Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2008., 10:41   #1
Krompir čorba

ljudi pomažite stara mi dolazi s posla i bit će glada a to bolje i da ne vidite rekla mi je da joj napravim krumpir čorbu ali ja neznam praviti čorbu e sada vas molim da mi date vodič kako napraviti tu čorbu sječam se sastojaka koje je ona stavlja
__________________
Ništa nije komično, sve je tragično. Ništa nije tragično, sve je komično, sve je stvarno, nestvarno, nemoguće, pojmljivo, nepojmljivo. Sve je tegobno, sve je lako.-Eugene Ionesco
Groinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 11:52   #2
Quote:
Groinx kaže: Pogledaj post
ljudi pomažite stara mi dolazi s posla i bit će glada a to bolje i da ne vidite rekla mi je da joj napravim krumpir čorbu ali ja neznam praviti čorbu e sada vas molim da mi date vodič kako napraviti tu čorbu sječam se sastojaka koje je ona stavlja
šta ti je to? neka supica od krompira? di će se od toga najest? Napravi joj ćoravi paprikaš-prodinstaj luk, možeš dodat naribane mrkve, dodaj sol/papar/alevu papriku i krompir nasjeckan na kockice, zalij vodom da pređe preko krompira; malo prije neg je gotovo zdrobi par krompira unutra da ne izgleda onako ko da krompir pliva u vodi.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 11:56   #3
dobro je našao sam što me zanima
http://www.coolinarika.com/recept/712656

tamo piše "Kada je corba kuhana dodaj te grasak i paradajz sos i zatim sve skupa dobro izmjesajte(po zelji dosolite)."
sada neznam stara je kada je pravila ja mislim da doda grašak u lonac kada se dodaje i krumpir a gore piše da kada se čorba skuha da se doda grašak i još samo jedno trebam li dodavati brašna ako da kda sedodaje
__________________
Ništa nije komično, sve je tragično. Ništa nije tragično, sve je komično, sve je stvarno, nestvarno, nemoguće, pojmljivo, nepojmljivo. Sve je tegobno, sve je lako.-Eugene Ionesco
Groinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 12:10   #4
Quote:
Groinx kaže: Pogledaj post
dobro je našao sam što me zanima
http://www.coolinarika.com/recept/712656

tamo piše "Kada je corba kuhana dodaj te grasak i paradajz sos i zatim sve skupa dobro izmjesajte(po zelji dosolite)."
sada neznam stara je kada je pravila ja mislim da doda grašak u lonac kada se dodaje i krumpir a gore piše da kada se čorba skuha da se doda grašak i još samo jedno trebam li dodavati brašna ako da kda sedodaje
grašak na kraju dodaj ukoliko je zasebno prije skuhan, ako ne onda stavi napočetku. Brašno ne trebaš stavljat ukoliko stavljaš paradajz sos, brašno služi da zagusti, a paradajz sos će zagustit dovoljno.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 19:54   #5
Pa nije to neko mudro slovo, puknes malo crnog luka sitno sjeckanog da se dinsta na ulju, kad postane staklast dodas malo brasna i kad dobije braon boju, dodas jednu pomidoru po zelji, ili ne moras, mozes odmah kockice krumpira i sipas vode da pokrije krumpir.

Kuhas tako dok se krumpir ne skuha, gustinu stimas po zelji, dodas zacine koje zelis (biber je pod mus, mozes malo vegete, ili soli, persuna, nije lose i malo kopra jer kopar ide odlicno sa krumpirom), a mozes i na kraju stapnim mikserom napraviti krem juhu ili cisto ostavis krumpir u kockicama.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:05.