Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2005., 21:06   #1
Lece

Nosim meke lece vec pola godine i drzim ih u oxysept otopini i cistim ih sa ultrazyme tabletama. U zadnje vrijeme mi se stalno lece mute i na njima su neke bijele tockice iako ih redovito cistim sa gore navedenim.

Imate iskustva sa takvim problemom?
Imam jos i plurisol m plus liniju za odrzavanje i ciscenje leca(neki kao detrdentic i jos nesto) ali to ne koristim jer neznam kako se pravilno upotrebljava i zato jer mi se odrzavanje sa oxyseptom cini jednostavnije.
Da li netko koristi taj plurisol i da li je dobar?

Healp people,poludit cu,stvarno bi htjela to vec jednom rijesiti.
Galadriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 00:33   #2
bila sam neki dan na kontroli( ja sam na polutvrdima) i sestra je taman pregledala neku curu s mekima, leće su joj bile malo zamućene i rekla joj je da obavezno kupi perilicu za pranje leća. to je neki strojčić valjd ga ima u ljekarnama ili optikama.
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 01:25   #3
Pa ako su ti se pojavile bijele mrljice na mekim lećama onda su gotove trebaju ti nove.Meni su se prije puno čršće javljale kad sam koristila te tabletice za čišćenje(mislim da su bile ReNu,kao i otopina)pa sam prešla na novu formulu Complete-a kojoj ne trebaju tabletice a na zadnje 2 bočice te otopine sam primijetila reklamu za taj neki čistač leća al ga nisam probala.
Skviki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 13:09   #4
Čuj, ka sam ti imala istih problema sa lećama. Jako su mi se sušile, iritirale oči, dobile su bijele fleke. Onda sam uzela novikomplet i za tri dana je bila ista stvar.

Vrhunac je bio kad mi je krenuo sekret iz oka i ja onda trk kod oftamologa. Rezultat je bio opaki konjuktivitis, s tim da mi je krivo okruzenje u kojem radim. Zrak je jaaaaaajo suh i vjerovatno puna bakterija. Oči sam liječila dva tjedna i sad nosim cvikere.

Ne znam, odi malo pregledat oči i vidjet u kakvom su stanju leće, možda ti jednostavno ne paše okruženje u kojem boraviš. Da ne zaboravim, ja leće nosim od 97. godine i tek sad sam imala problema s njima.

Pozdrav
 
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 22:45   #5
prebaci se na tromjesečne leće. mijenjaš ih češće neg se stignu sj.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 23:07   #6
Ja nosim leće već 5 godina.
Bijele točkice na lećama i često magljenje očiju mi se događalo dok sam koristila Johnsonove leće.
Seleco mi jednostavno oći nikako nisu podnosile.
Baush&Lomb godišnje su mi "podarile" stalno krmeljanje očiju......
Probala sam sve i svašta, visila u oftalmologa svako malo i čak razmišljala o povratku naočalama.
Na kraju sam ostala na mekim tromjesečnim lećama Bausch & Lomb
Tekućina za održvanja ReNu Multiplus (all-in-one).
Zimi zbog suhog zraka uvijek imam sa sobom Refresh Contacts (umjetne suze) iako jako rijetko to upotrijebim.

Trebalo je vremena da nađem one leće koje me pašu i na kraju svega ne pada mi na pamet ni pod razno da se vratim naočalama.
Herogljifica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2005., 00:05   #7
Ja isto nosim Bausch & Lomb tromjesečne!
Skviki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2005., 19:59   #8
ja isto.

s tim da sam, dok sam imala godišnje, pri kraju imala upalu rožnice.
sad sam bila na pregledu na kraju trećeg mjeseca, i nije žena vjerovala da imaju toliko. zgledaju ko nove
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2005., 20:07   #9
kolko vam kostaju te tromjesecne?
i drugo, ima li kod nas za kupiti lece za jednokratnu upotrebu, kostaju par eura?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2005., 20:26   #10
Ima.

1 day Acuvue "Johnson and Johnson" su fantastične.

Pakovanje za mjesec dana dođe cca 250 kn . Mada se komotno mogu i po dva tri dana nositi, bez skidanja, danju i noću

Nema nikakvog petljanja sa tekućinama, kutijicama,idealna za putovanja
Lagane su, svježe i naprosto odmaraju oko
__________________
kući
Akcija2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2005., 21:06   #11
meni su acuvue fantasticne (nikad vise naocale ), ali su mi malo preskupe, pa se mislim prebacit na neke druge. tim vise sto cesto nemaju moju dioptriju. koliko vam kostaju te bausch & lomb?
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2005., 11:17   #12
Quote:
Dustflower kaže:
koliko vam kostaju te bausch & lomb?
4 kom cca 250 kn (zavisi od optike) Našla sam ih u Optici Kraljević Impotrane centar i Optika Getaldus Trg.
Herogljifica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2005., 16:09   #13
Mislim da su moje oko 300kn za pola godine.Ne znam jer mi ih tata kupuje
Skviki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2005., 18:50   #14
55o su moje. za oba oka.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2005., 18:57   #15
Ja koristim mjesečne. Ne trebaju mi nikakve tabletice za čišenje, samo ona tekućina u kojoj ih držim. Koštaju 220 kuna za tri mjeseca
Indigo Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2005., 11:27   #16
Ja nemam pojma koje leće koristim. Neke domaće mislim. Nekad stavim onu tableticu da deproteinizaciju (kako li se već zove) ali jako rijetko. Inače ih držim u Complete ili Opti free otopini. Prošle su mi trajale skoro godinu i pol (bila lijena za otići prije po nove). Da li vi godišnje meke leće uvečer kad ih stavljate u posudice onako trljate prstom ko što piše u uputama za otopine?
billie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:53.