Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2017., 13:50   #2561
Quote:
naljepnica kaže: Pogledaj post
Stupanje u posjed i vlasništvo nije jedno te isto !
U pravu si. Al zar je toliki problem onda odma napisati razliku ljudima da pročitaju...

U mom slučaju, jedan od članaka kupoprodajnog navodi da stupam u posjed nekretnine po isplati kupoprodajne cijene.
Megalodonko is offline  
Old 16.11.2017., 14:23   #2562
Quote:
melodies moon kaže: Pogledaj post
meni isto ništa još uvijek
Blago vama, meni došao porez i prije isplate Ovo vam je prva nekretnina ili se rješavate postojeće u roku 2g? I to utječe rekli su mi. Brže prođe ovo za prvu nekretninu.
littlebluelamb is offline  
Old 17.11.2017., 09:30   #2563
Quote:
littlebluelamb kaže: Pogledaj post
Blago vama, meni došao porez i prije isplate Ovo vam je prva nekretnina ili se rješavate postojeće u roku 2g? I to utječe rekli su mi. Brže prođe ovo za prvu nekretninu.
prva nekretnina. meni je u interesu da mi dođe čim prije, čuvam taj iznos sa strane i samo se želim riješit toga... ne znam što čekaju
melodies moon is offline  
Old 18.11.2017., 23:50   #2564
jel rješenje o porezu na nekretninu dolazi na adresu navedenu u kupoprodajnom ili na adresu kupljenog stana? naime, nisam bila u novom stanu 10ak dana, jednostavno nismo stigli, i danas me dočeka pun sandučić, između ostalog i ceduljica od poštara da odem na adresu pošte pokupit (i stvarno, nova pošta u kvartu di je stan, ne ona di sam inače dok još živim u starom), pa jel moguće da je to porez? ima onaj barkod iza i nema roka za podizanje, znači nešto je preporučeno, bila sam opuštena po tom pitanju jer sam bila uvjerena da će porez doć tu di živim prije selidbe, ovako je došlo 8.11. i ako je porez kasnim već s onih 8 dana za plaćanje -.- stvarno se nadam da je ipak nešto drugo, ali ne znam što... službeno jesam promijenila prebivalište, ali sam kupoprodajni ovjerila krajem rujna, kad još nisam... pliz help

i da, jel se desi neš ozbiljno ako s dospijećem nekih režija kasnim 5-6 dana? morat ću stvarno do stana malo češće prije službene selidbe
melodies moon is offline  
Old 19.11.2017., 08:40   #2565
U petak sam odnesao anekse ugovora u banku..sad je sve potpisano i spremno..koliko sad otprilike jos do isplate..kaj ide solemizacija i gruntovnica samo jos??
bladeog is offline  
Old 19.11.2017., 09:28   #2566
Pozdrav, zamolio bi da mi netko napise postupak rjesavanja papirologije. Nama je ugovor s APNom spreman i nece biti gnjavaze s aneksima. Ali nije mi bas jasan redosljed potpisivanja i ovjeravanja dokumentacije, a u bankaricu i agenticu nemam previse povjerenja. Dakle prvo idem u banku po ugovor banka-APN i onda potpisujem glavni kupoprodajni s prodavateljem i onda kod biljeznika? A sto je s ugovorom o kreditu izmedju mene kupca i banke? U kom trenutku se to potpisuje? I sto onda nakon biljeznika, kako ide isplata? Platio sam kaparu prodavatelju, ostatak cu dijelom gotovinom dijelom iz kredita... pa ako su nekome jos svjeza iskustva, molio bi da sto preciznije napise postupak, hvala unaprijed


Sent from my iPhone using Tapatalk
CabDriver is offline  
Old 19.11.2017., 13:11   #2567
Quote:
CabDriver kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zamolio bi da mi netko napise postupak rjesavanja papirologije. Nama je ugovor s APNom spreman i nece biti gnjavaze s aneksima. Ali nije mi bas jasan redosljed potpisivanja i ovjeravanja dokumentacije, a u bankaricu i agenticu nemam previse povjerenja. Dakle prvo idem u banku po ugovor banka-APN i onda potpisujem glavni kupoprodajni s prodavateljem i onda kod biljeznika? A sto je s ugovorom o kreditu izmedju mene kupca i banke? U kom trenutku se to potpisuje? I sto onda nakon biljeznika, kako ide isplata? Platio sam kaparu prodavatelju, ostatak cu dijelom gotovinom dijelom iz kredita... pa ako su nekome jos svjeza iskustva, molio bi da sto preciznije napise postupak, hvala unaprijed


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pozdrav!

Ja sam pokupila sve iz banke (oni su morali rijesiti svoj dio s javnim bilježnikom) te sam s prodavateljima odjednom rijesila solemnizaciju i ovjeru kupoprodajnog ugovora. S ovjerenim dokumentima se ide u gruntovnicu te natrag u banku pa ide isplata.
*lydia deitz* is offline  
Old 19.11.2017., 20:11   #2568
Ima li netko informacije vezane za subvenciju stambenih kredita od drzave za 2018. godinu?

Prolistao temu, ali ne vidim, google isto ne pomaze.
__________________
Bla bla bla
giga1 is offline  
Old 20.11.2017., 07:42   #2569
Quote:
giga1 kaže: Pogledaj post
Ima li netko informacije vezane za subvenciju stambenih kredita od drzave za 2018. godinu?

Prolistao temu, ali ne vidim, google isto ne pomaze.
Slutim da nema ništa narednih pet godina. 4 dok naše subvencije izađu i godina dok pripreme sve za nove
littlebluelamb is offline  
Old 20.11.2017., 07:46   #2570
Šlogirala me tečajna razlika u banci, 5000kn. S tim da još prodavatelju imam tečajnu od bar 3000kn jer je kredit u kunama a on želi eure. Baš sad euro mora divljat
littlebluelamb is offline  
Old 20.11.2017., 10:31   #2571
Quote:
melodies moon kaže: Pogledaj post
jel rješenje o porezu na nekretninu dolazi na adresu navedenu u kupoprodajnom ili na adresu kupljenog stana? naime, nisam bila u novom stanu 10ak dana, jednostavno nismo stigli, i danas me dočeka pun sandučić, između ostalog i ceduljica od poštara da odem na adresu pošte pokupit (i stvarno, nova pošta u kvartu di je stan, ne ona di sam inače dok još živim u starom), pa jel moguće da je to porez? ima onaj barkod iza i nema roka za podizanje, znači nešto je preporučeno, bila sam opuštena po tom pitanju jer sam bila uvjerena da će porez doć tu di živim prije selidbe, ovako je došlo 8.11. i ako je porez kasnim već s onih 8 dana za plaćanje -.- stvarno se nadam da je ipak nešto drugo, ali ne znam što... službeno jesam promijenila prebivalište, ali sam kupoprodajni ovjerila krajem rujna, kad još nisam... pliz help

i da, jel se desi neš ozbiljno ako s dospijećem nekih režija kasnim 5-6 dana? morat ću stvarno do stana malo češće prije službene selidbe
zna netko?
melodies moon is offline  
Old 20.11.2017., 11:00   #2572
Quote:
melodies moon kaže: Pogledaj post
zna netko?
Nazovi poreznu pobogu i pitaj
littlebluelamb is offline  
Old 20.11.2017., 11:01   #2573
Quote:
melodies moon kaže: Pogledaj post
zna netko?
Porez ti dolazi na adresu prebivališta, nama je došlo na staru adresu jer porez došao prije isplate prodavatelju.
littlebluelamb is offline  
Old 20.11.2017., 11:46   #2574
Quote:
*lydia deitz* kaže: Pogledaj post
Pozdrav!



Ja sam pokupila sve iz banke (oni su morali rijesiti svoj dio s javnim bilježnikom) te sam s prodavateljima odjednom rijesila solemnizaciju i ovjeru kupoprodajnog ugovora. S ovjerenim dokumentima se ide u gruntovnicu te natrag u banku pa ide isplata.


Tnx! Koliko primjeraka ugovora treba ovjerit?


Sent from my iPhone using Tapatalk
CabDriver is offline  
Old 20.11.2017., 14:21   #2575
Quote:
littlebluelamb kaže: Pogledaj post
Šlogirala me tečajna razlika u banci, 5000kn. S tim da još prodavatelju imam tečajnu od bar 3000kn jer je kredit u kunama a on želi eure. Baš sad euro mora divljat
I ja ga pratim svaki dan čekam grutovnicu da napokon može ta isplata
*lydia deitz* is offline  
Old 20.11.2017., 15:15   #2576
Quote:
Megalodonko kaže: Pogledaj post
U pravu si. Al zar je toliki problem onda odma napisati razliku ljudima da pročitaju...

U mom slučaju, jedan od članaka kupoprodajnog navodi da stupam u posjed nekretnine po isplati kupoprodajne cijene.

super ste vi sve to "razjasnili" mene sad zanima što šaljem APN-u i kada?
čekam gruntovnicu, pa onda šaljem ili sad šaljem samo potvrdu o prebivalištu?

EDIT: naravno, sve je riješeno s prodavateljima. u gruntovnu smo predali da se upišemo kao vlasnici.
__________________
"I don't weigh anything! I'm like a cloud!" Mindy L.
SitnaRiba is offline  
Old 20.11.2017., 15:23   #2577
i mene zanima ima li kakvih šuškanja hoće li sljedeće godine biti subvencija?
nix1989 is offline  
Old 21.11.2017., 07:28   #2578
Quote:
littlebluelamb kaže: Pogledaj post
Šlogirala me tečajna razlika u banci, 5000kn. S tim da još prodavatelju imam tečajnu od bar 3000kn jer je kredit u kunama a on želi eure. Baš sad euro mora divljat
Kako misliš dvije tečajne razlike?
__________________
bolje se roditi bez kurca nego bez sreće. ako je sreće, narast će.
Ali G is offline  
Old 21.11.2017., 15:39   #2579
Quote:
Ali G kaže: Pogledaj post
Kako misliš dvije tečajne razlike?
Naš kredit je ugovoren 24.10. i isplaćen jučer. Dakle razlika od 24og do jučer je bila ravno 5000kn, a prodavatelj je htio kupiti eura koliko je i ugovorena cijena tako da smo tu još doplatili 1300kn razliku između srednjeg i kupovnog
littlebluelamb is offline  
Old 22.11.2017., 12:06   #2580
Quote:
littlebluelamb kaže: Pogledaj post
Naš kredit je ugovoren 24.10. i isplaćen jučer. Dakle razlika od 24og do jučer je bila ravno 5000kn, a prodavatelj je htio kupiti eura koliko je i ugovorena cijena tako da smo tu još doplatili 1300kn razliku između srednjeg i kupovnog
meni je u banci tečajna bila 7000 kuna, a još onda prodavatelju razlike malo više od 3, sve skupa preko 10 000 kuna na ništa, ali hvala bogu samo da je sve gotovo.

što se subvencija za sljedeću god tiče, izgleda da ih stvarno neće biti, većina dijeli to mišljenje. a i vjerujem da bi se to već najavljivalo.
zadnje su isto tako bile 2011./2012. pa do 2017. nije bilo ničeg
melodies moon is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:59.