali da bismo vidjeli proces, pa vidimo samo nekoliko dijelova. Ponekad smo preveliki kako bismo vidjeli dijelove, pa vidimo samo proces.
Shinobi No Mono is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 23:32   #75
Postani KADET morh-a

zanima me u cemu je stvar, isplati li se i koliko godina nakon odradjenog studija moram ostati u vojsci? vidim da stipendiraju razne fakultete, daju puuuno pogodnosti pa me zanima, isplati li se?

http://www.morh.hr/kadet/index.asp
fat_madness is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 04:19   #76
Pa sam si stavio link tak da je lako procitat

ja sma isto iso pogledat da vidim di je kvaka.
kolko sam skuzio moras poslje studija ostat tam radit duplo godina koliko si dobivao stipendiju... to bi znacilo da npr ako od pocetka studija si kadet, znaci 10 god si obvezan radit kod njih

ako sam u krivu neka me netko ispravi, tak i tak sam samo preletio po tome sam na brzaka
Helix is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 12:49   #77
Quote:
Helix kaže: Pogledaj post
Pa sam si stavio link tak da je lako procitat

ja sma isto iso pogledat da vidim di je kvaka.
kolko sam skuzio moras poslje studija ostat tam radit duplo godina koliko si dobivao stipendiju... to bi znacilo da npr ako od pocetka studija si kadet, znaci 10 god si obvezan radit kod njih

ako sam u krivu neka me netko ispravi, tak i tak sam samo preletio po tome sam na brzaka
Da, ako ideš 5 godina. Ako ideš 3 godine na studij, onda kod njih moraš raditi 6 godina. Početnička plaća ti bude oko 5000 kn.
Barbi:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 19:20   #78
Quote:
Barbi:) kaže: Pogledaj post
Da, ako ideš 5 godina. Ako ideš 3 godine na studij, onda kod njih moraš raditi 6 godina. Početnička plaća ti bude oko 5000 kn.
S tim da se tijekom redovog školovanja na fakultetu školuješ i visokoj časničkoj školi (taktika i sl stvari) koja ti je u rangu fakxa i praktički ideš na dva faksa istovremeno, imaš jednom ili dvaput godišnje, nisam sad ziher, bojne pripreme (zagora, bjelolasica, preživljavanje) koje moraš proći. A stanovanje ti je u dobrom starom vojnom stilu, nadređeni dolazi u sobu i vidi da jedna majica u ormaru fali pol centimetra od ostalih i sve ti pobaca na pod, a nije često ali se zna i dogodit da ulete usred noći u sobu i imaš postrojavanje ispred doma. To je od čovjeka koji je završio to i sada je časnik, s njim sam pričal. Kaže da se isplati jedino ak te privalči to kaj si vojnik, odora, borba (koje nema puno, al s natom će je bit više) i slične fore, jer nakon 8 godina službe u vojsci teško se prilagoditi na normalno funkcioniranje, iskustvo u vojsci poslodavci baš ne cijene previše a većina tvojih vršnjaka koji nekaj vrijede su već na višim položajima kaj zna psihički ubijat.
Ugl, ak misliš bit časnik, bit u vojsci i sve kaj s tim ide onda je ovo odlično, ak misliš iskoristit to i imaš mišljenje "besplatno sve plus đeparac, bum izdural tih osam godina pa bum radil ko ostali ljudi" onda baš i nije pametno.
__________________
Lajte kere varošanke, odlično vas znam, lajte samo znajte da vas ne slušam!
Greener is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 19:26   #79
Meni je frendica tamo i čist joj je ok. Istina, dizanje svako jutro u rane sate, vježbe, odlazak vamo tamo, ali mislim da se isplati.
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 20:04   #80
Quote:
Greener kaže: Pogledaj post
S tim da se tijekom redovog školovanja na fakultetu školuješ i visokoj časničkoj školi (taktika i sl stvari) koja ti je u rangu fakxa i praktički ideš na dva faksa istovremeno, imaš jednom ili dvaput godišnje, nisam sad ziher, bojne pripreme (zagora, bjelolasica, preživljavanje) koje moraš proći. A stanovanje ti je u dobrom starom vojnom stilu, nadređeni dolazi u sobu i vidi da jedna majica u ormaru fali pol centimetra od ostalih i sve ti pobaca na pod, a nije često ali se zna i dogodit da ulete usred noći u sobu i imaš postrojavanje ispred doma. To je od čovjeka koji je završio to i sada je časnik, s njim sam pričal. Kaže da se isplati jedino ak te privalči to kaj si vojnik, odora, borba (koje nema puno, al s natom će je bit više) i slične fore, jer nakon 8 godina službe u vojsci teško se prilagoditi na normalno funkcioniranje, iskustvo u vojsci poslodavci baš ne cijene previše a većina tvojih vršnjaka koji nekaj vrijede su već na višim položajima kaj zna psihički ubijat.
Ugl, ak misliš bit časnik, bit u vojsci i sve kaj s tim ide onda je ovo odlično, ak misliš iskoristit to i imaš mišljenje "besplatno sve plus đeparac, bum izdural tih osam godina pa bum radil ko ostali ljudi" onda baš i nije pametno.
ovo boldano nije istina.
__________________
hmmm...
Alia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:52.