Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2007., 22:06   #1
Alergija na ubod

Imam sina, dvije godine. Prošlo ljeto smo dva puta završili u bolnici - jednom zbog uboda komarca u ruku, jednom zbog uboda ose u nos, i jednom na hitnoj - ubod komarca u uho. Jaka lokalna reakcija, crvenilo, otok. Svaki put je dobio solumedrol.
No nije baš uvijek tako. Nekada sve riješimo sami Belodermom i Claritinom a nekad pomogne i obični kamagel!
Testovi su pokazali povišen IgE: 206. Čekamo pregled kod alergologa.
Ima li netko sličnih iskustava?
sara2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 07:38   #2
Moj sin strašno reagira na ubod komarca ( ne želim niti pomisliti što bi se dogodilo da ga osa ubode). Najgore je kada ga ubode u čelo - za 10 sati mu se cijelo lice deformira. Doktorica u hitnoj se prepala kada ga je vidjela.Uvijek imam spreman Claritin ( iako mi nije bio jako efikasan) i mažem ga preventivno, dok prošlo ljeto nisam u očaju ( kako se nisam prije sjetila!) stavila kockicu leda. I to fantastično pomaže. Moram držati recimo jednu i pol kockicu dok se ne otope, ali nakon toga je super. Nisam išla na testiranje, ali nisam sigurna niti da li postoji nešto efikasno i ako se dokaže da je alergičan. A i draže mi je to riješiti prirodnim putem, nego lijekovima. Više ne koristim Claritin, samo uvijek gledam da ima leda pri ruci.
_maca_faca_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 13:09   #3
Hvala na savjetu i iskustvu.
Led je OK, samo je teško dvogodišnjem djetetu objasniti da to mora. Brzo djeluje, smanjuje otok i spriječava da otrov ode dalje. U par navrata smo i to pokušali, pomoglo je.
Koliko je vaše dijete staro?
sara2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 14:43   #4
Quote:
sara2001 kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetu i iskustvu.
Led je OK, samo je teško dvogodišnjem djetetu objasniti da to mora. Brzo djeluje, smanjuje otok i spriječava da otrov ode dalje. U par navrata smo i to pokušali, pomoglo je.
Koliko je vaše dijete staro?
Da znam da je teško objasniti djetetu da mu moraš staviti led, ali vrijedi truda. Moj mali je sada 6 godina, a prvi put je reagirao tako na ubod negdje sa 2. Potpuno te kužim, ja premrem od straha kada se u blizini pojavi komarac, a kamoli osa! A Claritin mi je u ljeti stalno u torbi. Doduše nisam probala Solumedrol, nije mi ga niti dala doktorica, reci mi je li efikasniji od claritina?
_maca_faca_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 19:10   #5
Solumedrol je kortikosteroid koji se daje pri jakim alergijskim reakcijama, injekcijom u guzu.
To mu daju kad sam ja već sve isprobala i ništa nije pomoglo, a otok i crvenilo se šire.
sara2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 02:07   #6
Ima li tko preporuku cime mazati te otoke crvenila na malom djetetu od uboda komarca? Synopen bas i ne pomaze.
maler is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 09:14   #7
Quote:
maler kaže: Pogledaj post
Ima li tko preporuku cime mazati te otoke crvenila na malom djetetu od uboda komarca? Synopen bas i ne pomaze.
Ja imam nekakav Help C gel ali to samo smiri da se ne cese, svejedno otekne. Isto gadno reagira na komarce. Za divno cudo kad je ubola osa nije bilo nista strasno iako sam se ja dobro prepala zbog reakcija na komancerose.
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 15:27   #8
Quote:
penelop@ kaže: Pogledaj post
Isto gadno reagira na komarce. Za divno cudo kad je ubola osa nije bilo nista strasno iako sam se ja dobro prepala zbog reakcija na komancerose.
pa razlicite vrste tvari koje kukac izlucuje
komarac izlucuje tvar koja sprecava grusanje krvi
a ubod ose su potpuno druge tvari/otrovi..

inace mislim da je to definitivno alergijska reakcija jer znam ljude koji i u odrasloj dobi imaju otekline i pol + modrice + treba 15 dana da zacijeli...

Zadnje uređivanje mandy : 22.07.2009. at 17:05.
Jana31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 11:56   #9
Quote:
maler kaže: Pogledaj post
Ima li tko preporuku cime mazati te otoke crvenila na malom djetetu od uboda komarca? Synopen bas i ne pomaze.
ja svoje mazem Prometazin ili Phenergan kremom. sastav je isti, ali mislim da prometazina vise nema?

moji su 11 i 9 g. i mazem ih otkad je mala imala dvije godine, tako da vise ne znam na ciju preporuku, ali gotovo sam sigurna pedijatrice. nikad nisu imali nikakvih nezeljenih nuspojava, a svrbez prestane odmah, dok crvenilo i otok splasnu slijedeci dan.

pre-prezadovoljna

inace, ako u istoj sobi spava 6 ljudi izgrist ce samo moju kcer i to po 20 uboda. jebiga, valjda luci nekaj kaj ih privuce, pojma nemam, ali znam da mi je to malome najbolja zastita
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 13:30   #10
Fluocet i kamagel smo jos probali,ali svrbez i crvenilo joj ne ublazuju.
Smanji joj se svrbez kad joj zena zmasira te dijelove kratko i zustro
sa malo anticelulitne kreme reele.

Po 2-3 tjedna zna imati mrlje,
u sobi stavljamo one raid tablete,
namazemo ju dipterolom i opet se probudi spikana.
maler is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 14:34   #11
Quote:
maler kaže: Pogledaj post
Ima li tko preporuku cime mazati te otoke crvenila na malom djetetu od uboda komarca? Synopen bas i ne pomaze.
ja svojoj curki stavim kap ulja čajevca - zamočim štapić za uha i onda pikam po njoj...
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 15:04   #12
Nalazi

Što znaće brojevi na nalazima.
Za mog malog od četiri godine piše:

Na pčelu +4
osu +1
osicu 0
stršena +2

Može li mi to netko rastumačiti
DADO 22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 15:20   #13
Ja imam klinca od 4 godine koji gadno reagira na ubode. Claritin ne pomaze. Dodje do jakog crvenila, svrbeza i otoka.

Mazema ga autanom da ga bestije sto manje bodu. Otkrila sam Fenistil gel koji ubod u potpunosti neutralizira, a ako ga nema stavim na ubod komad prerezanog cesnjaka. Pomogne ful.
 
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 23:35   #14
Quote:
DADO 22 kaže: Pogledaj post
Što znaće brojevi na nalazima.
Za mog malog od četiri godine piše:

Na pčelu +4
osu +1
osicu 0
stršena +2

Može li mi to netko rastumačiti
Gdje ste radili testiranje na ubode insekata? U Osijeku to ne rade.
sara2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2007., 11:26   #15
moja mala užasno reagira na komarce, sve joj natekne i pocrveni ali tek za cca 12 sati nakon uboda, ali sada imamo i mi svoju strategiju te prođe beubolno nakon dva dana :ugriz prvo hladimo ledom, namažemo Synopenom i popije Claritin pred spavanje da se ne češe.
Jednom ju je ugrizla osa, umrla sam od straha čekajući reakciju jer smo bili na moru, daleko od liječnika, međutim sve smo sredili kockicom leda, i prošlo je bez ikakve otekline i upale.
nickitha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 14:15   #16
Kamagel je dobar kod uboda. Ja svoju mazem sa autanom protiv komaraca.
__________________
Family Happiness Rules...
Sentinel & Onyx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 11:47   #17
Neki dan smo bili na izletu u kucici kod moje sestricne. Malenu, koja ima godinu i 10 mj. je ubolo nesto u obraz, nateklo je dosta, crveno ljubicasto, ali ...skroz joj se poremetio centar za ravnotezu i imala je 2 dana temperaturu do 40,5... uzas zivi.
Bili smo kod dr, ali nisu joj nista dali za taj ubod...

prva dva dana temperatura, nakon toga jedan dan nekakva treskavica, cijeli organizam joj se tresao, a nakon toga jedan dan se cijeli znojila...
u te dane nije nista jela skoro, samo juhu i samo je pila vodu, po 2 litre na dan mozda i vise...

uplasila sam se jako... bas je grozno izgledalo.. cudim se da joj dr nije nista dao..

inace na ubode komaraca jako reagira,ali bojim se da je ovo bio nekakav pauk.. tko zna!
Dorotea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 22:16   #18
treba razlikovati osjetljivost od alergije
cesto djeca reagiraju osjetljivo na ubode i to nije nesto sto bi nas trebalo zabrinuti
crvenilo , pomognuto sa cohanjem moze izgledati gadno i svakako alarmirati roditelje
alergijska reakcija je s druge strane ono ozbiljno i zahtijeva cesto i hitan odlazak lijecniku
tu govorimo o gusenju , otecenosti (ne samo lokalno) , temperaturi ...

za osjetljivost je uglavnom dovoljan kamagel ili neko slicno sredstvo i tu ne treba pretjerivati i davati djetetu kortikosteroide , jer ni oni nisu bezopasni sami po sebi
za alergicnu djecu treba posjetiti lijecnika , a dobra je vijest da cesto alergija nestane sama od sebe
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 19:21   #19
hallo,
moju malu je nesto piknulo na izletu s vrticem. prst joj je duplo natekao i to oteknuce se prosirilo i na ruku. cijelu noc nije spavala, koliko ju je svrbilo. mazala sam fenistilom, ali nije puno pomoglo. drugi dan u apoteci sam dobila neku kremu Sanadermil i kapi fenistil. sada joj je bolje, ali joj je prstic i dalje dosta natecen i debeo. dal netko zna koliko bude to trajalo? kako da znam dal nije alergicna?
masek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 14:05   #20
nemres znati , jer neznas kaj ju je piknulo
univerzalni "sve je u redu" lijek ne postoji
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:42.