Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2019., 06:56   #10341
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Je li uopće ikada u povijesti zabilježeno da je bilo koja mačka pokušala na bilo koji način izaći kroz prozor otvoren na kip?


Susjedov macak mi je tako usao u kucu.
Moj je kada smo uselili u prethodni stan tako pobjegao iz stana
Da ne spominjem silne macke koje su zaglavile u pokusajima. Neke i smrtno stradale
__________________

For I am a sinner in the hands of an angry God. Bloody Mary full of vodka, blessed are you among cocktails. Pray for me now and at the hour of my death, which I hope is soon. Amen
Tourette is offline  
Old 13.06.2019., 08:02   #10342
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Mačke imaju mačkoposla, mi ljudi ne razumijemo te stvari.
O da. Moj uredno svako jutro u 8 ode negdje i vrati se na ručak u 13. Nekad ga nema do navečer. Osim kad je kiša, onda gleda kroz prozor i ljutito mrmlja nešto.

Kaže susjed da ga viđa na ledini kako lovi kukce ili spava. Po vrućini ostaje tamo cijeli dan, jer je svježije nego kod nas doma.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Old 13.06.2019., 08:45   #10343
Quote:
Andariel kaže: Pogledaj post
što dati mački kad ima mekšu stolicu? znači, nije proljev, ali je dosta mekano moram još odredit koja je mačka u pitanju ne znam od čega bi moglo biti, nije nova hrana, jeli su ju i prije i sve je bilo ok..
Može biti i od klope. Pokušaj za početak skontati koja mačka pa je popratiti kak se ponaša. Ovako za prvu ruku možeš skuhati rižu (raskuhaj je da bude sluzava) sa pilećim prsima ili tako nekim nemasnim mesom, samo izbjegavaj iznutrice (ako en žele jesti rižu već samo meso, smiksaj, ja sam svojima sa štapnim to u kašicu i bome su jeli bez problema inače su probirali meso a rižu ostavljali). Smiješ dodati i nekakav probiotik, ja im dajem one koje imam doma, najčešće biorelu daily. U zadnje vrijeme u Pet centru kupim dia dog tabletice, dođu par kuna a odlične su mi, evo psu sam već par puta s njima zaustavila proljev (dok sa ugljenom nisam uspjela). Smiju se davati i mačkama, samo je malo drugačija doza.

E i kažu da pokoja žličica posnog sira zasutavlja proljev, nisam isprobavala al eto postoji i taj način.

Quote:
amaric kaže: Pogledaj post
Blaženi bengalci, nema dlaka.

Poslano koristeći Tapatalk
Imaš? Daj sliku. Prekrasni su mi, al ne bi si ih nikada uzela zbog karaktera.

Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Je li uopće ikada u povijesti zabilježeno da je bilo koja mačka pokušala na bilo koji način izaći kroz prozor otvoren na kip?
Bome ima ih koje su smrtno nastradale ili bivale ozbiljno ozlijeđene. Nekako mi se ne riskira, sve na kip zatvaram kad nisam u prostoriji.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 13.06.2019., 10:06   #10344
Ja imam traume od prozora na kip.

Prije nekoliko godina, mačak kojeg smo tada imali je pokušao ući u kuću kroz balkonska vrata otvorena na kip. No, zapeo je i tako visio neko vrijeme dok ja nisam skužila kaj se događa.
Još sam bila na kompu, imala sam slušalice i nisam odmah čula kako mijauče.

Drugi slučaj, moja ŽMK, nakon sterilizacije...
Trebala je mirovati i bila je u mojoj sobi.
No, ja glupača sam ostavila prozor otvoren na kip. Ne znam koji vrag mi je bio da nisam to zatvorila.
I probudila sam se usred noći, a gospodična je već prošla kroz prozor i jedva smo je ulovili prije nego je skočila s balkona dolje (frajerica inače skoči s balkona na terasu i onda može s terase u vrt).
anđeo tame is offline  
Old 13.06.2019., 10:08   #10345
Malo jesu nabrijani. http://uploads.tapatalk-cdn.com/201...2e77d1ba11.jpg

Poslano koristeći Tapatalk

Zadnje uređivanje fermina-daza : 22.06.2019. at 19:19. Reason: prevelika fotografija - pogledati pravila
amaric is offline  
Old 13.06.2019., 10:11   #10346
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Je li uopće ikada u povijesti zabilježeno da je bilo koja mačka pokušala na bilo koji način izaći kroz prozor otvoren na kip?
Znam za nekoliko primjera, zadnji je mačak od frendice koji je umro pokušavajući ući kroz prozor na kip kod susjeda - skliznuo se i slomio vrat.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 13.06.2019., 10:38   #10347
Quote:
amaric kaže: Pogledaj post
Malo jesu nabrijani. http://uploads.tapatalk-cdn.com/201...2e77d1ba11.jpg
Poslano koristeći Tapatalk
Malo kažeš? Meni to ko terijeri u psećem svijetu, imaju raketni pogon u dupetu.

Divni su.

edit: htjela sam uzeti ovakav ležaj i namontirati ovoj svojoj na zid iznad mog kreveta (to da mi bolje klepi na glavu ), ali sam čitala da gro mačaka ne voli ići na to jer nije čvrsto pa im nije stabilno.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 13.06.2019., 11:09   #10348
Moje mačke nisu nikada pokušavale unutra ili van kroz prozore na kip (a imam stvarno puno mačaka s ukupno puno godina). Ali u principu su rijetko kod nas i otvoreni prozori tako - ili je sve zatvoreno skroz, ili se lufta skroz tamo gdje su komarnici. Osim kuhinje, tamo se ne može širom otvoriti prozor zbog cvijeća na klupčici.
_MK_ is offline  
Old 13.06.2019., 11:46   #10349
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Malo kažeš? Meni to ko terijeri u psećem svijetu, imaju raketni pogon u dupetu.



Divni su.



edit: htjela sam uzeti ovakav ležaj i namontirati ovoj svojoj na zid iznad mog kreveta (to da mi bolje klepi na glavu ), ali sam čitala da gro mačaka ne voli ići na to jer nije čvrsto pa im nije stabilno.
Ležaj je mekan i savitljiv (jučer spomenuta Trixie kvaliteta), ali žena kupila, moja je samo montaža. Ma ovi vole sve što je visoko.

Poslano koristeći Tapatalk
amaric is offline  
Old 13.06.2019., 12:44   #10350
maca je udomljena,pa neznam kakvi su joj roditelji,ali po mojoj procjeni usudim se reci da je moguce da je jedno od roditelja bila ruska plava,zbog dlake,očiju i ponašanja....
micica ce doci u cist i namjesten stan, samo moram vidjet gdje ce se ˝parkirati˝
mozda da joj grebalicu našpricam opet sa metvicom,pa nju prisvoji,inace ta grebalica je na ignore otkako sam ju kupila...kad ju prode stres dan dva,moram ju okupati,i isčetkati dlake...
prijevoz i mene muc,vozit ce se sat vremena...sigurno ce biti dernjave,jedino da navratim prvo do veterinara da ju malo poplaši,onda bi vjerojatno šutila i do amerike
prosli puta kad je isla bilo je deranja do veterinara (10min autom)
kad ju je pregledala i sve,pobjegla je u transporter i sutila 2 sata ( cekali smo prijevoz vani).. zavukla se u kut i nije nikog dozivljavala,ni pse okolo ni aute,sutila je dok nije kuci dosla...a vet ju je samo malo pogledala

sutra idem u pet centar,moram joj i novi wc uzeti,ovaj je star vec otkada ju imam,8 godina,cini mi se da i curi,neznam....

ona je kućna maca,nije nikada vani bila,tako da sad isto ne ide...moram jako paziti da ne šmugne...što se tiče prozora takoder sam cula lose stvari...
Gaissa is offline  
Old 13.06.2019., 13:26   #10351
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Moje mačke nisu nikada pokušavale unutra ili van kroz prozore na kip (a imam stvarno puno mačaka s ukupno puno godina). Ali u principu su rijetko kod nas i otvoreni prozori tako - ili je sve zatvoreno skroz, ili se lufta skroz tamo gdje su komarnici. Osim kuhinje, tamo se ne može širom otvoriti prozor zbog cvijeća na klupčici.
ma ja bi po noci ostavljala i kad nas nema doma. isto imamo komarnike i u principu ni ne pokusava kroz mrezicu izaci.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Old 13.06.2019., 14:21   #10352
Prijateljičinoj sestri je mačka zapela i uginula. Našla ju je tako kada je došla kući s posla. Ona je godinama ulazila/izlazila kroz balkonska vrata i jednoga dana se zeznula u procjeni.

Moja mačka je sa mnom otkad je bila mačić i nikada nije ulazila/izlazila dok je prozor poluotvoren. Tako mi stoji samo kada sam s njom u stanu jer bih je čula da nešto pokušava. Kada izlazim iz stana, sve je zatvoreno.
Urbanna is offline  
Old 13.06.2019., 21:34   #10353
Quote:
amaric kaže: Pogledaj post
Blaženi bengalci, nema dlaka.

Poslano koristeći Tapatalk
Bengalci se ne linjaju?

Btw. Predivni su.

Koliko su aktivni i vokalni?
shelby-eleanor is offline  
Old 13.06.2019., 22:11   #10354
Mogu pustiti koju dlaku, ali u usporedbi s domaćima, zanemarivo. Aktivni su dosta, a volalni... Nekastrirani mužjak zna pjevati na prozoru.

Poslano koristeći Tapatalk
amaric is offline  
Old 19.06.2019., 10:37   #10355
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
pozdrav mackoljupci!
ima li netko ovo ili da je bar vidio uzivo:
https://www.zooplus.hr/shop/macke/ba..._prozor/313238
imam par pitanja
Summer, imam ti ja baš taj, uzela za sporadičnu upotrebu, ako hoćeš posudim ti da ga probaš. U moje prozore se taman uglavi bez lijepljenja ili šarafljenja, na silu ga treba izbiti da bih ga maknula. S tim da imaš i gornji pokrov za prozor na kip, to nemam. Meni se kvaliteta čini ok.

Inače, ne ostavljam prozore na kip, strah me.
Ćufta is offline  
Old 22.06.2019., 19:18   #10356
Budući da je tema premašila 10.000 postova, nastavak o batlerskim iskustvima i neiskustvima možete nastaviti na temi Mačji batleri - vol. 4.
__________________
fermina-daza is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:29.